Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, resavsky said:

Колега Еркюл нали не смяташ че Фружин държи всички световни тайни в джоба си?

Ако обичаш, като не знаеш не се меси! И на мен ми е интересно какво мисли Фружина.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор
Преди 4 часа, herkules said:

Може скоро да се разбере кой е по-по-най, между САЩ и Русия!

Филмът кой е по-по-най, ще е между САЩ и Китай. :)

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, herkules said:

Да, Фружине! Разбирам те напълно! Всички знаем, за хегемонията на САЩ и за това целият свят ги мрази, с малки изключения! Интересното е друго! Защо целият свят, мразещ хегемона не се обедини и да му избие зъбите, като му разбие първо "носа" и после да му смачка  главата, като на гнусна хлебарка, заради гадостите му на планетата?

Леле какъв плам! Каква дръзновеност!  каква войнственост!:boxing:  Не съм специалист, но толкова много страст, вероятно е отклонена от други провалили се дейности, които са обратни на войната. 

 

Цитирай

Никой не е най-силен в света, какъвто хегемон да е, освен Русия (според мен), защото тя притежава над 60% от природните богатства на планетата, и освен че технически може, знае и как да си ги защитава!

Защо най-после не оставите на мира горките руснаци, да си оправят многобройните проблеми? И спокойно и мирно да си копат легендарните ресурси. Ами само ги бутате а първа линия за пушечно месо и сеир. Гледат ви се по телевизията убити руснаци? Лошо е това. Безсърдечно. :bh:

Редактирано от Amazonski
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Last roman said:

Филмът кой е по-по-най, ще е между САЩ и Китай. :)

Нека не изключваме и ЕС. Все още има надежда съюза да се стегне в кръста. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Акулите надушиха кръв и дойдоха.

Усетихте, че пак ще има сблъсък Русия- САЩ и дотичахте да направите скандала.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Frujin Assen said:

Акулите надушиха кръв и дойдоха.

Усетихте, че пак ще има сблъсък Русия- САЩ и дотичахте да направите скандала.

Ама точно обратното! Опитваме се да спасим Русия от поредното и поставяне в средата на чужди битки и превръщането и в гротестка от психорусофилите. Дори идея си нямате колко хора сте отвратили от Русия, без самата тя да има особена вина за това (не че няма трески за дялане ама за друго иде реч).

Ако перфразирам Айнщаин, ако накарате жаба да катери дърво, няма да я представите в най-добрата и светлина.

Редактирано от Amazonski
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Amazonski said:

...

Защо най-после не оставите на мира горките руснаци, да си оправят многобройните проблеми? И спокойно и мирно да си копат легендарните ресурси. Ами само ги бутате а първа линия за пушечно месо и сеир. Гледат ви се по телевизията убити руснаци? Лошо е това. Безсърдечно. :bh:

Пушечното месо от сибиряци и казаци едвам едвам се добра на изтощени коне и ръждиви танкове до Берлин и Париж . От Гранде Армее и непобедимите свръхчовеци останаха деца , старци и инвалиди да защитават последните бастиони от пушечното месо.

Редактирано от Du6ko
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Amazonski said:

Ама точно обратното! Опитваме се да спасим Русия от поредното и поставяне в средата на чужди битки и превръщането и в гротестка от психорусофилите. Дори идея си нямате колко хора сте отвратили от Русия, без самата тя да има особена вина за това (не че няма трески за дялане ама за друго иде реч).

Ако перфразирам Айнщаин, ако накарате жаба да катери дърво, няма да я представите в най-добрата и светлина.

Отвратително е , че Русия за разлика от новите ни приятели не ни допусна до Афганистан ! Сега ние сме щастливи, че можем да дадем сили и средства за демокрацията и процъфтяването на Демократичен Афганистан , Демократичен Ирак , Демократично Косово където активно и с полза и блага за нас и местните хора участвувахме и участваме. Освен че укрепваме там демокрацията , участието е от полза за нашите фирми и бизнес. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 20 минути, Amazonski said:

Ама точно обратното! Опитваме се да спасим Русия от поредното и поставяне в средата на чужди битки и превръщането и в гротестка от психорусофилите. Дори идея си нямате колко хора сте отвратили от Русия, без самата тя да има особена вина за това (не че няма трески за дялане ама за друго иде реч).

