Отиди на
Форум "Наука"

Ваши рисунки онлайн


Recommended Posts

Здравейте Doris,

Бих казъл , че колоритната гама може да бъде избрана от художникът всякаква .Така и композиторът избира в каква гама да звучи дадено музикално произведение .

Както казва Пикасо:

" Живописта не е създадена, за да краси къщите. Тя е бойно оръжие за нападение и отбрана срещу неприятеля."

Художникът обаче не изрича това в този контекст. През 1937 по поръчка на републиканското правителство Пикасо рисува гигантската картина Герника за испанския павилион на Световното изложение в Париж. Картината изобразява германското въздушно нападение над малкото баско селище Герника през същата година.

През 1940, виждайки репродукция на Герника, един германски офицер пита Пикасо: “Вие ли направихте това?”, а художникът отговаря: “Не, вие го направихте.”

За да обобщя бих добавил , че колоритът може да въде ведър или па по мрачен , но когато художникът е колорист това си личи дори и в мрачният му колорит.

Бих искал да допълня , че колоритът понякога може да е и по монохромен. Именно така се пее в песента :

Бялата къща

Под зелени върхове

зная бяла къща скрита.

Бели птици под стрехите

пеят с бели гласове.

Бях аз птица между тях -

ах, къде са те, къде са?

И във сетните им песни,

и във звънкия им смях.

Припев:

Гоних бели ветрове,

бели облаци навън.

Все към мойта бяла къща

бели пътища вървят.

Като спомен бял трепти

там едно безгрижно детство

с още недопети песни,

с недокоснати мечти.

Птиците и моят смях

те са толкова далече...

Ах, дали ще мога вече

да се върна пак при тях...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Здравейте г-н Миролюбив,

Разгледахте ли внимателно картините на г-н П.Петков?

Ако не сте - препоръчвам ви да го направите!

Ще установите, г-н Петков е талантлив художник!

Ако, г-н Миролюбив имате представа от физика и прочетете темите, които е пуснал, ще установите, че теорията не му е издържана в много отношения за разлика от рисувателните му качества.

След като му видях картините, бях много учуден защо си губи времето с разни му там физически теории вместо да вземе да рисува.. За съжаление, той вече не пише във форума и така и не успях да го попитам.

Мисля, че той трябва да поработи върху композицията. Имам предвид една картина с една циганка, облегнала се на парапет край една магистрала. Може и да бъркам в преценката си.. Все пак съм виждал само снимки на работата му. Когато ги видя на живо, бих определил по-точно ....

И така...

Една препоръка - вижте му картините, но не четете теориите му.

От първото ... от първото ще получите естетическа наслада!

А от второто ... а от второто - е няма да кажа, защото изпитвам приятелски чувства към него и ако чете поста ми може да се почуства обиден от приятелче /от мен/.

Поздрави Б.

Link to comment
Share on other sites

Здравей Б.Богданов ,

Здравейте г-н Миролюбив,

Разгледахте ли внимателно картините на г-н П.Петков?

Ако не сте - препоръчвам ви да го направите!

Ще установите, г-н Петков е талантлив художник!

Ако, г-н Миролюбив имате представа от физика и прочетете темите, които е пуснал, ще установите, че теорията не му е издържана в много отношения за разлика от рисувателните му качества.

След като му видях картините, бях много учуден защо си губи времето с разни му там физически теории вместо да вземе да рисува.. За съжаление, той вече не пише във форума и така и не успях да го попитам.

Мисля, че той трябва да поработи върху композицията. Имам предвид една картина с една циганка, облегнала се на парапет край една магистрала. Може и да бъркам в преценката си.. Все пак съм виждал само снимки на работата му. Когато ги видя на живо, бих определил по-точно ....

И така...

Една препоръка - вижте му картините, но не четете теориите му.

От първото ... от първото ще получите естетическа наслада!

А от второто ... а от второто - е няма да кажа, защото изпитвам приятелски чувства към него и ако чете поста ми може да се почуства обиден от приятелче /от мен/.

