Отиди на
Форум "Наука"

Корените на автохтонството


Recommended Posts

  • Потребител

Нали въпросът беше -" кога става ясно, че българите не са автохтонни?"

В предвид горе изложеното (в предният ми пост),  не е ясно.

Аз не коментирам дали някой помни или знае какъв е. А какъв е, дори и да не помни и знае. 

За това и хората сега си правят изследвания, да разберат, какви са.

Прекалено е рано за такива съждения, имайки в предвид изтеглянето на хуните на изток и придвижвайки и други племена с тях.

И да не забравяме, че в именникът пише просто оттатък Дунав.   Всъщност, ако бяха другаде, просто Зенон нямаше да ги вика на помощ. 

А Аспарух държи и двете страни на Дунав.

...

Нека правим ясни и обосновани изводи. А не просто да се подпираме на някоя дебела книга или автор.

В случая сме се подпрели на статуквото.

Не съм против и дошляшката теория. 

От телефон, май не може да се избере цитат. Няма опция в иконите. Писах кода.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 76
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Значи, какво имах напредвид. Деградацията на българското съзнание през турското робство е ясно видима. И ако през 15,16 век съществуват някакви остатъци от историческа памет, то по късно те са загубени напълно. Българите реално са забравили и не знаят историята си. Та се налага Паисий, пък и всички по нататък да ползват чужди извори. Това е все едно правоверен нацсист да пише история на хитлерова Германия по съветски сведения.

Затова и не намеквам, а направо твърдя, че през 18-19 век българите не знаят откъде произлизат. Само помислете за разпространения тогава израз "И ние сме цар имали". Това показва, че масово българите не знаят въобще историята си. Дори и един двама интелектуалци и свещеници да са имали по голяма информация (Блазиус Клайнер например), то тя е оставала недостъпна за масата.

Поради това при възраждането съзнанието на българите е девствено и приема всички теории. Въпроса е, кога автохтонната теза е изказана за пръв път и кога е оборена в масовото съзнание от друга теза (че идваме от Волга).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля е имало, това онова в манастирите. Поне до края на османско. Те не са проявявали голям интерес към книжнината. За разлика от следващите.

И ние сме цар имали мисля е начин на изразяване за онова време. И да, много хора няма как да са го знаели.

Съгласен съм, че масата не е знаела и е манипулирана, както е било удобно.

Както се прави и сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност. Пишещите летописи по онова време са създавали историята. Така, както са я написали. Грешки и да е имало, не са били видими за незнаещите.

Така може и да се създава и унищожава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Frujin Assen said:

Значи, какво имах напредвид. Деградацията на българското съзнание през турското робство е ясно видима. И ако през 15,16 век съществуват някакви остатъци от историческа памет, то по късно те са загубени напълно. Българите реално са забравили и не знаят историята си. Та се налага Паисий, пък и всички по нататък да ползват чужди извори. Това е все едно правоверен нацсист да пише история на хитлерова Германия по съветски сведения.

Затова и не намеквам, а направо твърдя, че през 18-19 век българите не знаят откъде произлизат. Само помислете за разпространения тогава израз "И ние сме цар имали". Това показва, че масово българите не знаят въобще историята си. Дори и един двама интелектуалци и свещеници да са имали по голяма информация (Блазиус Клайнер например), то тя е оставала недостъпна за масата.

Поради това при възраждането съзнанието на българите е девствено и приема всички теории. Въпроса е, кога автохтонната теза е изказана за пръв път и кога е оборена в масовото съзнание от друга теза (че идваме от Волга).