Ако перфразирам Айнщаин, ако накарате жаба да катери дърво, няма да я представите в най-добрата и светлина.

Аз пак ще се изразя поетично.

Попитали веднъж Константин-Кирил философ. Защо си потен, та ти не работиш физическа работа? А той отговорил- Спорих с прости хора. Аз обаче нямам никакво намерение да се припотявам заради някакви амереканолюбц, дето при споменаването на САЩ получават организъм.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Аз пак ще се изразя поетично.

Попитали веднъж Константин-Кирил философ. Защо си потен, та ти не работиш физическа работа? А той отговорил- Спорих с прости хора. Аз обаче нямам никакво намерение да се припотявам заради някакви амереканолюбц, дето при споменаването на САЩ получават организъм.

Не се поти с Амазонски!

Двамата с Херкулес(Винаги с удоволствие следя коментарите ти и вярвам най-вече на точния ти анализ, относно светът днес в действие), с нетърпение чакаме отговори на въпросите които ти зададе.

 От Душко(ако не е изпотен много) очаквам да обясни обстановката в демократична Сирия, като я свърже с демократа Наполеон и демократа Хитлер .Не съм много сигурен, но тия двамата барабар със Сирия  освен демократични, май бяха и прогресивни.

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 11 часа, herkules said:

Да, Фружине! Разбирам те напълно! Всички знаем, за хегемонията на САЩ и за това целият свят ги мрази, с малки изключения! Интересното е друго! Защо целият свят, мразещ хегемона не се обедини и да му избие зъбите, като му разбие първо "носа" и после да му смачка  главата, като на гнусна хлебарка, заради гадостите му на планетата? Никой не е най-силен в света, какъвто хегемон да е, освен Русия (според мен), защото тя притежава над 60% от природните богатства на планетата, и освен че технически може, знае и как да си ги защитава! Винаги с удоволствие следя коментарите ти и вярвам най-вече на точния ти анализ, относно светът днес в действие. Преди малко попаднах на това!!!

http://inews.bg/Русия-изпрати-10-кораба-и-2-подводници-към-Сирия_l.a_i.601378.html

Знам, че третата световна война отдавна е започнала и се води на психологическо ниво, но по някога най-неочаквано нечии нерви може да не издържат! И тогава какво ще последва? Казват, че се готви грандиозна руска операция при която за противниците на Асад, единственото им спасение ще е е “ безусловна капитулация " ! Възможно е да има " кръстосан огън " от Средиземно и Каспийско море + брутални рейдове на стратегическата, армейската и оперативно-тактическата авиация ! Най-вероятно всичко ще започне едновремнно с мащабните учения " Изток-2018 " . На много части в " последния момент " може да им бъде променено заданието . При руската инвазия в Афганистан се знае, че ще се провежда " голямо учение в Узбекистан " . След това плановете леко може да  се видоизменят. Дали въобще е възможно това да се случи? Да се планира смазването на почти 100 000 групировка на врага ? Та това е операция напълно съизмерима с някои от големите битки през ВСВ . " Адмиралите " са кораби от един клас - 11356 . Това са фрегати . Твърди се, че в момента край Мароко и Алжир се движат " неизвестно количество " атомни подводници от Северния флот, въръжени с крилати ракети .
Най-важното при един такъв удар е той да бъде колкото се може по-мощен, така, че още в първите минути да парализира противника ...
Много е вероятно в близките дни бандитите да нападнат руските сили, базата Хмеймим и други обекти . Тогава влиза в сила " член 51 " от устава на ООН .
Струва ми се, че тази руска стратегия е изумителна! Путин събра на едно място всички бандити чрез сделки тип " зелени автобуси ", само и само да му е по-лесно след това да ги удари вкупом. Как виждаш нещата Фружине, пак ли е само игра на нерви между САЩ и Русия?

http://tass.com/defense/1014139

Може скоро да се разбере кой е по-по-най, между САЩ и Русия!

