Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор антропология

Привет, Greatest Turk.

1. Изглежда така, сякаш и Ердоган, и Гюлен се страхуват от Сивите Вълци - или на-малкото флиртуваха с тях. На интервюто след прврата Гюлен направи с ръка знака на сивите вълци, Ердоган съм го виждал да прави този знак много пъти на снимки. Изглежда така, сякаш и двамата флиртуват с тях или дори се страхуват от тях. Сивите вълци са светски националисти. Ма Ердоган не посмя да ги пипне по време на чистките - напротив, ухажва ги? Ско е така, те на практика са голяма сила в Турция и в момента.

2. Ердоган флиртува с исляма, няма спор. Но ми изглежда повече османист, отколкото ислямист. Мисълта ми е, като мингрел (лаз) Ердоган няма как да бъде турски националист -неговата трибуна трябва да е нещо наднационално, за да се вписва като водач на турското общество - поради което вместо към националистическа платформа той лансира имперска, османска платформа, която е хем наднационална, хем гъделичка добре. В качеството си на турчин то би бил аутсадер - не е турчин.в качеството си на поддържник на наднационален османски ренесанс то може да бъде водач.

3. струва ми се, че във вътрешната си политика ердоган се концентрира основно върху Истанбул - там са му големите строежи, там му е фокуса на икономически дотации и стимули, ласкае и флиртува с истанбулското население. Не виждам друга вътрешна политика - цялата му енергия е насочена към Истанбул.

4. Външната му политика  е фокусирана основно в запазване целостта на турция и различни операции срещу външните - сириски ииракски кюрди. Струва ми се също, че там позицията му е всъщност дефанзивна - по принуда. прави, каквото смята, че трябва да се направи, за да се предодврати създаването на кюрдска държава и респективно разпокъсването на турция в бъдеще. Това ми изглежда даму отнема всички ресурси и сили навън, във външната политика.

Дали съм прав? Не знам, но така ми изглежда...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 229
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История
Преди 48 минути, Южняк said:

 Мисълта ми е, като мингрел (лаз) Ердоган няма как да бъде турски националист

Наполеон също е корсиканец но се превръща в най големия френски националист.Подобна е историята /на дете от малцинствата обикновено от покрайнините на държавата достигнало до лидерския пост/ на Сталин,аятолах Хомейни,Ким Ир сен.Пък и на Хитлер ако щете.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, resavsky said:

И аз това си мислех:сблъсъка между Ердоган и идеите на Ататюрк за светска република е неизбежен.Сега доколкото разбирам Ердоган все не смее да атакува директно Ататюрк предвид сакралния му образ в турското общество но това е неизбежно.

Ами атакува го вече няколко пъти. Имаше масови протести, когато искаше да махне паметник на Ататюрк за да възстанови някакви османски казарми дето били на същото място (ако помня правилно). Това предизвика началото на масовите протести и безредици в Турция преди години.
А също така и в ретроспективни речи за времето на Ататюрк, дори не споменава името му, а го нарича "периода на еднопартийното управление". Все едно сега е някакво друго ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Южняк said:

Привет, Greatest Turk.

1. Изглежда така, сякаш и Ердоган, и Гюлен се страхуват от Сивите Вълци - или на-малкото флиртуваха с тях. На интервюто след прврата Тюлен направи с ръка знака на сивите вълци, Ердоган съм го виждал да прави този знак много пъти на снимки. Изглежда така, сякаш и двамата флиртуват с тях или дори се страхуват от тях. Сивите вълци са светски националисти. Ма Ердоган не посмя да ги пипне по време на чистките - напротив, ухажва ги? Ско е така, те на практика са голяма сила в Турция и в момента.

2. Ердоган флиртува с исляма, няма спор. Но ми изглежда повече османист, отколкото ислямист. Мисълта ми е, като мингрел (лаз) Ердоган няма как да бъде турски националист -неговата трибуна трябва да е нещо наднационално, за да се вписва като водач на турското общество - поради което вместо към националистическа платформа той лансира имперска, османска платформа, която е хем наднационална, хем гъделичка добре. В качеството си на турчин то би бил аутсадер - не е турчин.в качеството си на поддържник на наднационален османски ренесанс то може да бъде водач.

