Отиди на
Форум "Наука"

Видове насилие върху деца


Recommended Posts

  • Потребител

границата между възпитателен шамар и тормоз над детето е неопределима, особено ако детето е по-голямо и е решило да ви направи мръсно ...

застава пред съдията и казва - 'баща ми ме преби', бащата казва 'аз му ударих само един лек шамар', а свидетели няма ...

затова всички тия закони, не е ясно колко създават проблеми колко решават ...

повечето насилие се случва при затоврени врати в семейства на простаци, цигани и алкохолици ... те обаче живеят сегрегирано и не се докладват един друг, а децата им имат страх ... т.ч. точно върху рисковите групи тия закони много трудно вършат работа ...

мангалите си женят децата на 12г. и ги пращат да просят и проситуират па никой не им взима децата, нали?

за сметка на това тук в УК могат да те разсипят за един шамар и да си загубиш и работата ... дори и да си най-нормален бял човек ... а white trash и другите маргинали са си оставили децата на самотек или ги тормозят и никой не ги закача ... да не говорим, че те имат средно по 4 деца, а интелектуалците по 1-2 ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз съм съгласен с Невски. В същност това е последица от един по-общ проблем, който отдавна сме дъвкали тук. Преекспониране на правата на индивида, така че днес в резултат на леберастията и толерастията се стигна до там, че едно добро, смислено и благородно начинание (защита правата на индивида) се превръща в своя антипод и масово прераства в злоупотреба с права. Същото е и при децата. Водени от благородната идея да ги защитим от безумията и зверствата на възрастните, днес ги натоварихме с упражняване на права, които все още не съотвестват на тяхното ментално и емоционално състояние за преценка, включително и по отношение на правилата на обществото, който обитават.

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

всеки един подобен закон/и би трябвало да има за цел да защити най-уязвимите, а не да тормози нормалните хора ...

точно заради това се съмнявам, колко ще е успешен ...

БГ няма капацитет да прати социални работници да събират децата от мангалите и после да ги настанява в приемни семейства или да ги гледа подобаващо в домове ...

освен това как се отнема дете на 13г. дето участва в семеен бизнес - примерно просия?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...