Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Администратор
Ok. Заглавието на форума е подходящо,дайте ми няколко дена да помисля.Но вие като администратори би трябвало да знаете кое ще бъде по-добре от двата варианта (с цел да се използва от повечето потребители).Ако го направите на отделна страница ,няма ли да се посещава от по-малко хора ,т.е не всеки влиза в Енциклопедия , но всички виждат още от самото начало разделите на главната страница.Но все пак отделна страница наистина е по съблазнително..то пак нали долу в десния ъгъл има прозорче което съобщава за новостите в сайта.. :doh:

Мисля ,че трябва да има три секции за поместване на статии( на пръв оглед)

1.СКОРОСТНО ЧЕТЕНЕ

2.Супер памет ; Мнемотехника,Развитие на паметта или нещо подобно

3. Олимпиада на интелекта ( аз така съм го превел от рс. МЕМОРИАД) тук могат да се постват статии за хора мнемонисти, олимпиади на паметта ,интервута с мнемонисти и т.н.

Както каза нека първо да се изчака съгласието на Свердлов.

За сега смятам само да се използва темата във форума , защото мене здрави изпити ме чакат..пак и немам домашен комп,ходя на интернет зали.

ОК нека тук обсъдим раздела.

Чакаме съгласието на Свердлов да ни позволи да сложим сайта му на наш хостинг и, ако това стане ще е добре да го преработим и да прибавяме там и твойте статии..., но има друг вариянт просто да използваме статиите му и да ги сложим в самия BG-Science така може би повече хора ще ги видят.

Лично за мен е по добре в сайта.

Не можах да разбера обаче какво искаше да кажеш с тези три секции...

1.СКОРОСТНО ЧЕТЕНЕ

2.Супер памет ; Мнемотехника,Развитие на паметта или нещо подобно

3. Олимпиада на интелекта ( аз така съм го превел от рс. МЕМОРИАД) тук могат да се постват статии за хора мнемонисти, олимпиади на паметта ,интервута с мнемонисти и т.н.

Искаш да се прибавят във форума или когато се направи в сайта...?? ;)

:v:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 52
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Да ,като раздели които могат да се сложят в сайта ,форума или самта категория на главната страница в Бг сайнс.т.е

В 1 да де се постват статии за скоростно четене ,техники, история(защото има и такива материали) , програми за безплатно ползване

В 2 да се слагат статии за нови техники на запомняне на различна информация, даже ми хрумна идеята да се качват и електронни книги -повече информация и е по удобно.

В 3 вече писах какво може да се слага.Може да вземеш съвет и от баш майстора Свердлов.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

ОК готово!

За сега всичко ще бъде във форума по нататака (а и когато ти се освободиш) ще осъществим раздела в самия сайт.

Ако имаш нещо друго наум моля сподели :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

МНЕМОТЕХНИКА-ОПИСАНИЕ това трябва да е една тема

ПОВТОРЕНИЕТО друга тема

и двете в Мнемотехника (Супер памет) ?

Професията го налага! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А и след като преместиш статиите ( или аз да го направя ) изтрии темата която аз съм направил нека общите неща да се пишат в " За раздела"

'

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

А защо не да има бутон при стандартното меню за разделите на науката, но да води към отделният сайт в Енциклопедия ;) Това е просто предложение, макар, че няма да е зле да бъде в самият сайт и да има подобни раздели като http://bg-science.info/index_bio.php и така да се посещава от всички + търсачка, която да търси из статиите, защото ако е отделен сайт това ще липсва ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
"Beathiful brain"  филма много ми хареса така ,че искам това да ми е ника -виж дали съм го написал правилно!

Неможах да немеря филм с подобно име ;)

http://imdb.com/find?s=all&q=Beathiful

Идеята не е лоша ,но си спомням ,че като влизах в Енциклопедия ; римски императоти ( ако не се лъзя) ми забиваше много.

Енциклопедиите предоставени от Galahad, която е и "римски императоти" не е на наш хостинг, а на руски ;)

Енциклопедията за тигрите е на наш хостинг - http://bg-science.info/Encyclopedia/tigers/

П.С.

