Отиди на
Форум "Наука"

Кокошката или яйцето?


Recommended Posts

  • Потребител
Ами за мене е доста просто - от пра-кокошката се е родило мутирало яйце, което е дефакто кокошката ,за която е спора (имам неточности в теорията ама си я бива :D :D ).

ПП : Не четох вс мнения ,ако нещо не се вписва това ;)

БГ Наука - Форум > Разни > Философия > Кокошката или яйцето? С биологията бяхме дотук :) . В твърдението("теорията") Ви няма много верни точности. Иначе да - бива си я ;) .

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител

За да се появи едно яйце трябва нещо да го "снесе", иначе говорим за самопоявяващо се яйце ... Освен това, за да се появи нещо от това яйце, то трябва да носи генетичен материал в себе си. От едно яйце може да се излюпи змия, алигатор, щраус, кокошка ... Тоест независимо дали организма от когото произтича ( освен ако не е самопоявяващо се ) това яйце се явява продължение на този организъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми то за това преди видовете, които снасят яйца има видове, които се размножават чрез пъпкуване примерно или чрез делене...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Аз мисла че е кокошката. Защо? Някакъв динозавър или нещо "такова" еволюира и става кокошка мутант и започва да търси по благоприятни условия на живот, намира ги там се приспособява и с течение на годините започва да "мяза" повече на съвремената кокошка и сега започва да мутира от тия набухватели и кой знае кфо ще стане :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Яйцето. И в пряк и преносен смисъл. Яйца има далеч да се появят птиците, а яйцеклетката в преносен, разбира се. Съжалявам ако съм ви развалил хубавата дискусия преждевременно.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Първо е земноводното :smokeing::smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ако ще правим такава редукция.... :) Мисля, че първи са мешестите..., които нямат яйца и се размножават безполово...След това тяхната еволюция води едновременно до яйцето и ъъъ червейчето - знаем, че техния цикъл на рамножаване вече е доста сложен:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Категоричен съм в мнението си! Първото е яйцето! Първо повишиха цената на яйцата , а след това на пилешкото. Икономика !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей така се раждат цели религии... - въздигаме в култ божественото яйце - пра яйцето, и майката кокошка, пра майката на всичко живо, пишем 10 заповеди - да не се удря, да не се чупи, да не се търкаля... :biggrin: и прочее, бялото яйце става символ на доброто, пъстрото/пуешкото например/- злото, и готово. В неделя крякаме дружно, или може и по 5 пъти на ден. А важния първи въпрос - кой е създателя на яйцето/кокошката/ остава висящ, както в религиите до тук.

Но пък без въпроса щеше да е скучно...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ей така се раждат цели религии... - въздигаме в култ божественото яйце - пра яйцето, и майката кокошка, пра майката на всичко живо, пишем 10 заповеди - да не се удря, да не се чупи, да не се търкаля... :biggrin: и прочее, бялото яйце става символ на доброто, пъстрото/пуешкото например/- злото, и готово. В неделя крякаме дружно, или може и по 5 пъти на ден. А важния първи въпрос - кой е създателя на яйцето/кокошката/ остава висящ, както в религиите до тук.

Но пък без въпроса щеше да е скучно...

Цялата Вселена се е пръкнала от едно Космическо яйце. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ама, вие още ли го предъфффквате тоа въпрос? Нали ви се обясни, че първо е яйцето, ама пусто от български неотбирате.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ама, вие още ли го предъфффквате тоа въпрос? Нали ви се обясни, че първо е яйцето, ама пусто от български неотбирате.

Яйцата на земноводните са друга история, предполага се, че във въпроса под яйце се подразбира яйце с твърда черупка, а под кокошка, каквато и да било птица или прародител на птицата снасящ яйца извън водна среда.

Иначе аз тоя въпрос винаги съм го смятал за супер малоумен, същото като да ви питам кое е първото - човекът (майката) или зародишът му, защото яйцето не е нищо по-различно от зародиш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Великия Дракон!RED%20DRAGON.JPG

Драконица ще да е била. Иначе как ще снася.

Но пък нещо ми се върти из ума за разделението на половете/ех тази дуалност/.

Та може и да си права - имаме си безполов дракон, снесъл първото яйце на света. Пък кокошката го е измътила сигурно...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Драконица ще да е била. Иначе как ще снася.

Но пък нещо ми се върти из ума за разделението на половете/ех тази дуалност/.

Та може и да си права - имаме си безполов дракон, снесъл първото яйце на света. Пък кокошката го е измътила сигурно...

Драконите и от двата пола могат да "снасят яйца от които се раждат светове". Другото им име е драконови дарадонки. Иначе за да се роди друг дракон трябва полово размножаване - съответно дракон и драконица!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...