Причините поради които свободния свят не се обединява против САЩ са много. Най елементарната е, че елитите на някой страни са купени. Така е например в България. Нашия елит (важно уточнение, няма такова разделение на "лоши" политици и "добри" политици, както и на "лоши" олигарси и "добри" бизнесмени- всички те са едно) се намира на софрата изхранван от евро парите. Освен това новите господари във Вашингтон и Брюксел са съгласни с икономическата реалност в България, която позволява на елита да вади някакви доходи (простонародному да дере по 9 кожи от народа). Други по умни са се продали, например Южна Корея, Сингапур и прочее. Трети пък като Алжир или Боливия са прекалено малки и слаби. Другото важно нещо е страхът. Не е ясно, дали ще успее обединението против САЩ, но, че САЩ ще отвърнат е ясно (на Ердоган му спретнаха преврат). 

Събирането на сили, декларациите в ООН и прочее са поредните фази от политическо-психологическата война. Те са без абсолютно никакво значение. Важното е, да не се достигне до такава точка, при която логиката на събитията да предизвика война. 

Да обясня какъв е проблема на САЩ в Сирия като хегемон. Там се случват събития въпреки тяхната воля. Русия, Иран и Турция преговарят за бъдещето на Сирия без САЩ. Това е важното. Дори не е важно какво ще се случи в Сирия, важното е, че Путин си позволи за втори път (първият беше в Крим) да не се съобрази с волята на хегемона. При това, това не им е за пръв път. С Либия, Ирак и Афганистан се разправиха. Но не успяха с Иран и Корея. Ким чен Ун постигна историческа победа със срещата в Сингапур. Той преговаря напряко с хегемона (а не с неговите марионетки в 6-8 и 100 странни преговори), и при това като равен с равен. Те там се разбраха да се разберат и толкова. Второто им поражение беше когато Путин се намеси в Сирия. Той си позволи да отхвърли смисъла на думите, като заяви, че Асад е добрия, а опозицията лошата. И започна да бие лошите! След това пък си намери съюзници с които преговаря! Без САЩ! Това е просто недопустимо! Ами ако утре генерал Бонго Бонго от Гугунда извика на помощ Русия/Иран/Турция/Северна Корея/Китай и те го обявят за "добрия", а неговия противник генерал Мумунда обявят за "лошия" и започнат да му помагат? Докъде ще стигнем тогава! Нима, чак дотам, че САЩ ще бъдат принудени да преговарят с Китай, Русия и прочее преди да обявят някого за "лошия"? Ако това стане, те вече няма да са хегемон, а пръв сред равни. А това е съвсем друго нещо.

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

съюзът не е империя а сбор от полунезависими полиси... упс, държави. Единственоито му стягане в кръста ще е, за да се наведе ниско-ниско пред силните на деня. :)

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Русия е разгърнала около сирийски води много кораби, които скоро ще започват "учения". Очевидно е, че те ще трябва да помагат на сирийците при щурма на Идлиб и да сдържат САЩ. Ако принципно решение за атака не беше взето, то това прехвърляне едва ли би се състояло.

2 САЩ дава вид, че ставащото не ги интересува, но заплашват, че "при използване на химическо оръжие" ще нападнат Сирия. Като се има предвид, че самите те решават дали е имало такова или не, а провокация е много лесно да бъде извършена, то става ясно, че те могат да нападнат Сирия по свое усмотрение. Малкото кораби в региона не бива да заблуждават никого, САЩ са в състояние много бързо да съсредоточат големи сили както в средиземно море, така и в персийския залив.

3 Турция продължава да прехвърля войски на границата, като по слухове е помолила щурма да бъде отложен с две седмици до срещата между Рухани, Ердоган и Путин на която ще се договарят. Ориентировъчно тя ще се състои около 7 септември.

4 Сирийската армия практически е завършила съсредоточаването си и сега събира ударните групировки. Тигрите и 5 корпус са на юг и се очаква да ударят по Морек, Ел Латамин, Хан Шейхун и Кафр Зита. 4 та танкова дивизия се очаква да нападне равнината Габ към Джейс аш Шегур.

5 Много от бившите опозиционери са задействани в тази операция за да изкупят вината си пред родината с кръв. Ирански войски също ще участват в тази операция.

6 В самия Идлиб опозицията продължава да мобилизира къде доброволно, къде насилствено войници и да се готви за "решителния джихад".

Всичко свидетелства са скорошното начало на щурма на Идлиб.

