Отиди на
Форум "Наука"

София


Recommended Posts

  • Администратор

А тук познайте коя е музиката:

:)

Помня когато го видях за пръв път си го изпях с "на-на" и като го чух просто си умрях от смях! :)

:laugh::doh::crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 year later...
  • Потребители

Народен дворец на културата и площад „България”

Решението за избора на София за най-добър град за живеене в България през 2011 г. би следвало да се отбележи с фотоси, представящи уютни кътчета от столицата. Мисля, че такова място все още и донякъде, е площад „България”, където се намира Националният дворец на културата.

Веднага ще вметна, че от първоначалния вид на пространството около НДК, което бе оформено през 1981 г., днес липсват някои елементи, каквито съществуваха при откриването на комплекса. Например, в началото фонтани имаше по цялото протежение на водните площи, а този в подлеза, изхвърляше вода на много голяма височина. Паметникът „1300 години България”, пък, бе в непокътнат вид.

Макар снимките, които показвам, да са правени в последните две години, пространството пред двореца не изглежда по еднакъв начин. Промяната е главно в площите с цветята.

post-2642-075883800 1328080787_thumb.jpg

Първата снимка е от 29 април 2010 г. Минавах случайно покрай НДК и току що засадените цветя силно ме впечатлиха. Гледката беше изумителна, не характерна за последните години, затова направих няколко снимки. Мисля, че малко фотографи са успели да снимат Двореца с тези цветя отпред, защото само седмица след това се разбра, че засадените по инициатива на Йорданка Фъндъкова лалета, много се харесали на минаващите и били обрани от тях.

post-2642-088091800 1328080794_thumb.jpg

Наистина цветята бяха доста едри. Показал съм снимка с едно лале, но то може да бъде преценено визуално като мащаб, едва при внимателно вглеждане и сравнение с по-малките цветя около него.

post-2642-063649100 1328080805_thumb.png

Как изглеждаха цветните лехи и площада, след като изчезнаха лалетата, може да се види на снимката с къпещите се - тя е правена на 11 юни 2010 г.

post-2642-096170400 1328080812_thumb.jpg

Миналата година цветната украса около водните площи бе от салвия, която наричаме още пламък или пожар.

post-2642-092590300 1328080819_thumb.jpg

Нов елемент в интериора на площад „България” от 1999 г. насам е Мемориалът на жертвите на комунизма.

А през 2006 г. отново бликнаха и фонтаните.

post-2642-070151300 1328080828_thumb.png

post-2642-088583600 1328080837_thumb.png

На една от снимките отново се виждат къпещи се, което дава основание да приемем София и като добър град за къпане на открито. :biggrin:

Народният дворец на културата в София е сред трудните за снимане обекти. На практика неговата лицева страна никога не се осветява от слънцето. Снимката със пламъчетата е правена почти към обяд през месец юни. Вижда се, че слънчевата светлина едвам „облизва” най-изпъкналите части от фасадата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нотите между двата комина бре Алва, за префинен музикален ценител не би трябвало да е проблем. Надали е "Радка пиратка" ;).

Не познавам нотите.

Което ме подсеща да апелирам за пълна забрана на нотите, които наред с математиката, са бич на нашето време. Средновековието също.

сега. може ли някой да ми обясни защо са тия ноти там между комините? питам сериозно. кога са сложени, защо, защо точно одата и защо точно там.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...