Скоро още няколко ще се направят ;)

къде другаде има аватари че тея не ми харесват

Потърси в интернет много има :vertag:

http://www.google.com/search?client=opera&...=utf-8&oe=utf-8

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ok.

Може за сега да се направи още нещо. Да се направят още теми в които да се качват книги свързани с скоростно четене, памет и т.н , разбира се засега на руски. Лично аз знам къде мога да намеря поне 15-тина.

Вярно ,е че няма да е за всеки, но тези които го знаят ще четат и можеби ще започнат да побликуват, а тези които не го знаят ,ще поразбират по нещо..

Благодаря за ника ,харесва ми .Филма се казваше "Красив ум" с Ръсел Кроу

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Ok.

Може за сега да се направи още нещо. Да се направят още теми  в които да се качват книги свързани с скоростно четене, памет и т.н , разбира се засега на руски. Лично аз знам къде мога да намеря поне 15-тина.

Вярно ,е че няма да е за всеки, но тези които го знаят ще четат и можеби ще започнат  да побликуват, а тези които не го знаят ,ще поразбират по нещо..

Благодаря за ника ,харесва ми .Филма се казваше "Красив ум" с Ръсел Кроу

Можеш да направиш подобна тема примерно "Линкове към книги" или :Книги за...." и там да даваш линкове към тези книги. Ако има български такива сигурно ще може да се сложат на нашия хост, но иначе трябва да се търси алтернатива, защото мястото ни е доста ограничено :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Какво стана сЪс статиите ,може ли да се побликуват .Да ги постна ли?

По добре да изчакаш малко (събота-неделя) извършват се в момента технически подобрения и дори може да възникнат проблеми със форума, затова изчакай малко и ние ще обявим кога и какво е новото. А и още не сме получили отговор от Свердлов ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

оК КОГАТО КАЖЕШ.

Искам само да споделя с теб какво случайно открих в нета.

Самвел Гарибян е арменец,адвокат по професия ,на 37 години . През 1990 година влиза в книгата на Гинес ,след като запомня 1000 думи на няколко различни езика(смесени).През 2000г. подобрява рекорда си и влиза в руската версия на рекордите на Гинес .

Та той основава своя школа за развитие на паметта.Издава книга "Моят Вавилон" в която са описани методи за запомнянето на чужди думи( спец. английски език).

Та открих неговия сайт.По-интересното е ,че в него е качен видео материал-репортажи в които той разказва за себе си ,методите си и дава демонстрации.....Дали да не го сложя в отдела за чуждестранни материали или "Линкове към".... http://www.samvel.ru/BASE/foto.html САМВЕЛ ГАРИБЯН

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Пратих на Свердлов писмо със следният текст

"

Здравей Свердлов!

В момента приказвам с администраторите на BG-Science да направят раздел в

сайта си за "Развитие на интелекта" т.е. искам да слагам статии за "

Скоростно четене", " Мнемотехника (Супер памет)" и " Олимпиада на

интелекта". Много ще ми помогнат твоите преводи от сайта ти. Ще може ли да

ги ползвам и да се сложат в BG-Science.info ?

Може да се направи и отделен сайт към тях примерно

intelekt.bg-science.info и там да са събрани всички наши преводи и

разработки. По този начин ще информацията ще има по голям брой

потребители.Вече качих статията ти за Скоростно четене във форума им за да

видя как ще тръгне.Ако имаш нещо против ще кажя да я махнат.

Мисля, че от BG-Science са ти пратили писмо...?. "

а, той ми отговори следното:

"

Можеш да слагаш каквото и да е, взето от моя сайт, само с АКТИВЕН линк към

самия сайт и изрично упоменаване кой е автора или преводача.

:) "

а сега ?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Пратих на Свердлов писмо със следният текст

"

Здравей Свердлов!

