Отиди на
Форум "Наука"

Що е електричество???


dares

Recommended Posts

  • Потребител

Добре до тук добре уточнихме че с клатене се прави работата :) но пак има дупка в теорията която точно за нея ви питам ....представи си че постянния ток не е получен от батерия или някаква хим реакция а е да кажем от мрежа за постоянен ток след някакво токоизправително устроиство с кое клатене ще предвижиш зареденеите честици ? :)

Ами ... нали спомена, че си електроинженер и ... не ми беше удобно, баш тия неща да обяснявам с "правия" ток!

Нали има ЕЛЕКТРИЧЕСКА ВЕРИГА - (източник на ЕДН, проводници, управляващи елементи, консуматор), само когато е ЗАТВОРЕНА - протича ток; ако сме създали условия да преминава само положителната съставка на полето в една от посоките, то казваме, че изправяме тока - преди време ставаше с лампи (радио лампи) с решетка, която да служи за спирачка на тока в едната посока, като получава потенциал на запушване (отблъскване на електрони) а по-късно - с полупроводников елемент (транзистор)с прагова бариера (получени от вкарани допълнително смеси в кристална решетка на метала- отиващ към керамика - донор, акцептор - вж си припомни тия работи - няма начин да не си ги учил), наситена с неподвижни да речем, положителни йони в кристалната си решетка.

Изправеният ток е на пулсации и за "изглаждането" им се вземат мерки. Предполагам - познаваш схема "Грец". Електроните пак само циркулират по веригата - нито се губят нито се печелят- откликват на ЕМП - когато една част електрони премине през бариерата, поради еднаквият си заряд, те отблъскват намиращите се там и ги изтикват през веригата, та да си вършат работата!

Та, цялата Природа съществува на тласъци (такива движения) и ... поради тласъци! :biggrin: - това, явно си го забелязал! :biggrin: :biggrin:

Предполагам: си учил едно, а ти се е наложило дълго време да работиш друго, та, затова си позабравил нещата... Припомни си ги, мисля, ще ти се сторят по-интересни от преди. :biggrin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тласаци значи :) напред на зад, виж сега като теория това което ми отговаряте го знам учил съм го доста време и знам за какво става въпрос кое от каде идва и на къде отива явно ще трябва да разложа или конкретезирам въпроса си та да започнем от начало .....И моля не ми отговаряите с теорията която е написана в учебниците челсъм я и я знам...явно не сте ме разбрали повечето какъв ми е въпроса!!! Та отначало да започна ......Всички знаем теорията или поне тези от нас които са я чели или учили че Ел. Ток е насочено движение "ДВИЖЕНИЕ" ( не тласаци и др.) а Движение на заредени суб атомни честици от една посока в друга ( промерно от АЕЦ козлудуи до консуматор в Кърджали " електрическата помпа на бай Стефан дето с нея си полива градината") Та генератора в АЕЦ произвежда тока необходим за помпата ( знаем и скороста на ЕМП която е 290 000 км/с при 50 Hz единия полупериод ще е 6000 км ) " аиде че пак се увлякох " .......та имаме производство на ток на разтоянеие на кажем 500 км. Генератора има Сума от заредени честици които праща по електрическата верига (знаем те се движят само с няколко милиметра в секунда) Та тези честици след като са тръгнали ОТ ГЕНЕРАТОРА и текат по кабела за да стигнат до помпата на бай Стефан те се ДВИЖАТ от генератора към консуматора текат тоест генератора праща свободни заредени честици от неговата материя към консуматора ( и за това ви казах да си го представите като цистерна с вода която тече по маркуч към консуматора , водата са тези заредени честици" ) с течение на времето и Логиката тези свободни честици които генератора праща към консуматора би трябвало да свършат в един определен момент ( знаем и за реактивната енергия , избегнете отговора за нея) и от консуматора получава тези свободни честици които са необходими за извършването на конкретната работа, след като извършат работата честиците къде отиват защото все пак това е поток които постоянно тече към консуматора в определена големина но тоя поток е по голям от обема на "връщата се енергия към генератора" ето за това имаме един процент които неможе конкретно да се каже колко е за отделните случаи е различно а именно РАЗЛИКА между Пращаната и връщащата се енергия към консуматора. А ето сега въпроса --- Къде отива тази разлика !!! После другия въпрос След като постоянно имаме изпращане на заредени честици към консуматора от генератора от къде идват нови Свободни честици за да запълнят липсата на тези които вече са тръгнали по кабела към консуматора!!!? не ми казваите че с трептене само се побутват ( тогава в ел. дъга имаме ли поток от честици ...имаме ) те си текат и това е !!! За това имаме Движение на материя по електрическата верига. Ето сега още по простичко От къде идва тази свободна материя която да използва наново генератора за да няма краи произвотството на електрическа енергия от него ??? Моля само отговорете поростичко като помислите и не ми казвате това която е написано в учебниците всички го знаем......Благодаря дано сте ме разбрали правилно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

