Отиди на
Форум "Наука"

Бълхи!


Recommended Posts

  • Потребител

Поръси всичко с лют червен пипер, пари им на очите, кихат, кашлят и бягат при комшиите :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ми влез в първата аптека де. Да видиш какво ще ти кажат. Нямам предвид ветеинарна, но ако трябва виж и там


Макар, че не виждам какво толко има... Бълхите си бягат, много пъти са ми се качвали летата като се разхождам из града /от бездомни кучета вероятно/, ако трябва си тупай дрехите


Бълхите са лесни, само се увери - да не става дума за въшки...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

репеленти на първо време, пръскане със спрей против бълхи из апартамента ще реши проблема. Бълхите не ходят по хората - само ги хапят;)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На времето ходих при селския ветеринар и той ми даваше "лекарството". Пръсках из къщи и толкоз.

Имахме къща където котките се разхождаха на спокойствие. По едно време на приземния етаж като сляза веднага скачат по крака, крачоли и пр. И дори като се загледам по цимента ги виждам. Сега май им е времето.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Правилните препарати са фендона на BASF и айкън. Други марки избягвай, ментета са.

Напръскай целия апартамент, както за хлебарки, умират много по-лесно от хлебарките. Но препарата се слага двойна доза, понеже ги разреждат преди слагане и изветряваят. 1 во фендона, като изсъхне с айкън.

Едното е за моментна борба, а 2 рото за седмици (поколението).

По принцип бълхите пият конкретна кръв. Рядко нападат всички. Т.е.може и да нападат, но не на всички си личи.

Само някои се подуваме. Други изобщо не са алергични.

Толкова дни за да има проблем не е добре.

Провери и за най-лошото - дървеници.

Вечер като си легнеш и изгасите изчакай половин, един час и светни и се огледай по тялото.

Тази гадина не съм виждал, дано и не видя, но много съм чувал, имам познати със сериозни оплаквания.

Нещо, като за ново обзавеждане на апартамента става дума.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В отговор на Жоро-01 - вече влязох в доста аптеки. Почти нищо не можаха да ми предложат и ме препращаха към ветеринари (където също бях).

Самите бълхи са много странни! Те са мноого малки - дълги са едва милиметър и са бели. (Поне по мои проучвания). Иначе дървеници или нещо черничко - няма! Те са като невидим враг!!

И точно че мен са ме харесали!! Другите не ги ядат, само мене. Нещо странно е това същество и нетипично.

Спрейове против бълхи - само био кил намерих, но и като цяло не ме устройват - аз искам да ги премахна. Тези бълхи ходят по хората. Мислим, че са котешки (има котка на село и все се чеше).

Въшки не би трябвало да са - ходят най-вече по краката, последно на главата се качват. Изкъпах се с шампоан за въшки след пълното си отчаяние на положението - надявам се да помогне.

Мироки - благодаря за инфото. Може и с Райт да пробвам, тъй като чух че било много ефикасно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност малко е под въпрос дали е котешка бълха - почвам да си мисля, че са дрешни въшки.. Мръсно бели са, плоски, дълги милиметър. Главно долу по краката се усещат - да погледнеш - няма нищо... Не е като тези черните да ги видиш и хванеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

добре де, защо трябва да пишем горе долу едни и същи неща в две теми. Нямайте съмнения, четем за вашия проблем и мислим денонощно как да изтребим бълхите албиноси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма бели бълхи, освен ако не са, както колегата отбеляза албиноси.

Бялото може да е въшки или кокошинки (от птици)

За райд флакон, пробвай, но това е мухозол. По-добре е това, което писах, не е скъпо. Всичи ветеринарни клиники добре ги познават. Естествено ще предложат заместител за 2 лв. За бълхи и той помага донякъде, но не и за хлебарки. Но е по-добре това, което писах. Айкъна има ефект няколко седмици и е ефикасен, мухозола (или друг флакон) е за днес до проветряване. Става и Бандит10, а за самото животно сложете капки сибацил.

Трябва нещо, което се разтваря в момента и е за поне 5 литра вода, за да можете да го разтворите в 2.

Не забравяйте въпреки, че се води безобидно, да е преди обед и да ползвате нещо на носа и да се изнесете всички от вкъщи за поне 2 часа, с прозорци отворени.

Всички казват, дори и като пръскат за хлебарки, че не пречи, но после ми текат сополите 1 час.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Така е трудно да се каже, ако не се знае точно за какво животно става въпрос.

На този сайт има снимки на 3 вида въшки

http://ddd-control.eu/vushki.htm

И на 4 вида бълхи

http://ddd-control.eu/balhi.htm

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прощавайте, просто човек наистина не е на себе си в един момент от подобни проблеми. Наистина е шокиращо и изтерзаващо, та от отчаяние търся информация отвсякъде!!! Наистина не го пожелавам на никой!

В интерес на истината нещата започнаха да се подобряват. Ветеринарката ме призна за голям килър :happy: За една седмица, занимавайки се само с този проблем съм почти на финала. (И станах спец по познания за вредители!)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Без значение каква членестонога гад ще трябва да се обезврежда, според моя опит, най - ефективни са ектомин и кардецид.

Трепят всичко и са без странични ефекти спрямо хората. Ектомина дори е безвреден за хора (мисля и за всички гръбначни).

Ектомина (кардецида - също) изтребва всяко членестоного в периметъра на обработка и поддържа третирания периметър чист със седмици.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

фипронил и s-метопрен във Фиприст Комбо е трепач на бълхи и кърлежи у всички домашни животни. Спот-он форма, т.е. накапва се в дорзалната област около 7ми шиен и 1ви гръден прешлен и след попиване на мазната течност животното е защитено от неприятелите а покрай него и стопанина му  ;-)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...