Отиди на
Форум "Наука"

Какво четете в момента?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Тия последните две на Стивън Кинг са страхотни и са много добре филмирани освен това ;)

Аз още не съм се наканил да започна "Тъмната кула" защото немога да си намеря точно 1-вата част.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Ами в момента чета "Български хроники" том 1 на Стефан Цанев ама много много не ми харесва. Единственото нещо което ми харесва в книгата в същност са поместените изторичеки извори.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
В момента чета "Китай, какво си всъщност ти?" от наскоро починалия Марко Семов.

Никога не чета последователно само една книга. В момента ме занимава пълното изследване на Теодор Момзен "История на Рим", но понеже го намерих на руски, срещам някои трудности с точния превод. На български е само краткото издание. Иначе чета една книга на един руски слещаник - "Възможно ли е спасението през 21 век?". Също препрочитам някои от психологическите есета на Мадлен Алгафари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В момента чета ДНК-Тайната на живота на Джеймс Уотсън и Андрю Бери-много интересна и забавна книга за приложението на молекулярната биология в крим

нологията,медицината,биотехнологиите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз се чудех дали да си я купувам сега книгата ДНК-Тайната на живота на Джеймс Уотсън и Андрю Бери, но като чух от Anck_Sun_Amun ще си я купя. Иначе около училище нямам много време да чета допълнителна литература.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Сега чета на Владимир Попов Древния изток, на Димитър Попов Древна Гърция и на Дж. Р.Р. Токин Хобит. Много интересни книги :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами в момента чета "Български хроники" том 1 на Стефан Цанев ама много много не ми харесва. Единственото нещо което ми харесва в книгата в същност са поместените изторичеки извори.

Съвсем прав си да не ти харесва. Тоя подход точно към историята е най-малко пък необходим сега в БГ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз чета "Теория на екологията" на проф. Симеон Недялков,

стари и нови лекции (Екология, Морска екология, Урбоекология и др. подобни)

и търся материали по биотехнологии из интернет, понеже това което ми предлагат в

университета е крайно недостатъчно и непълно :book::lac::help:

междувременно чета и "ИСТОРИЯ НА БЪЛГАРИЯ с някои премълчавани досега факти" на издателство "ФЕНИКС",1993г.

- много интересно четиво

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

В момента чета книгата на Ибрахим Карахасан-Чънар "Светът на исляма ІІІ т. Османските потайности: Еничарите", препоръчвам ви я.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 1 year later...
  • Глобален Модератор

Римските ветерани в Долна Мизия и Тракия (I-III в.)

http://bgbook.dir.bg/book.php?ID=26547

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Гръцката Цивилизация - Франсоа Шаму

Демокрацията - Бърнард Крик

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Убийствата на улица Морг" на Едгар Алан По - много добро криминале.

Иначе се каня да чета "Шинел" на Гогол. :book:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идния месец ще се чете само специализирана литература :book:

Днес започвам в "Българите и Степната империя през Ранното Средновековие- проблемът за другите"

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Идния месец ще се чете само специализирана литература :book:

Днес започвам в "Българите и Степната империя през Ранното Средновековие- проблемът за другите"

звучи интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

звучи интересно.

Имам ден и половина да се подготвя за изпита... така и така имам доста материал за четене (с оглед на времето де), ще взема накрая да драсна някое резюме, щом на някой ще му е интересно :read:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Идния месец ще се чете само специализирана литература :book:

Днес започвам в "Българите и Степната империя през Ранното Средновековие- проблемът за другите"

Това от Цветелин Степанов ли е?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да се отчета и аз: Румяна Чукова. Централна Азия. Трансфорчмация на идентичността. С., 2007

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това от Цветелин Степанов ли е?

тъй вярно

и за да не бягам пак от темата- сега му чета лекциите на чаша мляко с какао :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...