малоум2 ти е обяснил нещата но не съвсем пълно.

При всички положения говорим за електрическия ток като за средство за пренасяне на енергия. А не за създаването и. :) Вече ти обясних в един пост, но едва и си му обърнал особено внимание така че пак ще ти обясня. За да имаме електрически ток, трябва да затворим веригата. Ако няма затворена верига няма и ток нали? Ако вземем една батерия електроните се получават на анода, като част от него от неутралниатоми се превръщат в йони, а отделенитре електрони протичат през уреда който захранваш и след това се връщат пак в батерията но на катода където неутрализират положително заредените йони. Така че свършват не електроните, а запаса от вещество в анода което да ти ги доставят. А за да се запази електронеутрална цялата система имаме и един йонен мост по който тече йонен ток между двата електрода, но този йонен ток е от анйоните, а не от катйоните реагиращи на катода или анода.

При генератора (или трансформатора) имаме подобна ситуация,но само с електрически кабел по който текат само електрони. Веригата винаги трябва да е затворена. Така че електроните които взимаш от намотката и ги засилваш по минуса се заменят с електроните връщащи се по другия кабел. А самото засилване на електроните по кабела става чрез движение на магнитно поле. Така че никъде нямаш изчерпване на електроните, физическите закони го забраняват.

Добре но аз си мисля че не е точчно така, дано да си виждал генераторна система говоря за турбогенератор с някаква мощност . та от този генератор не излизат 4 кабела 3 фази и нула :) а излиза само 3 фази които се пращат на някаде по електропроводите , а сега ми кажи по кои кабел точно се връщат електроните в генератора ???? Няма нула за да се затвори веригата ...да дооточня веригата се затваря някъде през някои трансформатор с заземен звезден център !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре но аз си мисля че не е точчно така, дано да си виждал генераторна система говоря за турбогенератор с някаква мощност . та от този генератор не излизат 4 кабела 3 фази и нула :) а излиза само 3 фази които се пращат на някаде по електропроводите , а сега ми кажи по кои кабел точно се връщат електроните в генератора ???? Няма нула за да се затвори веригата ...да дооточня веригата се затваря някъде през някои трансформатор с заземен звезден център !!!

И на мен почва да ми става интересно. :)

