Отиди на
Форум "Наука"

Световните първенства по футбол + СП 2010 г.


ISTORIK

Кой отбор ще спечели СПФ 2010?  

22 потребители са гласували

  1. 1. Кой отбор бихте искали да спечели СПФ 2010? (Можете да гласувате за повече от един отбор!)

    • ЮАР - отборът-загадка. Треньор - К. Парейра
      0
    • Мексико - вечният участник на СПФ (без 1990 г.). Треньор - Х. Агире
      1
    • Уругвай - отбор от средни играчи (?). Треньор - О. Табарес
      0
    • Франция - рано е отборът да бъде отписан. Треньор - Р. Доменек
      1
    • Аржентина - всичко или нищо. Треньор - Д. Марадона
      3
    • Нигерия - шведски пилот в самолета. Треньор - Л. Лагербек
      0
    • Южна Корея - азиатски тигър в Ю. Африка. Треньор - Ху Юн-Мо
      0
    • Гърция - втори опит за летене. Треньор - О. Рехагел
      0
    • Англия - готови за титлата. Треньор - Ф. Капело
      4
    • САЩ - каубоите гледат към върха. Треньор - Б. Брадли
      1
    • Алжир - най-изненадващите африкански финалисти. Треньор - Р. Саадане
      0
    • Словения - отбор без звездни играчи. Треньор - М. Кек
      0
    • Германия - трети, трети, втори... а сега - първи?! Треньор - Й. Льов
      14
    • Австралия - британска стомана с аромат на холандски лалета. Дойдоха в ЮАР първи, но не - за да си тръгнат преди останалите! Треньор - П. Вербеек
      0
    • Сърбия - бъдещо балканско страшилище?! Треньор - Р. Антич
      1
    • Гана - Един осминафинал не стига. Надеждата на Африка. Добри играчи, но - контузени. Треньор - М. Райевац
      0
    • Холандия - традицията повелява: вечните (скрити) фаворити. Треньор - Б. ван Марвайк
      2
    • Дания - време е за победа. Треньор - М. Олсен
      2
    • Япония - до първото място - със Shinkansen - японският влак-стрела! Духът на самураите е жив! Треньор - Такеши Окада
      2
    • Камерун - черните перли са гордостта на Африка. Треньор - П. льо Гуен
      1
    • Италия - бой последен за "златните" старчета. Треньор - М. Липи
      2
    • Парагвай - винаги в сянката на Бразилия и Аржентина, сега отборът ще играе всеки мач като финал. Треньор - Х. Мартино
      0
    • Нова Зеландия - не искат титлата, играят за удоволствие. Треньор - Р. Хърбърт
      1
    • Словакия - за първи път на СПФ след разделянето с Чехия през 1993 г. Треньор - В. Вайс
      0
    • Бразилия - този път играчите са работливи и технични, а не - магьосници. Треньор - Дунга
      2
    • Северна Корея - победата е партийно поръчение. Треньор - Ким Йон Хун
      2
    • Кот д'Ивоар (Бряг на слоновата кост) - отборът мечта на... България! Треньор - С.-Г. Ериксон
      1
    • Португалия - една мечта, една амбиция... Играчите са талантливи и непредсказуеми. Треньор - К. Кейрош
      1
    • Испания - най-добрите от най-добрите?! Ще видим... Треньор - В. дел Боске
      5
    • Швейцария - професионалисти, които не обичат импровизациите. Треньор - О. Хитцефелд
      0
    • Хондурас - камъкът е в прашката, а в кого са се прицелили? Треньор - Р. Руеда
      0
    • Чили - 11 пръста, свити в юмрук - отбор и половина! Треньор - М. Биелса
      1


Recommended Posts

  • Потребител

Форлан е невероятен! Да имаше и нашия Барби една стотна от волята и мъжеството му, поне на едно Световно или Европейско щяхме да се класираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ми свърши се, много тъп мач, честито на испанците и евалла на октопода. Честит ви Ден на Конституцията и 2110 г. от раждането на Юлий Цезар :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само не разбрах, защо съдията трябваше да се хваща на елементарните симулации на испанците накрая. Много неубедителен световен шампион! И много подпиран.

Хубавото е, че шампионът е от Европа! ...но пък това отдавна си го знаехме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Съгласен съм с горните постове. Не ми хареса мача. Испанците ми паднаха още повече в очите с тия симулации. Браво на Холандия. На няколко пъти показаха спортсменство, което се възпитава в човек от малък. Едва ли испанците щяха да ги поздрвят накрая ако бяха паднали.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само не разбрах, защо съдията трябваше да се хваща на елементарните симулации на испанците накрая. Много неубедителен световен шампион! И много подпиран.