3. струва ми се, че във вътрешната си политика ердоган се концентрира основно върху Истанбул - там са му големите строежи, там му е фокуса на икономически дотации и стимули, ласкае и флиртува с истанбулското население. Не виждам друга вътрешна политика - цялата му енергия е насочена към Истанбул.

4. Външната му политика  е фокусирана основно в запазване целостта на турция и различни операции срещу външните - сириски ииракски кюрди. Струва ми се също, че там позицията му е всъщност дефанзивна - по принуда. прави, каквото смята, че трябва да се направи, за да се предодврати създаването на кюрдска държава и респективно разпокъсването на турция в бъдеще. Това ми изглежда даму отнема всички ресурси и сили навън, във външната политика.

Дали съм прав? Не знам, но така ми изглежда...

Ами какво да ти кажа, точен оглед към нещата имаш приятелю. точно така е както си казал, и то без спор! 

Да, страхуват се от Сивите Вълци защото са националисти (не расисти - има разлика), Ердоган е османист най вече, но османизма е пряко свързан с исляма защото е ислямска идеология (Османската империя - Шериа)

atat%C3%BCrk-ve-bozkurt_934809.png

atat%C3%BCrk-ve-bozkurt_934843.jpg

CHP-nin-kurulu%C5%9F-tamgas%C4%B1-bozkur 

 

"Дали съм прав? Не знам, но така ми изглежда..." Да, напълно си прав!

Ердоган показва знака на Сивите вълци само тогава когато му е нужно (не му пука за тях). И говори и се прави на Атаюрк само за да манипулира турският народ, а не че го интересува. Американците са го записали телефонните му разговори са прослушани чрез бръмбар, и там се говори за много пари. "Аллах маллах и трупай пари в сметката си" това е цялата работа на Ердоган. Ердоган и Гюлен си имат тайни знаци и комуникират по между си с тях по масонски. 

Редактирано от Greatest Turk
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Сега доколкото разбирам Ердоган все не смее да атакува директно Ататюрк предвид сакралния му образ в турското общество но това е неизбежно.

Прави го и то съвсем целенасочено. Свалят се паметници и портрети, иронизират се заветите му. И няма как да е иначе - унищожителят на османизма не е удобен на неоосманизма и ислямизма (впрочем първото понятие по подразбиране имплицитно съдържа в себе си второто).

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

В  турските учебници по история Ататюрк все още си е баща на нацията.По скоро Ердоган опипва почвата за евентуалното му димотологидиране.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В някои училища дори са свалени знамената на Ататюрк, и тези хора са слугите на Ердоган. В Турция знамето на Ататюрк можеш да го сложиш навсякъде дори и в класната стая без да се съобразяваш с законите. Но като има "османци" от тези учители се появяват проблеми. Разбира се, тази държава е основана от Ататюрк и никои не може да попречи да се развява знамето му. Османизма е много гадна идеология, за съжаление няма как да се изкорени от нашата история, все ще има хора които ще искат да се върне и основе наново "Османската империя" и това не е добре за Турция и не само за нея. Но дойде Ататюрк и показа много неща вече ги казах какви са, и модерните,грамотните, съвестните, будните, образованите хора няма да позволят да се върне болната османска идеология НЕВЪЗМОЖНО Е! защото тази идеология пречи на Републиката да се развива и изостава от другите съвременни държави. Икономиката е в окаяно състояние благодарение на старомодният живеещ в средновековието човек Ердоган. Само в армията е добре и е развита и технологична, дори произвеждат собствени местни оръжия. Ако той се махне, Турция ще се роди наново и няма да е в лоши отношения с другите държави и няма да има проблеми а ще се седне на масата и проблемите ще се решават с думи и по цивилизован начин, това при Ердоган го няма. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, resavsky said:

По скоро Ердоган опипва почвата за евентуалното му димотологидиране.