Въпреки че в далекопроводите все пак протича променлив ток а не прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тласаци значи :) напред на зад, виж сега като теория това което ми отговаряте го знам учил съм го доста време и знам за какво става въпрос кое от каде идва и на къде отива явно ще трябва да разложа или конкретезирам въпроса си та да започнем от начало .....И моля не ми отговаряите с теорията която е написана в учебниците челсъм я и я знам...явно не сте ме разбрали повечето какъв ми е въпроса!!! Та отначало да започна ......Всички знаем теорията или поне тези от нас които са я чели или учили че Ел. Ток е насочено движение "ДВИЖЕНИЕ" ( не тласаци и др.) а Движение на заредени суб атомни честици от една посока в друга ( промерно от АЕЦ козлудуи до консуматор в Кърджали " електрическата помпа на бай Стефан дето с нея си полива градината") Та генератора в АЕЦ произвежда тока необходим за помпата ( знаем и скороста на ЕМП която е 290 000 км/с при 50 Hz единия полупериод ще е 6000 км ) " аиде че пак се увлякох " .......та имаме производство на ток на разтоянеие на кажем 500 км. Генератора има Сума от заредени честици които праща по електрическата верига (знаем те се движят само с няколко милиметра в секунда) Та тези честици след като са тръгнали ОТ ГЕНЕРАТОРА и текат по кабела за да стигнат до помпата на бай Стефан те се ДВИЖАТ от генератора към консуматора текат тоест генератора праща свободни заредени честици от неговата материя към консуматора ( и за това ви казах да си го представите като цистерна с вода която тече по маркуч към консуматора , водата са тези заредени честици" ) с течение на времето и Логиката тези свободни честици които генератора праща към консуматора би трябвало да свършат в един определен момент ( знаем и за реактивната енергия , избегнете отговора за нея) и от консуматора получава тези свободни честици които са необходими за извършването на конкретната работа, след като извършат работата честиците къде отиват защото все пак това е поток които постоянно тече към консуматора в определена големина но тоя поток е по голям от обема на "връщата се енергия към генератора" ето за това имаме един процент които неможе конкретно да се каже колко е за отделните случаи е различно а именно РАЗЛИКА между Пращаната и връщащата се енергия към консуматора. А ето сега въпроса --- Къде отива тази разлика !!! После другия въпрос След като постоянно имаме изпращане на заредени честици към консуматора от генератора от къде идват нови Свободни честици за да запълнят липсата на тези които вече са тръгнали по кабела към консуматора!!!? не ми казваите че с трептене само се побутват ( тогава в ел. дъга имаме ли поток от честици ...имаме ) те си текат и това е !!! За това имаме Движение на материя по електрическата верига. Ето сега още по простичко От къде идва тази свободна материя която да използва наново генератора за да няма краи произвотството на електрическа енергия от него ??? Моля само отговорете поростичко като помислите и не ми казвате това която е написано в учебниците всички го знаем......Благодаря дано сте ме разбрали правилно.

Е, ясно е, че знаеш учебниковото.

Може би не придаваш смисъл на това, че се пренася ЕНЕРГИЯТА на ЕМП, посредством зарядите; Те се вземат от Земята - нейният заряд е отрицателен. Ако си чел в темата за облаците - там е описано малко - облаците при "гръм" :biggrin: -дозареждат Земята с отрицателни частици...

Ако обаче, отчетеш, че по време на пренасяне (поглъщане-излъчване) на полето, не е съвсем точно "връщането" - ОВ е закъснителна и част от пренасяната енергия се губи във вид на топлина, например - веднага лъсват загубите от енергия на ЕМП, при преноса й.

Та, пак да повторя - нямаш основания да казваш, че се губели (свършвали) зарядите; всеки си намира точно мястото в реда и строя предложен от проводящите части.

Губи се от енергията на ЕМП. В смисъл - не можем цялата начална, да я впрегнем в работа, за която уж е направено съоръжението. Правилото е, да се отчитат тия загуби, ама - това си го знаеш. :biggrin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хубаво пренасят се на някъде а тока тогава как се полочава , имаш консумация на ток и загуби ....тази съставка маи я забравихме...аз си мисля друго че нищо не е ясно след като все още големите учени като им се е задавал тоя въпрос казват "Електричеството е една магия" даже и те немогат дадат някакво точно обяснение за явлението..По мое мнение до сега разговора ни прави едни максимуми и минимуми за какво иде реч , значи обяснява ми някои за правия ток , за Кривия , за дрън дрън ...и накрая се оказва че когато обясняваме за дадения вид напрежение в него има нещо което обърква обяснението за друго вид фактор...или не съвпада .....ще се поясня .....отначало течаха електроните после вибрираха после на тласаци после се побутваха е кое е вярното от всички тези "предположение" за тяхното движение и пренасянето на електричеството до консуматора ???? Е та за правия ток от батерия да кажа сега ...Тока тече от единия краи на батерията през затворената верига до другия краи ( обяснявам го простичко ) и ако няма верига няма ток , да но все пак имаме напрежение...нали !!!? Добре аз да попитам , по тази логика не излиза ли че съставката ТОК в една електрическа верига всъщност не е ли отработеното количество заредени електрони които са пренесени от източника на енергия до консуматора ???????

