Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Никаква война няма да има, спокойно, за бой са нужни двама, в случая имаме един боец и една боксова круша.

Путин го счупиха още миналата година, с паметните 24 томахавки по летищата в Сирия. Какво направи тогава той? Нищо, същото ще направи и сега.Във всеки бой си има психологически момент който го променя и решава изхода на битката, сега остава само да догледаме мача.

Тоя Путин вече не е оня Путин, отпреди 4 години. Тогава Путин беше в стихията си, вилнееше, анексираше полуострови, нападаше съседи, изпращаше ядрени бомбардировачи да наобикалят Англия, размахваше ядрено оръжие....

И всички му се плашеха, защото в Белият дом управляваше една смотана мижитурка, най смотаният президент на САЩ след Картър.

Сега в БД има един неуправляем куку, същият като Путин отпреди 4 години, а самият Владим Владимич е натикан в ъгъла в глуха защита и е вкаран в егати серията.

Всеки момент Тръмп ще му отпусне края, ще изока, ще изпраска чиниите в пода, Русия ще протестира, Маша Захарова ще напише обидено саркастично съобщение на стената си, Лавров ще изплаче, Путин ще помълчи три дни и ще каже нещо мъдро и обединяващо народа му, Песков ще е алегорично инфантилен.....гледайте филма. :af:

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История
Преди 8 минути, vvarbanov said:

.Тутраканската епопея им държи влага.
 

При Тутракан руснаци няма така че няма какво да им държи влага.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

М'да, аз подозирах, че Българие е пълна със свирепи смелчаци, които една война ни най-малко няма как да изплаши или притесни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, resavsky said:

При Тутракан руснаци няма така че няма какво да им държи влага.

От векове агресорите са  главен враг на Тутраканската селищна система ! Отдавна не са бити съгласен съм. Аз предпочиитам да се бия там където няма враг. Където има враг давам възможност другите да се изявят.

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 23 минути, Южняк said:

М'да, аз подозирах, че Българие е пълна със свирепи смелчаци, които една война ни най-малко няма как да изплаши или притесни.

Те пропагандистите и полезните идиоти винаги са най гласовити. 

Иначе по темата. 

Руската военна полиция е заела град Дума. Извозването на Джейш ал Ислам все още продължава. Продължават боевете между халифата и сирийците в Ал Кадам (квартал на Ярмук).

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

20 април, казват някои американски журналисти (П.К. Робъртс), бил Деня. Обикновено тоя тип прогнози са напълно погрешни, да видим дали и с тази ще е с по-добра успеваемост от обичайната. Забележителни времена. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 26 минути, Южняк said:

20 април, казват някои американски журналисти (П.К. Робъртс), бил Деня. Обикновено тоя тип прогнози са напълно погрешни, да видим дали и с тази ще е с по-добра успеваемост от обичайната. Забележителни времена. 

Никое уважаващо себе си правителство (а американското е точно такова) не би допуснало изтичане на такава информация. А ако все пак се стигне до такова изтичане плановете задължително ще бъдат променени.

Трогателен е наивитета на много хора, които си мислят, че по телевизията те информират с реалните новини и до обикновените хора достигат реалните мисли и планове на властта.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Няма съмнение. Това просто е датата на която се очаква в сирийски води да се съберат 9 американски кораба, които в момента пътуват натам. Мисля че е прав, няма да има атака преди 20-ти, ако това наистина е датата, на която ам. група ще бъде окончателно окомплектована. 

Още нещо - по-добре тука, отколкото да отваряме отделна тема за това и после да я затваряме. Пропагандата, която върви, е тип предвоенна, което не е добър знак. Обществата са хипнотизирани от медиите, както се случва преди всяка голяма война. В същото време има информационни завеси над определени събития. Преди около седмица М. Константинов каза (постнах му интервюто във ФБ), че банкстерите искат война и ще направят всичко да я получат (негови думи не мои), за да заметат следите от престъпленията си. Един вид, играят двама шахматисти, единия вижда, че е пред мат и вместо да продължи, обръща шахматната дъска, фигурите се разпиляват. Константинов имаше предвид огромната задлъжнялост в света, особено по запада. Нуждата от рестарт. От обръщане на масата, за да покрият виновните следите, които биха водили към тях. Та м. константинов каза, че искат една малка война, ама ще получат голяма; особено го безпокоеше изгонването на дипломатическите служители - каза нещо в смисъл -двете страни гонят разузнавачи и ги сменят с неопитни хора в посолствата. Най-лошия вариант е, че идва нещо голямо и искат да го покрият иначе дипломатите и разузнавачите с връзки могат да го спрат.

