Отиди на
Форум "Наука"

Първата човешка стъпка на Луната


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Благодаря за мнението - и моето е абсолютно същото. В днешно време вече не е като през 60-те, ако сега направят опит американците вече няма да могат да го прикрият както тогава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Момчета, вие спорите на база това, което четете в пресата и интернет и гледате по TV- много мнения, много предположения - едни с основание, други без основание. Струва ми се, че всеки заема една от позициите, като резултат от вътрешната си нагласа. Аз не мога да заема категорична позиция по въпроса, тъй като и аз като вас получавам информация от медиите. Но ще ви кажа, че на 16.07.1969 год. аз бях 16-годишен и гледах директно по TV кацането на Аполо-11 на Луната. Беше велико преживяване. И от тогава моята вътрешна нагласа и убеждение е, че това е неоспорим факт и огромно постижение за човечеството.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Хахаха, обещавам ви след концерта на Дио и Гилън в Каварна да ви донеса същата снимка от плажа :))::P после може да я обявим за първата стъпка на Марс.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Момчета, вие спорите на база това, което четете в пресата и интернет и гледате по TV- много мнения, много предположения - едни с основание, други без основание. Струва ми се, че всеки заема една от позициите, като резултат от вътрешната си нагласа. Аз не мога да заема категорична позиция по въпроса, тъй като и аз като вас получавам информация от медиите. Но ще ви кажа, че на 16.07.1969 год. аз бях 16-годишен и гледах директно по TV кацането на Аполо-11 на Луната. Беше велико преживяване. И от тогава моята вътрешна нагласа и убеждение е, че това е неоспорим факт и огромно постижение за човечеството.

Че кацанията на Луната са си научно доказани. Човек, който не разбира от космическа техника и не е в течение с нещата може да твърди че кацанията са измислени.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кацанията на летателни апарати - да, но не и на хора. Какви са доказателствата, че Армстронг е стъпил на луната - онази жалка снимчица от предния ти пост ли :clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами като за начало всичките видео материали, всичките цивилни хора, които са летели, всичките геологически изследвания, които са направени.

Най-малкото че геологическите проучвания, направени от мисиите Аполо е невъзможно да бъдат направени от роботи, дори и днес. Друго откритие, което е невъзможно да бъде направено без хора на Луната е зареденоста на лунния прах.

И можеби най-убедителното доказателство е радарните данни на всички държави по света, следили полетите. А и не на последно място - до сега всички твърдения на конспираторите са били опровергани. Даже имаше някакъв документален филм за това, как оборват всички теории за конспирации.

По данните на ракетите и апаратите, използвани за лунни кацания е напълно възможно да са били направени кацанията. Да не забравяме че все пак всички облитания и кацания на Луната са предавани пряко по телевизията.

Твърдението че хора не са кацали на Луната е толкова абсурдно, колкото да се твърди че совалката не се скачва с МКС.

Няма да споря, дали американците са направили кацанията. Не ми се ще да преподавам лекции по ракетостроене, скачвания на апарати, изчисляване на орбити и вектори на треактории, формули за бруто маса, маса гориво и маса полезен товар + гарвитационни уравнения, за да докажа че техниката е съществувала. До тук с тази тема. Спирам да пиша в нея. Ако все пак някой си пада по теории за конспирации и романтични разкази, нека си стои в заблуда. На нас инженерите не ни пука какво си мечтаят непросветените, какви новини си измислят гладните журналисти и каква пропаганда е имало по време на Студената война.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Spirit koi civilni ??????? na lunata ?????

Примерно Harrison Schmitt - геолог. Лятел е на Аполо 17. Потърси в интернет.

za da ne me pomislqt 4e zaemam edna strana shte spomena neshto i v podkrepa na drugoto mnenie - oshte predi 10 godini beshe vuzmojna misiq domars - ama mai oshte nikoi ne e hodil tam

Преди 10 години е нямало такава технология. Имало е по времето на Аполо, само че Американците не отишли поради две причини:

1. Вече били спечелили космическата надпревара;

2. Щяло да им излезне много, много, наистина много скъпо.

Работата е там че няколко години след края на програмата Аполо, американците изгубили плановете на Сатурн 5. Руснаците имали достатъчно мощна ракета - Енергия - но им липсвала останалата техника и опит.

Едит: правописни грешки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ehhhhh.................... ne iskam da se povtarqm (nito da izpadam v bezsmisleni sporove)i nqma da go pravq - prosto 4eti napisanoto .