Когато един народ желае да се отдели от държавата от която е част и да се самоуправлява автохтонноста е винаги желан довод. Просто много хора объркват понятието и какво точно означава то. В случая с българите е достатъчно да се позовем на това, че българският народ вече е имал две независими държави. Въобще няма нужда да се ходи в дълбоката древност. Друг въпрос е, че фанариотската политика вменява непрекъснато малоценност като изтъква елинизма носител на висша култура. Оттам и според мен се появява някакво желание за наша "висша " култура , а пътя до златни тракийски маски и  гробници е малък. Българският народ отдавна вече е автохтонен /като се има предвид че всеки става автохтонен в един момент/, създател на държави, имащ влияние в балканската политика в миналото. Достатъчно е Паисий да ни припомни това. А оттам вече чия култура и държава е уж по-висша са празни приказки според мен. Гърците може много да приказват, че те са дали всичко, но ние всички знаем, че преди тях е имало други, както и преди нас. Въпросът според мен тук също и, че до буржоазните революции никой не пише история на народа, пишат се истории само на държавите и царете. Така, че историята на Европа все още се изследва и пише включително и чрез генетични изследвания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 часа, Doris said:

Е, да :)

Надявах се Рицарят  да даде  интересни данни за историята на автохтонството, но той се отклони към теорията за "Черната Атина". ;)

Ето ти едни данни :)

Според заточения от император Октавиан Август поет Овидий известява, че гетите кимали с глава в знак на съгласие или отрицание обратно на общоприетото, така както и днес на Балканите правят българите. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 21.11.2015 г.,, Евристей said:

Е можело значи, когато излезеш от гето-гото-сарматския водовъртеж, ставаш сериозен.

 Тук съгласен ли си, че " т.нар. траки " от ирано-европейски произход са управляващия елит и аристокрация, а хората" с полусемитски - полуафрикански произход" са масата, тези които не са погребвани в могили, а в масови гробове и т. н.?          Сега разлики между минойци, микенци и елини от 5-3 в. пр. Хр.                       

   

Въобще не съм излизал и няма никакъв "водовъртеж", това си е цяло цунами отвяващо цялата "скотска" западнонемскофашистко-папищашка  и съветско-славянска мистификация в историята. 

Всъщност на научно равнище още през 2001г. са забелязани основни структурно-племенни диференциации с които, съм съгласен само донякъде.

Вж . подробности -  Boteva, D. On the chronology of the gothic invasions under Philippus and Decius (AD 248-251) . - Archaeologia Bulgarica, V, 2001, 2, 37-44.

Kaсае се до факта, че описаният от историка Йордан готско- певкински ръководител Аргаит има доста приближаващо име в "тракийския" регистър - вж . Detschew Die thrakischen Sprachreste 1957.,p.22 .

Всъщност "певкините" / "готите"  и всякакви други тайфа-ли са евфемизми за наименованието на гетите, чието  име  Каракала ( Imperator Caesar Marcus Aurelius Antoninus Augustus )  забранил да се произнася след 212г.


Относно втория ти въпрос - да, съгласен съм, че сред тракийската маса е имало  доста "етиопи", защото и доста от вярванията, които днес се разкриват по археологичен път се доближават до тези на индусите.  Подробности вж. тук - Откъде са "тракийците" и небесните им птичи погребения, ако прототипът на Орфей е от Мохенджо-даро и оставянето на труповете на хищните птици и днес е практика в Индия?
( виж. " Небесните "скалните"тракийски гробници в Изт. Родопи са специални ритуални гробници- тези със скалните ниши 

http://marknatan.blog.bg/history/2010/12/05/nebesnite-quot-skalnite-quot-trakiiski-grobnici-v-izt-rodopi.645748  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рицар, линка по който ме засилихте е меко казано несериозен. Всякакви хипотези за Орфей съм срещал, но това, че е Мохенджо-даровец .:bash:....наистина ви признавам за пионер. Все пак сигурен ли сте, че не е от съперницата Харапа ? (Харпиите) За да няма недоразумения и обидени де. А ние се сърдим на Холивуд дето тресна Орфей афро-американец, трябвало е ролята да бъде поверена на ..дравид ( от Боливуд или от Столипиново) и всичко щеше да е автентично - автохтонно . Ризар, оправихте ми настроението в тази дъждовно-ветровита вечер. Бъдете себе си.  Аз се бях забил да чета глупостите на Диодор Сицилийски  Орфей был сыном Эагра, фракийцем по происхождению и своими знаниями, песнями и поэтическими произведениями намного превосходил всех прочих людей, чьи имена сохранились в памяти [потомков]. Орфей создал изумительную поэму138, замечательную своим благозвучием при песенном исполнении. Слава его была столь велика, что полагали, будто своей игрой он очаровывал даже растения и животных. (3) Постигнув науки и изучив теологические мифы, Орфей отправился в Египет139 и, значительно усовершенствовав там свои знания, стал величайшим из эллинов во всем, что имеет отношение к теологии, обрядам, поэзии и музыке.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

