Отиди на
Форум "Наука"

Секс с капела или Еньовден?


Recommended Posts

  • Потребител

Накрая дори си позволи да напише явна лъжа, че уж аз съм си признал измисленото от него несъответствие. Което ме доведе до увереността, че Stefan Iv не се спира дори пред лъжата, за да докаже своята си теза.

Не знам как трябва да се реагира в такива случаи, но аз се чувствам обиден. Позволих си да напиша това, което мисля, защото считам, че форумът не е място, където трябва да се водят двубои с убеждението, че на всяка цена трябва да се спечели, дори и с цената да се дискредитира спорещият с нагла агресия и внушения. Като нямаш аргументи, си мълчи. Умните хора рано или късно винаги разбират кой се опитва да хитрува.

Като лъсна истината че не можеш да докажеш тезата си излязох аз виновен. Ок! Виновен съм. Не подозирах че си толкова тънкободен, но щом е така извинявай.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 59
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Стефане, палавнико, засрамисебе!

Иначе темата ми е много забавна. :))))

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мисля че картинките и надписите от Говедарника са дело на някой скучаещ наш съвременник - все пак те са предизвикали някакъв интерес у учените и това едва ли е станало просто така.

Много интересно, защо на тези картинки липсват следи от ритуали- примерно прескачане на огньове или хоро около тях, а всичко се върти около единия гол секс. Ако следваме логиката на Гербов, то следва да заключим че този тип рисунки, които присъстват и в наши дни са следствие на тайнствени древни ритуали, извършвани по строежи, градски тоалетни и други тайнствени места. А придружаващите ги надписи са заклинателни формули. Надявам се Гербов няма пак да се обиди, а ще вземе да представи сериозни доказателства.

Редактирано от Stefan Iv
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ

Стефане, палавнико, засрамисебе!

Иначе темата ми е много забавна. :))))

На мен също, ама въобще не мога да вдяна, какъв е проблема и дали има въобще такъв!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много интересно, защо на тези картинки липсват следи от ритуали- примерно прескачане на огньове или хоро около тях, а всичко се върти около единия гол секс. Ако следваме логиката на Гербов, то следва да заключим че този тип рисунки, които присъстват и в наши дни са следствие на тайнствени древни ритуали, извършвани по строежи, градски тоалетни и други тайнствени места. А придружаващите ги надписи са заклинателни формули. Надявам се Гербов няма пак да се обиди, а ще вземе да представи сериозни доказателства.

Най-простичко казано разните детайли липсват защото авторите не са кой знае какви таланти ( и това се вижда от всеки наблюдател ).

И на мен този момент ми е много забавен - знайни и незнайни автори да оставят следа де що стъпи български крак: "Гошо беше тук, 87г. ", "ЦСКА", "К+Т=ВНЛ" и т.н. Явно това си ни е наистина стара традиция, още от средновековието че и даже по-назад във времето. ;):thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Иначе темата ми е много забавна.

На мен също, ама въобще не мога да вдяна, какъв е проблема и дали има въобще такъв!

Ами сменяйте заглавието, да ви стане още по-забавно. Вие явно имате много широко чувство за хумор, особено когато е на чужд гръб. Подозирал съм, но не съм очаквал такива реакции, но както е речено: „казана дума, хвърлен камък”.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-простичко казано разните детайли липсват защото авторите не са кой знае какви таланти ( и това се вижда от всеки наблюдател ).

И на мен този момент ми е много забавен - знайни и незнайни автори да оставят следа де що стъпи български крак: "Гошо беше тук, 87г. ", "ЦСКА", "К+Т=ВНЛ" и т.н. Явно това си ни е наистина стара традиция, още от средновековието че и даже по-назад във времето. ;):thumbsup:

Определено си е стара традиция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз нямам нищо против щипка ирония, даже ми е забавно :grin: - обаче оттам насетне твоето предположение издиша.

Да те питам дали през 80-те години е имало много скучаещи хора в село Царевец - неангажирани със селскостопанска работа, които да си дялкат надписи в скалите? А на някой скучаещ турист колко време би му отнело да издълбае 700 картинки, при това много от тях на достъпни само за алпинисти места?

Ако си се замислял на тази тема, почти няма поговорка или израз в българския език, която да не е на базата на истински събития случили се някога много отдавна или не чак толкова ( сещам се за израза "сега можем и с гладните" и историята как били измъчвани и държани гладни в затворите българи-пленници. Малка част от тях ( предатели ) при разпитите издали съратниците си, хранели ги обилно и после се връщали при свойте изгладнели и изтормозени ятаци, както се казва "ни лук яли ни лук мирисали" ). Та защо не и тази странност да ни е завещана от дедите ни!?

Голяма част от пещерите в България все още не са изследвани. Говедарника също не е съвсем изследван - открих мнение на една дама: Мария Златкова по въпроса с надписите. Знам че в интернет всеки може да се представя за какъвто си поиска, но тъй като информацията за този обект е почти апокрифна, все пак аз ще й се доверя и ще споделя мнението й.

В местностите Средния камик и Говедарника при с.Царевец,Врачанско има 27 бр. малки пещери.Въпреки незначителните си размери те имат стойност като археологически паметници.Това е богато находище на скални графити от различни епохи.От 1979 до 86г.с прекъсвания сме работили по документирането им.В документацията участват на първо място картите на пещерите. http://caves.4at.info/index.php?cave_id=3227

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз нямам нищо против щипка ирония, даже ми е забавно :grin: - обаче оттам насетне твоето предположение издиша.

Да те питам дали през 80-те години е имало много скучаещи хора в село Царевец - неангажирани със селскостопанска работа, които да си дялкат надписи в скалите? А на някой скучаещ турист колко време би му отнело да издълбае 700 картинки, при това много от тях на достъпни само за алпинисти места?

А защо реши че петроглифите (скалните рисунки) са правени през 80-те години. Правени са през различни епохи. А скучаещи хора е имало винаги.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител
Горната рисунка от скалите край Царевец е включена в книгата на проф. Димитър Овчаров „Български средновековни рисунки-графити”, издадена с емблемата за честването на 1300-годишнината на България. Според даденото там описание представени са две човешки фигури: женска фигура във фас с вдигнати нагоре ръце и шапка на главата, по-ниско е очертан схематично мъж с изразен полов орган (фалос), насочил ръка към половия орган (вулва) на жената.4

Чета една статия на М.Е.Килуновская за скалните изображения. Според нея на тях не се изобразява самия шаман или жрец, а божеството което той изобразява в танца си или ритуала.Жрецът е маскиран и възпроизвежда някакъв мит за божеството, а рисунката също пресъздава този мит. Рисунките, според авторката могат да изобразяват Небесен лов или Конник, но също и Бог Гръмовержец или женско божество - Луна, Богиня на плодородието, на любовта или др. Авторката също смята, чче рисунката би могла да играе роля на медиатор за шамана или жреца, тъй като често тези рисунки биле обновявани.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...