Отиди на
Форум "Наука"

Игра: Западния фронт през ПСВ


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Идеята е да видим какво би станало през ПСВ ако нямаше Източен фронт. Приемаме, че Русия поради някакви причини остава неутрална, което означава, че няма нужда от план Шлифен и че Германия ще има възможност да съсредоточи почти всичките си сили на Западния фронт, това ще освободи и заетите австрийски войски в Галиция, които също ще бъдат прехвърлени на запад.

Всеки желаещ може да се запише в играта, участниците ще бъдат разделени на два лагера, ще има по един генщаб, един главнокомандващ военовъздушните сили, командири на армии и командири на групи армии, защото става въпрос за доста крупни войски и надали ще съберем достатъчно хора за да бъде управлявана всяка армия или корпус от отделен играч. Играчите ще ми изпращат на лс заповедите си за отделния ход (ще имате по 1 седмица време за това, което ще отговаря на 1 месец в игралната реалност), аз ще обработвам данните по една опростена система, която по-късно ще обясня в отделна тема и ще ви пращам резултатите.

Засега ме интересува само има ли желаещи за подобен експеримент и ако да да пишат тук за да знам горе-долу какво е положението :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Би ми било интересно и аз да се включа. Бройте и мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Уфсс, нали няма да е с предизвестен край? Както някои игри в някои други форуми? Ако не е така бройте ме и мен. ПСВ не е любимия ми период (в смисъл, че не го познавам толкоз де, не че не е интересен). Но само във френския лагер ;), ако може, ако не няма да участвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То важното е как ще си водиш армията, самия период няма такова значение в една игра, която вероятно няма да спазва хода на реалните събития ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
То важното е как ще си водиш армията, самия период няма такова значение в една игра, която вероятно няма да спазва хода на реалните събития ;)

Не ми обяснявай ;). Аз съм се доказал във водене на армии http://www.agesofstrife.com/rounds.php?language=bg! А ти?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз ли? Аз съм бил админ на 8 поредни "Война и дипломация" и съм играл в още 4 форумни игри с нелош успех ( за съжаление така и не можаха да свършат) така че имам опит колкото трябва ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Уфсс, нали няма да е с предизвестен край? Както някои игри в някои други форуми? Ако не е така бройте ме и мен. ПСВ не е любимия ми период (в смисъл, че не го познавам толкоз де, не че не е интересен). Но само във френския лагер ;), ако може, ако не няма да участвам.

Не разбира се, освен ако нямаш предвид, че края ще настъпи бързо до първия момент в който омотам конците или масово изям критиките и половината се откажат :P т.е. няма да е уреден мач играта. И разбира се не очаквайте да е някакво свръхмаксимално копие на реалността - става въпрос за съвсем опростени схеми с малко администраторска обработка (без това няма как да мине).

Значи вече имаме 5 ентусиаста, ако се появи още един вече може да започнем, но ще изчакаме засега да се съберат още и без това не са доизкусурени правилата, че и подробна карта имам да чертая.

п.п. няма проблеми да получиш пост във френския лагер, ще го уточним и това.

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз ли? Аз съм бил админ на 8 поредни "Война и дипломация" и съм играл в още 4 форумни игри с нелош успех ( за съжаление така и не можаха да свършат) така че имам опит колкото трябва ;)

О.к заядох се защото сметнах, че ти се заяждаш, щом не е така всичко е О.К.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Не разбира се, освен ако нямаш предвид, че края ще настъпи бързо до първия момент в който омотам конците или масово изям критиките и половината се откажат :P т.е. няма да е уреден мач играта. И разбира се не очаквайте да е някакво свръхмаксимално копие на реалността - става въпрос за съвсем опростени схеми с малко администраторска обработка (без това няма как да мине).

Значи вече имаме 5 ентусиаста, ако се появи още един вече може да започнем, но ще изчакаме засега да се съберат още и без това не са доизкусурени правилата, че и подробна карта имам да чертая.

