Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Турция е признала Хаят Тахрир аш Шам за терористи!

За тия които не са разбрали, Турция дава зелена светлина Идлиб да бъде атакуван.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 12 часа, Frujin Assen said:

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Турция е признала Хаят Тахрир аш Шам за терористи!

За тия които не са разбрали, Турция дава зелена светлина Идлиб да бъде атакуван.

Само ние ЕС , САЩ и Саудитска Арабия останахме приятели на Хаят Тахрир аш Шам. Дано се спасят момчетата , те се бият за демокрация и непреходните ни ценности ! Фружине да разбирам ли , че ако  бъдат разбити, Турция няма да ги приеме понеже са терористи според Турция ? САЩ и Саудитите също не приемат брадати демократи . Остава при нас в Съюза да  търсят спасение ? Притеснява ме лали ще можем да ги приемем достойно ? Италия нещо се фъчка , Вишегадците съм ги отписал от носителите на ценности. Даже в Германия главно в бившето ГДР си позволяват недоволство . Все по - малко ставаме истинските демократи защитници на арабските и африкански прогресивни демократични движения.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Днес в 5 сутринта сирийците са имали бой с неизвестни диверсанти на 36 км югоизточно от Палмира. Убити са били двама, двама са пленени, дали някой се е измъкнал не е ясно. Пленените са разказали, че те са халифатски бойци от падразделението "Източните лъвове" които се бият в Сувейда със сирийската армия. Те е трябвало да извършат терористични атаки в Палмира и да подготвят халифатско нападение. Според техния разказ "Източните лъвове" са обучавани в тренировъчен лагер в Ат Танф съвсем близо до американската база от американски инструктори. Били са въоражавани от американците с американско оръжие. 

Без да да съм чел американския отговор го знам "Кървавия сирийски режим лъже, ние се борим с Халифата".

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, Du6ko said:

Само ние ЕС , САЩ и Саудитска Арабия останахме приятели на Хаят Тахрир аш Шам. Дано се спасят момчетата , те се бият за демокрация и непреходните ни ценности ! Фружине да разбирам ли , че ако  бъдат разбити, Турция няма да ги приеме понеже са терористи според Турция ? САЩ и Саудитите също не приемат брадати демократи . Остава при нас в Съюза да  търсят спасение ? Притеснява ме лали ще можем да ги приемем достойно ? Италия нещо се фъчка , Вишегадците съм ги отписал от носителите на ценности. Даже в Германия главно в бившето ГДР си позволяват недоволство . Все по - малко ставаме истинските демократи защитници на арабските и африкански прогресивни демократични движения.

Най добре ще е ние като истински демократи да си ги вземем у нас. Ще ги разпределим на котлова храна по домовете на най големите демократи и либерали. Още повече крайно време е те да дадат пример и да си направят операции за смяна на пола та да се омъжат за истинските борци за демокрация и шериат. Ах колко ще е демократично и либерално ❤️ !!!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Душко, Хаят Тахрир аш Шам са официално признати от САЩ за терористи: https://www.state.gov/r/pa/prs/ps/2018/05/282880.htm

Само Франция и Великобритания леят сълзи по тях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Du6ko said:

Само ние ЕС , САЩ и Саудитска Арабия останахме приятели на Хаят Тахрир аш Шам. Дано се спасят момчетата , те се бият за демокрация и непреходните ни ценности ! Фружине да разбирам ли , че ако  бъдат разбити, Турция няма да ги приеме понеже са терористи според Турция ? САЩ и Саудитите също не приемат брадати демократи . Остава при нас в Съюза да  търсят спасение ? Притеснява ме лали ще можем да ги приемем достойно ? Италия нещо се фъчка , Вишегадците съм ги отписал от носителите на ценности. Даже в Германия главно в бившето ГДР си позволяват недоволство . Все по - малко ставаме истинските демократи защитници на арабските и африкански прогресивни демократични движения.

Е те това е истински прогресивно демократичен пост.

Душко, след като Сирия прегърне заветите на П,освободителите от арабския фашизъм дали ще маршируват пак в либерало-демократичния Париж на демократите и прогресивно-демократичния Берлин?

