Отиди на
Форум "Наука"

Световните първенства по футбол + СП 2010 г.


ISTORIK

Кой отбор ще спечели СПФ 2010?  

22 потребители са гласували

  1. 1. Кой отбор бихте искали да спечели СПФ 2010? (Можете да гласувате за повече от един отбор!)

    • ЮАР - отборът-загадка. Треньор - К. Парейра
      0
    • Мексико - вечният участник на СПФ (без 1990 г.). Треньор - Х. Агире
      1
    • Уругвай - отбор от средни играчи (?). Треньор - О. Табарес
      0
    • Франция - рано е отборът да бъде отписан. Треньор - Р. Доменек
      1
    • Аржентина - всичко или нищо. Треньор - Д. Марадона
      3
    • Нигерия - шведски пилот в самолета. Треньор - Л. Лагербек
      0
    • Южна Корея - азиатски тигър в Ю. Африка. Треньор - Ху Юн-Мо
      0
    • Гърция - втори опит за летене. Треньор - О. Рехагел
      0
    • Англия - готови за титлата. Треньор - Ф. Капело
      4
    • САЩ - каубоите гледат към върха. Треньор - Б. Брадли
      1
    • Алжир - най-изненадващите африкански финалисти. Треньор - Р. Саадане
      0
    • Словения - отбор без звездни играчи. Треньор - М. Кек
      0
    • Германия - трети, трети, втори... а сега - първи?! Треньор - Й. Льов
      14
    • Австралия - британска стомана с аромат на холандски лалета. Дойдоха в ЮАР първи, но не - за да си тръгнат преди останалите! Треньор - П. Вербеек
      0
    • Сърбия - бъдещо балканско страшилище?! Треньор - Р. Антич
      1
    • Гана - Един осминафинал не стига. Надеждата на Африка. Добри играчи, но - контузени. Треньор - М. Райевац
      0
    • Холандия - традицията повелява: вечните (скрити) фаворити. Треньор - Б. ван Марвайк
      2
    • Дания - време е за победа. Треньор - М. Олсен
      2
    • Япония - до първото място - със Shinkansen - японският влак-стрела! Духът на самураите е жив! Треньор - Такеши Окада
      2
    • Камерун - черните перли са гордостта на Африка. Треньор - П. льо Гуен
      1
    • Италия - бой последен за "златните" старчета. Треньор - М. Липи
      2
    • Парагвай - винаги в сянката на Бразилия и Аржентина, сега отборът ще играе всеки мач като финал. Треньор - Х. Мартино
      0
    • Нова Зеландия - не искат титлата, играят за удоволствие. Треньор - Р. Хърбърт
      1
    • Словакия - за първи път на СПФ след разделянето с Чехия през 1993 г. Треньор - В. Вайс
      0
    • Бразилия - този път играчите са работливи и технични, а не - магьосници. Треньор - Дунга
      2
    • Северна Корея - победата е партийно поръчение. Треньор - Ким Йон Хун
      2
    • Кот д'Ивоар (Бряг на слоновата кост) - отборът мечта на... България! Треньор - С.-Г. Ериксон
      1
    • Португалия - една мечта, една амбиция... Играчите са талантливи и непредсказуеми. Треньор - К. Кейрош
      1
    • Испания - най-добрите от най-добрите?! Ще видим... Треньор - В. дел Боске
      5
    • Швейцария - професионалисти, които не обичат импровизациите. Треньор - О. Хитцефелд
      0
    • Хондурас - камъкът е в прашката, а в кого са се прицелили? Треньор - Р. Руеда
      0
    • Чили - 11 пръста, свити в юмрук - отбор и половина! Треньор - М. Биелса
      1


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Мда, англичаните много ме разочароваха. Германците също ги харесвах, но с тоя Месуд Миндил (Юзил, де) не мога да ги трая. С цялата тази непрекъснато изливана помия на турските сериали вече съм намразил страхотно всичко турско и свързаното с него. Значи и немския отбор.

Нейсе, както казват 10 на 100 от германците, ще чакам финал Аржентина - Германия, за да викам за аржентиците.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Германия ще е световен шампион! Спомням си времето на Нетцер, Шнелингер, Бекембауер, Грабовски, Румениге! Викахме по улиците - Федерлалната Република Германия! Германия над всичко!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хаха почупиха ги Германците, доста добър реванш за 1966, ситуацията наистина беше сходна. С Аржентина явно ще се сблъскат още на 1/4 финал, ако мексиканците паднат довечера и ще стане още по-интересно, вече е имало два пъти финал на СП Германия-Аржентина :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Германия ще е световен шампион! Спомням си времето на Нетцер, Шнелингер, Бекембауер, Грабовски, Румениге! Викахме по улиците - Федерлалната Република Германия! Германия над всичко!

