Отиди на
Форум "Наука"

Fifa World cup Russia'18 / Чемпионат мира по футболу 2018 в России


Recommended Posts

  • Потребител

Като автор на темата , молбата ми е да се разграничим от хард- запалянковщината , емоционалните пристрастия на кръчмарско ниво, а да се съсредоточим върху същината на ...проблематиката - а именно обезпечаването (признание) на компетентността, знанията, ФУТБОЛНАТА КУЛТУРА, усета и разбира се късмета със....съответната награда изразена със знаците създадени от един наистина велик велик (два пъти) народ нейде в Ориента, на чието име е кръстено само едно единствено дръвче...но пък са дали на света какво ли не ... от азбука ...до мореплаване и търговия.   И така лятото чука на вратата, парички са нужни за почивка по лазурните морета , нови дрешки , може би освежително ремонтче , нова дограма, изолация, подмяна на ниско резолюционната плазма или  нов хладилник .  Положете усилие към задачата чието успешно решение ще доведе и до решение на въпросните нужди : Кой ще да е световния кампеон ?  Бразилия 5.50, Германия 5.50 , Испания 6.50, Франция 7.00, Аржентина 10.00 !  Разбира се това са коефициенти от една голяма британска заложна къща, но горе-долу така вървят потоците.  Саудитска Арабия се котира с коефициент 1000 !  Тук по мое мнение във форума не са чак толкова много футболните експерти, ( но пък ги и има )  но не липсват и такива, които могат да хвърлят  една математическа прогноза.  Никога не ще забравя времената когато аз бях болезнено запален фен на футбола и на гости ми дойде ...един познат от пунктовете на Ев*офутбол  да гледаме skysports . Точно тогава (края на 90-те) тази тв беше престанала да излъчва пряко мачове от висшата лига, а даваше таблици с променящите се резултати и тук там  репортаж от някой гол във възлова среща. Пичът дойде на гости у меня, носейки албански коняк, който аз със съмнения започнах да дегустирам... (хубав се оказа , болки в глава на сутринта - йок )  Но...не това е акцента.....този тип печелеше страшно много, обикаляше пунктовете на Евр*футбол и си събираше печалбите . Беше стигнал до там, че оторизираше хора, които да обикалят и да събират печалбите му за да не буди подозрение той самият.  Но, той не гледаш мачове, не го и интересуваха. !  Погледът му беше  само върху статистика и прогнози !  От първите беше , който започна да залага по нета . Както и да е, от този тип научих следното : най-добре е да не гледаш мачове, защото само те объркват и никога, никога не залагай на любим отбор , само защото ти е любим , или срещу мразен от теб тим !  Пристрастията са враг номер едно на печалбата !   И така :стартът е на  14 юни Русия - Саудитска Арабия /Москва, стадион "Лужники", 17 часа (българско време)/  Големите липсващи са :  Италия - ах адзурите са перла в короната на всякъде ....харизмата на Италия е велика, въпреки с нейният не дотам атрактивен стил на игра, Италия си е ....Италия.  И другият : Холандия - агресивния , атрактивен стил на лалетата ще липсва много....  хах ..интересното е че в самата Англия не цари особен оптимизъм - продават национални фланелки с щампа на мондиал 2018 с огромно намаление. Ако ходя когато съм свободен ще постна снимки на 50% и 80% процентни намаления от сега на английски фланелки на нешънъл тийм.  То много им се насъбра на хорицата и те вече не си вярват...   Давайте джентълмени прогнози, съпътствани с анализи и разбира се с аргументи !  Печалбата преди всичко !

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 131
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Сега след като го нема октопуса в германия, намериха ли друго животно да предсказва резултатите?

CAT 

И козаки с канчука срещу запалянковци? колко им е опцията? kozakok.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

Сега след като го нема октопуса в германия, намериха ли друго животно да предсказва резултатите?