 

7 В Сувейда боевете продължават. Известията са противоречиви. Съобщава се за боеве с халифатците извън котела и нов такъв, а също, че сирийците са превзели изворите от които халифатците са черпили вода.

Dlw7qQQXsAIIdWI.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Last roman said:

съюзът не е империя а сбор от полунезависими полиси... упс, държави. Единственоито му стягане в кръста ще е, за да се наведе ниско-ниско пред силните на деня. :)

 

Руснаците още от Петърчо драскат да имат излазна топло море....Но колкото и да се перчат даже този статут който имаха като СССР не са го стигнали, каквото и да лъжи Путинчо. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.08.2018 г. at 14:25, resavsky said:

Колега Еркюл нали не смяташ че Фружин държи всички световни тайни в джоба си?

Моите уважения Г-н resavsky, но на Фружин му вярвам безрезервно! За това следя коментарите му, и знам, че най-обективно от всички представя тук нещата. Това, че аз симпатизирам на Русия и Путин, няма голямо значение. Ще стане каквото е "писано". Надявам се хегемонът-звяр да бъде убит най-после, за да се кротне светът и народите да си отдъхнат от безчинствата му. Дали Китай или Русия ще ми смачкат главата също е без значение. По-важно е главата му да бъде смачкана. А, ако всички се обединят заедно и вземат общо решение, тогава звярът много лесно ще бъде ликвидиран. Крайно време е да си плати са стореното зло по целия свят. Както казват философите: -  "безплатен обяд няма"! А, ненаситният хегемон яде, повръща изяденото и пак яде, за да няма храна за другите, че и кара домакините, които са го нахранили да му плащат, за дето си е хабил зъбите, когато е изял храната им! Ти си интелигентен, или поне се представяш за такъв и лесно ще схванеш метафората!

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дали е случайно, че точно сега ще правят голям военен парад на Средиземно море 1-8 септември....

С ръководството на  Marsal Usztyinov и Tu-160, Tu-142MK, Il-38, Szu-33. Всичко 25 кораба и 30 самолета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Last roman said:

съюзът не е империя а сбор от полунезависими полиси... упс, държави. Единственоито му стягане в кръста ще е, за да се наведе ниско-ниско пред силните на деня. :)

 

Романе, на този съюз песента му е изпята! Доста раздори предизвика сред "мини-полисите", които са уж независиви, а изцяло зависят от либерастката политика на брюкселските чиновници. Орбан му се опълчи, а вишеградската четворка е фактор, който не може лесно да бъде пренебрегнат. Скоро ще поискат ревизия на политиката на Меркел, а МакАрон прилича на нашиа Плевньо, и влиянието му във Франция намалява драстично. За да има Съединени Европейски Щати, ще трябва правителството в Брюксел да се съобразява с останалите мнения, а не да управлява с директиви и налагане на закони, несъответстващи на политиките на останалите държави. Справка: - Истанбулската Конвенция!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Skubi said:

Дали е случайно, че точно сега ще правят голям военен парад на Средиземно море 1-8 септември....

С ръководството на  Marsal Usztyinov и Tu-160, Tu-142MK, Il-38, Szu-33. Всичко 25 кораба и 30 самолета.

Попитай resavsky, той ще ти обясни подробно ситуацията, защото Фружин е зает, а аз съм русофил, и няма да съм обективан, макар че интуицията ми подсказва за нещо, което ако се случи, за нас може да няма УТРЕ!

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 9 минути, herkules said:

Попитай resavsky, той ще ти обясни подробно ситуацията, защото Фружин е зает, а аз съм русофил, и няма да съм обективан, макар че интуицията ми подсказва за нещо, което ако се случи, за нас може да няма УТРЕ!

Отговарям ти веднага:трета световна война тази седмица няма да има.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎30‎.‎8‎.‎2018‎ г. at 6:46, Last roman said:

съюзът не е империя а сбор от полунезависими полиси... упс, държави. Единственоито му стягане в кръста ще е, за да се наведе ниско-ниско пред силните на деня. :)

 

Лошото е че за разлика от гръцките полиси дори не говорм един език. Но това е поправимо. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 часа, resavsky said:

Отговарям ти веднага:трета световна война тази седмица няма да има.

