Отиди на
Форум "Наука"

Какво четете в момента?


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Автобиографията на Леми. Написана е с чувство за хумор и е много  забавно четиво.

Много трудно се намира тази книга след смъртта на Леми, но с поръчка на Славейков може и да се получи. Три он-лайн сайта ми приеха поръчката и след три дни получих мейли с отказ поради изчерпване на количеството. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 6 часа, Wolt said:

"Метро 2033" на Дмитрий Глуховски.

Страхотна книга! За съжаление следващото "Метро" не ми допадна толкова много.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Първият том на "Това се случи пред очите ми" от Йордан Василев. Слаба ракия, много изпилена и безлична, иначе ценна информация.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On ‎14‎.‎1‎.‎2016‎ г. at 19:53, Doris said:

За Коледа  една съседка ми подари своя книга.  Оказа се нещо  необичайно - поезия в проза:

Направо през времето или Речка

Чета я с учудване и удоволствие. :)

Снощи се зачетох в тази книга и ми беше много приятно. От нея сякаш блика някакво странно очарование... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Хваанах да чета разкази на Ерих Мария Ремарк и съм просто очарован...!

Пише невероятно и супер увлекателно. Препоръчвам на всички любители на военните разкази.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

мрачна работа е неговата. Удхаус и Съмърсет Моъм са бая по-увлекателни и позитивни ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мрачна, ама реалистична. И като става въпрос за военни четива- препоръчвам Швейк. Миналите казармата казват, че това не е художествено четиво, а си е документалистика.  

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Последната (хартиена) книга, която прочетох бяха мемоарите на пилота Стоян Стоянов, през осемте часа във влака от Бургас до София.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

"22 ноември 1963" на Стивън Кинг - прави впечатление, че последните му книги стават все повече "политкоректни" - повече се критикуват тютюнопушенето и расизма и се увеличава толерантността към хомосексуалистите.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Мда, затова спрях да му чета творенията от последните 15-тина години.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Път към висшето общество" от Джон Брейн, препрочитам я за втори път. Много е интересно да четеш една и съща книга, след като си я чел доста години преди това. На практика при мен се получават две различни книги.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 35 минути, Р. Теодосиев said:

Търговецът на оръжие на Хю Лори, има доста интересен стил ;)

И на мен ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 11 часа, Last roman said:

Мда, затова спрях да му чета творенията от последните 15-тина години.

Аз също, но мисля, че се изчерпа от към идеи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Joro-01 said:

Ми не змам, размазват ми се букввите.. 60°P.. Големите букви ги виждам ама ще е реклама :)

Чети между редовете - там е по-важното, пък и по-безопасно - някоя буква да не те удари в челото!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Модератор Инженерни науки

Прочетох озни ден "Сигурно се шегувате мистър Файнман", горещо я препоръчвам и е много вдъхновяваща.

В момента чета "За Мачу Пикчу завий надясно" от марк Адамс - и нея я препоръчвам не по-малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Мълчанията на полковник Брамбъл". Случайно се сетих, че събира прах по рафтовете. Обожавам стила на Мороа. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 1 месец по късно...
  • 5 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор
On 3/9/2016 at 22:03, kramer said:

"22 ноември 1963" на Стивън Кинг - прави впечатление, че последните му книги стават все повече "политкоректни" - повече се критикуват тютюнопушенето и расизма и се увеличава толерантността към хомосексуалистите.

Тютюнопушенето достатъчно го беше разкритикувал още в "Отказване с гаранция".

Аз сега съм на "Колекция от долнопробни факти" на М. Булгаков.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.08.2016 г. at 8:52, insighting said:

Дан Браун, "Инферно" и "Изгубеният символ"

Изгубеният символ съм го чел. Тъпо, недомислено и изкуствено нагодено.

Май цялото творчество на Дан Браун е такова

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напоследък нямам много време за четене и книгите на Дан Браун ги чета вечер преди лягане. През деня, ако имам възможност, чета нещо друго. Подхванах тези двете:

http://94.236.206.206/dohodi.net/books/bg/Kak da dostignesh celite si.pdf

http://uniblogbg.com/mislizauspeh/wp-content/uploads/sites/114/2015/11/Да-прецакаш-дявола-Наполеон-Хил-pdf-1.pdf

През останалото време пиша и си търся допълнителна заетост само за почивните дни.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...