CAT 

И козаки с канчука срещу запалянковци? колко им е опцията? kozakok.jpg

В Санкт Петербург по време на футболен мач са се сбили " рицари тамплиери " и " казаци" . Полицията едвам е разтървала тамплиерите  и казаците. Съветвам всички приятелски, ако ходите в Петербург да викате за някой отбор, да не влизате в спор с рицарите и казаците ! Щото може да получите удар я от меч, я от камшик - нагайка. Предупреден - означава въоръжен. Така казват руснаците. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Последните 3 (три) мондиала са спечелени от юръпите ! Време ли е за реванш на суда американосите ! Или да очакваме бомба от Африка ?  Последната е представена в случая от 5 отбора - три от арабска Африка - Египет, Тунис и Мароко и от два от черна - Нигерия и Сенегал !  Отдавна това не се е случвало .  Азия пуска на пистата : Япония, Южна Корея , Саудитска Арабия, Иран и асоциазираният член – Австралия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Крайно време е Меси да стане шампион. Толкова титли изгуби че сега ще играе на 1100% и резултатите ще се видят добре...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Бразилците тоя път са в топ форма и определено имат хъс да измият срама от катастрофата на Маракана преди 4 г.
За Аржентина нещата стоят доста по-сложно. Не знам дали е в треньорския щаб или има нещо сбъркано в схемата, която прилагат за този отбор, но много трудно вкарват голове, едва се класираха хващайки последната директна квота за Южна Америка. Направо не мога да си обясня как Меси, Дибала, Игуаин, Икарди и т.н. накуп са толкова неефективни, а в клубовете си - свръхефективни.

п.п. Икарди даже май въобще не успя да се вреди и не му пратиха повиквателна за световното. А иде реч за голмайстора на Серия А, та считайте за каква селекция иде реч.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мда, Сборная са си традиционно зле. Саудитците, макар че трошат луди милиони за футбол (както и за какво ли не) - също :)

п.п. Аржентинците, за които стана дума по-горе, явно са решили, че ще стоят дълго в Русия. Изпратили са 3 тона храна в спортната си база в Русия и 5-има готвачи.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами, струва ми се, че котаракът оракул Ахилес ни разби в случая :) 
Какво казва за Португалия - Испания?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Факинг гуд плейър....наистина. Гелосаният (тук твърде семпъл) си е най-висока класа ! Показа я и утвърди в Спортинг , Манч. Юнайтед, Реал и националния на Португалия. Тоест навсякъде където е играл е достигнал най-високото ниво и е счупил рекорди. Няма тук не му е провървяло, там не бил разбран и т. н. Възрастта му също ни най-малко не му влияе. Абе ...може си го ! Чака се отговорът на другия голям ….Меси.  Иначе за мача между Португалия и Испания ….както и в историята ….по слабата Поругалия все финтира и се отървава от могъщата Кастилия.  Владеенето на топката в по-голямата част от мача бе 64 % към 36%  в полза на испанците, но....все има това но...португалците се измъкнаха.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 9.06.2018 г. at 23:56, Евристей said:

Последните 3 (три) мондиала са спечелени от юръпите ! Време ли е за реванш на суда американосите ! Или да очакваме бомба от Африка ?  Последната е представена в случая от 5 отбора - три от арабска Африка - Египет, Тунис и Мароко и от два от черна - Нигерия и Сенегал !  Отдавна това не се е случвало .  Азия пуска на пистата : Япония, Южна Корея , Саудитска Арабия, Иран и асоциазираният член – Австралия.

Хубави мачове бяха до сега в Русия , няма да коментирам мачовете, понеже гн съм такъв специалист. Нещо друго ми стана интересно !

Следващото първенство ще е в ... САЩ, Канада и Мексико !

И освен това вярно ли е, че щели да участвуват 48 отбора ? Не е ли много 48 ?

Трта домакина получават билет автоматично и стават водачи в тегленията нали така ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.06.2018 г. at 6:51, Kujiro said:

Защо заглавието е на руски ?

Както и да е, първия мач го давам хикс. Руснаците няма да бият Саудитска Арабия.

Заглавието е на английски . После във втората си част и на руски ) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Du6ko said:

 Нещо друго ми стана интересно !

Следващото първенство ще е в ... САЩ, Канада и Мексико !

И освен това вярно ли е, че щели да участвуват 48 отбора ? Не е ли много 48 ?

Трта домакина получават билет автоматично и стават водачи в тегленията нали така ?