Може би някой помни интервюто с константинов отпреди 2 седмици. А може и никой, като гледам. Но това, голямото, в момента го виждаме. Първо аферата със скрипал, после гоненето на дипломатите и ултиматума, докато си поеме дъх обществото и химическата атака в сирия  ултуматума на тръмп и контраултиматума на путин. Сега изглежда по-ясно защо гониха дипломати - дипломати се гонят преди война. Гореща. За мене тези неща -скрипал-дипломатите-хим атака в сирия- са свързани. И водят нанякъде. На някой много  му се воюва, всичко се вкарва в един предвоенен наратив от медиите.

Тъжно - и дори непростимо е, че Русия не го разбира и още чака запада да се "осъзнае" или както душко  казва "да си признае грешките в ирак и либия". Никакви грешки няма, душко, грешката е вярна. Един век русия е в ъгъла, под непрестанен натиск, и още има идеализирана представа за запада, още го чака да се "осъзнае". Хах. Още си мисли, че западът се е "объркал".  Путин още чака запада "да се успокои и да се осъзнае"? С надеждата, че нещата ще се оправят, че здравия разум ще вземе връх, че има някакъв друг запад, освен тоя, дето в момента държи путин за гръкляна? Смъртоносна грешка и странното е, че русия я допуска упорито вече цял век. Отново и отново. Ами, Господ да ни е на помощ и дано се размине противопоставянето, все пак. Но русия с тая нагласа и наивност трудно ще оцелее. Тя вече едва оцелява цял век - все е на ръба и все чака  запада "да се осъзнае".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, resavsky said:

При Тутракан руснаци няма така че няма какво да им държи влага.

Това е добре, радвам се че си съгласен с останалото!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Raven said:

Всеки момент Тръмп ще му отпусне края, ще изока, ще изпраска чиниите в пода, Русия ще протестира, Маша Захарова ще напише обидено саркастично съобщение на стената си, Лавров ще изплаче, Путин ще помълчи три дни и ще каже нещо мъдро и обединяващо народа му, Песков ще е алегорично инфантилен.....гледайте филма.

 

Гледаме го..

Дамата диригент не е "добрата учителка", а известен депутат....И в песента няма нито една дума за Сталинград (Волгоград) или за Отечествената Война..Текстът на песента и коментари могат да се намерят в мрежата..https://www.svoboda.org/a/28852947.html

Пс

Нещата са страшни, а не смешни - готови са пращат децата си на смърт заради офшорките си..

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Raven said:

Никаква война няма да има, спокойно, за бой са нужни двама, в случая имаме един боец и една боксова круша.

Путин го счупиха още миналата година, с паметните 24 томахавки по летищата в Сирия. Какво направи тогава той? Нищо, същото ще направи и сега.Във всеки бой си има психологически момент който го променя и решава изхода на битката, сега остава само да догледаме мача.

Тоя Путин вече не е оня Путин, отпреди 4 години. Тогава Путин беше в стихията си, вилнееше, анексираше полуострови, нападаше съседи, изпращаше ядрени бомбардировачи да наобикалят Англия, размахваше ядрено оръжие....

И всички му се плашеха, защото в Белият дом управляваше една смотана мижитурка, най смотаният президент на САЩ след Картър.

Сега в БД има един неуправляем куку, същият като Путин отпреди 4 години, а самият Владим Владимич е натикан в ъгъла в глуха защита и е вкаран в егати серията.

Всеки момент Тръмп ще му отпусне края, ще изока, ще изпраска чиниите в пода, Русия ще протестира, Маша Захарова ще напише обидено саркастично съобщение на стената си, Лавров ще изплаче, Путин ще помълчи три дни и ще каже нещо мъдро и обединяващо народа му, Песков ще е алегорично инфантилен.....гледайте филма. :af:

Още от 2004 - 2007 година го казах че няма шанс този човек ! Барак, Холандо, Камерон, Яценюк, Сакашвили , Клинтон а сега Трьмп , Тереза и Макрон са го притиснали и трябва да бяга докато има време. Тръмп сутринта се е сьбудил и е написал в Твитера , че нямало такова нещо като 24 - 48 часа за удари. Не сме разбрали правилно. Казал е , че ще види кога ще удари може и да не удари амда се изтегли понеже Америка е победила Идил. 

Германия няма да участвува в удара  , Швеция също. 