??? Демитологизирането е мода от която няма бягане. Тукашните корифеи могат да дадат няколко ценни съвета и методически насоки, и доколкото въпросът е политически, то митът успешно ще бъде сринат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тогава мен не ме бройте, освен в случай, че се внесе яснота "що е то мит?" и "що е то герой?" плюс какъв методически инструментариум ще се ползва, например обичайните: а) отделно взети, тенденциозно изложени, и извадени от контекста докази а. к. а. "факти"; б) памфлети и пасквили на анонимници от интернет пространството; ратуващи за базови ценности и/или правилна политическа закваска; в) подбор само на фактите, които ни отърват, дори когато има противоречащи им сведения и г) общо взето пълно пренебрежение към науката "история", методите с които си служи и понятието "исторически факт"; или този път ще е нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, Greatest Turk said:

В някои училища дори са свалени знамената на Ататюрк, и тези хора са слугите на Ердоган. В Турция знамето на Ататюрк можеш да го сложиш навсякъде дори и в класната стая без да се съобразяваш с законите. Но като има "османци" от тези учители се появяват проблеми.

2008 бях на море в Турция и ми направи впечатление, че на много къщи бяха насложили не само турски знамена, но и портрети на Ататюрк. Още ли държат портретите или вече са оставили само знамената?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съвсем не ми е приятно да гледам как в Турция демокрацията изчезва и се заменя с "неоосманизъм". Но имали самата Турция други варианти?

1. Повече от една трета от новородените са кюрдчета, което означава, че дори и при спад на раждаемостта сред кюрдите, след 2 поколения половината новородени ще са от въпросния етнос.

2.Доскорошният най-верен съюзник, САЩ, има явен курс към създаване на голяма  кюрдска държава.

3. Освен кюрди има още няколко големи етнически малцинства.

4. Другата разделителна линия е религията. Макар мнозинството от турците са сунити, около 1/5 са алевити(някои ги пишат шиити).

5. Доминиращата демографска група, турците-сунити, е в демографски застой, но скоро ще навлезе в стадий на спад.

Т.е. активизирането на кюрдите ще предизвика ефектът на доминото и може да доведе загуба на големи територии и/или загуба на властовата позиция за доминиращата демографска група. За да се предотврати подобен сценарии е очаквано водачите на турците-сунити да предприемат нещо.

И тук идва мястото на неоосманизма - за да запазят статута си турците-сунити (разбирай елита има) са готови са споделят част от привилегиите си със сунитите от другите етноси. Важно е само сунитите да са мнозинството от населението. Донякъде така си обяснявам защо бяха пуснати няколко милиона араби-сунити в  Турция.

-----

Защо не споменавам светски настроените люде? След 2016 те вече не представляват организирана група, особено на представителите й в силовите структури бе нанесено голямо поражение, от което трудно ще се съвземе. Тези от бизнес средите... ами те все пак имат какво да губят, а и турската икономика се справя повече от добре за последните 20 години, благодарение на демографските резерви сред по-религиозната част от населението. Също така, светските турци са в голямата си част добре образовани хора и за тях насилието е трудно разбираемо, защото те са интелигенция. За силоваците вече споменах. Така, че сериозна борба от тях не очаквам.

Предвид гореизброените точки, всеки здравомислещ човек, особено от силовите структури и големия бизнес би подкрепил неоосманизма, просто защото алтернативата е още по-лоша.

А, ако сте забелязали покрай историята с Африн, Турция от страна разделена на по-религиозни срещу светски, се превърна в милитаризираща се такава. Т.е. отиваме към съвсем ново развитие на събитията и току виж и ислямистите са станали ненужни за Ердоган. :ah:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎10‎.‎6‎.‎2018‎ г. at 6:54, Greatest Turk said:

Та за темата, в Турция има много неграмотни хора и са мюсюлмани повечето и те гласуват без да мислят и без никаква логика.