мани го тоя Диодор - лъжлив грък, дето нарочно е потулил ИСТИНАТА. ;)

Иначе Ризаря пак е във фаза. :)))

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Frujin Assen said:

........Въпроса е, кога автохтонната теза е изказана за пръв път и кога е оборена в масовото съзнание от друга теза (че идваме от Волга).

Както вече с писа тука няколко пъти - тезата на Паисий (че идваме от Волга) предхожда  българските автохтонни идеи във времето с около век. Атохтонството не я отрича, само я интерпретира идеологически.

Преди 6 часа, Пандора said:

Когато един народ желае да се отдели от държавата от която е част и да се самоуправлява автохтонноста е винаги желан довод. Просто много хора объркват понятието и какво точно означава то. В случая с българите е достатъчно да се позовем на това, че българският народ вече е имал две независими държави. Въобще няма нужда да се ходи в дълбоката древност. Друг въпрос е, че фанариотската политика вменява непрекъснато малоценност като изтъква елинизма носител на висша култура. Оттам и според мен се появява някакво желание за наша "висша " култура , а пътя до златни тракийски маски и  гробници е малък. Българският народ отдавна вече е автохтонен /като се има предвид че всеки става автохтонен в един момент/, създател на държави, имащ влияние в балканската политика в миналото. Достатъчно е Паисий да ни припомни това. А оттам вече чия култура и държава е уж по-висша са празни приказки според мен. Гърците може много да приказват, че те са дали всичко, но ние всички знаем, че преди тях е имало други, както и преди нас. Въпросът според мен тук също и, че до буржоазните революции никой не пише история на народа, пишат се истории само на държавите и царете. Така, че историята на Европа все още се изследва и пише включително и чрез генетични изследвания.

Конфликът с гръцките фатариоти не е бил само за това кой е по-велик, а преди всичко за разпределение на хора и територии. Например, полемиката за Пловдив  и околностите му - дали са гръцки или български  е отразена в "Описание на Татар Пазарджишката кааза" на Стефан Захариев.

Изглежда, че българското автохтонство е  реакция на чужди автохтонни претенции, веднъж на мегали-идеята, после на панславянската идея.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аз пък не виждам на кой къде му бърка автохонната идея? щото мен не ми бърка. какво ще стане ако излезе че българи по тези места е имало откак свят светува. или айде да го сложим по-прилично: какво ще стане, ако се окаже, че ние сме преки наследници на тези, които са живели по тези места... откак свят светува? какъв е проблема?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Евристей said:

Рицар, линка по който ме засилихте е меко казано несериозен. Всякакви хипотези за Орфей съм срещал, но това, че е Мохенджо-даровец .:bash:....наистина ви признавам за пионер. Все пак сигурен ли сте, че не е от съперницата Харапа ? (Харпиите) За да няма недоразумения и обидени де. А ние се сърдим на Холивуд дето тресна Орфей афро-американец, трябвало е ролята да бъде поверена на ..дравид ( от Боливуд или от Столипиново) и всичко щеше да е автентично - автохтонно . Ризар, оправихте ми настроението в тази дъждовно-ветровита вечер. Бъдете себе си.  Аз се бях забил да чета глупостите на Диодор Сицилийски  Орфей был сыном Эагра, фракийцем по происхождению и своими знаниями, песнями и поэтическими произведениями намного превосходил всех прочих людей, чьи имена сохранились в памяти [потомков]. Орфей создал изумительную поэму138, замечательную своим благозвучием при песенном исполнении. Слава его была столь велика, что полагали, будто своей игрой он очаровывал даже растения и животных. (3) Постигнув науки и изучив теологические мифы, Орфей отправился в Египет139 и, значительно усовершенствовав там свои знания, стал величайшим из эллинов во всем, что имеет отношение к теологии, обрядам, поэзии и музыке.