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, ясно е, че знаеш учебниковото.

Може би не придаваш смисъл на това, че се пренася ЕНЕРГИЯТА на ЕМП, посредством зарядите; Те се вземат от Земята :biggrin:

...

Аааааа Значи все пак идат от някаде ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искам сега да ви изясня защо не ме удовлетворяват обясненията които чета за " ЩО е ЕЛЕКТРИЧЕСТВО" /движение на заредени субатомни честици/ и защо си мисля че това не е правилно обяснено понеже никои не знае какво е а някои умник се е опитал да го обясни така че никои да неможе да разбере!!! Сега да започна представете си една крушка обикновенна нажежаема жичка, какво е полезното и деиствие да прави светлина така , а светлината какво е --- тя е поток от фотони нали !!? какво са фотоните ---- материя нали ? ( сега ще кажете те идат от волфрама да ама НЕ ) волфрама се изпарява като се натрупва по стените на колбата.Кое за чудо ще е това което изпраща материя в пространството без да се изхабява !?! Точно тука ще кажа за допълнение ВСЯКА "материя" излъчва материя ( фотони в пространството ) стига неината температура да не е абсолютния минимум които е - 273,15 градуса по Целзии. Така значи имаме излъчване на материя и ако сега кажете и ме оборите че фотоните всъщност идат от волфрама аз ще кажа че не е така / пак се повтарям за да разберете на каде бия/ махаме крушката и вземаме лазерче обикновенно което излъчва сноб от концентрирани фотони /МАТЕРИЯ/ И от тука сега къде аджаба отива тази излъчена материя аз отговарям така там кадето е била преди да иде в батерииките на лазерчето а именно в пространството или така казано околната среда и следва закона които е непоклатим " НИЩО НЕ СЕ ГУБИ В ПРИРОДАТА " а именно за да произведем фотони ние не само се нуждаем от ток а и от свободна материя която да се трансформира в нещо друго тоест в СВЕТЛИНА . Пак казвам всеки предмет излъчва светлина просто от темепературата на предмета зависи дали светлената ще е в видимата част на спектъра...Топлината е почти същото. А сега за машините , когато те работят точно този отработен поток които измерваме като ТОК отива в пространството. А сега искам да попитам дали ще е възможно да произвеждаме електричество безкраино дълго време ако имаме минимални загуби на електрони в пространството без те да се връщат в веригата / без загуби неможе/ В пространство което е лишено от гравитация , магнитни полета светлина и е пълен вакуум. И сега искам да попитам МАгнитните полета от какво се състоят /ще кажете от магнитни линии / а линиите от какво се състоят ОТ МАТЕРИЯ ЛИ ?????

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аааааа Значи все пак идат от някаде ;)

... :biggrin: и отиват пак там! :biggrin: Не е задължително, да са същите - важното е, че имат същите свойства.

Кръговрат, присъщ на всичко във Вселената. Местното буталце е ЕДН.

Напрежение - потенциална разлика между две точки от пространството. За преместване на пробно тяло от едната до другата точка трябва да се извърши работа.(известно ти е)

А самото пространство е структурирано и има фон на ЕМП. Ако някъде възникнат или се преместят заряди, то в тоя фон се променя потенциалната разлика от точка в точка. С Ссреда. Бързичко, демек. Тези изменения взаимодействат с други заряди и ... така, следствие на взаимодействията се променят и движенията им ... затова ти споменах за Обратна връзка (ОВ) и закъснителните процеси , заради крайната скорост на сигнала.

...

пп Видях, че питаш за магнитното поле. Относителен ефект.

Макроквантов обект. Подреденост на структурата на околното поле, около еднакво насочени спинове на електрони, оформени като устойчиви диполи - структурни образувания в стомана, например - мартензитна структура.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

... :biggrin: и отиват пак там! :biggrin: Не е задължително, да са същите - важното е, че имат същите свойства.

