Отиди на
Форум "Наука"

Познай космическото тяло...


Recommended Posts

  • Потребител

Време е и астрономите да се събудим!! Пускам тази тема за да проверим нивото на астрономията във форума.

За закуска нещо лесничко. Познайте обекта, което е по-лесната част, и кажете с каква оптика е достъпен за наблюдение.

mmmfd8.jpg

Хайде астрономи, събудете се! :punk::punk::punk:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 160
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

М27 - планетарната мъглявина Гира в Лисиче (NGC 6853). Тя е на 3500 св.г. (една от най-близките ни) и може да се наблюдава дори с бинокъл при хубаво време и подходящо място за наблюдения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде пак нещо лесничко, да не вземат да се откажат другите хора. Може да си играеме само няколко човека, но поне другите ще има какво да научат.

sdfgsdfgdfgxi7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Айде аз да задам един въпрос :)): Считайте, че това е напълно аматьорско и го правя в цел и аз да се запозная с някой обекти. Имам една книжка за астрономия и от там ще вземам малко и ще ва питам и така и аз ще се запознавам повече :);)

Ако нямате нищо напротив де :post-20645-1121105496:

Ето го и въпроса: Какво е това?

astroud5.th.jpg

ЕДИТ:

Ейй Наско ме изпревари

Това да не е Луната? :Oo:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

cracking това е мъглявината М16 (Орел).

Това горе е луна, но не земната.

И между другото, който отговори на предния въпрос, той задава следващия. Връщам си реда :) Айде познайте тая луна. Доста е известна.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Да не е Титан :hmmm:

Браво позна даже е M 16 = NGC 6611 :P

Извинявай, че те прередих, но аз никога няма да позная нещо :(

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Айде пак нещо лесничко, да не вземат да се откажат другите хора. Може да си играеме само няколко човека, но поне другите ще има какво да научат.

Браво Наско! :good: Затрудни ме, но това е Тритон. Първата ми асоцияция беше Енцелад, но после се сетих, че щом е толкова писан, без видима атмосфера ще да е Тритон.Нали ;)

cracking, ето по-хубава снимка:

000004lto8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, Тритон е. Той е един от най-големите спътници в Слънчевата система. Предполага се, че Нептун го е прихванал, понеже Тритон се върти в ретроградна посока. Тази луна е най-студеното измерено тяло в Слънчевата система - 38 келвина. На южния полюс има гейзери и е едно от местата в Слънчевата система, където има вероятност да съществува живот.

stavropoll ти гониш. До утре следобед обещавам да не отговарям на въпроси. Нека да дадем шанс и на другите :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Освен да се налучка не знам как бихме го познали... Сякаш тази тема ще се върти в един кръг за мое и ваше съжаление...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Избрах Миранда, защото е доста известен спътник. Виж само каква размазана физиономия има. Има теории, че спътникът е бил разбит след удар с друго тяло, но гавитацията му отново го е събрала, но доста неудачно се е опитала да го взглоби отново.

Хайде, ти си!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Жокер:

Неправилната галактика джудже от Местната група

Ако питате мен толкова голям жокер дадох, че няма как да не познаете...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе незнам от къде ги намирате тия овехнали снмки с брат ти, ама ако питаш мен това е NGC 6822 или NGC 1427 снимана с техника от началото на века или любителски телескоп и фотоапарат.

Редактирано от Spirit
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен ми прилича еднакво както на Малкия Магеланов Облак, така и на двете дето Spirit посочи.

Нямам думи, сякаш е снимано със СМЯНА :Oo: Дай друга снимка плс!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

IC 1613

http://en.wikipedia.org/wiki/IC_1613

Ето по-хубава снимка:

http://hubble.heim.at/images/I1613-1_id_full.jpg

Айде вие давайте аз не мога да измисля...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда, предлагам да включим ново правило: снимката на предоставения обект да е актуална. Всеки може да снима някоя мъглявина през 3" рефрактор със сапунерка и после ходи ти та познай за какво става дума :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Без да съм гледал адреса - предполагам, че е или Фобос или Деймос.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...