Да ! Но не следващото , което ще си е в Катар през зимата на 2022 г. , а по следващото 2026 г. - Обединените кандидатури на САЩ , Канада и Мексико спечелиха срещу другия претендент - Мароко. Ти си по анализите : сравни териториите , населението и финансовите възможностите на двата лагера ….?    Вотът е 134 за Северно-американците срещу 65 за африканците.  ФИФА въведе ротационен принцип за континентите. Но специално за Африка не знам как точно могат да се получат нещата след доста завишените изисквания и критерии на ФИФА към страната-организатор : определена бройка големи, модерни стадиони в различни градове, гаранции за висока посещаемост,  5 звездни бази за участниците, комфорт, хотелски бази за десетки хиляди фенове, сигурност и т. н.  Освен донякъде ЮАР (вече бил домакин) не виждам на този етап подходяща страна.  И да ще участват 48 отбора.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Много щур мач беше снощи. Колкото и да го мразя Гелосания, няма как да се отрече ефективността му. Той май стана първия голмайстор с попадения на три световни първенства.

Днес също има поредица от интересни мачове. Този между Аржентина и Исландия най-вече. Да видим, дали викингите вече са изразходили горивото от Европейското и какво ще покаже буксуващия звезден отбор на гаучусите :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Респект към островчето с 300 хиляди жители. Юнашката го дадоха (за кой ли път) този път срещу исполина от Южна Америка. Но пък аз виждам ресурса който има Архентина  и прогнозирам минимум 1/2 финал за тях. И точно с така характерното за тях тромаво начало....но паживьом увидем.  За първия мач - победата за Франция беше от огромно значение за лабилната психика на петлите . Знае се, че при първоначален неуспех  лесно се сгромолясват - и в Япония/Корея и особено в ЮАР. Да видим и хърватите срещу ….супер-орлите. Някога през 94-та, във военна обстановка хърватите стреляха във въздуха при наш'та победа над германците . Обаче още на следващия Мондиал те ни задминаха - 3-то място. От там насетне за известно време бяхме горе-долу равностойни - ние ги биехме в София, те в Загреб, но постепенно статуквото изветряваше и те се откъсваха ...все повече и повече. За да се стигне до това, че та са неизменен участник в големи първенства и с представители в отбори като Реал, Барселона, Интер, Милан... Прогнозирам минимум 1/4 финал за тях и то на …..тъмно

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аржентинския отбор има огромен потенциал, който някакси продължават да не могат да развият. Меси явно няма стимул да играе за националния отбор, не знам дали е защото в Барселона му плащат много повече или по някаква друга причина, ама е няма такава дупка просто. Евала на исландците, наистина корави и невъзмутими бойци са и мисля, че имат шанса да прескочат групите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Току що и Бразилия се издъни с равен срещу Швейцария. Неочаквано начало на Мондиала, всичките фаворити дотука се издъниха, като изключим Франция с клизмарската й победа над смешния отбор на Австралия.
Който бърза да отписва германците обаче, определено прибързва ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 16.06.2018 г. at 10:07, Евристей said:

Да ! Но не следващото , което ще си е в Катар през зимата на 2022 г. , а по следващото 2026 г. - Обединените кандидатури на САЩ , Канада и Мексико спечелиха срещу другия претендент - Мароко. Ти си по анализите : сравни териториите , населението и финансовите възможностите на двата лагера ….?    Вотът е 134 за Северно-американците срещу 65 за африканците.  ФИФА въведе ротационен принцип за континентите. Но специално за Африка не знам как точно могат да се получат нещата след доста завишените изисквания и критерии на ФИФА към страната-организатор : определена бройка големи, модерни стадиони в различни градове, гаранции за висока посещаемост,  5 звездни бази за участниците, комфорт, хотелски бази за десетки хиляди фенове, сигурност и т. н.  Освен донякъде ЮАР (вече бил домакин) не виждам на този етап подходяща страна.  И да ще участват 48 отбора.