а другата?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не разбирам какви са тия мераци за кански военнни сблъсъци и трета световна(в която Русия убива всички "лоши"). Според мен са виновни Холивуд и игри като Fallout, Метро и Сталкер. Дето изграждат някакви романтични приключенски представи за пост-аполиктичен героичен свят, където главният герой оцелява с АК-47/AR-15 в ръка и вярната си немска овчарка. 

Реалността, ще е лееекинко по-различна. Повечето от вас живеят в големи/средни градове. Ще сте мъртви още първата седмица. По изключително гаден начин. Повечето ще пукнете от глад и жажда, лутайки се нагоре-надолу като настинали магарета. Някой ще имат честа да им бъде пръсната военнолюбската глава, от някой бабаит с оловна тръба. За да ви вземат я консервата, я якето, я дъщерята/приятелката/сестрата. Или ще ви застреля някой полицай/военен по същата причина. 

За тези дето ще пукнат от радиация, заради заразена вода, или донесен от вятъра прах е ясно. Може и да оцелеят месец-два, преди да започнат да си повръщат вътрешностите. 

Разбира се много хора вероятно ще оцелеят. Но сред оцелелите определено няма да има много от типа "градски офисен планктон". А и за оцелелите няма да е весело. Живота им ще е основно търсене на храна, тежка къртовска работа, практически никакви забавленния и смърт от болести и при раждане. Чак техните деца/внуци може да видят някакви гнезда на възстановена цивилизация. Много по-сурова от сегашната разбира се. В най-добрият случай, човеконенавистна кочина като СССР от 37-ма година, но с ниво на заболяванията и медицинско обслужване на ниво ПСВ. Гладоморите, ще са нормална част от живота.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Amazonski said:

Аз не разбирам какви са тия мераци за кански военнни сблъсъци и трета световна(в която Русия убива всички "лоши"). Според мен са виновни Холивуд и игри като Fallout, Метро и Сталкер. Дето изграждат някакви романтични приключенски представи за пост-аполиктичен героичен свят, където главният герой оцелява с АК-47/AR-15 в ръка и вярната си немска овчарка. 

Реалността, ще е лееекинко по-различна. Повечето от вас живеят в големи/средни градове. Ще сте мъртви още първата седмица. По изключително гаден начин. Повечето ще пукнете от глад и жажда, лутайки се нагоре-надолу като настинали магарета. Някой ще имат честа да им бъде пръсната военнолюбската глава, от някой бабаит с оловна тръба. За да ви вземат я консервата, я якето, я дъщерята/приятелката/сестрата. Или ще ви застреля някой полицай/военен по същата причина. 

За тези дето ще пукнат от радиация, заради заразена вода, или донесен от вятъра прах е ясно. Може и да оцелеят месец-два, преди да започнат да си повръщат вътрешностите. 

Разбира се много хора вероятно ще оцелеят. Но сред оцелелите определено няма да има много от типа "градски офисен планктон". А и за оцелелите няма да е весело. Живота им ще е основно търсене на храна, тежка къртовска работа, практически никакви забавленния и смърт от болести и при раждане. Чак техните деца/внуци може да видят някакви гнезда на възстановена цивилизация. Много по-сурова от сегашната разбира се. В най-добрият случай, човеконенавистна кочина като СССР от 37-ма година, но с ниво на заболяванията и медицинско обслужване на ниво ПСВ. Гладоморите, ще са нормална част от живота.

Само ЕДИН ще остане.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да се съсредоточим на новините от Сирия.

1 Турците пак са казали на американците, че кюрдите са незаконни терористи и като така да се измитат от Минбадж.

2 Пак в този район халифатци са взривили кола бомба и са убили неизвестно число кюрди.

3 В Африн кюрдите са взривили два автомобила на опозицията. Има неизвестно число жертви.

4 Опозицията е заявила, че ако бъдат нападнати, ще отговорят с атака на Алепо.

5 В Сувейда продължават тежките боеве. Сирийците са заели около 30% от територията където се намират халифатците.

сувейда6.jpg

 

6 Кюрдите са започнали операция по ликвидация на халифатския котел на Ефрат. Водят се тежки боеве при Хаджин. 

кюрди1.jpg

 

7 В Рака неизвестни са нападнали кюрдски пост.

8 Идват съобщения, че опозицията в Идлиб е започнала да взривява мостовете по границата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...