Кръговрат, присъщ на всичко във Вселената. Местното буталце е ЕДН.

Напрежение - потенциална разлика между две точки от пространството. За преместване на пробно тяло от едната до другата точка трябва да се извърши работа.(известно ти е)

А самото пространство е структурирано и има фон на ЕМП. Ако някъде възникнат или се преместят заряди, то в тоя фон се променя потенциалната разлика от точка в точка. С Ссреда. Бързичко, демек. Тези изменения взаимодействат с други заряди и ... така, следствие на взаимодействията се променят и движенията им ... затова ти споменах за Обратна връзка (ОВ) и закъснителните процеси , заради крайната скорост на сигнала.

...

Е най-накрая стигнахме до отговора които исках да чуя ....Значи все пак се губят при производството в пространството и после загубите се попълват пак от него .........Значи не само се въртят в кръг по затворената верига ами се и губят в пространството при някаква полезна работа която извършват за нас !!! Значи имаме кръговрат стигнахме до някакъв отговор което ме радва..

отговор ; Какво е електричество - своиство на материята да се трансформира стъпалновидно в безкраен краговрат при подходящите условия.

Малоум2 благодаря ти за това че се включи в темата според мен е ГЕНИАЛНА за това я захванах защото не е обяснено както трябва.. ако мислиш че в "отговора" може да се добави нещо или премахне , или като цяло да се преработо ще се радвам да го допълниш , понеже в самото начало казах че ми е много трудно да обясня това което мисля !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

АЗ лично неможах да разбера какво толкова се изясни при електричеството. Сигурно ми трябват по достъпни обеснения.

Ще питам конкретно :

Имаме верига : генератор ,мрежа, консуматор (да речем лампа). Кръговрата : ел.магнитно поле - мрежа от електрони - фотон.И после ?.

И какво общо имат тези неща със заземяването ? Всичко това успешно ще работи и без заземяване,с нулев проводник,който няма да има допир със земята. Звездния център при трансформаторите който е и заземяване и нула едновремено се прави за да се спести излишното теглене на четвъртия нулев кабел от генератора.Той просто е излишен,защото резултата е един и същи.Така че от каде идват "отрицателни" частици,при положение че не е от земята ?

Другото което е , как ще се "изсипват" фотоните от лампата при променлив ток ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

АЗ лично неможах да разбера какво толкова се изясни при електричеството. Сигурно ми трябват по достъпни обеснения.

Ще питам конкретно :

Имаме верига : генератор ,мрежа, консуматор (да речем лампа). Кръговрата : ел.магнитно поле - мрежа от електрони - фотон.И после ?.

И какво общо имат тези неща със заземяването ? Всичко това успешно ще работи и без заземяване,с нулев проводник,който няма да има допир със земята. Звездния център при трансформаторите който е и заземяване и нула едновремено се прави за да се спести излишното теглене на четвъртия нулев кабел от генератора.Той просто е излишен,защото резултата е един и същи.Така че от каде идват "отрицателни" частици,при положение че не е от земята ?

Другото което е , как ще се "изсипват" фотоните от лампата при променлив ток ?