Един историк/османист, който пишеше в БС, беше обяснил феномена с клановата система. Клановете от Анадола гласували по команда, а по някакъв начин Ердоган успявал да се договори с водачите на кланове. Разбира се цитирам чуждо мнение, но човека много добре познаваше Турция и в политически и в исторически план.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Aspandiat said:

2008 бях на море в Турция и ми направи впечатление, че на много къщи бяха насложили не само турски знамена, но и портрети на Ататюрк. Още ли държат портретите или вече са оставили само знамената?

Ще те излъжа ако ти кажа, мисля че не се променило.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Amazonski said:

Един историк/османист, който пишеше в БС, беше обяснил феномена с клановата система. Клановете от Анадола гласували по команда, а по някакъв начин Ердоган успявал да се договори с водачите на кланове. Разбира се цитирам чуждо мнение, но човека много добре познаваше Турция и в политически и в исторически план.

В Турция зад всеки ъгъл има някои пропагандиращ или манипулатор говорещ глупости, дори османистите в Ютюб учат хората че Земята е плоска. Аз не вярвам на всеки които има уста и говори, разбрал съм едно, на мюсюлманин фанатик доверие да нямаш. Ако каже че слънцето изгрява от запад ти ще гледаш на изток. Тая държава искат да я разделят, както турци така и кюрди.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, новорегистриран2 said:

1. Повече от една трета от новородените са кюрдчета, което означава, че дори и при спад на раждаемостта сред кюрдите, след 2 поколения половината новородени ще са от въпросния етнос.

Ако кюрдите създадат държава с име "кюрдистан" то тази държава ще се превърне в котило за терористи, а ние точно това не искаме. Това котило на име "кюрдистан" те тоест кюрдите няма да я управляват а ще я управляват американците а кюрдите ще са техните пионки в тяхната игра срещу Турция или за нещо друго ще се възползват. Да, аз харесвам Америка защото е демократична държава но не харесвам само едната й страна че е империялистка държава. Трябва да поддържа икономиката си иначе ще се срине.От цялата работа кюрдите няма да спечелят нищо, в момента се лее кръв напразно, защото тези наивни хора кюрдите си мислят че ще имат тяхна държава и избиват нашите войници. Но няма да успеят ако ще тази война да продължи и 1000 години, тази земя няма да я дадем на никои, ще се бием до последната капка кръв това е.  

Редактирано от Greatest Turk
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Южняк said:

1. Изглежда така, сякаш и Ердоган, и Гюлен се страхуват от Сивите Вълци - или на-малкото флиртуваха с тях.

По-скоро второто. Български изселник в Турция беше писал, че "вълците" могат на секундата да изкарат 5000 въоръжени мъже. Публично го бяха предложили и на Ердоган, преди турската инвазия в кюрдската част на Сирия. Така че Ердоган, докато го дава националист, няма какво да се страхува от този башибозук. Първо са на една идеологическа плоскост. Второ, Ердоган разполага с 85 000 професионална армия и може да ги сплеска, като преял комар, на секундата в която поиска.

Обаче като маша, могат да са много полезни при решаване на вътрешни, или външни проблеми. Че то 5000 въоръжени и мотивирани анадолци, могат за седмица да изринат цялата Българска армия, която се състои от два боеспособни батальона (1000 човека и 34 танка), и още 25 000 бюрократа и секретарки. Реално единственото което би могло да ги спре е танковият батальон на МП, ама той е в България само няколко месеца в годината.

Така че естествено ще им се мазни Ердоган. Той като фен на Османската Империя, знае как се провежда умерен геноцид, чрез полезни примитиви. Дали кюрди ще колят арменци, албанци - българи, кърджалии - българи, паравоенните сиви вълци - кюрди, ИДИЛ - кюрди и сирийци, и въобще, това си е модус операнди на империята още от създаването и.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Amazonski said:

По-скоро второто. Български изселник в Турция беше писал, че "вълците" могат на секундата да изкарат 5000 въоръжени мъже.

То Ердоган лесно ще се свали но ще избухне вътрешна война... 