Да, било е тъй преди 25 години. Сега ще викаш "Германия над всичко" на поляци, миндили от Анадола и африканци.tooth.gif

Че като ги гледах днес "германците" русокоси май не си спомням да съм видял.

А пък Митака 2014 г. ще по пращаме да вика за "французите" от Сенегал. laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ех, това е Брюсел, това е, което ВИЕ искате!

А не, мене никой не ме е питал искам или не искам да съм в корумпираната пародия на име ЕС.mf_oct__01.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Малко по-късно отчаяния Гари Линекер беше казал за едно интервю: "Футболът е една игра в която на терена излизат 11 срещу 11 играчи и накрая винаги печелят германците!" :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, правилно, бил съм по-малък, само на шест години! Затова и никой не ни е обръщал внимание! Да викаш по улиците за Германия не е случайно нещо тогава. Спомням си майка ми каза: Какви са му криви краката (кавалерийски) - беше за Гъринча! Каква памет имам за някой неща, а питай ме какво съм ял онзи ден? Трудно ще се сетя. Какво беше?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аха Гаринча беше с дефект по-рождение, единия му крак е с 2 см по-къс от другия, поради което при рейдовете му се движше много странно и накланянията му объркваха защитниците, които не можеха да предусетят в коя посока ще ги финтира.

Незнам защо говоря в минало несвършено време след като не съм бил роден тогава, ама така звучи по-яко :)

п.п. след малко започва Аржентина-Мексико. Ще пробвам да го подкарам онлайн.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хаха да не си бутнал нещичко и в джоба на страничния съдия? Току що признаха гол за Аржентина от засада :))) ама и двата отбора яко се хвърлят, тоя Меси много напира - ще има още голове!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Митак, че ти си жив пророк бе!

Нямам думи! Размазах се от кеф! Друг е въпросът, че при 2:1 англичаните сериозно ги ощетиха. Но това е футболът - през 1966 намазаха, сега ги ощетиха...

Благодаря, ама живи пророци нема (поне 2 000 години, Мохамед не го броя), питай ме за Германия - Аржентина ;). Ще пасувам ;). Аз съм си за сребърните, ама кой ме пита. По отношение на ретроспекцията, спомняте ли си полуфинала Франция - ФРГ? В Испания разбира се. И опита за убийство на Тони Шумахер. И магическата френска 4-ка: Платини, Жирес, Тигана, Женжини (и после фернандес). Най-добрата халфова линия за всички времена (до сега). Нема бразилци нема англичани или германци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, било е тъй преди 25 години. Сега ще викаш "Германия над всичко" на поляци, миндили от Анадола и африканци.tooth.gif

Че като ги гледах днес "германците" русокоси май не си спомням да съм видял.

Чакай сега, поляците стават за германци. Преди 1000 години доста от тях стават именно такива. Иначе Гомес примерно си е наполовина немец, Жером Боатенг също. Но, да - глобализацията (миндилизацията) е факт! И все пак в сравнение с Англия, особено с Франция, положението е доста по-добре!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По отношение на ретроспекцията, спомняте ли си полуфинала Франция - ФРГ? В Испания разбира се. И опита за убийство на Тони Шумахер. И магическата френска 4-ка: Платини, Жирес, Тигана, Женжини (и после фернандес). Най-добрата халфова линия за всички времена (до сега). Нема бразилци нема англичани или германци.

Много малък съм бил тогава - на 6 години, така, че не си спомням. Но съм чел... А, спомням си и френският отбор през 1986 г. Страшни бяха!!! Но, германците с тактика ги победиха. Между впрочем, от тогава съм фен на немците!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тактика значи ;)! Глупости на търкалета ;). Явно не си играл футбол. Не тактика, а дух! Никой не отрича германския дух, но след фала на Шумахер стана ясно, че франсетата не продължават. Е те поне след провал не нападат Полша ;). Нито Испания или Белгия ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дух - да, задължителен е! Доколкото си спомням обаче, след един ранен гол през 1986 г., целият мач се разви пред немската врата, до вторият гол от контраатака! Тактически ги надиграха! А през 1982 г. е било дух, и то не просто дух, а триумф на волята и духа!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чакай сега, поляците стават за германци. Преди 1000 години доста от тях стават именно такива. Иначе Гомес примерно си е наполовина немец, Жером Боатенг също. Но, да - глобализацията (миндилизацията) е факт! И все пак в сравнение с Англия, особено с Франция, положението е доста по-добре!