Махни понятията променлив и прав ток и ще ти се изясни това което исках да кажа много по лесно ....Сега ще се опитам да обясня. Криговрат не на заредените честици в веригата а от веригата към пространството... за това трябваше да кажа тезата си още от самото начало и да разсъждаваме дали е вярна. Та исках да кажа че когато се произвежда електричество от генератор тои произвежда честици които биват пращани по мрежата за да изваршат някаква полезна работа някаде светлина , движение и толина след това тези честици се губят в пространството като ВИД отдавана материя която се изхвърля в пространството след свършената работа. А за да попълни загубите си от изпратените по мрежата честици генераторът ги набавя от околното пространство наи вероятно според мен от магнитното поле на земята /това ми звучи наи логично като отговор/ и те се впускат в мрежата за да всършат някаква работа някъде , и пак на ново и така до безкраи. Защото неможе да има някакво устроиство което да отдава материя / загуба на честици / в пространството и то да не се нуждае от набавянето на нова сума от такива честици които наново да получат някакъв заряд и да тръгнат по мрежата. Всичко според мен " макар и да звучи пресилено но аз така си го обяснявам най-просто" се върти от пространството към генератора после по мрежата после в пространството после пак в генератора, идеята ми е че въпреки всички обяснения които съм чел това което си го обяснявам аз го няма никаде или поне аз не съм го намерил , ако греша някои да ме поправи.Заземяването общото е че през именно този проводник голяма част от тези честици след свършване на работата си заминават директно в земята от кадето и пак се връщат в генератора.За лампата --- няма никакво значение какъв е тока прав променлив пак имаме отдаване в пространството на фотони а те са материя.Защото светлината се състои от фотони а фотоните са материя а също и като цяло светлиния лъч е материя ...разбираш ли сега какво имам в предвид B0081 ако нещо не си разбрал от това което се опитвам да обясня кажи да ти отговоря на ново .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

B0081 ако нещо не си разбрал от това което се опитвам да обясня кажи да ти отговоря на ново .

ЗАдължително ли е за да има кръговрат трябва да има връзка със земята? (специално за генератори и динамота) ? И ако не е задължително, каква е разлика? Би трябвало да има разлика , нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ЗАдължително ли е за да има кръговрат трябва да има връзка със земята? (специално за генератори и динамота) ? И ако не е задължително, каква е разлика? Би трябвало да има разлика , нали?

Има и тя е видима нали, точно че просто е нужда да сме в среда при която имаме необходимите компоненти които да извличаме от нея за да произвеждаме електричество !!! но все пак има загуби в каквато и да е машина произвеждаща електричество а те искат да се попълват от някъде нали ??? Аз взех предвит конкретно генератора понеже е по ленсо да го обясня. Представи си енергията от слънцето която произвеждаме благодарение на фотоволтаиците , получаваме фотони от слънцето , те се трансформират и благодарение на това полочаваме ток след което по горния ми пост важи пак същото правило за кръговрата.Просто Нищо не се губи това е само се трансформира от един вид материя в друг.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен, магнитно поле за един генератор/двигател е като корпус за един компресор.

Например за да създадем разлика в налягането на въздуха,на нас ни трябва съд в който да нагнетяваме въздуха.Т.е ограничаваме пространството със този съд,и нагнетяваме въздуха там. И получаваме разлика в потенциалите,което може после да извършва някаква работа.

Така и с генераторите,за да създадем напрежение,ние трябва да увеличим потенциална разлика м/у нашия източник и земята.Това става като създаваме магнитно поле ,което играе ролята на нашия съд,и вътре в това поле създаваме ЕДН.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мен, магнитно поле за един генератор/двигател е като корпус за един компресор.

Например за да създадем разлика в налягането на въздуха,на нас ни трябва съд в който да нагнетяваме въздуха.Т.е ограничаваме пространството със този съд,и нагнетяваме въздуха там. И получаваме разлика в потенциалите,което може после да извършва някаква работа.

Така и с генераторите,за да създадем напрежение,ние трябва да увеличим потенциална разлика м/у нашия източник и земята.Това става като създаваме магнитно поле ,което играе ролята на нашия съд,и вътре в това поле създаваме ЕДН.

Точно така мисля и аз и то си е така а защо не си представиш магнитното поле което създаваме като поле през което попълването на липсите от заредени честици е много по концентрирано като някаква точка през която по лесно и насочено генертаора набавя загъбите си !!!Увеличаването на потенцияла не е ли натрупване на по голямо количество заредени честици в единица пространство в сравнение с околната среда.?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има и тя е видима нали, точно че просто е нужда да сме в среда при която имаме необходимите компоненти които да извличаме от нея за да произвеждаме електричество !!! но все пак има загуби в каквато и да е машина произвеждаща електричество а те искат да се попълват от някъде нали ??? Аз взех предвит конкретно генератора понеже е по ленсо да го обясня. Представи си енергията от слънцето която произвеждаме благодарение на фотоволтаиците , получаваме фотони от слънцето , те се трансформират и благодарение на това полочаваме ток след което по горния ми пост важи пак същото правило за кръговрата.Просто Нищо не се губи това е само се трансформира от един вид материя в друг.