Преди 1 час, Frujin Assen said:

Най добре ще е ние като истински демократи да си ги вземем у нас. Ще ги разпределим на котлова храна по домовете на най големите демократи и либерали. Още повече крайно време е те да дадат пример и да си направят операции за смяна на пола та да се омъжат за истинските борци за демокрация и шериат. Ах колко ще е демократично и либерално ❤️ !!!

Няма съмнение, че ние като "истински демократи" трябва да ги вземем у нас и да ги разпределим в домовете на "най големите демократи и либерали", а те да си направят операция за смяна на пола и да се омъжат за "истинските борци за демокрация и шериат", но дали това ще е достатъчно "демократично и либерално"?

Даже и като "истински демократи" да вземем "истинските борци за демокрация и шериат" да ги разпределим в домовете на "най големите демократи и либерали" и да им направим операция за смяна на пола остава въпросът доколко всичко това е прогресивно, демократично и либерално.То вярно, че сме демократи и  трябва да постъпваме демократично с братята демократични гейове за да изпълним заветите на Сорос, като едновременно с тях се придържаме към атлантическите ценности на които ни учат грантаджийските НПО-та, ама като дойдат демо-мигрантите, като почнат да изнасилват по време на тер-актовете, кой ще ни освободи?За Берлин и Париж също питам заради мен и един приятел.Предварително благодаря и Ви целувам от името на демократичните гейове💋

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Те от ХТШ не са такива хора! Те никога и никого не изнасилват, защото са истински демократи!  

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Те от ХТШ не са такива хора! Те никога и никого не изнасилват, защото са истински демократи!  

Не е вярно!

 Колкото и да се напъват от ХТШ истинската суверенна демокрация е в Москва.Ето какво гаварит самой балшой демакрад.

"Колкото и да се опитват да демонизират Русия, тя е демократична страна. И е суверенна.  ............", обобщава Путин.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Само където ХТШ в Русия е забранена, а в Европа са смятани за демократични опозиционери. Така че, Върбанов не се ослушвай, а си вземи у вас да дундуркаш неколцина брадати демократи. Така е европейско! Така е демократично! Нали си демократ! Докажи го!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето ги и новините за и"Източните лъвове".

 

Предполагаеми планове за сирийското настъпление в Идлиб.

идлиб6.jpg

идлиб7.jpg

идлиб8.jpg

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Щях да забравя. Ердоган е силно разтревожен за хуманитарната ситуация в Идлиб и затова ще си съдейства с Путин и Рохани за да я предотврати.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

Само където ХТШ в Русия е забранена, а в Европа са смятани за демократични опозиционери. Така че, Върбанов не се ослушвай, а си вземи у вас да дундуркаш неколцина брадати демократи. Така е европейско! Така е демократично! Нали си демократ! Докажи го!

Брадатите сигурно ще сключат споразумение със суверенните демократи от Кремъл, но ще взема у нас няколко деца, ако не успеят руските асвабадители  да ги избият с химически в-ва.

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 7 часа, vvarbanov said:

Брадатите сигурно ще сключат споразумение със суверенните демократи от Кремъл, но ще взема у нас няколко деца, ако не успеят руските асвабадители  да ги избият с химически в-ва.

Sirijskaya-Al-Kaida.jpg

Ето ти ги на картинка. Големи са сладури.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Колона сирийска военна техника е влязла в град Деир Джамал.

идлиб9.jpg

2 Американците твърдят, че сирийски войски са тръгнали към Ат Танф, но са били спрени след предупреждение. 

3 Съобщава се, че сирийската армия е започнала настъпление в Латакия. Бомбардирани са били Бадма и Джейс аш Шегур. 

4 В Абу Духур продължават да пристигат сирийски войски.

5 Около Шадади е имало бой между кюрди и неизвестни бойци. Кюрдите са загубили 4 души.

6 Съобщава се, че турците са затворили каналите за доставки на ХТШ, поради което те са изпаднали в сериозна финансова криза. Около 800 бойци са ги напуснали.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

съвет към Върбанов и Душко занапред да си обменят любовните комплименти на лични съобщшения.

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Май подготовката започна.

1 Руските ВКС бомбят здраво Джейс аш Шегур, Махамбел, Баснул, Зайзоун, Зияра, Джияра, Кафрадин, Ал Саф, Сарасех и други. 