Редактирано от Greatest Turk
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Amazonski said:

Първо са на една идеологическа плоскост.

Не е съвсем точно. Ердоган е ислямист, вълците са пантюркисти. В първия случай водеща е религията, във втория етническата принадлежност. И двете идеологии са авторитаристки (умишлено не използвам профашистки). Разликата може да изглежда незначителна, но за момента е достатъчна политическото крило на вълците да е в опозиция. Но и те като нашите пишман националисти са доказали, че са способни на всякакви безпринципни коалиции с целия политически спектър.

Преди 28 минути, Amazonski said:

Така че естествено ще им се мазни Ердоган. Той като фен на Османската Империя, знае как се провежда умерен геноцид, чрез полезни примитиви. Дали кюрди ще колят арменци, албанци - българи, кърджалии - българи, паравоенните сиви вълци - кюрди, ИДИЛ - кюрди и сирийци, и въобще, това си е модус операнди на империята още от създаването и.

Старата имперска максима от времената на Рим - "Разделяй и владей".

Редактирано от boilad
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Amazonski said:

По-скоро второто. Български изселник в Турция беше писал, че "вълците" могат на секундата да изкарат 5000 въоръжени мъже. Публично го бяха предложили и на Ердоган, преди турската инвазия в кюрдската част на Сирия. Така че Ердоган, докато го дава националист, няма какво да се страхува от този башибозук. Първо са на една идеологическа плоскост. Второ, Ердоган разполага с 85 000 професионална армия и може да ги сплеска, като преял комар, на секундата в която поиска.

Обаче като маша, могат да са много полезни при решаване на вътрешни, или външни проблеми. Че то 5000 въоръжени и мотивирани анадолци, могат за седмица да изринат цялата Българска армия, която се състои от два боеспособни батальона (1000 човека и 34 танка), и още 25 000 бюрократа и секретарки. Реално единственото което би могло да ги спре е танковият батальон на МП, ама той е в България само няколко месеца в годината.

Така че естествено ще им се мазни Ердоган. Той като фен на Османската Империя, знае как се провежда умерен геноцид, чрез полезни примитиви. Дали кюрди ще колят арменци, албанци - българи, кърджалии - българи, паравоенните сиви вълци - кюрди, ИДИЛ - кюрди и сирийци, и въобще, това си е модус операнди на империята още от създаването и.  

Скоро ще имаме скоростна железница до Одрин.

 

Премиерът на Турция: Нова високоскоростна железница ще свърже Турция и Европа

Турция ще започне да изгражда своята част от новия проект за високоскоростна железница, която да е част от
трансевропейския транспортен коридор, съобщи министър-председателят на Турция Бинали Йълдъръм пред предава Anadolu Agency, цитирана от "Фокус".
В изказване на съвместна пресконференция с българския си колега Бойко Борисов в град Измир, Йълдъръм заяви: „Започваме нов проект за високоскоростна железница в близките месеци, която е турската част от трансевропейския транспортен коридор.
По думите му ж.п. линията ще бъде с дължина от 223 километра и ще покрие цялото разстояние от Истанбул до Одрин.
Турският премиер добави, че железницата ще бъде част възобновяването на историческия „Път на коприната“, свързващ Европа, Балканите, Анадола, Близкия Изток и Далечния Изток. „В същото време, тази връзка ще е транспортен коридор към Европа през Турция и България“, обясни Йълдъръм.
От съобщението на Министерството на транспорта, корабоплаването и комуникациите на
Турция става ясно, че високоскоростните влакове ще развиват скорост от 200 км/ч.
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За 1 (един) ден - 3 (три) статии за нашият съсед, брат по нато и кандидат член в Съюза - Турция. 

http://www.segabg.com/article.php?sid=2018061200019985034

 

Растежът на турската икономика се ускори до 7,4%

Темповете на икономически растеж в Турция се ускориха през първото тримесечие на 2018 г. до 7,4% на годишна база, достигайки 792,7 милиарда турски лири /207,5 милиарда долара/ след подем от 7,3% в предходното тримесечие, сочат официалните данни, цитирани от БГНЕС.