Еври, аз с школата на научния историзъм на маркнатан не споря. 

Има и още няколко теории -

Ето какво казва и  св. Епифаний Кипърски  -" а потом воздали чествование Акинаку, скифские же савроматы Одрису праотцу фракиян, от которого  производится род фригиян; почему и фракияне называются сим именем от Фираса, бывшего  при столпотворении. "

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, Last roman said:

мани го тоя Диодор - лъжлив грък, дето нарочно е потулил ИСТИНАТА. ;)

Иначе Ризаря пак е във фаза. :)))

 

Фазирана е антенната решетка. Ти по-скоро кажи защо лъжеш, като обявяваш , че уж даките(гетите) са изчезнали с Траяновото робство, като изворите ги споменават дълго след това ! :annoyed:

След една ей такава опашата лъжа един друг модератор затвори друга тема. 

Заслужавате Хага за модератори  :)  :band:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ако продължиш с кръчмарския тон, че и да сипеш някакви безпочвени обвинения, тебе ще те пратя в Хага:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, sirius said:

аз пък не виждам на кой къде му бърка автохонната идея? щото мен не ми бърка. какво ще стане ако излезе че българи по тези места е имало откак свят светува. или айде да го сложим по-прилично: какво ще стане, ако се окаже, че ние сме преки наследници на тези, които са живели по тези места... откак свят светува? какъв е проблема?

Е , те това подчертаното е проблема.Гледам така на едро минавате през ОТО , автохтонизма и войната срещу иГил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 22.11.2015 г.,, Doris said:

Както вече с писа тука няколко пъти - тезата на Паисий (че идваме от Волга) предхожда  българските автохтонни идеи във времето с около век. Атохтонството не я отрича, само я интерпретира идеологически.

Конфликът с гръцките фатариоти не е бил само за това кой е по-велик, а преди всичко за разпределение на хора и територии. Например, полемиката за Пловдив  и околностите му - дали са гръцки или български  е отразена в "Описание на Татар Пазарджишката кааза" на Стефан Захариев.

Изглежда, че българското автохтонство е  реакция на чужди автохтонни претенции, веднъж на мегали-идеята, после на панславянската идея.

Да - на чужди - и реакция и следствие :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 месеца по късно...
  • Потребител

«Траки, готи, славяни»

автор: Петър Георгиев

http://www.ivanstamenov.com/files2010/trakigs.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2.09.2016 г. at 9:31, Togarm said:

«Траки, готи, славяни»

автор: Петър Георгиев

http://www.ivanstamenov.com/files2010/trakigs.pdf

на стр. 81 се привеждат имена на варварски вождове и се тълкуват като име + "рих" . Разбира се и такива варианти има, но някои имена могат да се тълкуват различно. Например с имеобразуващ суфик -иг, -аг, / -ах, -их /. Тогава имената могат да се четат и Испер /Испор/ -их, Богор - их / Богор- ис /, Аор-их, Ариар-их, Алар-их, ..По отношение на имената с окончание "мер". Окончанието може и да е "имер"  /не при всички/- например Вит-имир, още повече че име Вит, светия има. В албанския език "мире" значи добър, предполагам и в смисъл послушен, тих, изпълнителен, така че тези имена биха могли да бъдат двусъставни като славянското Доброслав.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребители
On 2.09.2016 г. at 9:31, Togarm said:

«Траки, готи, славяни»

автор: Петър Георгиев

http://www.ivanstamenov.com/files2010/trakigs.pdf

Какво удивително съвпадение на мислите - Стари приятелю, докато ти си пуснал книгата, тук на форума, по същото време, аз я препрочитах искайки да си направя едни сравнения с книгата на М. Гаумбитас за славяните.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Глобален Модератор

Отдавна не бях се смял така.

Интересно, че текстът е на един от Отците на трако-автохтонизма (трако-грамофонизма).

