Отиди на
Форум "Наука"

Fifa World cup Russia'18 / Чемпионат мира по футболу 2018 в России


Recommended Posts

  • Потребител

Франция ! Това което подпомогна да позакърпи разбитото ми самочувствие на футболен "разбирач" е ..не е по темата, но върви с нея. А то е аперитива който присъства сред компания гледаща футболен мач...в случаят по-късния , когато се преминава на по тежко от бира - водка. А тя върви с всевъзможни мезета - от пресни салати през рибни до с майонезена основа.  До сега все си мислех , че номер едно  е шведския лазурно-син Абсолют, следван от финландката с елена, сребърната - данска, руския стандарт ..а на последно спиртосаните полски водки. Но в хранително-вкусовия свят хегемон е само и единствено Франция. Тръгнали франсетата водка да правят…и.... Френската водка макар, че е малко по-скъпичка е …….ще кажа само едно – колкото и да си пил, на другия ден пак ти си пие от нея !  Мека, пивка без махмурлук. Ще я тествам за пореден път след тази тъжна за мен вечер. Моят фаворит отпадна , но се надявам френската водка да удави мъката.....и след като континенталната ми стратегия се провали да го ударя на исторически пристрастия....

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 131
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Меси и Кристияно Роналдо показаха, че кралят на футбола е един и се казва Пеле.

Аржентина защо въобще бяха отишли с толкова футболисти. Четири мача едни и същи се въртяха. За пореден път играха с 10 футболисти и всички очакваха "единистия", липсващ, да им реши мача.

Редактирано от Kocemo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аржентинците не знам треньора им от къде са го взели? В предния мач с Нигерия, на десния им бег, 2-ката, цял мач не подаваха, един път го намериха, центрира и вкараха гол. Вчера пак вкара гол на французите. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е най-непредвидимото от всички първенства :) Каква драматургия беше досега на дузпите Хърватия - Дания. Психологическото напрежение беше по-голямо при изпълняващите отколкото при вратарите както е обикновено. Голяма битка. Голям Шмайхел. Хърватите победиха на щур късмет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз все повече затвърждавам мнението си, че 95% от футболистите не знаят как да изпълняват дузпи. И се чудя защо вратарите почти винаги се хвърлят в някой от ъглите. Да си стоят на място и да видите как процента спасени дузпи ще скочи рязко.

Колко световни шампиони останаха и им е ред да изпаднат - Бразилия, Англия, Уругвай, Франция?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мкар, че японския вратар имаше две невероятни спасявания, едно след друго

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ясни са 1/4 финалите . Уругвай - Франция , Бразилия - Белгия. Победителите от тях се срещат помежду си на 1/2 финал. Другият поток : Швеция - Англия и Русия - Хърватска.  Някой от тази четворка ще е на финал срещу представител на първата четворка , която без съмнение поне на книга е по класната . Франция и Бразилия трябва да се избият  помежду си на 1/2 финала (евентуално) и победителя да играе с някой от по-слабия поток вече на финала.  Кой знае къде измежду тях дреме бъдещият световен шампион.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпреки, че лично за мен резултатите са разочароващи(Испания отпаднаха) първенството е интересно и непредвидимо. Искам финала да е Уругвай срещу Хърватска и победа за урусите. От всички налични отбори това са двата най-симпатични за мен отбора. Финал Франция-Русия и победа за руснаците е най-нежелания резултат. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уругвай за да бие Франция, трябва франсетата съвсем лежерно да подходят. Не че не го правят, играят по половин час на мач максимум. Но петлите трябва да помнят каква роля изиграха уросите 2002-ра. После ги чака най-вероятно Бразилия, но и пататите да са никак няма да им е лесно. В другата 4-ка финалиста е непредвидим. Силно се надявам обаче, че авансите към домакина няма да са толкова очевадни. За мен като фен на Франция няма значение кой ще е противник на финала ;) . 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, makebulgar said:

Между другото, докато текат мачовете руснаците са на палатка в парка...
 

 