Бдагодаря за информацията ! Да последващото. За подготовката са необходими пари и време. Наистина за Африка ще е проблем. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Изиграха се първите мачове в 6 от 8-те групи. Въпреки, че кръга не е приключил, вече има материал за анализи. От 4-те о-ни фаворита (Германия, Бразилия, Испания и Франция), 3-те не успяха да спечелят своите срещи, настоящия СШ даже успя да загуби. Но, Испания игра с един от допълнителните фаворите - Португалия, Германия и Бразилия с традиционно силни отбори, Мексико и съответно Швейцария. Петлите традиционно прекалява със сметките и пестенето в групите, което не рядко им изиграва лоша шега (СП 2002, когато бяха много добре подготвени, даже фирмата която прави екипите им беше добавила втората звезда, а не можаха да прескочат групите). И сега можеше да стане така, като това щеше да е голяма излагация, защото кенгурата не са от класата на португалците, мексиканците или кръстоносците. Техния мач не успях да го гледам, но приятели ми казаха, че бил доста скучен. Сега за гай-голямата изненада до момента, загубата на Германия. Изключително бавни, както в нападение така и в защита. Прекалено много 'триъгълници', което не е в стила на мандшафта. Коментатора каза, че германците играят подобрена версия на 'тики-така' но според мен беше по-лоша. А мексиканците очевидно добре си бяха научили урока! Проста игра, като всяка тяхна контра беше заплаха за Нойер. Прехвърляне на полето с два паса, понякога само с един, където офанзивните футболисти на Мексико имаха често числено преимущество. Другата изненада при фаворитите - равния на кариоките. Мисля, че си помислиха след гола, че вече са спечелили и решиха да не се напрягат. Но при гола на кръстоносците при двама защитника не скочи да избие топката нито един. Аре единия бил побутнат, ми втория? Иначе в края на мача и късмет нямаха. Головия хикс на иберийците също се прие за изненада. Така става, като не се обръща подобаващо внимание на Роналдо. И дуспата можеше да бъде избегната (Начо трябва да му знае номерата). При втория гол Роналда при първия пас беше метър засада и не се движеше назад и въпреки това вратарчето трябваше да я хване. При такива фрапиращи испански грешки и почти идеална Португалия хикса бе закономерен. Другата изненада, аржентинския хикс показа, че освен, че Меси има проблеми, проблеми има и отбора в тактическо отношение. Отбори, като Исландия трябва постоянно да се натискат и те се пречупват (както направи Франция) или да се хващат на контри, ама тогава трябва да имаш стабилна защита и тактика, нещо които не са сила в отбора на Аржентина. 

Другите мачове. Мене ме изненада бойкия тим на Перу. При тази игра франсетата могат да берат ядове още следващата си среща. Датчаните имаха късмет, Перу не заслужаваха загубата, да не кажа, че според мен трябваше да спечелят. Прави впечатление и единствената голяма победа, но тя не може да покаже каква класа е Русия. Гледах първото полувреме и според мен това беше най-бавния мач (е през второто може и да са се забързали). Руснаците определено ще излязат от групата, освен, ако фараоните не мислят по друг ачин ;) . Според мен уросите ще са първи, но тук ще играят и сметките за избор на противник между иберийците. Иран победи късметлийски Мароко, но двата с-ва нямат голям шанс за продължение, освен, ако персите не решат да играят за два хикса. С/у мореплавателите може и да се получи, но не и с/у испанците. Двата балкански отбора постигнаха рутинни победи с/у беззъби противници. И това дава големи шансове за шахматистите при равния на Исландия, защото сега трябва да хвърлят всичко с/у тях. Е ако попътно вземат точка от Меси и компания още по-добре! Плавите на пръв поглед са с гърди напред, но равния между бразилците и кръстоносците може да ги направи обречени. Лично аз смятам, че кръстоносците са освен една идея по-добри, а имат и по-лека програма. Така, че всичко ще бъде хвърлено на терена в следващия мач. Сърбите трябва да победят, защото равния не им гарантира нищо, след като Коста Рика очевидно ще е боксовата круша. Интересното в германската група е на кое място ще завърши .......Германия. Според мен двата жълти отбора ;) Швеция и Ю. Корея нямат никакви шансове, освен да препънат Мексико за 1-вото място. Щото най-вероятно които завърши втори в тази група се натриса на кариоките. 

Останалите две групи. Белгия няма да има проблем, а за мен Тунис е загадка. Ако британците не се препънат те също са сигурни. В последната група Колумбия е явния фаворит. Тъй като и Сенегал е загадка за мен, второто място ще се реши между него и поляците. Всъщност поляците имат потенциал и за първото, ако се справят с африканците. Япония е явен аутсайдер.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Много интересно как Русия се представя най-добре от всички до момента и вече се класи на полуфинала.

Тези добри резултати на Русия на какво се дължат според вас?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами Саудитска арабия и Египет всеки може да ги бие. Срещу Уругвай ще бъде първия им сериозен сблъсък на руснаците, макар, че вече се класираха за следващата фаза.

В последната група също всичко тръгна с неочакван старт - Колумбия и Полша дето ги брояха за фаворити паднаха от "аутсайдерите" :) Резултатите предопределят голяма борба в следващите два кръга.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...