Отиди на
Форум "Наука"

Защо хората пушат?


Recommended Posts

  • Потребител

Алва,

добре чи съм ти приятел, инак те пращам директно в дисциплинарна рота за натрениране на воинската ти чест и мъжество барабар с разните му там изроди, пушачи, алкохолици и цигани. :tooth:

А народът в своята мъдрост го е казал, че както цигарата не прави един човек мъж, така и мъжкият полов орган сам по себе си не го прави такъв. Прави го само доблестната войнската служба. За това ако един българин не е бил войник, никоя мома не го е искала за съпруг. Скиваш ли сега какво е положението, ниедни пацифисте с лЕберални уклони? :biggrin:

Това е било някога, сега момите искат мъжете да не са били в казарма, щото излизат увредени.

PS: Ако смяташ мозъка за полов орган, така да бъде.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 87
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

... PS: Ако смяташ мозъка за полов орган, така да бъде.

Ето до какво води системният пацифизъм, забатачен с лЕберални уклони!!!

Всеки съзнателен и доблестен войник знае и се обучава, че сексът е в главата, а не между краката. Ерго, мъжът е мъж според това, което съзнанието му диктува (след съответната воинска закалка), а не се води сляпо след пишката си, защото е съвестен, дисциплиниран и... трениран мъж. Така че, в чисто философски аспект спокойно може да се каже, че мозъкът е най-големият полов орган, ама това от къде ще го знаят нестроеваците пацифисти? :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами в такъв случай аз имам един от най-големите полови органи в сайта, хахаха. Да не се комплексирате сега, тука тия неща се мерят по брой теми, публикувани във форума, по което аз съм пионер, така че имам най-много сантими.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва, голям полов орган имаш? Значи работата е сериозна! Ама, като гледам е доста мекичек! Трябва да го държиш по-отпред!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пушенето трябва да се забрани, а пушачите изселени и въдворени в трудови лагери за отказване на този вреден навик. Предлагам да се започне с Дедо Либен, че и без това ми противоречи и по разни други въпроси.

Искренно съм развеселен , за което благодаря:biggrin:

И от мен нещо в тоя дух (перефразирано от моята младост):

Сутрин , вечер комунизъм - здрав и бодър организъм :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алва, голям полов орган имаш? Значи работата е сериозна! Ама, като гледам е доста мекичек! Трябва да го държиш по-отпред!

е ти пък кога си ми го виждал?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искренно съм развеселен , за което благодаря:biggrin:

И от мен нещо в тоя дух (перефразирано от моята младост):

Сутрин , вечер комунизъм - здрав и бодър организъм :tooth:

Сега сте развеселен уважаеми Дедо Либене, но като Ви интернираме в лагера ще се смея аз, хахаха!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какъв беше въпроса, защо хората пушат? Като млади са се мислили за готини и са започнали да пушат, след това си мислят, че са пристранени и не могат да ги откажат и след това наистина вече не могат да ги откажат, колкото и психотерапии да пробват, само друго чувство от подсъзнанието може да спре вредния навик, демек страх от смъртта or stuff like this...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Според мен хората пушат тютюн поради една проста причина - това им доставя удоволствие.

Друг е въпросът как са започнали да пушат, обикновено причината е келешлъкът.

Нашата психика, а и тази на животните също, е така устроена, че ние съзнателно или несъзнателно се стремим да вършим действия, които ни доставят удоволствие, като за това има два начина.

Единият, който е по-бавен, но пък има по-трайни ефекти, е чрез естествени действия като - мислене, движение, хранене, говорене, като за последното не съм много сигурен дали е естествено.

Другият, който е по-бързият, но пък действието му е по-краткотрайно и поради това изисква честото му повтаряне, е въздействието върху мозъка с помоща на определени химични психоактивни вещества.

Много хора предпочитат да пушат цигари и да пият кафе пред това да излязат да потичат или просто да се раздвижат, да не говорим да се замислят задълбочено. Повечето хора бъркат въображението с мисленето и си мислят, че мислят, а всъщност просто си мечтаят някакви неща.

Благодарение на откритията на модерната наука, вече се знае, че съществуват няколко главни вещества, които влияят и изграждат на настроението ни. Всяко наше действие или бездействие увеличава или намалява нивата им и така те произвеждат определен ефект - положителен или отрицателен.

В случая с тютюнопушенето главното психоактивно вещество е никотинът.

Според мен хората се пристрастяват толкова силно към него, защото първо той действа на много важни вещества в тялото контролиращи настроението, и второ ако си представим, че нашето нормално състояние или настроение е една движеща се почти права линия, то когато започне ефекта на никотина тази линия се вдига нагоре, а когато ефектът му отслабне, тя спада под нормалното равнище. Колкото повече никотин влиза в организма (в поносимите количества, разбира се), толкова първоначалната линия на нашето настроение или състояние се издига нагоре и а след това пада надолу. След неколкократно повторение на нормалната доза, точката до която линията се е качила е толкова нагоре, че ако човек престане да пуши, то той ще трябва да преживее и другата страна, лошото. И тъй като колкото по-приятно ни е било от ефекта на никотина, то толкова по-неприятно ще ни бъде когато бъде спрян вноса в тялото на никотин.

Както виждаме всичко е въпрос на силна воля.

За тези, които имат някакви познания по биохимия и фармакология, ще кажа, че никотинът действа като увеличава временно нивата на ацетилхолина, норадреналина, адреналина, вазопресина, аргинина, допамина, както и бета-ендорфина, почти всяко от които има положително изразен ефект върху настроението.

Или с две думи, тютюнопушенето е един бърз и достъпен начин за доставяне на удоволствие, защо да се мъчим с трудното, като може по лесния начин. Поради това повечето хора го предпочитат.

Редактирано от Петър Димков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Адреналин, допамин, ендорфин... звучи сложно. Хората се плашат от това колко воля е нужно да вложат, за да излязат от зависимост.

Като бивш заклет пушач (17 години пафкане) мога да кажа само едно - зависимостта от цигарите е най-лесно преодолимата преграда. Много по-трудно се преодоляват навиците. И не толкова организмът изпитва необходимост да запалиш, колкото собственото его.

.:.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

хората пушат, защото са токсикомани /в случая - никотиномани/. Закачат се първо, защото е готино - един вид имитация на възрастен /а и гаджетата уж вървят/. После вече е късно - става навик и лека полека вече си дотолкова пристрастен, че не можеш да се откачиш. Просто стискаш жалкия стрък слама, опакован в лъскав бранд и дърпаш, придавайки си вид и пръскайки зловоние наоколо. Жалка и грозна гледка. Но какво да се прави - приматска черта. :smokeing:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...