Хубава идея ! Саудитска Арабия туристите дали са платежоспособни ? Струва ли си да си дадеш апартамента под наем на кувейтци, катарци саудити ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И така ...шампион за ЧЕТВЪРТИ ПОРЕДЕН ПЪТ ще е  ...европейски отбор ! И последния представител на друг континент - Бразилия напусна...за да се подготвя за...копата. За нея хич не ме е яд , напротив - Неймар е най-противната звезда на селесао от...както аз се помня. Жалко, че тук не се включва модератор Ресавски, който има наистина ….футболна памет . Щях да го попитам някои неща.  Зико, Сократес (велик хей..Со́кратес Бразиле́йру Сампа́йу ди Со́за Вие́йра ди Оливе́йра . Човекът с две (2) висши образования - стоматолог и ...футболно изкуство !!!  Поклон ..маестро !  Един е доктор Сократес !  ( Шиб*ното според мен разбира се е, че  залита към ляво-партизански течения на модата тогава в Латинска Америка... Така ли е @ Ресавски ? ), Фалкао, ...Ромарио, Бебето, Роналдо, Ривалдо, Ронадиньо , Ромарио…???  Ех, де са те , де е плужек като Неймар. Позор за Селесао !  Дуз(с)паджия -симулатор ,  че и ....мръсен ! И за добрата стара Англия на която толкова и се подигравахме, не е ли дошло ..време на разплата. Да покажат албионците кой е създал футбола ? Абе, че нямат класа , нямат , ама то и до късмет. Иначе аз съм пълна трагедия по отношение на прогнозите си на това първенство. Исках да разхвърляме и математически прогнози. Без да се натяквам , без да нарушавам форумни правила, просто искам да покажа нещо от типа на КОНТРА СРЕЩУ МЕН ! Винаги това трябва са взима в предвид.  Прогнозирам Архентината да продължава, ама …..я вържи гащи . Иначе и за урусите на Канибала срещу Португеуш на Кико Фешъна  прогнозирах хикс. Но я вържи и тия гащи, че....хептен ще го закъсам....Па и сред колегите ( то и едни колеги ..ей буквално от кол и въже сред бившите колониални владения на Британия....и ..източна Европа ......абе ..Джаба Хътинянина и неговото обкръжение , но ….свиква се) които след първата ми успешна прогноза ( научиха я ) започнаха да ми вярват и....загубиха. Причината разбира се бях ...аз . You are not a good man ...с това ме посрещаха ..за добро утро .  Или жаргонно му " ...лифтаджията /the lift-driver/ (аз) е кофти човек ...това говореха зад  гърба ми “  Като, че ли аз съм ги карал насила да залагат. Разбира се от моя страна ехтеше мощно контра-възгласа " FUCK OFF "  ... че на произношение го издокарах с много упражнения - точно като англичанин - строителен бачкатор от Уест Хям/ Източен, по-беден Лъндън/  Учителят ми е 100 % тов ингилиз, избран по ...мои критерии. !  Русоляв, със светла кожа, нечистоплътен, с развалени зъби , лош дъх, с всяка трета дума в иначе бедния му речник - fuck ,  абе точно такъв какъвто ми трябва. Пускам едно докази , не за да агитирам към хазарт, не за да се хваля, а напротив, че въпреки футболната ми деградация , ( моят ...доайен щеше да ме заплюе ) все още е останал инстинкт за самосъхранение …..   у меня....Сиреч не подценявай ..врага или играй срещу себе си - не си безгрешен !!!  С това излизам (или се опитвам) от подигравките и упреците с които ме заляха.                                                                                                                                                                                                   219501812_IMG-20180701-WA00001.thumb.jpg.05e4c900d14bb6a7b43872ac7585c107.jpg   

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наблюдаваме "играта без топка" и ... следва по-вярната оценка ?... Разходкаджиите по терена не успяха.

(Афоризъм: "Футболистът Фомейкин много добре играе без топка. Особено добре играе на табла и белот!")

...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Споко на никой не му излезнаха фишовете през това първенство (като изключим един пич дето се обади в играта на Дарик с прогнозите и улучи точен резултат 3:3 за Португалия-Испания, ама на него му подариха награда от Савой, демек колкото да отпразнува случая само ;) )

Прогнози за финала? Франция - Хърватия започва да се очертава всякаш, със засега по-висок коефициент за петлите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Дааа и аз мисля, че Франция - Хърватия е най-вероятния финал.

Браво на Хърватите много ме кефят как играя и не спират да ме изненадват :)

Вчера беше наистина интересен и завладяващ мач.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вчера беше мач с драматичен финал. Моя фаворит са/бяха също хърватите, но снощи си пролича умората в техния отбор. За това предполагам, че това първенство е ... Шанс за Англия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стар френски виц: Каква е приликата и разликата м/у картофите и белгийците?

1. И двете са картофи (франсетата викат на белгийците патати (сладки картофи)). -приликата;

2.  Les Belges ne sont pas cultivés. Белгийците, не са култивирани ;) . - разликата.

На французки звучи по-добре, но и така е добре.

Та, леко се притеснявах за тоз полуфинал, щото петлите пак подходиха лежерно (както си мислех). В смисъл, че трябваше да вкарат втори гол, че един става и случайно. Но белгийцийте този път не вкараха случайно (първия гол с/у Бразилия) . Ноооо.... всичко се нареди ;) . Сега давам Англия за съперник, но ще викам разбира се за .....Хърватия ;). По ще е лесно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Наполеоновците този път спечелиха Ватерлото, остава им неделята да спечелят докрай и Руската кампания ;)
Гола им влезе случайно, направо на магия. Както влезна така можеше и да бъде случайно пресечен удара.

Довечера всички сме хървати. Както и на финала! :)
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Гола може и да е влязъл случайно, но те контролираха мача почти през цялото време. А в края белгийците можеха да получат още един при по-голяма концентрация на Гризман и Толисо. А и статистиката при ударите е тотално за Франция 19 - 9 към вратата и 5 - 3 във вратата. Един от интересните факти в това първенство е, че владеенето на топката не е гаранция за победа. Например Франция владее повече топката с/у Австралия, в мача без значение с Дания и с Уругвай. С/у Перу владението е 43%, с/у Аржентина 39%, с/у Белгия съответно само 36%. В другите елиминационни мачове победители с по-малко владеене на топката е Швеция с/у Швейцария 36%, Бразилия - Мексико 48%, Уругвай - Португалия само 32%. Рекорда е Русия - Испания с 21%, но той беше равен в редовното време. 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...