Фружине , ако и САЩ не участвуват , възможно ли е Англия, Франции и Йордания сами да освоболят и донесат свобода на Сирия ? Асад и руснаците ще устискат ли срещу тях ?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Изпускате варианта "Хан Шейхун". Американците удрят масирано някакви сирийски цели. Руснаците си премълчават. Разрушени са някакви второстепенни обекти, нищо не се променя. Войната продължава.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 7 минути, Du6ko said:

Фружине , ако и САЩ не участвуват , възможно ли е Англия, Франции и Йордания сами да освоболят и донесат свобода на Сирия ? Асад и руснаците ще устискат ли срещу тях ?

Твърдо НЕ! Нито една европейска държава няма боеспособна армия. Единствено Англия и Франция имат отделни боеспособни части, които са в състояние да гонят папуасите из джунглите и пустините.

Ако руската армия тръгне към Ла Манш няма кой да я спре. В бившата източна европа няма нито една боеспособна армия.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 30 минути, nik1 said:

 

Нещата са страшни, а не смешни - готови са пращат децата си на смърт заради офшорките си..

 

 

А Тръмп за какво е готов да жертва американските синове?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Raven said:

Никаква война няма да има, спокойно, за бой са нужни двама, в случая имаме един боец и една боксова круша.

Путин го счупиха още миналата година, с паметните 24 томахавки по летищата в Сирия. Какво направи тогава той? Нищо, същото ще направи и сега.Във всеки бой си има психологически момент който го променя и решава изхода на битката, сега остава само да догледаме мача.

Тоя Путин вече не е оня Путин, отпреди 4 години. Тогава Путин беше в стихията си, вилнееше, анексираше полуострови, нападаше съседи, изпращаше ядрени бомбардировачи да наобикалят Англия, размахваше ядрено оръжие....

И всички му се плашеха, защото в Белият дом управляваше една смотана мижитурка, най смотаният президент на САЩ след Картър.

Сега в БД има един неуправляем куку, същият като Путин отпреди 4 години, а самият Владим Владимич е натикан в ъгъла в глуха защита и е вкаран в егати серията.

Всеки момент Тръмп ще му отпусне края, ще изока, ще изпраска чиниите в пода, Русия ще протестира, Маша Захарова ще напише обидено саркастично съобщение на стената си, Лавров ще изплаче, Путин ще помълчи три дни и ще каже нещо мъдро и обединяващо народа му, Песков ще е алегорично инфантилен.....гледайте филма. :af:

По-просто е според мен: на Путин и обръжениетому/ кликата "хранени хора", или "варяги" или  не им пука от нищо, и за нищо освен за парите, сметките и имотите и да не им бръкнат в джобовете.  При условия че почти всичко от изкраденото се изнесе и инвестира за Запад, а афшорките им са навън, никой няма да напада никого..

Просто си играят играта за балъците и будуна..

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както стоят нещата в момента, колкото повече се забявя удара, толкова повече нарастват шансовете или нищо да не стане или ударите да са наистина сериозни.

Според мен, ако не бъдат ударени руски цели, руснаците ще си мълчат. После ще обявят, че са свалили 40 от 60 Томахоука и това ще е. Ако удара е по-масиран ще свалят наистина някоя друга ракета, даже в зависимост от ситуацията може и повече от няколко да свалят. Ще обяват, че са свалили 100 от 120 Томахоука в "самозащита" и това ще е.

Проблема им е, че ако св. Матис реши да удари и по тях - просто нямат полезен ход... Ако рече да срине Сирия с бомбардировки до дупка - също...

 

Редактирано от Bruchpilot
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Frujin Assen said:

А Тръмп за какво е готов да жертва американските синове?

"Синовете", но не хлапетата с изпадали първи зъбки, между тях и момиченца.. Нали се сещащ че такава поставка е немислима (немислима, а непросто невъзможна) в  САЩ?

Иначе и зад "Демокрацията" и зад "Родина" винаги има пари в сянка, въпросът че много хора изобщо не го разбират за второто..

 

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Frujin Assen said:

Изпускате варианта "Хан Шейхун". Американците удрят масирано някакви сирийски цели. Руснаците си премълчават. Разрушени са някакви второстепенни обекти, нищо не се променя. Войната продължава.

Точно това мисля че ще стане. Тръмп не иска война, иска демонстрация на сила, и ако може да му се размине без последствия.

Пак повтарям, при предишният удар той обърна цялата игра в своя полза, сега просто иска да затвърди резултата. Противно на мнозина аз си мисля че Тръмп нито е луд нито е тъп, нито пък е неадекватен, напротив, той е много хитър и пресметлив бизнесмен, и част от играта му е да симулира тъпотия и неадекватност.

По всичко личи че му се получава, сега се разиграва етюда "майна дръж ми дъвката че влизам в бой", войнствената риторика е изцяло от страна на запада, Русия в момента е в положение да моли за мир. Точно това и прави, или инакво казано "призовава за разум и дипломация".