Да, защото процентът на чужденците е по-малък. Сега като се нахакат на национално хомогенния отбор на Аржентина, дойчовците ще изпищят на умряло. Никакви Юзили-Миндили, Подолски и сие няма да ги спасят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж сега, Аржентина наистина е расово хомогенен отбор, както и страната е единствената "бяла" в Южна Америка (Уругвай са другата такава, но те имат и 10% негри и мулати), но като произход също не са хомогенни. Основно са потомци на испанци и италианци, но има и баски, немци, абе всякакви европейци, дори англичани (Ектор Раул Купер).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Европа е в криза, губи себе си

Когато футболът изгнива, това отразява процеси в цялото общество

(Събота, 26 Юни 2010)

На световното оцеляха само пет отбора от Европа. Да станат най-много 6. А започнаха 13. А от три азиатски за осминафиналите се класираха два, от 5 южноамерикански се класираха 4 (Чили игра снощи), два от трите тима от Северна и Централна Америка също преминаха групите. През 2006 г. осминафиналите стигнаха 10 европейски отбора. Сега са наполовина.

Какво става с футбола в Европа?

Когато говори канцлерът на Германия Ангела Меркел, световните лидери седят мирно и слушат. Дори да не са съгласни. Защото Германия доминира в международните отношения, двигател е на европейската политика, но най-вече на икономиката на континента. Г-жа Меркел е голям футболен фен и признава, че гледа футбол повече от съпруга си. Когато Меркел каже нещо за икономиката, това е световна новина. Когато каже нещо за футбола и това е световна новина. Преди първия мач на Германия на световното с Австралия Меркел прогнозира победа с 2:0. Е, не позна резултата, но предвиди победителя. В същото интервю за "Билд" канцлерът изрече нещо много по-важно от един футболен резултат. Питаха я дали емигрантите в бундестима обичат Германия.

- Разбира се - отговори тя. - Убедена съм, че всеки от тях играе с удоволствие за Германия. Този отбор е отражение на нашето общество. Йоги Льов заведе в ЮАР 23-ма играчи. От тях 11 са родени извън страната или произхождат от семейства на емигранти. Преди мача с Австралия световните вестници се питаха докъде ще стигне Германия с някакви, които не знаят химна. След 4:0 с Австралия обърнаха палачинката. "Уж Германия се променя, а си остава същата", написаха англичаните.

Пет дни по-късно Подолски изпорти дузпа и немците паднаха от Сърбия. "Не, този не може да е немец. А, да, роден е в Полша", напомни "Дейли Мейл".

Причини за провала на Европа на световното първенство има много. Датчаните са аут и заради един куриозен автогол срещу Холандия, италианците са дърти, гърците играха скучно и защитно. Но една от причините е важна и не може да се пренебрегва. Старата Европа се напълни с емигранти .

- Абе вие, германците, не бяхте ли високи и руси? - попита Риана. Не певицата. Риана е една дебела негърка, хазяйка на пратеника на в. "Ди Велт" в ЮАР. Дори африканците разбраха нещо, което ние, европейците, не казваме. Или не искаме да видим. Емигрантите завладяха европейското общество. Засега това съсипва футбола, защото лесно се вижда. Но ако футболът отразява процесите в обществото, какво друго се съсипва?

Футболът е отражение на обществото, казва Ангела Меркел. Когато обществото е добро и футболът е добър. Когато обществото изгние, изгнива и футболът. Тоест националният отбор. Бунтовете в предградията на Париж и Марсилия се повториха и в националния отбор на Франция. Беше неизбежно. Мюсюлманите Рибери, Анелка и сенегалецът Евра се опълчиха на треньора Доменек. Първо напсуваха треньора, после отказаха да тренират. Французите Гуркюф и Лорис искаха да излязат от автобуса и да тренират. Онези ги набиха.

За какво се бунтуват? За пари. И в Марсилия, и в Париж, и в автобуса. Парите управляват всичко. Футболистите печелят милиони, но искат още. Интересува ги само техният джоб. Те са като еднолични акционерни дружества. Когато държавният секретар по спорта Рама Яд намекна на Петлите, че спят в твърде скъп хотел, играчите казаха тази да си гледа работата. Единни са само за пари. Защо тогава отборите от другите континенти играят по-добре? Ами защото повечето им играчи са бедни или са тръгнали от беднотията. Поне веднъж в живота си тези от Уругвай например са изпитали кошмара какво е да си броиш последните центове за хляб. Затова искат да дойдат в Европа и да печелят повече. Тук карат скъпи коли, живеят в огромни апартаменти и къщи, имат пари, по дискотеките момичета бол. Когато някой успее, за мястото му в клуба веднага се сбиват петима. Гладни момчета от гетото. В Европа гладни са емигрантите, затова със зъби и нокти се борят за икономически просперитет.