В момента приказвам с администраторите на BG-Science да направят раздел в

сайта си за "Развитие на интелекта" т.е. искам да слагам статии за "

Скоростно четене", " Мнемотехника (Супер памет)" и " Олимпиада на

интелекта". Много ще ми помогнат твоите преводи от сайта ти. Ще може ли да

ги ползвам и да се сложат в BG-Science.info ?

Може да се направи и отделен сайт към тях примерно

intelekt.bg-science.info и там да са събрани всички наши преводи и

разработки. По този начин ще информацията ще има по голям брой

потребители.Вече качих статията ти за Скоростно четене във форума им за да

видя как ще тръгне.Ако имаш нещо против ще кажя да я махнат.

Мисля, че от BG-Science са ти пратили писмо...?. "

а, той ми отговори следното:

"

Можеш да слагаш каквото и да е, взето от моя сайт, само с АКТИВЕН линк към

самия сайт и изрично упоменаване кой е автора или преводача.

:) "

а сега ?

Сега трябва да се направи нов раздел на сайта " Развитие на интелекта" или...

Там слагаме всички негови разработки и преводи + програми и всичко за тематиката. Опасявам се, че това няма да може да стане днес поради ред причини. (ако имам възможност тази вечер да го направя)

Поради натовареноста си ти предлагам да ти дам права и ти да имаш възможност да слагаш в него раздел като спазваш изискванията му. Искам всички снимки и други подобни файлове да се прехвърлят на нашия хост и поради тази причина може да ти направя ФТП - акаунт за да можеш да качваш ;)

Ще поемеш ли тази отговорност? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

НЕзнам какво означава ФТП.МОга да свалям неговите преводи.От програмите си струва да се свалят Метроном и Super Reader .Другите не си заслужават.

Мога да се занимавам с раздела ,но не както вие .... т.е. нямам тази възможност-ПОСТОЯННО да ползвам интернет и да превеждам-изисква пари.Но пък мисля ,че трябва в раздела да има някаква опция даваща възможност и други потребители да качват статии.Имам и други идеи за разделла но първо искам да чуя ти как ще го направиш( "какъв вид ще има" )

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
НЕзнам какво означава ФТП.МОга да свалям неговите преводи.От програмите си струва да се свалят Метроном и  Super Reader .Другите не си заслужават.

Мога да се занимавам с раздела ,но не както вие .... т.е. нямам тази възможност-ПОСТОЯННО да ползвам интернет и да превеждам-изисква пари.Но пък мисля ,че трябва в раздела да има някаква опция даваща възможност и други потребители да качват статии.Имам и други идеи за разделла но първо искам да чуя ти как ще го направиш( "какъв вид ще има" )

Раздела ще бъде точно както другите История, География и т.н. Т.е. ще се добави към лявото меню и по този начин ще се разглежда.

Тогава трябва ти да ни кажеш какви статии да се сложат и програи и ние ще го направим.

Виж няма смисъл ако статиите са малко да се прави цял раздел. Да седи празен. Най добре в този случей да се сложат във форума и при натрупването да се направи такъв. ;)

Дай линкове към статиите и ние ще преценим вече . :!!!:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Раздела ще бъде точно както другите История, География и т.н. Т.е. ще се добави към лявото меню и по този начин ще се разглежда.

Тогава трябва ти да ни кажеш какви статии да се сложат и програи и ние ще го направим.

Виж няма смисъл ако статиите са малко да се прави цял раздел. Да седи празен. Най добре в този случей да се сложат във форума и при натрупването да се направи такъв.  ;)

Дай линкове към статиите и ние ще преценим вече .  :!!!:

Ок вначалото може да бъде точно нака.Във форума а после раздел...

Линка е към сайта на Сверделов ...

за двете програми които оисах че си заслужават http://www.brains.hit.bg/programs.htm

от "Ум и интелект" http://www.brains.hit.bg/programs.htm

за ЛИдерите вие си преценете дали ще качвате нещо...http://www.brains.hit.bg/programs.htm

има и някои разработки които тук ги няма ,но ги имаше на другия сайт ,който спря.... тях след малко ще ги кача във форума..

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...