Отиди на
Форум "Наука"

Как открихте този форум?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Интересно е да научим кой от потребителите ни по какъв начин е научил за форума. Споделете, ако обичате!

Вариантите за това са доста, затова ще пропусна създаването на анкета по темата - за да не пропусна някоя възможност.

Някои от тях (поправете ме, ако греша) са:

- сайта Българска наука, в който е поместен нашият форум

- някоя търсачка (Гуугъл или друга)

- друг форум (Boina slava, Daobg, Rome-bg, Modvsvivendi, клубовете на Dir, и др.)

- покана от наш потребител (кой от всички?)

- профила на сайта в социалнa мрежа (Facebook, Twitter)

- блога на сайта (в Blog.bg, Blogspot)

- сайт за реклами и обяви

- от панаир или фестивал на образованието

- от филмче (в Youtube, Vbox7...)

- от списание "Българска наука"

- от някъде другаде (ако може, уточнете)

---

И, понеже аз съм авторът на темата, би следвало пръв да споделя.

Аз попаднах на този форум случайно, но той явно бе току-що създаден и почти празен. После забравих за него.

И веднъж прочетох за сп. "Българска наука" в една тема (май беше за списанието) във форум "Бойна слава". И - така, появих се тук. После започнах да копирам тук свои теми от други форуми (все пак, те са си мои!), започнах да пиша в темите на други потребители, започнах да създавам нови теми, които не съм писал в други форуми. После предложих настоящата структура на историческите подраздели.

И изведнъж - като гръм от ясно небе - получих предложение, което не можах да отлконя - станах модератор на разделите по история, а по-късно - и на целия форум. Бил съм и временно изпълняващ длъжността администратор в моменти на отсъствие на администраторите.

В някаква степен аз съм един от виновниците форумът да е такъв, какъвто е.

---

Сега е ваш ред да споделите. Моля, направете го! Не се стеснявайте!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Препоръчаха ми го. Може да е бил някой от Бойна слава. Първите няколко дни май само четях. Със сигурност тук е весело.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

При мен стана случайно, търсех нещо в гугъл и ме прати тук. И пламна една любов от пръв поглед. biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

От "Бойна слава" видях реклама на списанието и после питах един от шефовете приемат ли тук дегенерати кат мене :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Със сигурност тук е весело.

А ти какво очакваше? Освен нови запознанства, де...

При мен стана случайно, търсех нещо в Гугъл и ме прати тук. И пламна една любов от пръв поглед. biggrin.gif

А на коя тема попадна първо?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Историк, да не си решил да пишеш история на интернет миграциите? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не се знае, не се знае... А ти няма ли да споделиш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"История на БГ-наука" в шестнайсет тома, т. 1, изд. на БАН, София, 2110, гл.. ХХV:

Напоследък се появяват застъпници на тезата, че БГ-наука се е самозародила като общност на юзъри с местен произход. Сериозната наука не може да приеме такива възгледи. По всичко личи, че основното ядро на юзърите на БГ-наука мигрира от разпадащата се онлайн империя на Бойна слава, асимилира малобройния админски субстрат и съставя местната модераторска прослойка. С навлизането на нови юзъри бойнославският (или пра-БГ-научен) характер на БГ-наука се изменя...

Цит съч., гл. ХХХ:

Що се отнася до ментално-етническата картина на БГ-наука в началото на ХХІ в., тя е изключително пъстра и динамична. Тракийското малцинство бива системно спамвано, флеймвано, флъдвано и тролвано, при което губи позиции в историческите раздели и се преселва в раздела за историческо моделиране. Определена острота на отношенията се наблюдава и между иранския и тюркския елементи, характеризиращ се с изключителна агресивност от страна на мнозинството тюркски водачи, което води до тоталния им игнор дискусиите. Забелязва се търпимост на иранското мнозинство към тюркските елементи, склонни към колаборационизъм. Арменските, румънските, македонските и великославянските малцинства биват ту флеймвани, ту игнорвани Любопитна е появата на малоброен тюрко-германски адстрат в раздела за историческо моделиране, както изглежда - без сблъсъци с тракийските преселници, чийто брой прогресивно намалява...
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"История на БГ-наука" в шестнайсет тома, т. 1, изд. на БАН, София, 2110, гл.. ХХV:

Цит съч., гл. ХХХ:

Как ти ги ражда главата, ей...doh.gifpunk.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Как ти ги ражда главата, ей...doh.gifpunk.gif

Всичко е от кумиса.

Интересно, че бях писал "стр. ХХV" и "стр. ХХХ", а тук намирам "гл. ХХV" и "гл. ХХХ". Допущам, щото пак подлата ръка на Историка се е намесила и е редактирала гениалния опус. А е възможно да съм имал предвид пагинацията на Предговора на "История на БГ-наука". Пък тя ще си бъде с римски цифри... Ехо, Неделине, стига си ме редактирал, благодаря за разбирането :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всичко е от кумиса.

Аз затова не употребявам упойващи вещества, защото те разсейват революционната ни бдителност....tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:w00t: Култов идиотизъм!

Уникален, аз затова си го сложих в подписа. Чакам още бисери от Т 34 за добавяне.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Неделине, стига си ме редактирал, благодаря за разбирането! :whistling:

Manoru san, watashi-wa nanimo karimasen.

:post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От БС разбира се ;). Но се регнах и само четях (не се чуствах достатъчно подготвен, не че съм сега де ;)). После се видях с един колега (и надявам се приятел) баннат в БС, който пишеше тук, та и аз прописах. По интересно е как попаднах в БС. Пишех в игрови форуми, и по-точно в секция история (даже водех една игра там, която беше доста популярна), та там ме обявиха за застъпник на славянската държавност на ПБЦ (мен!!! православния иранист ;)) и ме пратиха да си развивам теориите в БС ;). Та така ;). Въпреки, че доста време се борех да разчупя елитарността там (може би защото не съм (достатъчно) елитарен и си го признавам), не се преборих. Но всяко зло за добро открих БГНаука, където елитарността е добре балансирана с достатъчно (понякога прекалена даже за мен) егалитарност ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Митак, елитарността на БС е непробиваема. Там е само за от маркиз нагоре (като се замисля, мен не ме дъвчеха, щото падам консерва, пък и първата ми среща с Рицаря там беше силно хумористична, на пак си беше скучничко) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен ми го показа един колега, в деня на регистрацията ми. Та от тогава се навъртам тука, по рядко пиша щото не ми се случва често имам знанията да добавя каквото и да е било.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този форум го знам от самото му създаване.Бях се регистрирал навремето, но нещо регистрацията ми..............

Както й да е.

Регистрирах се наново. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...