2 Израел е избомбил авиобазата Масафа. Нанесени са сериозни щети и са убити петима иранци.

3 Съобщава се, че сирийските войски са придвижили артилерия и пехотни части непосредствено на границата в Латакия и Идлиб.

4 Турската армия е придвижила сериозни сили в Идлиб с цел "недопускане на терористи на своя територия". Пътят за отстъпление към Турция е отрязан. Защо ли Ердогтан не желае да приюти брадатите опозиционери борци за демокрация...

5 Турция официално е поискала от САЩ да махне всички кюрдски терористи от южната и граница. 

Вече да си изкажа мойто положение.

Ердоган явно се е договорил вече за Идлиб и започва разправията за Рожава. Ердоган не иска никакви кюрдски образования до границата си, което го сближава с Асад и го разделя с Тръмп. САЩ по всичко изглежда, че не успяха да опазят опозицията, остава да видим, дали ще опазят кюрдите.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Frujin Assen said:

Май подготовката започна.

1 Руските ВКС бомбят здраво Джейс аш Шегур, Махамбел, Баснул, Зайзоун, Зияра, Джияра, Кафрадин, Ал Саф, Сарасех и други. 

2 Израел е избомбил авиобазата Масафа. Нанесени са сериозни щети и са убити петима иранци.

3 Съобщава се, че сирийските войски са придвижили артилерия и пехотни части непосредствено на границата в Латакия и Идлиб.

4 Турската армия е придвижила сериозни сили в Идлиб с цел "недопускане на терористи на своя територия". Пътят за отстъпление към Турция е отрязан. Защо ли Ердогтан не желае да приюти брадатите опозиционери борци за демокрация...

5 Турция официално е поискала от САЩ да махне всички кюрдски терористи от южната и граница. 

Вече да си изкажа мойто положение.

Ердоган явно се е договорил вече за Идлиб и започва разправията за Рожава. Ердоган не иска никакви кюрдски образования до границата си, което го сближава с Асад и го разделя с Тръмп. САЩ по всичко изглежда, че не успяха да опазят опозицията, остава да видим, дали ще опазят кюрдите.

Фружине, как мислиш? Кого ще предпочете Путин? Иранците или израелците? Дори мисля, че Руснаците имат интерес от враждата между Иран и Израел. Просто имам такова чувство, защото Русия е съществен фактор във войната срещу Идил и в подкрепа на Асад, а по този начин влиянието и се засилва. И, до кога Израел ще може да лавира между Русия и САЩ? На лъжата краката са къси, и един ден истината ще блесне пред всички!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
1 hour ago, herkules said:

Фружине, как мислиш? Кого ще предпочете Путин? Иранците или израелците? Дори мисля, че Руснаците имат интерес от враждата между Иран и Израел. Просто имам такова чувство, защото Русия е съществен фактор във войната срещу Идил и в подкрепа на Асад, а по този начин влиянието и се засилва. И, до кога Израел ще може да лавира между Русия и САЩ? На лъжата краката са къси, и един ден истината ще блесне пред всички!

Предполагам, че няма да предпочете никого! Представи си двама хулигани които се карат. Кое е по доброто решение, да избереш страна и така да се скараш с единия, или да го играеш помирител запазвайки отношения и с двамата и съответно можещ да иска услуги и от двамата. Отделно и двамата ще те уважават и като имат проблем с другия ще искат твоята помощ, а ако се представиш добре даже може да станеш приятел и с двата и да си вършите взаимно услуги. Да, това е висш пилотаж, но Путин го умее. Дали Русия има интерес, че Израел и Иран се карат? Не зная. Но има един израз "Двама се карат, третия печели" в случая са Рохани и Нетаняху, а третия е Путин.

Израел не е обикновена страна, той има силно лоби и в Русия и в САЩ. В този смисъл няма нужда да лавират.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините от днес.

1 Още сирийски войски влизат в Алепо, очевидно за действия на северния фланг.

2 Асад е разговарял с американския сенатор Ричард Блек в Дамаск.

ВАЖНО!!!

