Отиди на
Форум "Наука"

Златната легенда за Исляма....


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело
Къде го чу това? Винаги се учудвам ,като някой напише нещо такова :) кажи ми - кой или къде го прочете -защото е глупост с извинение.Да не би да си видял нещо подобно....защото аз може да съм сляп. :)

По новините Сириец.

Вече ти разказах за Нигерия където за това че някакъв вестник писал че участничките в конкурс за красота са толкова хувави че и Мохамед може да си избере съпруга от тях.

Мюсюлманите счели това за обида,излезли на улицата и по най зверски начин с подръчни средства избили стотици християни.Само толкова защото армията се намесила и отчасти потушила метежа.

А за карикатурите на Мохамед.

В Йемен били убити на улицата 12 християни заради тях.Щурмувани били посолствата на християнски държави и само армията спасила дипломатите.

Ти Сириец как би се почувствал ако християни те подгонят да те убиват само защото някой някъде на майната си щурава е обидил христос?

Пак казвам не всички мюсюлмани са фанатици,но за съжаление едно 80% са такива че ако напсуваш пред тях било корана било Мохамед ще ти отрежат главата без да се замислят.

Нещо повече заради това ще отидат в рая.

За разлика от тях в рая отиват само тия християни които са претърпели мъки в името на своята вяра,а не са извършвали насилия.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 84
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Къде го чу това? Винаги се учудвам ,като някой напише нещо такова :) кажи ми - кой или къде го прочете -защото е глупост с извинение.Да не би да си видял нещо подобно....защото аз може да съм сляп. :)

Ами като погледах малко новини и почех малко вестници си извадих изводи , мохамеданите обиждат постоянно Христос и те рисуват карикатури , обаче те чакат и най-малкия повод за да обият християнин за някой още има джихат и той никога няма да падне докато всички християни не бъдат изтрепани , но ест. това са само някой не всички .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
По новините Сириец.

Вече ти разказах за Нигерия където за това че някакъв вестник писал че участничките в конкурс за красота са толкова хувави че и Мохамед може да си избере съпруга от тях.

Мюсюлманите счели това за обида,излезли на улицата и по най зверски начин с подръчни средства избили стотици християни.Само толкова защото армията се намесила и отчасти потушила метежа.

А за карикатурите на Мохамед.

В Йемен били убити на улицата 12 християни заради тях.Щурмувани били посолствата на християнски държави и само армията спасила дипломатите.

Ти Сириец как би се почувствал ако християни те подгонят да те убиват само защото някой някъде на майната си щурава е обидил христос?

Пак казвам не всички мюсюлмани са фанатици,но за съжаление едно 80% са такива че ако напсуваш пред тях било корана било Мохамед ще ти отрежат главата без да се замислят.

Нещо повече заради това ще отидат в рая.

За разлика от тях в рая отиват само тия християни които са претърпели мъки в името на своята вяра,а не са извършвали насилия.

Дам , но не са 80% някъде към 65% са ФАНАТИЦИ има и мирни граждани

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Дам , но не са 80% някъде към 65% са ФАНАТИЦИ има и мирни граждани

ИМА И МИРНИ! вижте....не може да правите мнение по новините.Поне не приемам,че може по новинарска емисия,където всичко е целенасочено да имаш мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ИМА И МИРНИ! вижте....не може да правите мнение по новините.Поне не приемам,че може по новинарска емисия,където всичко е целенасочено да имаш мнение.

Извинявам се ако сгреша но от другите ти коментари разбирам че си с турска народност и с мохамеданска вяра , В това няма нищо лошо всеки е свободн на вяра и никой не си избира народността , нито пък има нещо лошо в това да си турчин . Но трябва да си мирен гражданин и да не претендираш за повече права от самите българи , и ти си точно такъв и за това мога да ти кажа БРАВО . Както и виждам че нямаш нищо против от нас еретиците ( за теб ние сме еретици ) и на това мога да ти кажа Браво . Но хора от твойта вяра са ФАНАТИЦИ защото НАВРЕМЕТО са им набивали в главата че християните са измет. Не знам защо но това е и подържало Османската Империя . Ти си от 45% мохамедани които са мирни и приятни хора с които можеш да си разговаряш дори да са еретици . Но други 65% са камикадзета , подпалвачи и убийци на христини , защото така са ги обучили .

Към тебе нищо лично ти си приятен човек с който ще ми е приятно да разговарям , но други ако им кажа че съм християнин ще ме намерите на бесилото или изгорен .

Това е моето мнение , още веднъж ще кажа нямам нищо против твоята вяра и нямам нищо предвид вас , но имам нещо против Фанатиците , но има и християни малко чалнати , но те са по-малко и се изразяват чрез някакви секти където правят жертво приношения и такива глупости .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сириън не знам дали е турско....Точно защото май не съм с турско национално чувство говоря така.Защото турците не са критерий за исляма...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Сириън не знам дали е турско....Точно защото май не съм с турско национално чувство говоря така.Защото турците не са критерий за исляма...

