Отиди на
Форум "Наука"

Теория за еволюцията


Съгласни ли сте с теорията за еволюцията?  

128 потребители са гласували

  1. 1. Съгласни ли сте с теорията за еволюцията?

    • да
      93
    • не
      45
    • не мога да преценя
      5


Recommended Posts

  • Потребител

Именно Warlord всеки вид има собствен път на еволюция следователно един вид не може да произлезе от друг.Начинът по който Дарвин е стигнал до теорията си е бил като е разглеждал различни животни и приликите им .На базата на това той е стигнал до този свой извод.

П.П.Какво доказва , че евюцията продължава отпреди 3.5млн. години? :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 888
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор

Аз вярвам в тази теория!

Примерно сравни кучето и човека. С течение на време (много време) кучето достика сегашния човек, а тогава човека трябва да придобие друг вид. И така всичко се измяна еволюцията не спира.

Това, че друг вид е донесъл живот на нашата планета съща не е изключени, но смятам, че живота е във формата на едноклетъчно, а не на човек, крава, котка, слон и други водове те са се получили с времето...зависи от местонахождението едни във вода други високо в планините, а трети ниско в платата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В смисъл достига човек по интелект или по външен вид?А относно теорията с извънземните смятам ,че това са пълни глупости.Както хората в древността са мислели ,че всичко е от огън,въздух,вода и земя така и ние сега вярваме на дарвиновата теория.Просто е въпрос на време истината да излезе на яве.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Именно Warlord всеки вид има собствен път на еволюция следователно един вид не може да произлезе от друг.

Всеки вид има собствен път на еволюция. Когато две групи от един и същи вид попаднат в различни среди и при различни обстоятелства и започнат да еволюират по различни пътища този вид се разклонява на два отделни

Начинът по който Дарвин е стигнал до теорията си е бил като е разглеждал различни животни и приликите им

Естествено, но той е открил приемствеността и изменчивостта - както вече ти казаха трудът на Дарвин се казва "За произхода на видовете" - и той описва и доказва точно това!

П.П.Какво доказва  , че евюцията продължава отпреди 3.5млн. години? :hmmm:

Това, което доказва, че еволюцията съществува и продължава е самият живот, ако го познаваше малко по-добре нямаше да си задаваш такива малоумни въпроси!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другото Warlord честосрещана е думата "малоумни" в твоя речник.Да не би да си фен на Вучков?А и бъпреки ,че попадат в различни среди ДНК-то им остава непроменено.Така кучето не може да стане човек или маймуната човек.

П.П.откъде си сигурен ,че преди 3,5млн. години е имало живот?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Когато не съм запознат с даден въпрос просто не питам прости въпроси, а се образовам, ако наистина искам да очаствам в дадена дискусия.

В смисъл достига човек по интелект или по външен вид?

Нивото на човека социалното ниво, защото той в момента е повече социално от колкото биологично същество.

Генетиката е много нова наука и не е така развита така, че не мисля, че трябва да приказваме за нея в тази тема.

Не се знае ние до къде ще стигнем в развитието си....

Споменах го в началото на темата и пак ще го спомена, че човечеството се развива с темпото на най малоумния човек на земята....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хора ма моля ви се помислете!Какаво като генетиката е нова наука?!Тя решава целия спор.ДНК-то НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВИДОИЗМЕНЯ!!!Ако то беше еднакво то щеше ли да има някакв дори и микроскопична разлика между всеки един от нас-НЕ!Както вече споменах по време на вашия любим Дарвин никой не е знаел за съществуването на ДНК.Спрете с тия идеи отпреди 300 години ,а претърпете еволюция в мисленето си!!!

П.П.Тоя Дарвин си заслужавал як бой, задето ви промива мозъците!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Имах някъде едно (мисля ЕСЕ) за това, че сме "посяти" от друга меко казано по- разумна цивилизация от нас.

Ако изхождам от позицията, че сме тръгнали от нищото и планетата ни е била огнена топка и с времето е достигнала нашето положение може и да има еволюция. Или поне така да я наричаме днес и това да означава изменяемостта на видовете и усъвършенстването им. @Stepcho прав си за това, че древните гърци са вярвали, че всичко е от въздух, огън и земя, но също така са вярвали, че първо е бил хаоса :) Както е казал един по мъдър човек : "Има само едно сигурно нещо, че нищо не е сигурно."

Генетиката ми е до толкова ясна колкото и ДНК- то на извънземен(не, че на човека ми е толкова ясно, но... :P ) и си мисля, че е много ранна наука, за да има толкова отговори.

Но кой е казал, че днешното човечество има всички отговори? Дори си мисля, че в момента имаме повече въпроси отколкото отговори преди сме поглеждали небето и така сме си обяснявали положението :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

@Stepcho добре ти не вярваш в това което доказва Дарвин. Как мислиш сме се появили, от къде е дошъл човека...и генетиката какво ти отговаря по-този въорос?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
В смисъл какви са доказателствата за това, че този процес е примерно отпреди 3млн. години.

има страшно много начини да се датира еволюцията.най-баналният е да се датира възрастта на скали,в които са намерени фосили.може би най-съвременния метод е чрез това,което наричат "molecular clock"-изследва се състава на белтъци,които изпълняват една и съща роля,в различн видове-да кажем,изследваме инсулин във 100тина вида и после се установява темпото,с което определен белтък мутира и се променя и се проследява последния общ предшественик.има я и идеята ,че в зависимост от функцията си,протеините мутират с различна скорост-протеин с градивна функция да кажем,ще мутира много по-бързо от специализиран ензим.