Това е втора среща на сенатор в Дамаск с Асад. Очевидно американците са се отказали да свалят Асад и се опитват да се договорят с него. Ако не се стигне до мащабна война с американско участие в Идлиб това ще е ОГРОМНА победа за Русия. Хегемона САЩ де факто (но засега не и публично) признава своето поражение. 

Обяснявам, защо това е толкова важно. Когато хегемона бъде победен в бой това е фактическа, но не и морална победа. Но когато той бъде принуден да преговаря, това вече е морална победа, това е началото на края на "смисъла на думите". Когато той обяви някого за "лош", а после преговаря с него, това означава, че вече няма тази сила, защото с лошите не се преговаря. Интересно е да видим как ще се развие ситуацията, дали американците пак ще предпочетат конфронтацията или ще признаят поражението си. Поражението няма да е военно, а може би дори и политическо, а на по дълбоко- морално ли, философско ли ниво да го кажа. Когато хегемона седне да преговаря с някого това означава, че той вече не е хегемон, а пръв сред равни. Чакаме развитието.

3 Продължават боевете в Сувейда

4 Кюрдите са взривили мотоциклет бомба в Джараблус, данни за жертвите няма.

5 Постъпват данни, че жители на Идлиб, включително и бойци са започнали да бягат в Турция.

6 Сирийската артилерия е обстрелвала селата Хирбет ал Накус, Ал Хавиш и Хавиджа. 

ТОВА Е ВАЖНО! Предполага се, че преди нападението ще има масиран артилерийски обстрел. Той май е и започнал.

идлиб10.jpg

Карта на района където са съсредоточени най тежките бомбардировки и сега и артилерийския обстрел. Предполагам тук ще е първият удар.

7 Опозицията е обстрелвала масирано село Джурин. Пак в този район.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Преди време имаше обвинения, как лошите руснаци с допотопните си бомби унищожават всичко наред и въобще са варвари. А добрите американци с модерните си оръжия удрят точково и не разрушават ненужно градовете.

Заповядайте да видите какво са направили американците с Рака.

https://www.amnesty.de/sites/default/files/2018-06/Amnesty-Syrien-Bericht-Rakka-Juni2018.pdf

  • Харесва ми! 4
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Frujin Assen said:

Преди време имаше обвинения, как лошите руснаци с допотопните си бомби унищожават всичко наред и въобще са варвари. А добрите американци с модерните си оръжия удрят точково и не разрушават ненужно градовете.

Заповядайте да видите какво са направили американците с Рака.

https://www.amnesty.de/sites/default/files/2018-06/Amnesty-Syrien-Bericht-Rakka-Juni2018.pdf

Да Фружине! Това го знаем още от войната във Виетнтам. По лесно ми е да следя теб тук, (за което съм ти благодарен) и да знам за случващото се, отколкото да следя световните новини!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, herkules said:

Преди време имаше обвинения, как лошите руснаци с допотопните си бомби унищожават всичко наред и въобще са варвари. А добрите американци с модерните си оръжия удрят точково и не разрушават ненужно градовете.

Заповядайте да видите какво са направили американците с Рака.

"Whataboutism (известен също като whataboutery ) е вариант на ТУ quoque логическа заблуда , който се опитва да дискредитира позиция от противника без директно да опровергава тезата им , която е специално свързана със Съветската и руска пропаганда."

Случилото се в Рака не оправдава разрушенията извършени от руските "освободители".Това е Whataboutism.

Пък да не говорим какви са тоталните разрушенията и масовите убийствата на мирното население от бомбенето безогледно наред.И могат ли да се сравнят с пораженията от точковите удари.

Сигнализирам модератора, да изтрие поста на Фружина, защото той си служи с неформални заблуди.Така изкривява реалноста и пречи на Душко да си състави вярно мнение за обстановката.Но най големи поражения нанася на Херкулес, който  съществено страда от тия манипулации и измами.  :116:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

а пък ти мажеш дебели филии западна пропаганд/ж/а отгоре. Абе идилия :)))

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, vvarbanov said:

"Whataboutism (известен също като whataboutery ) е вариант на ТУ quoque логическа заблуда , който се опитва да дискредитира позиция от противника без директно да опровергава тезата им , която е специално свързана със Съветската и руска пропаганда."