Извинявайникога не сам казвал че турците са критерий.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ако има нещо по ,което си приличаме това е ,че не обичам турците....гррр

Незнам аз не определям хората на турци , българи , италиянци , американци , германци ,

Аз ги определям на приятни забавни , прости , луди , шутове , неприятни , улигофрени , умни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И аз ,но не ми пречи да не обичам турците ,поради факта,че правят религията ми ужасна... /офф

Дам ,някой от тях ти я правят ,но не само те ами Иракчаните .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Иракчаните....би могло да се обясни по много начини.Първо -омразата.Убиват ти цялото семейство.Мозъкът ти е промит от политическа пропаганда....остава да убиваш.в този ред на мисли - ислямският фундаментализъм не е религиозно ,а политическо явление.

По-долу ще видиш линк,където ще може да прочетеш кратка информация за това.Надявам се да я прочетеш.

Чети ТУК

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Иракчаните....би могло да се обясни по много начини.Първо -омразата.Убиват ти цялото семейство.Мозъкът ти е промит от политическа пропаганда....остава да убиваш.в този ред на мисли - ислямският фундаментализъм не е религиозно ,а политическо явление.

По-долу ще видиш линк,където ще може да прочетеш кратка информация за това.Надявам се да я прочетеш.

Чети ТУК

Прочетох го и честно казано -тъжна история .

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Доколкото съм чувал в ирак има към 10-15% християни което показва че са толерантни.

Дачо,човека е сириец и каза че в Сирия 20% са християни,сигурно затова е толкова толерантен.

Прочее и те си имат причини да мразят турците.Сега четох че в 1525/ако не бъркам годината/ сирийците въстанали,а турците с голяма жестокост избили стотици хиляди.

В либия,алжир и т.н. няма християни избили са ги до крак,тия хора не са толерантни,както и турците избили християните в мала азия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Доколкото съм чувал в ирак има към 10-15% християни което показва че са толерантни.

Дачо,човека е сириец и каза че в Сирия 20% са християни,сигурно затова е толкова толерантен.

Прочее и те си имат причини да мразят турците.Сега четох че в 1525/ако не бъркам годината/ сирийците въстанали,а турците с голяма жестокост избили стотици хиляди.

В либия,алжир и т.н. няма християни избили са ги до крак,тия хора не са толерантни,както и турците избили християните в мала азия.

Syrian e толерантен защото е интелигентен.

Във Ирак са най-толерантните :maniac::maniac::maniac:

От както прочетох това ми е жал за тези хора и същевременно отричам да са толерантни към християните , развикай се в Ирак че си християнин и ще видиш какво ще ти се случи :maniac:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Вижте тази тема: Християнска катедрала в Иран

Не си създавайте мнение от телевизията, защото от там освен целено насочено да ви заблуждават нищо друго не правят.

Мюсюлманите са обикновени хора като нас. Това, че има разни отклонения (секти) на това учение не означава, че самата религия проповядва това. Ако става въпрос за зверства ние християните също не сме цвете за мирисане…Кръстоносните походи и Светата инквизиция е само една част от зверствата, които сме нанасяли на неверниците, даже ние сме набедявали обикновени и вярващи хора в тази пропаганда…

Мисля, че темата, ако се развива в тази насока ще трябва да я затвояря!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Може би това, че все се споменава какво са разрушили и унищожили прави така, че мнението на западния свят да е отрицателно към изтока (включително и моето), но имайки предвид преживяното от българите няма начин да не гледаме скептично на това, че исляма може и да гради. Четох, че един султан изгорим една велика библиотека в древността, защото в нея се съдържали неща, които вече се казвали в корана, а други, които са противоречили му и не заслужават да бъдат прочетени.

А и това да убиеш и после да отидеш в рая според мен е много грешно като тълкуване, защото нищо зло не води до добро ;) Хората са си простовати и необразовани което ги прави лесно манипулирани и точно така се и случва с тях и ще продължава да се случва докато хора като Бен Ладен не бъдат избити до крак. Може би това зло ще доведе до нещо добро, но няма нищо временно и рано или късно нещата ще се оправят дори и преди това да се стигне до разминаване в орбитата на ядрени глави :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Може би това, че все се споменава какво са разрушили и унищожили прави така, че мнението на западния свят да е отрицателно към изтока (включително и моето), но имайки предвид преживяното от българите няма начин да не гледаме скептично на това, че исляма може и да гради. Четох, че един султан изгорим една велика библиотека в древността, защото в нея се съдържали неща, които вече се казвали в корана, а други, които са противоречили му и не заслужават да бъдат прочетени.

