Отиди на
Форум "Наука"

Азербайджански танци


mnogoznaiko

Recommended Posts

  • Потребители

 

 

Две неща ми правят впечатление в танцуващите млади хора. 

1. Не знам защо, но ми наподобява нашите хора.

2. Независимо, че са мюсюлманска държава нямат това разграничение в момичета - момчета, поне тук не се наблюдава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Кавказ се танцува така, макар че там мнозинството изповядва исляма. Няма нищо странно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Лудница. Направо имаш чувството, че някой им е пуснал ток по пода :) ех такива да беха всички мюсюлмани - света щеше да е едно много по-уютно местенце от сегашния.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това не са араби а кавказци. Нормално е манталитетът им да е различен от семитския, въпреки едната религия, която изповядват. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мога да видя вграденото, предполагам, че е това: https://www.facebook.com/dansazer/videos/1663584317249524/

На мен ми напомнят повече на грузински танци. Само подвикванията са ми по нашенски :D

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По-различни са грузинските, ама и там има много тропане. Един перформънс кой знае защо с музиката от Последния Мохикан:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Тоя пърформанс народен ли е, или го изпълнява група с хореограф? Щото едно танцува и пее народа в кръчми, дискотеки и стадиони, а съвсем различно нещо е хореограф да напише нещо което да се представя за народно.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 26/12/2015 at 14:43, Warlord said:

По-различни са грузинските, ама и там има много тропане. Един перформънс кой знае защо с музиката от Последния Мохикан:

Ама разбира се, я вижте грузинците какво правят.. Най ме впечатли след 50-тата минута (50:25 - 50:50 започва), иначе препоръвам цялото да се изгледа.

 

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Тези дето си ги дал. Лорде, са идвали в БГ, следващият път няма да ги изпсна. 

Колкото до пърформанса - това все пак е шоу, както с Лорд оф дъ денс и Шаолинските монаси, нормално е да са включени чужди кичоззни елементи - и в вшоуто и в костюмите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А ей тия идваха съвсем на скоро и неможах да ги хвана :( Тях обаче много трудно ще ги обвиниш в групови хореографии и чужди кичозности ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители

Винаги са ми харесвали грузинските танци. Спомням си още като дете с интерес гледах грузинските народни танцови ансамбли, чиито изпълнения излъчваха по тогавашната телевизия. Освен танците на мен лично са ми правили впечатление и техните костюми.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки

Може би темата трябва да е "Кавказки танци". Щото са такива, независимо дали ги танциват азери или грузинци, а даже и в руския фолколор има такива елементи от тях.

Като този - вазва се "Лезгинка"

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...