Отиди на
Форум "Наука"

За Медицинските Университети


Recommended Posts

  • 3 седмици по-късно...
  • Мнения 116
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Такова училище няма- наблягай на химия и биология. В някои училища има паралелки със засилено изучаване на тези предмети.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Чувал съм ,че има специализирани училища (гимназии) в Румъния, в които се учи само даден предмет. Има математически, химически, биологични, физични гимназии. :dry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Ами 1 - в доста училища има паралелки с хуманитарни науки ,2 - една приятелка отиде в .. как беше , нещо "за изучаване на древни езици и култури" за да учи и латински и после да си учи медицина.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
Къде мога да немеря учили6ще за кандидатстване за 7 клас подготовка за медицина ?

Братко киноманяк, филма дето си гледам "House M.D." e мн як :) евала на сценаристите направо си е зарибявка и поражда голям интерес.Лично аз след първите няколко сезона докато се усетя и вече бях прочел 3-4 книги по 3 страници по медицина начинаещи е колекцията от знания ми се обагати рязко.Дайе за момен си мисле като тебе дали да зарежа информатика дето занимавам с нея от 2 години професионално и да се хвана за биологията дето винаги съм искал да уча обаче свърши третия сезон и мерака ми мина като слезнах пак на земята :)

Ако искаш да учиш медицина и не е твърде късно наблякай яко на биология и химия,копувай си учебниците до 12 клас за профилиране подготовка плащай си нета и се рови за всичко дето ти трябва ако ше ставаш добър доктор.Само внимавай да не се получи така че да те домързи по средата и докато се усетиш ше ровичкаш зъбите на некой пенсионер или ше четеш книги за кинезотерапия.

Най-добре хубаво си помисли какво точно искаш да учиш щото утре може да гледаш филма "Хакери" да и си промениш мнението.Не забравай че тва с Хаус е само на филм и нищо не е такак както го дават , аз лично съ проверил че така работе не стават.Питай някой роднина ако може да те уреди един ден в отделение диагностика и ше разбереш че не тва което излежда.

Dare for more :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте! Днес се регистрирах и искам да поздравя хората,които са създали този форум ,защтото той наистина е нужен за хората интересуващи се от наука. :good:

Темата ми е свързана с кандидатстването за Медицински университет София.

Има ли хора от форума,които са решили да кандидатстват медицина тази или другата година?Ще се радвам,в тази тема да обменим малко информация за подготовката и трудностите :book:

:v:

Редактирано от Р. Теодосиев
Редакция на заглавието
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Благодаря! wbg-science

Като цяло има...аз лично познавам човек искащ да учи медицина...

Имам също приятел, който завършва вече медицина...и да ти кажа...не е една от лесните дисциплини както и най-добронамерени от гледна точка на развитие в България...и искам да ти задам следния въпрос...

Защо искаш да учиш медицина?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
Здравейте! Днес се регистрирах и искам да поздравя хората,които са създали този форум ,защтото той наистина е нужен за хората интересуващи се от наука.

Темата ми е свързана с кандидатстването за Медицински университет София.

Има ли хора от форума,които са решили да кандидатстват медицина тази или другата година?Ще се радвам,в тази тема да обменим малко информация за подготовката и трудностите

Здравей аз се подготвям за кандидатсване в МУ София, ако имаш някакви въпроси задавай. :post-20645-1121105496:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

НПМГ(Национална природо-математическа гимназия) Имат доста разширено обучение по предметите, необходими за кандидатстване медицина. Основните предмети, на които трябва да залягаш са биология и химия предимно, но освен тях: физика и математика. Но, както казаха по-горе, медицината е може би най-тежкото от всички неща, които може да следваш. Първо обучението е най-дълго за висше в сравнение с други. Между 8 и 9 години. Аз също съм се ориентирал натам, но смятам да уча във Франция, защото в България няма почти никаква реализация, ако не работиш частно. На този етап ти препоръчвам да си избереш някоя езикова гимназия, където в 11 или 12 (по-добре в 11 разбира се) клас се профилираш по определени предмети. Лично аз, уча във Френската гимназия в София (9 ФЕГ) и съм профил биология и химия. Подготовката по тези предмети, специално в моето училище е на много високо ниво и има над 90% успеваемост на кандидат-студентските изпити. Ако пък до тогава се откажеш от медицината, има и профили математика и информатика, история, френски и литература и география и математика. Не ти казвам да учиш задължително в моето даскало, но по начало си избери такова с различни варианти за по-нататъшно развитие. Пък и един език, особено западно-европейски е голямо предимство ;)