Всъщност исках отговор на конкретен въпрос :

Има ли разлика при генератор-консуматор който е свързан със земята и генератор-консуматор който не е свързан със земята?

Мисля че полочаваме всъщност се пише получаваме. (два пъти си го писал така)

Точно така мисля и аз и то си е така а защо не си представиш магнитното поле което създаваме като поле през което попълването на липсите от заредени честици е много по концентрирано като някаква точка през която по лесно и насочено генертаора набавя загъбите си !!!Увеличаването на потенцияла не е ли натрупване на по голямо количество заредени честици в единица пространство в сравнение с околната среда.?

Да но въпросът е от каде идват частиците ? Дали от магнитно поле, или от някаде другаде ... ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност исках отговор на конкретен въпрос :

Има ли разлика при генератор-консуматор който е свързан със земята и генератор-консуматор който не е свързан със земята?

Мисля че полочаваме всъщност се пише получаваме. (два пъти си го писал така)

Въобще не гледам дали пиша правилно за мен е без значение тук , по важно е да стане ясно, мисля че няма разлика в двата случая може ида греша но за мен няма разлика. Понеже веригата и в двата случая е затворена.

Всъщност исках отговор на конкретен въпрос :

Има ли разлика при генератор-консуматор който е свързан със земята и генератор-консуматор който не е свързан със земята?

Мисля че полочаваме всъщност се пише получаваме. (два пъти си го писал така)

Да но въпросът е от каде идват частиците ? Дали от магнитно поле, или от някаде другаде ... ? :)

Ами за мен наи логично е магнитното поле понеже и то е някаква материя !!! Ако имаш друго в предвид сподели :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въобще не гледам дали пиша правилно за мен е без значение тук , по важно е да стане ясно, мисля че няма разлика в двата случая може ида греша но за мен няма разлика. Понеже веригата и в двата случая е затворена.

Щом няма разлика ,още повече че веригата е затворена :) , значи земята няма нищо общо с частиците.

Просто земята се използва за разликата на потенциала.Но не отдава частиците към веригата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щом няма разлика ,още повече че веригата е затворена :) , значи земята няма нищо общо с частиците.

Просто земята се използва за разликата на потенциала.Но не отдава частиците към веригата.

Има разлика в кръговрата. Разликата е там че при единия случаи веригата се затваря през земята а в другия се затваря директно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами за мен наи логично е магнитното поле понеже и то е някаква материя !!! Ако имаш друго в предвид сподели :)

Нямам в предвид друго за сега. Просто се опитвам да отхвърля "излишното",пак и са ми интересни чужди идеи :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямам в предвид друго за сега. Просто се опитвам да отхвърля "излишното",пак и са ми интересни чужди идеи :)

Трябва още доста да се помисли над въпроса не съм го изгладил достатъчно всички заедно ще достигнем до отговора надявам се !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябва още доста да се помисли над въпроса не съм го изгладил достатъчно всички заедно ще достигнем до отговора надявам се !!!

:) Може да се пробваме.

Пак има и фазово напрежение... :)

Определено има над какво да се мисли.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Опс има греша кято не я отбелязах в единия случаи веригата се затваря през някакъв консоматор и обратно към генератора и при работата с консуматора отдава честиците , в другия случаи когато генератор консуматор земя там веригата не се затваря през земята защото генератора е излоран ;) и се получава само поток към земята и загуби в консуматора...разбираш ли !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има разлика в кръговрата. Разликата е там че при единия случаи веригата се затваря през земята а в другия се затваря директно.

Разликата е във начина на свързване,т.е. във веригата. Но разлика която да се отчете като по голямо ел.магнитно поле,или по добро КПД не се отчита. А би трябвало да се отчете,защото да взимаш директо от земята частиците е по ефектно отколкото от въздуха. Но разлика няма,затова земята не би трябвало да отдава някакви частици.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...