Няма да се откажа ;). Имах предвид една друга игра в един друг форум (абееее знаеш ;)), дето нямаше смисъл да се хабя, щото всичко беше ясно. Критики съгур ще има, но предполагам ще са градивни :). Това че няма да се придържаш към ТР (освен предполагам в началото де) е добре ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Има ли място за един скромен ефрейтор в немската армия с висок боен дух и слабост да рисува пейзажи? :biggrin:

Разбира се че е свободно това място, предполагам най-вече защото никой не иска да остане без един тестис след тая война ;)

Митак, на БС игрите са много по-добре пипнати в детайли и изчисления, само че поради този факт не остават време и нерви да се водят и приключват още преди да са започнали, не е ясно по принцип дали и сега няма да стане така, ама важното е да си направим кефа, както и да поразвием раздела :) след края на играта може да се правят предложения за ъпгрейд и тн. ще бъдат изслушани със сигурност заедно с всички критики.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Митак, на БС игрите са много по-добре пипнати в детайли и изчисления, само че поради този факт не остават време и нерви да се водят и приключват още преди да са започнали, не е ясно по принцип дали и сега няма да стане така, ама важното е да си направим кефа, както и да поразвием раздела :) след края на играта може да се правят предложения за ъпгрейд и тн. ще бъдат изслушани със сигурност заедно с всички критики.

Може.... Ама аз визирам една дето всичко бе ясно с назначение на главнокомандващия (да го наречем на източните). Бойни действия нямаше???? Това беше достатъчно! Изводите от играта бяха..... ТР е правилна (или това което трябваше да се доказва бе доказано ;)). Аз в такива неща няма да участвам.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами не смятам че може да си правим изводи от експеримента преди да е започнал, така че споко. Постовете мислех да ги раздам с жребий, но ако имате претенции за някой пост ще ги отчета и ако няма много разногласия всеки ще получи каквото иска. За генщаб специално имайте предвид, че ще е най-трудната и отговорна работа и съответно може въпросния играч накрая масово да отнесе проклятията както стана в онази алтернативка на ВСВ, така че не бързайте да се редите на опашка за най-многото пагони, поне изчакайте да обясня задълженията и функциите на отделните чинове :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Warlord, пишете ме и мене ! Скачам остро на страната на немския съюз в лицето на 1 БА .

Ще има здраво бомбене и ще ги разбием като бийтълсите!!! :dwarf:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Българската армия няма да взима участие (нарочно, за да не се наблъскате всички на страната на Централните сили ;) ) Германците и в тази реалност нарочно ще я задържат на Солунския фронт за да отвлича сили на Антантата, съответно ще я прецака съвсем умишлено, така че пак си помисли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Българската армия няма да взима участие (нарочно, за да не се наблъскате всички на страната на Централните сили ;) ) Германците и в тази реалност нарочно ще я задържат на Солунския фронт за да отвлича сили на Антантата, съответно ще я прецака съвсем умишлено, така че пак си помисли.

Намислих. Ако не ми дадеш възможността да се размарширувам със 100 хил. българска армия по Шанс елизе, то моля те да не ми връчваш някой австро-унгарска армия от Босна съставена от  сръбски мюсюлмани, които да се разбягат при първата газова атака...

Бих се навил и на някой хусарски чешки или полски(сарматски) кавалерийски полк, който да млати английските снобари.... :crazy_pilot:

Абеее, с две думи ти си шефа! :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Имаме и още един навитак, който в момента пътува за Търново но си идва в неделя, така че да го изчакаме. Иначе Митак, аз никога не се заяждам с хората, освен ако те не се заяждат с мене първи :) Или ако е само за ташак в подобни форумни игри :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И аз бих могъл де се пробвам, за предпочитане в немския лагер.

Смешко е стар боен другар (в смисъл, бройте го като сериозен, въпреки, че се е регнал във форумите скоро ;)). Чест ще бъде за мен да воюваме на различни страни (щото в една друга игра бяхме и все още сме де :) на една страна). По отношение на пагоните ;). Нямам абсолютно никакви претенции. Моите бяха за лагера. Ще воювам само на страната на Антантата, ако може с френски сили.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...