Русия няма избор и отлично го осъзнава, ядрена война е невъзможна поради "ръката на мъртвеца", конвенционална война също, само тези двата разрушителя пред Сирия имат ресур да разорът Русия отзад напред и обратно, а САЩ имат общо около осемдесет такива, плюс 11 супер самолетоносача, плюс НАТО и държавите съюзници с голдън карт, плюс всичко останало което имат и което Русия няма.

Изобщо, покрая тая хибридна война от последните три четири години някакси хората изместиха преценката и дори не осъзнават колго гигантска е разликата във военна мощ и ресурси между запада и руските космически сили.Русия пряко сили може да изкара около две  седмици конвенционална война, след това ми е трудно да си представя че ще има Руска Федерация в моментният вид.

Путин го осъзнава това отлично, за това и си мисля че война няма да има, Тръмп също го осъзнава, за това и най вероятно ще вдигне малко пушилка, ще изпоизтрепе малко асадисти и иранци, ще внимава да не улучи някой руснак и с това ще се размине.

Редактирано от Raven
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А защо всички се фиксирате върху Русия и Сирия като цел на Запада /САЩ/ в една реторика за възможна война? Не допускате ли, че истинската цел е Иран? Или по-точно разбиване на "тройния" + 1 съюз "Русия-Турция-Иран плюс Сирия, който е много неприемлив както за Израел, така и за САЩ по ред фундаментални причини, достатъчно е да се погледне картата. Слабото звено е най-напред Асад, веднага след това Иран, там може да бъде прекъсната връзката за такъв по-тесен съюз. Според мен, разбира се, правим си моабет тук.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Frujin Assen said:

А Тръмп за какво е готов да жертва американските синове?

Американците са по - смели и безстрашни. За всепобеждаващите светли идеи  на демокрацията могат да бъдат жертвани разни синове. Желателно обаче е да не  са американски а от желаещите. Слава богу демократичните шейхове, емири и крале ще спонсорират, а в Африка главно северна , Бл Изток и  Европа предимно източна ще се намерят желаещи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да разбира се, Иран е. Русия е потенциален партньор за Тръмп, просто нещата трябва малко да се наместят, Иран е основната болка на САЩ. И Китай де, но там е друга тема. А Сирия е  средството, в момента САЩ и Русия си мерят пишките, като ги премерят ще се кротнат.

Въпроса е дали Русия ще жертва единственият си значим съюзник или поне ще замрази малко отношенията с него. Иран е фикс идея на Тръмп съвсем определено, там е играта.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, Raven said:

Иран е основната болка на САЩ. И Китай де,

++ Само през Иран е сухопътния Път на коприната, който планира Китай между Европа и страната си през Турция, няма друг сухопътен път. Освен това ядрената програма на Иран.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, Б. Киров said:

А защо всички се фиксирате върху Русия и Сирия като цел на Запада /САЩ/ в една реторика за възможна война? Не допускате ли, че истинската цел е Иран? Или по-точно разбиване на "тройния" + 1 съюз "Русия-Турция-Иран плюс Сирия, който е много неприемлив както за Израел, така и за САЩ по ред фундаментални причини, достатъчно е да се погледне картата. Слабото звено е най-напред Асад, веднага след това Иран, там може да бъде прекъсната връзката за такъв по-тесен съюз. Според мен, разбира се, правим си моабет тук.

++!

Защо? Защото темата и тона на дискусията са насочвани натам, от човек , който на гледа на всичко случващо се в света, от путиновата страна/пропаганда (както каз Стинка), "По-високи" топки тук няма много :)

Иначе според мен е точно така както го виждаш и обясняваш: На САЩ малко за това кой ще печели от сирийкия нефт, дали е готвача на Путин или неговите другари от детинство., малко им пука за кюрдите (като че ли кюрдите досега бяха ОК?, те са прецакани от столетия), целите и политиката им е такава каквато е била тук винаги - да пазят най-верния си съзник и "коз" - Израел, и да парират Иран и всички други които играят срещу него!

(Ако Асад не беше в комбина с Иран - той би бил добър и за тях)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Иран в момента е нестабилен и като икономика, доколкото съм гледал данните за нея, това би могло да го дестабилизира и политически, тяхната икономика също е базирана почти изцяло върху износ на нефт, а това в дългосрочна перспектива ги прави уязвими, но и непредсказуеми. Иран с ядрени ракети, което е въпрос на време и агресивен към Израел е сбъднатия кошмар за тази държава, но и за САЩ. А Иран, Русия и Турция в икономически и политически съюз още повече. Тогава целият баланс ще се определя от отношението на Китай към такъв блок.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...