Отиди на
Форум "Наука"

Ваши рисунки онлайн


Recommended Posts

  • Администратор

http://artpad.art.com/artpad/painter/

В този сайт ще можете да си правите творби и то не какви да е, защото сайта е доста богат на опции и ще можете много възможности да използвате в творенето :good:

По късно ще пусна мои неща направени от този сайт ;)

Ако искате можем да си задаваме тема и по нея да си рисуваме и после да си гледаме произведенията :P:whistling:

EDIT:

mypic6gt.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

http://artpad.art.com/gallery/?ixn7h5x2uws

и още едно мое произведение там .. майсторите на паткана в действие .. :)):

http://artpad.art.com/?ixm93dj54c0

http://artpad.art.com/?ixm71218h0ko

на последното май съм си уставила ръцете и извъобще не съм сложнала старание...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Моя ник май не е така хубав за подпис на картини като напр. на IvJorell. Но се чудя дали не можем да си правим чертежчета напр. как вмиждаме някое сражение, стария вид на някое селище и т. н. Ще се пробвам.

Иначе отдавна не съм рикувал и съм загубил оня смел щрих, онази амалагама от чувства, онова море от багри.... :cray: тъй че еветуално ще ги ползвам за по суховани неща. :post-20645-1121105496:

Ако нява грешка в запаметяването това трябва да е карта на битката при Ахелой

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

От мен - един портрет на цар Калоян (не баш възстановка по черепа, ама айде :)

post-28-1218811507_thumb.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ето възстановката на лицето на цар Калоян по антропологични дани:

post-471-1218886908_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Изкуствено дръпнати очи и изпъкнали скули, обслужващи тюрко-монголските теории от соц-времената, това беше и главния стимул да направя нормална възстановка на лицето му, да се готви Ичиргубоила Мостич който го бяха издокарали направо като Дерсу Узала :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

То по черепа не може да се определи дали ще са дръпнати или не очите а само дълбочината на очницата и нейната форма. Скулите може да са били изпъкнали - това да си е от черепа, но очите няма как да се реши точно с каква форма са по черепа. Изобщо възстановките по кости дават данни за най-общата форма на лицето колкото и да са им съвършени данните... Другото вече винаги е субективно натоварено според мен ...но очите на възстановката не са монголоидни - даже напротив. Много хора имат подобна форма на лицето в България просто ъгъла създава усещане за монголоидност. Принципно вероятно е имал повечко мазнинка по бузите и торбички под очите - т.е. долния клепач едва ли е стоял толкова гладък ... Всъщност именно за това изглежда монголоиден. Иначе очите са прекалено големи за монголоидни :)а носа е съвсем типичен за българите - правилен, без големи чупки и не чип! Формата на устата пък изобщо не говори за следи от монголоидност... Просто възстановката трябва да се развижи - принципно е доста идеализирана и за това изглежда така.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • 1 year later...
  • 4 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Скици правени по снимки от енциклопедии преди доста време :)

post-28-12775386636009_thumb.jpg

post-28-12775386750192_thumb.jpg

post-28-12775386816736_thumb.jpg

post-28-12775386893207_thumb.jpg

post-28-12775387054148_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Още: Завета на Кубрат - не се смейте като малък съм си мислел, че е истина :) другата е вероятно как съм си представял хан Аспарух.

:bg:

post-28-12775466568325_thumb.jpg

post-28-12775466692843_thumb.jpg

post-28-12775466844939_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Кубрат е седнал на удобен син фотьойл, липсва му само телевизор, за да гледа световното. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • 2 месеца по късно...

Здравейте,

давам линк към един клип на тема :

______________________________________________________________________________________________________

Aко желаете да видите повече посетете BULGARIAN ARTIST

Ще се радвам ако споделите своето мнение..

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

давам линк към един клип на тема :

______________________________________________________________________________________________________

Aко желаете да видите повече посетете BULGARIAN ARTIST

Ще се радвам ако споделите своето мнение..

И още един клип по песента

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте Doris,

Тези картини са една приятна изненада, въпреки че колоритът :) на повечето е доста мрачен според мен.

Бих казъл , че колоритната гама може да бъде избрана от художникът всякаква .Така и композиторът избира в каква гама да звучи дадено музикално произведение .

Както казва Пикасо:

" Живописта не е създадена, за да краси къщите. Тя е бойно оръжие за нападение и отбрана срещу неприятеля."

Художникът обаче не изрича това в този контекст. През 1937 по поръчка на републиканското правителство Пикасо рисува гигантската картина Герника за испанския павилион на Световното изложение в Париж. Картината изобразява германското въздушно нападение над малкото баско селище Герника през същата година.

През 1940, виждайки репродукция на Герника, един германски офицер пита Пикасо: “Вие ли направихте това?”, а художникът отговаря: “Не, вие го направихте.”

За да обобщя бих добавил , че колоритът може да въде ведър или па по мрачен , но когато художникът е колорист това си личи дори и в мрачният му колорит.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...