Клубните отбори са пълни с емигранти

Шампионът на Италия и на Европа - Интер (Милано) няма нито един италианец на терена. На пейката са двама - негърът Балотели, когото бият в съблекалната, и Матераци, когото пускат в 90-а мин. да не е хептен без италианец. Когато лондонският Арсенал пусне англичанин, вестниците го съобщават на първа страница, защото е рядко събитие.

Това потисна и направи слаби местните играчи и те неизбежно играят слабо в националните си отбори. Но и националните отбори са пълни с емигранти. За тях футболът е единственото спасение от гетото.

По официална статистика в Германия живеят 15 млн. души с "негермански произход". Това означава, че в Германия 19% от населението са чужденци. В националния отбор са повече - 11 от 23 (48%). А в Бундеслигата са още повече - 48,9%. Ще кажете - Германия още играе. Докога? Франц Бекенбауер отсече, че трудно ще стигнат полуфинал. И какво значение кой ще отпадне - Англия или Германия? Отпада Европа. И в другите страни е така - 64,5% от футболистите във Висшата лига не пият чай в 5 ч. следобед, защото не са англичани. В Португалия чужденците са 53,8%, в Гърция 50% (отпаднаха още в групите!), в Италия 43,4%, във Франция 42,8% (при население 64 млн. 13 млн. са "нефранцузи"). Значи гащите на младите местни футболисти или са заковани с пирон за пейката, или те играят в трета дивизия.

Тази година европейски клубен шампион е италианският Интер. С треньор португалец и 11 чужденци в титулярния състав. Играха срещу Байерн - с треньор холандец и 6 чужденци. На четвъртфиналите Байерн отстрани Манчестър Юн - с треньор шотландец и 7 чужденци. Дори в Барселона отборът, който дава най-голям шанс на своите юноши, 5 от титулярите са чужденци.

Легионерите носят титли и пари

от наградния фонд на УЕФА, от телевизионни права, от реклами, от фенски стоки и т.н. Но безплатен обяд няма. Най-добре го разбират англичаните - имат най-силния клубен футбол, с най-големите звезди и най-високите заплати. Всеки път националите им тръгват за световно с голяма кошница и се прибират, влачейки саката си по пистата. Започнахме с Ангела Меркел и ще завършим с нея. Членът на управителния съвет на "Бундесбанк" Тило Сарацин не е съгласен с канцлера, че футболистите в националния отбор са пример за успешната интеграция на чужденците. Той казва, че в Германия живеят твърде много емигранти. Те раждат повече деца, които обаче не си дават зор в училище и така нацията затъпява.

- Вярно е, че трябва да осигуряваме по-добро образование на тези хора. Ако им помогнем да учат повече и настояваме да учат повече тези, които искат да живеят тук, ще обогатят нацията ни - отговаря му Меркел.

Или ще ни обогатят, или ще ни затрият.

Цветан Ламбрев

Иван Николов

http://www.7sport.ne...al/d5786_22.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поляците лесно се понемчват. Фамилии завършващи на -ски, -ич, -ек в Германия с лопата да ги ринеш...Поне от 1000г. е така. 1-2 цветнокожи в отбор е по-скоро атракция. На другата крайност са французите, та за това се пръснаха... :tooth:

Холандците преди 10-на години и те залитаха, ама сега са в нормални граници :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не при французите е друга причината, а и повечето както писах са 2-ро, че и 3-то поколение. Но сега почват четвърт финалите. Селесао, започна ударно води на лалетата вече с 1-0, като потвърди, че слабото звено на холандците е защитата. Аз съм против бразилците, но май ще минат нататък :(. Довечера съм за Гана, дано не прегорят, че са млади момчета, а Селесте са си гаден отбор. Утре, черешката е Германия-Аржентина. Е не обичам германците, още повече, че (след като я няма Франция) само Аржентина може да спре Бразилия, ако паднат холанците (имам някакви надежди за Испания).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

При своята деколонизация Англия и Франция постъпват по различен начин с населението на колониите си. Англия дава възможността на хората, живеещи в бившите й колонии, правото на етническо самоопределение. А французите, наоборот (както се казва на руски), задължават хората, живеещи в бившите им колонии, да останат поданици на Франция. С произтичащите от това плюсове и минуси.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...