Ускоряването е регистрирано на фона на нарасналите потребителски разходи и обема на индустриално производство.

Експертите, анкетирани от Анадолската агенция, прогнозираха средно повишение на БВП за периода януари-март само със 7%.

В сравнение с предходното тримесечие подемът на турската икономика е нараснал с 1,7% до 2% вместо очакваното забавяне с 0,8%. /
 
 
Ако е вярно - 7,4 % са си китайски темпове на развитие ! Даже да предположим че има изхвърляния- все пак да се фалшифицират 7 % не е лесно.
 
 
 

Ердоган: Ако е необходимо, Турция ще използва ракетните комплекси С-400

908787.jpg
 

Снимка БГНЕС архив
Турция ще използва зенитните ракетни комплекси С-400 , които планира да закупи от Русия, "ако е необходимо", каза турският президент Реджеп Тайип Ердоган, предава БГНЕС.

"Ние не просто ще купим С-400 и ще ги поставим на склад. Ще ги използваме, ако е необходимо. Това е система за отбрана. Какво ще правим с нея, ако не използваме тази отбранителна система?

........................

Почти не си спомням, за една страна в един вестник за 1 ден да пускат толкова много статии ? 

Ракетите носят разходи, добре че ги нарязахме и икономиахме пари. Сега съседните членове на Нато са принудени за своя сметка да ни пазят както съюзник !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Du6ko said:

Премиерът на Турция: Нова високоскоростна железница ще свърже Турция и Европа

Е то баш заради такива неща трябва много да ни вълнува тази Ердоганизация на Турция. Ако продължи, имаме страшно много да губим. Турция, освен че ни е най-добрия съсед от век и половина, ни е също естествен икономически съюзник. Отделно че извън някакви патриотари, няма какво да делим. Коя друга държава, ще троши сериозни пари да възстановява български църкви на своя територия?

Обаче от тук насетне, имаме само да губим. Каквато и гадория да стане в Турция, директно ще ни се отрази. Ако се сбият там, ние тук директно ще се напълним с турски бежанци. Ако им рухне икономиката и нашата ще пострада. Ако поемат агресивен курс към нас и вземат да пренатягат българските турци, пак ще си имаме проблем. До идването на Ердоган всичко си беше супер. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Amazonski said:

Е то баш заради такива неща трябва много да ни вълнува тази Ердоганизация на Турция. Ако продължи, имаме страшно много да губим. Турция, освен че ни е най-добрия съсед от век и половина, ни е също естествен икономически съюзник. Отделно че извън някакви патриотари, няма какво да делим. Коя друга държава, ще троши сериозни пари да възстановява български църкви на своя територия?

Обаче от тук насетне, имаме само да губим. Каквато и гадория да стане в Турция, директно ще ни се отрази. Ако се сбият там, ние тук директно ще се напълним с турски бежанци. Ако им рухне икономиката и нашата ще пострада. Ако поемат агресивен курс към нас и вземат да пренатягат българските турци, пак ще си имаме проблем. До идването на Ердоган всичко си беше супер. 

Така реално ние много загубихме икономически зарадаи разпадането на Югославия. Вярно е, не обичаме сърбите и се радвахме на разпадането. Но Югославия по сравнение с Източна Европа беше много добре развита . Мисля не по зле от Чехословакия , дори като ГДР . Бивша Юг можеше без проблем да стане веднага член на ЕС и да водим добра търговия. Сега нашата западна граница към ядрото на ЕС е една дупка с икономики по - зле не от Чехия ами по - зле от България. 

От една страна е добро че голямата държава съсед се разпадна от друга икономически загубихме много и съседи са н не доста богатата Юг а бедните нещастни Сърбия и Македония а след тях идват Косово, Монте Негро, Албания, Босна ....  Тая дупка може и нас да засмуче икономически не политически. 

При евентуално бързо влизане на бивша Юг в ЕС то границите на ЕС още миналия век щяха да са на 30 км от София .

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...