Случилото се в Рака не оправдава разрушенията извършени от руските "освободители".Това е Whataboutism.

Пък да не говорим какви са тоталните разрушенията и масовите убийствата на мирното население от бомбенето безогледно наред.И могат ли да се сравнят с пораженията от точковите удари.

Сигнализирам модератора, да изтрие поста на Фружина, защото той си служи с неформални заблуди.Така изкривява реалноста и пречи на Душко да си състави вярно мнение за обстановката.Но най големи поражения нанася на Херкулес, който  съществено страда от тия манипулации и измами.  :116:

Грешиш Върбанов, изобщо не страдам. Да ти кажа честно, не ми пука кой знае колко за сирийците, дали са ги бомбили американците или руснаците. Работата е там, че Руснаците бяха поканени от законното правителство на Сирия за помощ срещу други сирийци, и международни въоръжени групировки, обявени от света за терористи, тормозещи основното сирийско население. Русия отговори на зова за помощ и се договори със законно избраното правителство. Какво обаче правят там американците-НАТО, без никой да ги е канил там? Или казваш, помагат на сирийците в борбата им с ИДИЛ? И каква е тази уж умерена опозиция, дето се е въоръжила и излиза с оръжие срещу правителството? Ако е гражданска война добре, недоволните искат да съборят законното правителство, но нормално ли е Хегемонът да се намесва, и то на страната на който си избира и както му изнася, за да налага своята си "демокрация" дето никой, ама никой не му я иска? Фружин прави обстойни анализи и е безпристрастен, отразявайки с коментарите си обстановката в Сирия. За това следя с интерес всичките му постове. Надявам се в скоро време Хегемонът да си подвие опашката и да се прибере от където е дошъл, а останалият свят да разбере че хегемонът вече не е хегемон и не може да тормози света с произвола си, а се е превърнал в колос на глинени крака! И причината за това ще е Русия или Китай, без значение! По-важното е, че светът се променя с голяма динамика, и доскорошният Хегемон, може да вкуси от собствената си гозба, ако продължи да се прави на Хегемон. Ето това има значение. Войната в Сирия е театър, който малко хора могат да разберат и е жалко за населението там, но абстрактният ми поглед предоставя усещане за друг световен ред, където предполагам отделните страни-държави ще определят самосиндикално вътрешната си политика, като преследват интересите си, без да им се налагат правила с директиви и нареждания от световното правителство. Международно право сигурно ще има, но няма да е в полза само за определени страни. Достатъчно е да се разбере от всички, че никой на света не е най-силен, и че ще трябва да си плаща за причинените за забавление нещастия на другите! Върбанов, темата е твоя и много се радвам, че си я пуснал, но Фружин отразява с подробности войната срещу ИДИЛ, и не виждам никаква причина да се трият коментарите му!

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, vvarbanov said:

"Whataboutism (известен също като whataboutery ) е вариант на ТУ quoque логическа заблуда , който се опитва да дискредитира позиция от противника без директно да опровергава тезата им , която е специално свързана със Съветската и руска пропаганда."

Случилото се в Рака не оправдава разрушенията извършени от руските "освободители".Това е Whataboutism.

Пък да не говорим какви са тоталните разрушенията и масовите убийствата на мирното население от бомбенето безогледно наред.И могат ли да се сравнят с пораженията от точковите удари.

Сигнализирам модератора, да изтрие поста на Фружина, защото той си служи с неформални заблуди.Така изкривява реалноста и пречи на Душко да си състави вярно мнение за обстановката.Но най големи поражения нанася на Херкулес, който  съществено страда от тия манипулации и измами.  :116:

Просто твърденията за американски точкови удари са лъжа! Те също разрушават градовете не по малко от руснаците. Французите са казали "на война, като на война"- няма как да водиш война със силен и добре мотивиран противник без да има невинни жертви и разрушения. 

Да обвиняваш някого, че убива невинни и разрушава градове при война е все едно да обвиняваш готвача, че коли животното за да ти го сготви. Другия начин е да чакаш животното да умре от старост (а ти да умреш от глад междувременно), или да чакаш врагът доброволно да се предаде. 

Лъжата е, че американците бомбят "хуманно", а че руснаците не убиват и не разрушават.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...