Planovete na satyrn 5 nikoga ne sa gubeni.

На против, изгубени са при преместването на архивите на НАСА.

Za tehnologiqta - az zastavam zad dumite si - obqsnqval sum go 1000 pati.

a tva koi ima pove4e opit si li4i i sega .

- ako na nqkoi e lipsvala tehnika i osobeno opit ...... da ti kaja 4uval sum go ot ustata na hora meko kazano "zapoznati " s kosmi4eskite programi i na 2-te strani.

Браво бе г-н "запознат"! Браво бе, руснаците били имали по-голям опит при кацането с пилотирани апарати на извънземни обекти и руснаците имали повече опит при мисийте им до Марс от американците. Отличен 6! Като си такъв умен и си запознат с двете агенции и мисиите им до тях, както и коя е по-напред, предполагам няама да ти е нужно да прочетеш Mисиите до Марс

Част I, II и III.

nikoi ne otri4a 4e rusnacite ot kum opit imat svetlinni godini prednina .............

В какво имат толкова преднина?

amerikanski balisti4ni raketi s ruski dvigateli .

osnovni susstemi na ISS sa ruski . \

golemi tovari se izkarvat v orbita s .... poznaite s kakvo ..............

Искам да ти кажа, че ако не си запознат със световната история, поне от части, руските и американските ракети са направени от немци. Даже има един виц, дето се разправя: "Руски и американски капсули кацат на Луната на 100 метра една от друга. От двете капсули излизат астронавт и космонавт и се срещат.

- Здрасти Фриц.

- Здрасти Ханс.

- Е тук вече можем да си говорим на Немски!"

А ако беше поне малко запознат със МКС, щеше да знаеш че руснаците имат само три модула на нея: Заря, Звезда и Пирс. Колкото до Звезда - ако знаеше малко повече неща за МКС, щеше да знаеш че американците платили на руснаците да построят модула, за да им излезне по-евтино, но корумпираните руски компании постоянно искали пари и цената натхвърлила три пъти първоначалнопредвидената и имало голямо закъснение. Точно за това спират да строят компонентите в Русия и сега американците си ги правят сами.

Това за товарите ще се направя, че не съм го видял, защото американците имат една ракета, наречена Делта 4 Хеви, което е най-тежката ракета в момента. Имат и една дето се казва Атлас 5, с възможност за Хеви версия(при поръчка ще бъде готова за 32 месеца), която е също много над руските.

prosto 4eti ..............

za Harrison Schmitt sum suglasen .

"Преди 10 години е нямало такава технология"- q mi kaji koga e zapo4nala programata Apolo i koga e prekratena - predi da kajesh neshto tolkova ** pitai pone v google

nali ne iskash da kajesh 4e predi pove4e ot 10 godini sa imali i nqkoi maloumnik posle q e zatril - kakto sa i "izgubili " planovete za saturn 5

Значи ако си беше направил труда да потърсиш малко из интернет, щеше да разбереш, че стартовата площадка за Сатурн 5 е трансформирана за да поддържа совалката след края на програмата Аполо. Дори и да са имали плановете или е трябвало да разкарат совалката и да преконфигурират площадка 39 отново, или да построят нова.

Относно строенето на ракетни площадки за големи ракети, като Сатурн 5 потърси в интернет. Ще разбереш че са нужни години за построяване на такова съуръжение.

Та преди 10 години бяхме 1996, а програмата Аполо е официално затворена през 1975 г. Първата совалка летя 1981 година, каето означава, че преди 10 години е нямало и помен от Аполо и Сатурн 5.

Тия твоите комунистически приказки, за това колко са велики руснаците ги приказвай на внучето си. Ако си толкова кадърен и начетен вземи напиши нещо като хората, дето да се позовава на официални данни, примерно като моите теми за това на къде се развиват космическите технологии, вместо да се заяждаш с хората и да лобираш Русия.

ПП Мислех че куминестите сме ги изгонили да си ходят. Е за т`ва трябва да отворим досиетата.

Пък аз напълно спирам да пиша във форума, щом като се въдят такива типове тука. Мечтайте си сами за комунизма. Аз продължавам с бъдещето и истината.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител
Боже, колко глупости могат да се изпишат в рамките на една тема, Боже!