Поздрави Б.

Това , че намираш картините на Петко Петков за стойностни а теориите му за погрешни е въпрос на твое лично разбиране. Аз лично не видях тук във форумът някой да е оборил теорията на г-н Петков и на г-н Ст.Джордан. Така че съветите които ми даваш да не чета теориите на Петков са меко казани необосновани с нищо.Кой би се вслушал в необосновани съвети ?

Щом сте приятели с Петков трябва да го кажете , а казаното да го обосновете.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • 10 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

иИ на мен, най естествен и непринуден е.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • 2 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Тва е последното от мен, по поръчка за гръб на един мотоклуб от Монтана:

post-28-026239000 1338969655_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 3 years later...
  • 10 месеца по късно...
  • Потребители
Преди 14 минути, Р. Теодосиев said:

Не излизат, дали може отново да ги пуснеш?

Да, ще ги кача от диска, но защо не излизат - аз ги виждам на моя компютър, иначе ги качих от Пинтерест, където съм ги складирал. Трябва ми само малко време:)

Сега виждат ли се?

избери файл... Click to choose files

Krai Nesebar.jpg

plov8.jpg.jpg

triavna1.jpg.jpg

избери файл... Click to choose files lodka.jpg

kop4.jpg

 

neseb.jpg

 

neseb 8.jpg.jpg

 

jer.4.jpg

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

Преди 20 минути, Б. Киров said:

Да, ще ги кача от диска, но защо не излизат - аз ги виждам на моя компютър, иначе ги качих от Пинтерест, където съм ги складирал. Трябва ми само малко време:)

Сега виждат ли се?

.....

На мен ми излизат и в двата случая. Ползвам Хром

Киров, много са добри, замислете се да ги продавате :)

Редактирано от Captain Nemo
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 минути, Captain Nemo said:

На мен ми излизат и в двата случая. Ползвам Хром

Киров, много са добри, замислете се да ги продавате :)

Това беше замисъла преди години, когато исках да ги продавам като картички и календар (не тези, а изгледи от Рила и Пирин), но цялата работа се разсъхна, поради алчността на т.н. съдружници, които решиха по стар нашенски обичай, че след като съм им показал как се прави нещо, защо трябва да го делят с мен, да са живи и здрави, не знам дали са спечелили.:) Не съм ги виждал и чувал оттогава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, makebulgar said:

как се прави това нещо? някакви странни техники са явно!

 

Just now, makebulgar said:

 

Нищо особено, с една програма, да не я рекламирам тук комерсиално, но цялата работа е как работиш с нея - ако използваш пълните й възможности и можеш да работиш и с други програми за предпечатна подготовка, и имаш виждане за това какво искаш да постигнеш като краен резултат и търпението да експериментираш с различни варианти, накрая се получават добри резултати. При мен лично това е вече нещо като хоби, така си почивам като рисувам различни варианти на едно и също нещо, но понякога използвам знанията си и с комерсиална цел при правене на корици за книги и илюстрации в книгите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разбрах, коя е програмата - Dynamic Auto-Painter, а сега трябва и да я намерим безплатна. :)

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, makebulgar said:

Разбрах, коя е програмата - Dynamic Auto-Painter, а сега трябва и да я намерим безплатна. :)

На сайта им има демо версия, изкарва една лента с надпис върху рисунката; нали знаете за всеки проблем има и лекарство, но е опасно без предписание от доктор:)

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, makebulgar said:

Разбрах, коя е програмата - Dynamic Auto-Painter, а сега трябва и да я намерим безплатна. :)

Ако ви интересуват подобни програми и изгледи хвърлете едно око на Topaz Impression: https://www.topazlabs.com/impression

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Captain Nemo said:

Ако ви интересуват подобни програми и изгледи хвърлете едно око на Topaz Impression: https://www.topazlabs.com/impression

Работил съм и с нея, и с половин дузина други подобни програми, лично за мен стигнах до извод, че най-доброто е цитираната, но е въпрос на субективно предпочитание.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...