А и това да убиеш и после да отидеш в рая според мен е много грешно като тълкуване, защото нищо зло не води до добро ;) Хората са си простовати и необразовани което ги прави лесно манипулирани и точно така се и случва с тях и ще продължава да се случва докато хора като Бен Ладен не бъдат избити до крак. Може би това зло ще доведе до нещо добро, но няма нищо временно и рано или късно нещата ще се оправят дори и преди това да се стигне до разминаване в орбитата на ядрени глави :hmmm:

Не забелязвате ли колко общи нещо има в историята :read: Кръстоносните походи са били уасно кървави,набучвали са мюсюлмански деца на шиш ,разпорвали са майки.Но странно....никой не иска сметка за това,което са причинили.сякаш никой не забелязва ,че във всяка религия има такива страни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тъй като сега се включвам, ще се върна в началото. Исляма си има своите тъмни страни, особено що се отнася до унищожаване на култови паметници. За съжаление не можем да кажем, че християните са чужди на подобно отношение. Вече говорихме за съсипането на храма на Артемида в Ефес. А сметката е по-голяма - папите палнали библиотеката на Палатинския дворец в Рим, по-сетне мисионерите в Америка горили ръкописите на маите и рушали храмовете на индианците... та до изгарянето на Джордано Бруно. Или какво да кажем по въпроса, че в София е останала само 1 действаща джамия?

Но все пак нека погледнем и другата страна на исляма - това са Авицена и известния лекар Ал-Бируни; Улуг бек и ходжа Саад ед дин, който издал астрономическите му таблици (освен че написал известната "Корона на историите и е бил шейх-юл ислям в осм. империя). Освен Алхамбра в ислямската култура има и приказните градове на халифите Кайро и Багдат, а също и ислямските постройки в Истамбул. Или пък тези в Самарканд и Бухара.

Може би съмненията идат от една страна от малкото познаване на арабската култура у нас, а от друга, че виждаме в понятието "ислямска култура" най-вече Турция, а последната определено не е културния им лидер.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Развитието на ислямските държави се е забавило през вековете и затова са и с още подобни чувства спрямо христяните. Незнам защо така са останали и не са продължили да се развиват както предците си от средновековието. Големи познания европейските учени са научавали от мюсюлманските си колеги. Ето няколко имена:

Мохамед ибн Муса (IXв.) средноазиатски математик, астроном и географ.

Абу Юсуф ибн Исхакал Линди (IXв.) арабски учен и мислител, автор на трудове по география, астрономия, оптика, метеорология, медицина, психология и музика.

Аверес (Ибн Рушид 1126-1198) арабски философ и естество изпитател

Абу Али ал-Хюсеин ибн Абдалах ибн Сина (Авицена) 980 — 1037) е ирански лекар, философ, учен, поет и музикант. Той е автор на 450 книги върху широк кръг от теми, най-вече философия и медицина. Смятан е от мнозина за баща на съвременната медицина. Най-известните му произведения са Книга на лечението и Канон на медицината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не забелязвате ли колко общи нещо има в историята  :read:  Кръстоносните походи са били уасно кървави,набучвали са мюсюлмански деца на шиш ,разпорвали са майки.Но странно....никой не иска сметка за това,което са причинили.сякаш никой не забелязва ,че във всяка религия има такива страни.

Една е причината : Сега те отново го правят още ги има същите фанатици , докато Кръстоносните походи са били на времето и светът както се казва ги е "забравил" .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мда,така е.Прав си.Лесно се забравят неща,които не са угодни :) Както и да е -аз не защитавам и сегашното положение на исляма.То ме отвращава.И въпреки това е странно,че това е най-бързо разпространяващата се религия.Искам да коментираме това откъсче от "Последният тамплиер" на кардинал Бруньоне:

"Вземете за пример исляма.Те са избегнали аншите грешки.При това само седемстотин години след разпъването на кръста.Някакъв мъж излиза пред хората и казва: " Няма никой друг бог,освен Аллах ,и аз съм неговият пророк!" .Никакъв Месия,Никакъв божии син, никакъв Отец или Свети дух,никаква объркваща Света троица - просто Божии пратеник.Затова простотата на неговото послание се разпространява с бързината на огън. Неговите последователи едва не превземат целия свят за по-малко от столетие и за мен е изключително болезнено ,като виждам ,че в наше време отва е най-бързо разпространяващата се религия в света. И това ,въпреки че те изостават даже от нас по отношение на реалностите и нуждите на съвремието ,което неминуемо ще им създаде редица проблеми някъде по пътя. Ала ние специално изоставаме,много. Ние изоставаме и сме изключително арогантни... Затова сега си плащаме за тово отношение ,при това - точно когато хората се нуждаят от нас най-много! "

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пак се пресилват нещата. Основните позиции на исляма са в Северна Африка и част от Азия. Преобладаващо християнски са обаче Европа, Америка и Австралия. В Азия има големи общности будисти, хиндуисти, конфуцианци, ламисти и правослевни в лицето на Русия. В Африка има също християнски общности, вкл. една от най-старите христ. държави - Етиопия. В Азия и Африка се намират и седалищата на 3 от най-старите патриаршески престоли - Александрийския, Антиохийския и Йерусалимския. Константинополския е между Европа и Азия, но отново в предимно ислямска държава.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...