Така е :laugh: . Според мен спорът ще бъде разрешен, ако Русия или Китай стигнат първи до Луната преди САЩ и проверят дали те наистина са стъпвали там. Би трябвало да има някакви доказателства останали от тогава нали? А ако САЩ стигнат първи мисля, че ще си продължим с догадките. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Честно казано не мога да взема страна защото сам за себе си не съм много убеден кое е истината, но мисля че спорещите са прекалено убедени в това зад което са застанали. Все пак няма никакви 100% доказателства за подкрепа на която и да е страна на спора. Както каза Cygnus X-1, може би като кацнат Япония или Китай ще се разбере кое е истината...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Честно казано не мога да взема страна защото сам за себе си не съм много убеден кое е истината, но мисля че спорещите са прекалено убедени в това зад което са застанали. Все пак няма никакви 100% доказателства за подкрепа на която и да е страна на спора. Както каза Cygnus X-1, може би като кацнат Япония или Китай ще се разбере кое е истината...

Ще кацнат, когато американците или руснаците почнат да продават билети до Луната за космически туристи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

До колкото си спомням японците разработваха проект за изпращане на безпилотен кораб до Луната с луноход до няколко години. Но дори и да кацнат не ми е ясно как ще установят каква е истината :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
До колкото си спомням японците разработваха проект за изпращане на безпилотен кораб до Луната с луноход до няколко години. Но дори и да кацнат не ми е ясно как ще установят каква е истината :post-20645-1121105496:

Японците не са си умрели да разгадават конспирационни теории, а да правят наука.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А нямам предвид, че това е целта им. Те са технологично много напреднали и имат стабилен финансов ресурс, за което възлагам на тях повече надежди в изследването на Космоса и Луната от колкото на индийците и китайците например.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А нямам предвид, че това е целта им. Те са технологично много напреднали и имат стабилен финансов ресурс, за което възлагам на тях повече надежди в изследването на Космоса и Луната от колкото на индийците и китайците например.

За това ли мотаха Кагуя няколко години, а LUNAR-A я срязаха напълно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
А нямам предвид, че това е целта им. Те са технологично много напреднали и имат стабилен финансов ресурс, за което възлагам на тях повече надежди в изследването на Космоса и Луната от колкото на индийците и китайците например.

За японците съм напълно съгласен. Но Китай въобще не са за подценяване. Те се развиха по такъв невиждан начин и мисля, че ще продължават по-същия начин и ще направят такива неща за каквито ние не сме и предполагали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
За японците съм напълно съгласен. Но Китай въобще не са за подценяване. Те се развиха по такъв невиждан начин и мисля, че ще продължават по-същия начин и ще направят такива неща за каквито ние не сме и предполагали.

И какво те кара да смяташ, че японците имат нужните пари, за да пратят луноход? Аз като гледам абсолютно всичките им сериозни проекти са закъсали за пари и изостават.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И какво те кара да смяташ, че японците имат нужните пари, за да пратят луноход? Аз като гледам абсолютно всичките им сериозни проекти са закъсали за пари и изостават.

Те пък NASA като имат пари са се скъсали да си правят разходки :). Лично аз смятам че близките 20 години (за съжаление) не можем да отидем на луната. Пък за Марс и близкия космос (за още по голямо съжаление) въобще и дума не може да става.

Вчета четох една статия за Екзопланета (http://astro.314c.com/article.php?EarthLikePlanet)на една от по близките Звезди (на около 20 св.г.) която се намира в "обитаемата зона". Кога ли ще може да се стигне до такива места... пък било то и безпилотно :(

П.С. Имам един малко "детски" въпрос, мислите ли, че американците имат скрити проекти от падания и намирания на НЛО?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Абе вие не разбрахте ли, че това за фалшификацията за кацането на Луната е една глупава, тъпа и лайнарска теория???

Кацнали са, това е 100% сигурно.

Колко пъти ще ви се казва?

http://www.cosmos.1.bg/index.php?option=co...8&Itemid=27

http://www.cosmos.1.bg/index.php?option=co...0&Itemid=27

http://www.cosmos.1.bg/index.php?option=co...6&Itemid=27

http://www.cosmos.1.bg/index.php?option=co...8&Itemid=27

Писано е сто пъти по тоя въпрос. Егати... вие или търсите сензация, или нарочно дразните хората!

Ако искате списание Българска наука да се превърне в пропаднало и долнопробно списание, където се обсъждат конспиративни теории - вие сте на правилния път.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...