 

Цитирай

Шестнадесет тезиса на тракийската теза

Наскоро господин saadi и няколко други колеги обърнаха внимание,че тракийската теза нямала теза и формулировка.
Понеже тракийската теза е научна теза,тя има спешна нужда от своите закономерности.Защото какво е то теза без теза,закони без принципи и твърдения без доказателства?
Траколозите на блог.бг обаче са заети в разкопки и изследователска дейност,четене на древни езици и сравняване на кръглото на дамаджаните(които не бива да се наричат амфори,защото това е гръцка дума,ползвайте турската).Тяхната Важна Научна Дейност(ВНД) ги забавя да се справят с евтините административни трикове,които науката изисква от тях.
Затова реших с тази бумажка административна дейност да се заема аз.Аз ще направя това,която нявга сторил Мартин Лутер,забивайки своите прочути 95 тезиса на вратата на официалната църква.За да имате наистина научна теза,аз ще формулирам нейните научни закони.Време е за научна реформация.
Където аз ще играя ролята на Мартин Лутер,и ако не Кинг,то поне Мартин Лутер Запъртък.
Обсъждане на тезисите на тракийската теза от Мартин Лутер Запъртък:
========================
1.Закон за Кръговрата на траките в природата.
Този закон гласи:Траките са автохтонни българи по целият свят.Има два вида тракийско движение по този закон:Траки,отиващи от Тракия да цивилизоват далечни земи,и траки,връщащи се от далечните земи в родната Тракия,леко променени от хилядолетията.
Доказано е още,че:
-Траките са отишли в Китай и оттам са се върнали тюрки,алтайци и памирци;
-Траките са отишли в Италия и оттам са се върнали римляни;
-Траките са отишли на Крит и оттам са се върнали гърци;
-Траките са отишли на Нил и оттам са се върнали египтяни;
-Траките са отишли в Израел и оттам са се върнали палестинци и финикийци;
-Траките са отишли в Мала Азия и оттам са се върнали хети;
-Траките са отишли на Волга и оттам са се върнали българи;
-Двамата с господин penchoan доказахме:Той-че траките са дошли от Луната преди 11500 години,а аз,че са се върнали там преди 2400 годни.
Следствия:а)траките са световно автохтонен народ;б)траките са единственият автохтонен народ;в)другитенароди могат да бъдат автохтонни само ако се признаят за българи.

========================
2.Закон за тракийската предоминанта.
Този закон гласи:Ако по целия свят или в голяма част от него има нещо общо-например кръгъл отвор на дамаджана,дори и това да се среща само веднъж в Тракия,то произхожда от Тракия.
Този закон е пряко свързан със следващия:

========================
3.Закон за всетракийската относителност.
Този закон гласи:Ако в Тракия и някъде из останалият свят се намери един и същи предмет,който получи възможни датировки:2000 или 5000 години,то:
-За останалият свят предметът получава 1850 години възраст или по-малко,в зависимост колко далеч е мястото от Тракия;
-За Тракия той получава неоспорима възраст от 2+5=7000 години.

========================
4.Закон за запазване на тракийския признак.
Този закон гласи:Тракийският признак в никакъв случай не се губи,когато преминава от един народ към друг.
Аксиома:Ако някой народ има орнаменти,шевици или кръгове,подобни на тракийските,не следва да се отчита степен на развитие,подробности по работата или дори датировка.Този орнамент е безспорно пряк внос от Тракия и пряко копие.Когато този народ предаде орнамента на трети народ,той го прави с ясното съзнание,че предава нещо изключително,нещо тракийско,нещо,което е в основата на цивилизацията му.

========================
5.Закон за големия тракийски езиков Взрив.
Този закон гласи:В Началото е бил българотракийският език,който се е взривил във всички останали езици.
Доказателствата на закона са видими и днес,защото всички древни езици имат думички,близки с българския.
Аксиома:Следите на тракобългарския праезик ги няма,литература и надписи няма и е неправилно да се търсят,защото той се е взривил за да образува другите езици.Всички други езици са следите му и това стига.

