Отиди на
Форум "Наука"

Съветска карта за унищожение на САЩ


Recommended Posts

  • Потребител

Аз не вярвам във филми като Духът на времето, просто го дадох като пример и като нещо, което ако му е интересно човек може да провери дали наистина е вярно (поне относно някои статистики за заемите давани от Световната банка и как всъщност нейните планове провалят икономиките на много държави). Колкото до това, защо чака, можем да кажем, че проблемите са били заложени в самата система още от началото и (и трябва да се спомене, че капитализма от 19 век се различава от този през 20 в.) проблемите ги е имало, но са били много слабо изявени и само мнозина специалисти с достатъчно голям опит са можели да предрекат края на системата (икономисти, индустриални психолози, психоаналитици, дори и политици). Според мен не капитализмът (или поне не в тази му форма) е най-добрата икономическа система. Най-добрата икономическа система би била тази, която слага човекът в центъра си, а всичко друго е средства (тоест средства за постигане на развитие на човека, а не обратното, както е сега, парите и икономическата системи са цели, а човекът всъщност е средството, което ги развива тях за негова сметка на човека)). Колкото до психолога, това е Ерих Фром. Това е от мен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами той по начало капитализмът, (не нашият тук, защото той е дълбоко деформиран) точно слага човека в центъра си. Не съдете за него по тукашните му варианти. ;) Ерих Фром, да, той стига до икононмически извод по психлогически път; има и още фактори обаче, които следва да се добавят към задачата.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Здравейте и от мен! А аз правилно ли съм разбрал - темата е "Съветска карта за унищожение на САЩ"? Първото което ми направи впечатление е, че на "съветската :bigwink: " карта няма един надпис на руски :lightbulb: . Ако е преснимана от западно издание, то нейната автентичност е под въпрос. Това е моето мнение по темата. А за извън темата - САЩ няма да се самоунищожат, нито ще се сринат. Това което им липсва си го вземат от други държави под един или друг предлог. От беглите ми познания мога да изложа само:

- Търговия с оръжие: спечелиха луди пари от износ на оръжие в Афганистан, по време на конфликта му със съюза.

- Петрол: С. Хюсеин им врътна кранчето и те изведнъж решиха, че той е враг на човечеството, представлявал ядрена заплаха и т.н.

А по отношение на кризата - че то това криза ли е? Я си спомнете километричните опашки за две бутилки олио?

За разпадналия социализъм и гниещия капитализъм. И двете си имат плюсове и минуси. При социализма всичко си беше еднакво, ограничени артикули на пазара. При капитализма има изобилие от стоки, но пък приходите са малки. Които са били богати станаха по-богати, а бедните станаха по-бедни. При социализма чакаш 8 години за чисто нов москвич. Е колко от вас са си купили чисто нов автомобил от магазина при капитализма?

Не искам да отварям въпроса за качеството на лечението, образованието и ред други при социализма и сега (*уж капитализъм*).

Малко се поотплеснах, но исках да си кажа мнението по всички зачекнати въпроси в темата - е нали сме демокрация :whistling:

:) Не е само търговия с оръжие и петрол, оръжието от Афганистан или откъдето и да е формира печалба, но големите печалби идват от работещата икономика, а не от оръжие само. Такъв възглед носи опасност от заблуждение, и то сериозно. Защото от него би излязло, че Русия печели най-много в света, като има само газ и оръжие :)

Точно защото е УЖ капитализъм нашето, затова няма чисто нови коли в гаражите на мнозинството от нас. Но сегашното не е алтернатива на предното и последното не е алтернатива на сегашното. Алтернативата е това, което пропускаме като позволяваме мафията да ни управлява...

Пък и ако не можеш нова кола да си купиш, по-добре е да си купиш кола сега, отколкото да чакаш Москвич 5 г. и Лада - 15!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...