Хубавото е, че шампионът е от Европа! ...но пък това отдавна си го знаехме.

Човече, тъкмо станахме приятели и аз ти забих нож в гърба с един гоооолям минус!!! :)

Това за подпиран шампион и пр. ме убива! Испания може да не демонстрираха превъзходството си от ЕВРО 08, но бяха един от най-добрите отбори заедно с Холандия, Уругвай и Германия. Който и да беше станал от тези отбори, за мен щеше да е заслужено. Испания победи заслужено на финала с малко по голама класа и мъничко късмет.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ми свърши се, много тъп мач, честито на испанците и евалла на октопода. Честит ви Ден на Конституцията и 2110 г. от раждането на Юлий Цезар :)

Свършиха ми минусите за днес, но утре ще намина пак. Тъп мач!!! Някой пак е бил под въздействието на меките наркотици и твърдия алкохол! :smokeing:

Мача си беше ОК, естети. А аз съм най-щасливия испанофил в околията...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Испанофили, холандофоби, все тази. От днес пак сме запратени в прегръдките на "Листопад" и "Двама за винаги". Обратно в турския телевизионен бълвоч....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Човече, тъкмо станахме приятели и аз ти забих нож в гърба с един гоооолям минус!!! :)

Ай, ай, и ти ли, Бруте? :)

Това за подпиран шампион и пр. ме убива! Испания може да не демонстрираха превъзходството си от ЕВРО 08, но бяха един от най-добрите отбори заедно с Холандия, Уругвай и Германия. Който и да беше станал от тези отбори, за мен щеше да е заслужено. Испания победи заслужено на финала с малко по голама класа и мъничко късмет.

Виж сега, аз това съм го писал и под непосредственото въздействие на емоциите след финала. :)

Наистина не харесвам испанския футбол. И бях за Холандия. Те пък, играха слабо като цяло. И грубо. Но накрая, съдията просто прекали (според мен). Трябваше да даде всеки заслужен картон на холандците, но не и да се хваща на всяка симулация. Аз заради това не харесвам латинофутбола като цяло. Едно, че бавен, и второ, че страшно симулират. Спортсменството не им е силна страна. Пък и Испания, според статистиката е най-нискорезултатния световен шампион, изобщо в историята на Световните първенства! Това, мисля е красноречиво! За мен испанците изиграха само един супер мач - срещу отбора на Германия. Всичко останало беше мъка. Иначе наистина имат най-добрите футболисти и съответно класа.

То аз мога много да си говоря, ама хората са си световни шампиони! И браво на Дел Боске - много прагматичен! Абе, въобще честито! И на отбора, и на феновете...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ето една типична испанска симулация, резултатът от която е само жълт картон :bigwink: .

http://www.youtube.com/watch?v=dNp2Ch_5nxM

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Лелей, четохте ли статията в "168 часа". Ся, ако и Контадор стане първи в "Тура" (което е почти сигурно, щото Анди е ренде, а и брат му счупи ключица), испанската хегемония ще е пълна. Ама по-добре испанци отколкото германци или британци (що минуси си заслужих :() :).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, нали ти беше фен на колоезденето и Тура? Кой ти е фаворит? Аз съм за Контадор, естествено, въпреки, че не ми допада колкото Индурайн. Всеки случай съм за някой испанец-например Састре(той е трагичен обаче тази година).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами Контадор е сигурен според мен, освен ако не стане някакво падане или контузия. След отпадането на Франк Шлек Саксобанк няма да издържат на Астана. Денис Меншов най-много в тройката да влезе. След поредицата падания Амстронг най-много да помага на Лайфармър (в Радиошак са 7-на от предишната Астана май и ще играят с/у Контадор). Састре, Уигинс, Еванс и Кльоден изостават с над седем до девет минути и мисля, че няма да имат сили, а и единствения сериозен отбор там е Радиошак, които ще подкрепят Лайфармър, а не Кльоден (за сега) и то най-много за етапна победа (както разбира се Амстронг, след изоставане с почти 18 минути само това му остава). Обаче отборното ще е доста оспорвано ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребители

Зиги-зиги :grin: Браво на полско-немско-турския отбор, доволен съм :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...