========================
6.Закон за запазването на тракийската езикова константа.
Този закон гласи:Тракийските названия,имена и думи са непреходни в хилядолетията.Те могат да се променят само към други тракийски названия.
В случай,че има съмнения названията да са турски,гръцки,латински или други и това не може да бъде отхвърлено,те се приемат за турски,гръцки,латински или други модификации на древно,първопричинно тракийско название.В случай,че не може да се докаже какви са,те биват тракийски,защото тракийският език не е запазен и това е начинът да го възстановим-всеки езиков остатък,който не знаем откъде е,очевидно е изхвърлен от Взрива(виж закон 5).

========================
7.Закон за тракийската езикова ентропия
Този закон гласи:Буквите в тракийския език извършват сложни преходи в хилядолетията,неразбираеми за незапознат и непосветен.
Например на тракийски език думите"член"и"срам"са едно и също нещо.Това се извършва чрез преходите ч-с;л-р;е-а и н-м.Ето как член стана срам.За етимологическата връзка между член и срам сами се досещате.

========================
8.Закон за възстановяване на тракийския език.
Този закон гласи:Понеже тракийският език принципно не съществува,той може да бъде възстановяван от всеки език(виж закони 5 и 6).Достатъчно е да се заяви,че дума А в език А нищо не означава,и думата веднага бива тракийска по произход.
Общоприложим,универсален закон.

========================
9.Закон за тракийските преводи и легализацията им.
Този закон гласи:Ако една древна дума е подобна на българска,то тя е еднаква(виж закон 11).Ако думата е съвременна българска,то тя е древна тракийска.Следователно:При наличието на съвременна българска дума покрай древна китайска е очевидно,че древната китайска произхожда от съвременната българска посредством траките.
Не подлежи на обжалване.

========================
10. Закон за комбинирания езиковедски подход.
Този закон гласи:
Блог-тракологът-преводач,е длъжен да прилага по желание ентропийни,константни и подобностни закони при преводите си(Закони 6,7 и 11).Редът и начинът на приложение са по избор на преводача.Ако срещу него стои опонент,използващ същите закони за друг език,свободният траколог е длъжен ако опонентът е използвал някой от законите,да изиска едновременно използване и на другите два за същото нещо,както и да изиска да се отхвърли с негативно доказателство(Закон 12) тезата на траколога.
Не подлежи на обжалване.

========================
11.Закон за досещането за подобните еднаквости.
Този закон гласи:Между различните народи,групи и хилядолетия има някакви подобия.Тези подобия като нищо са еднаквости,а докато ги има в Тракия,са тракийски.Важното обаче е изследователят сам да се сети.
Механизмът,по който работи този закон изисква личното участие на блог траколог.Той дипломатично загатва подобието на А с В и после само осветява пътя на лицето,което трябва да се досети и да стигне до правилния извод и до първоизточника-Тракия.Този закон произвежда и завършени тракоизследователи за нуждите на форумното изкуство.

========================
12.Закон за негативното тракийско доказателство.
Този закон гласи:Когато блог.бг траколог твърди нещо за траките,той не е нужно да го доказва.Нужно е опонентът му да докаже,че това твърдение не е вярно,и ако не успее,значи твърдението е вярно.
Аксиома:Ако господин ХХХ твърди,че траките са общували по телепатия,опонентът е длъжен да докаже,че за траките е невъзможно да общуват по телепатия,и ако не успее,господин ХХХ е прав и теорията става официална научна.Ако господин ХХХ публикува 10000 тракийски думи,той не е длъжен да ги доказва подробно,защото четимостта му ще падне.Опонентите е необходимо да ги отхвърлят една по една,ако не успят-става официален речник.
Аксиома 2:Всеки народ по земята,който е пропуснал по научен път да докаже,че е нетракийски,бива тракийски до второ нареждане.Същото важи за всеки език и археологически артефакт,който официално не е показал нетракийската си същност.Само отхвърлените по научен път като нетракийски от тях не биват тракийски(което подлежи на преразглеждане).
Аксиома 3:Ако свободен траколог обяви нещо(било то дума,артефакт или друго)за тракийско и това бъде оборено,това не е достатъчно.Важно е веднага да бъде доказано по-добре нещо друго,иначе нещото си остава тракийско.Например да се критикуват тракийски преводи на линеар А е недопустимо,ако лично не сте разчел линеар А по по-добър начин.