иначе,за последен път учените за мислели че дарвиновата теория противречи на генетиката някъде в началото на 20 век... :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Bathory ти искаш от мен да ти отговоря на въпрос ,който си задават хората от години. Аз не казвам точно как е станало, а отхвърлям дарвиновата теория.За пореден път вече пиша ,че ДНК-то не може да се изменя, то е наследено от родителите ти ие код ,който все едно казва на организма как да се развива.Маймуните не могат да се превърнат в хора , защото имат различно ДНК.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе Stepcho, ти си като магаре на мост - ДНК не можела да се изменя! Амо по-горе ти обясних, че под влияние на факторите на средата организмите получават изменения, които се натрупват в организмите чрез предаването им в поколенията. Ами как са се получили тези изменения? Ти чувал ли си за мутации, знаеш ли какво представляват гените? Та нали именно с натрупването на различни мутации се получава раздалечаването на белезите и формирането на нови видове. Абе вземи един учебник по биология за 9 и 10 клас, прочети ги и ще ти светнат много неща от еволюцията. А за генетиката - не съм съгласен че е нова наука. Днес тя има огромни постижения - в лабораторни условия се получават нови видове микроорганизми чрез индуцирани мутации, а и клонирането е факт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

A пък ти Николай си като кон с капаци.Знае си само едно и от това не мръдва.Много си ми смешен без да се обиждаш.Моля ти се земи прочети всичко дето ти пиша , щот вече сериозно зех да се дразня! :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Между другуто закона на Мендел ,който ми "обясняваш" за мутацийте е едно от най-силните оръжия срещу твоята теория.Мутацийте важът само за едно вид примерно маймуни,котки и т.н.Дори да направиш хибрид между два вида ,то той ще се разпадне на изходните си форми.Това е причината и хибридите да са безплодни.Изглежда ,че ти не си бил много внимателен в час по биология в 9 , 10 клас. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дрън, дрън. Защо бъркаш мутациите със законите на Мендел? Те нямат нищо общо. Тук говорим за мутациите, измененията и естествения отбор. Do you understand? А аз съм биолог. А ти научи българския правопис и тогава спори. Как може да пишеш "мутаций" и да претендираш че ти е ясна биологията. Ами то и на мен ми писна да ти чета обърканите глупости. Научи се да водиш научен спор с доказателства,а не с голи и упорити твърдения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Yes , i understand you. But you are wrong!И ако наистина си биолог аз си задавам въпроса накъде върви света.Освен това аз не претендирам за правопис.Да не забравя "дрън-дрън"не е много научен термин.Молятса не ми преразказваи разни учебници ,в които няма капка истина.And close your mouth because you don't know nothing!!!

П.П.Аз не бъркам нищо за разлика от теб.

П.П.П.Къде си биолог?

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Yes, I'm closing my mouth. This dispute with you is useless. Good luck in the biology.  :bye1:

Thank you same to you.

Как може чак до там да стигате ве хора. Имам чувството, че ако сте на живо и до физически спор ще се стигне.

Аз си признавам, че не съм навътре с нещата, но поне малко доказателства да предоставяте- научни трудове, откъси от статии и др.

Имам чувството от това което чета, че еволюцията има два лагера единият твърдо я подкрепя, а другият твърдо отрича. В целия свят на биолози и др. учени занимаващи се с това никой ли не е 100% сигурен (с доказателства), че едното поне е вярно :post-20645-1121105496:

П.С.

Точка 4 от правилата гласят : "Да пише на кирилица. Форумът на BG-science е български и официалният език и писменост на него са българските. За проява на интелект смятаме спазването на граматическите и синтактични правила."

Има международен форум, където можете да си пишете а тайландски ако щете ;)

Уважавайте се!

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
В историята и други учни са стигали до бой.А ние не сме си казали нищо лошо. :)

Добре, но не отговори на въпроса ;) Кое в действителност е вярно или всичко се обосновава на вярата, че едно от двете е вярно и всеки избира страна по това кое по-логично му звучи така ли???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това че еволюцията на спира е относително понятие. Една част от видовете си допадат с околното среда и не се изменят, докато по някаква причина не се променят условията. При други промените може да са радикални - едни видове да изчезнат, а други да прогресират - напр. динозаврите изчезват, просперират бозийниците; не толкова мащабен вариант - избиват се в една гора вълците, стават много елените и сърните и съсипват дърветата.

Еволюцията обаче не гарантира, че именно най-висшия вид към момента ще просперира в още по-висш - иначе казано, че от тиранозавъра ще произлезе човека. Възможно е следващия писък на еволюцията да произлезе от някой вид, от който не очакваме, напр. от мишките или пък очакваме като делфините.

Но това с маймуните в зоопарка и принципа: "Не могат или не искат" все пак е много забавно. Ама така си е - хранят те, поят те и от теб се иска само да лапнеш банана или бонбона, който са ти дали и после да се попощиш. Пък ако се размърдаш да ощасливиш женската, която са ти докарали и вкарали в кафеза, а тя роди, направо те дават по телевизията като герой. Е, това е живот. :punk: А не ходи, работи, моли.... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Естествено ,че нищо не се обосновава на вярата!Всичко рябва да бъде аргументирано , но това не значи ,че трябва да се използват цели научни статии.Нужно е да се пишат научни факти.Аз така мисля ,но не съм против и статиите ,те са хубаво нещо :good: .Но нека се придържаме към темата за еволюцията ,а не към начините за аргументиране ,защото те са изяснени.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...