========================
13.Закон за ненужността на закони в тракийската теза.
Този закон гласи:Когато учен формулира крайно твърдение,той губи свободата си.
Пради тази причина свободните траколози на блог.бг избягват да формулират окончателни твърдения и да се затварят в подли научни граници и подвеждащи формулировки.

========================
14.Закон за защита от научната подлост.
Този закон гласи:Всеки блог.бг траколог следва да бъде защитаван от подлите учени,които искат да спрат научния прогрес на свободната тракология.Ако един блог.бг траколог срещне опонент,то той е в правото си да го обяви за прикрит Учен(БАНяджия) и да призове другите блог.бг траколози в своя закрила,за да убият натрапника с камъни.
Правилници за приложението му:
-Всеки,който си позволява критикува блог.бг траколог,е подъл учен.Той служи на официалната парадигма.Идва от Китай,Алтай,Марс и други места и може да си ходи в юртата;
-Всеки,който критикува блог.бг траколог,мрази всички траки и иска да засипе могилите им с помия.Няма как да е българин,освен ако е предател.
Поведение:Засегнатият е длъжен да не му отговаря по същество.Другите посетители в блога са длъжни да го подритват,заплашват и ругаят,съгласно Закона.Добре е да разберат пола му,сексуалните му наклонности,партийната принадлежност,миналото и други важни научни неща,разкриващи подлостта му.
Не подлежи на обжалване.

========================
15.Закон за истинната научност.
Този закон гласи:Атестацията на истинските учени преминава през кръга на свободните траколози в блог.бг.Никой не става истински учен,преди да е преминал оттам.Ако Вие имате научна степен и решите да минете през кръга за атестация,научната степен ще Ви пречи да се промушите през игленото ухо на ситото и вероятно ще трябва да я оставите отвън.
Селекцията е много строга.Например:
-Истински учен бива Чудинов,който е правил рецензии на преводите на sparotok.Чудинов има дълбок научен принос,защото е превел също така:

Карта за прогнозата на времето,в която формите на облаците изписвали на небето послание на кирилица,самите облаци и техните послания,посланията на текстурата на естествени камъни,посланията на пушека от горящите сгради на Световния Търговски Център и други научни преводи.
-Истински учен не бива Златарски,защото в неговите преводи от античността няма истинска кирилица и славянски език.
Ситото на науката е дебело и не всеки преминава!

========================
16.Закон за дифузията на тракийската теза
Този закон гласи:Тракийската теза трябва да бъде последователно разпространявана.Ако един траколог падне,или загине,или пък дезактивира някой акаунт,другите веднага трябва да копират тезите му.Всеки,копирал тракийската теза,е просветител.

========================

-С този набор сериозни теореми тракийската Теза вече е готова да се отправи по пътя си към звездите.Това вече е безспорна научна теория!Нейното кредо е готово.
Вече всички знаете кои закони трябва да се спазват.Науката е готова за своята Реформация,а баняджиите тръпнат в ужас и стискат своите молби за пенсиониране в пазвите си!
Напред,науката е слънце!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

О, страхотно се изкефих. :):)

Но, казваш, авторът бил автохтонец? Дали пък не го е писал сериозно? Ако е така, веселбата е още по-голяма.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От този блог го взех. Пише, че авторът е Спароток.

http://saportok.blog.bg/history/2013/01/06/shestnadeset-tezisa-na-trakiiskata-teza.1039153

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Aspandiat said:

От този блог го взех. Пише, че авторът е Спароток.

http://saportok.blog.bg/history/2013/01/06/shestnadeset-tezisa-na-trakiiskata-teza.1039153

Не е той. Прочети по-внимателно името. Този го пародира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ииии, много лоши хора има на този свят. Горките автохонци се спотаиха някъде във фейса и в този таен интелектуален фитнес-клуб помпат яко автохонни мускули, но пак се намират такива, дето да се опитват да развалят и там автохонната нирвана, в която се намират.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, самотния вълк said:

Не е той. Прочети по-внимателно името. Този го пародира.

Да, Йончев ми обърна внимание.

Но текстът и при това положение е култов.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...