Да бъдеш лекар е една от най-стойностните науки, но далеч не е като на филма :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте на всички !!! Аз също се подготвям за МУ-София,но зная , че е доста трудно !!! Някой от вас които се подготвяте - бихте ли ми казали какво точно правите - пишете темите , решавате тестове ... ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Благодаря! wbg-science

Като цяло има...аз лично познавам човек искащ да учи медицина...

Имам също приятел, който завършва вече медицина...и да ти кажа...не е една от лесните дисциплини както и най-добронамерени от гледна точка на развитие в България...и искам да ти задам следния въпрос...

Защо искаш да учиш медицина?

За мен това е професията,която може да ме направи щастлива.Няма нищо по хубаво от това да виждам онази светлинка в очите на хората ,която блести след като си им помогнал.Аз съм имала възможност да я видя и искам да ви кажа,че чувсвото е незаменимо.Нито тежкото учене,нито напрежението в подготовката ,не би ме спряло да постигна това върховно щастие! :smartass::animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Здравейте на всички !!! Аз също се подготвям за МУ-София,но зная , че е доста трудно !!! Някой от вас които се подготвяте - бихте ли ми казали какво точно правите - пишете темите , решавате тестове ... ?

Аз съм си взела конспекта и строго се придържам към него.Също така решавам задачите от сборника по химия(пак на МУ София).Те са ми най-трудни,защото освен логика си изискват и подробни дефиниции.Но с повече решаване стават леки. :)

Относно темите по Биология и Химия ще ти дам един съвет от личен опит:трябва нон стоп са ги преговаряш,защото по някое време може да се появи „синдрома на забравяне” и... лошо! :head_hurts_kr:

А ти как се готвиш? В какво намираш трудности? :117:

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Ето малко информация за кандидатстващите Медицина:

П Р А В И Л Н И К

За прием на студенти в Медицински университет-София

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЕМ НА СТУДЕНТИ В МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ - гр. ПЛОВДИВ ЗА УЧЕБНАТА 2008/2009 ГОДИНА ЗА ОБУЧЕНИЕ, ФИНАНСИРАНО ОТ ДЪРЖАВНИЯ БЮДЖЕТ

Състезателни изпити

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА КАНДИДАТ-СТУДЕНТСКИ ИЗПИТИ

Биология Химия Моделиране

МУ-София 08 юли 15 юли 21 август

МУ-Пловдив 07 юли 14 юли

МУ-Варна 11 юли 18 юли

МУ-Плевен 10 юли 17 юли

МФ-Ст.Загора 09 юли 16 юли

СУ-медицина 11 юли 18 юли

Успеех на всички! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много ти благодаря! Това е ценна информация за всички кандидатстващи,защото понякога се случва,човек да не е разбрал правилата и да се провали заради това.

:good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Така, мили ми бъдещи студенти по медицина. Ще ви издам една сериозна "тайна", която предполагам всички знаят :gossip: В конспекта за Медицинския Университет са указани едни специфични учебници, особено са ВАЖНИ - трябва да ги знаете буквално наизуст и трябва да ползвате ТЯХ. Тестовете по химия трябва да се решават със затворени очи. Принципно е добре да запомните всичко заедно със запетайките. Импровизациите са особено опасни и за двата изпита, където има теоретична част.

И аз ви желая успех :bigwink: На първо място притеснението ви трябва да се АНИХИЛИРА, а това се случва като изядете учебниците..до последната корица...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И аз пожелавам успех на на всички кандидат-студенти, на които им предстои кандидатстване с изпит по биология (най-зубрашкия изпит - което значи, че едновременно е хем най-трудния, хем най-лесния), но не мога да се сдържа да не обърна внимание на мечтаещите да станат лекари, че само около една трета от завършилите медицина, работят нещо, което наистина може да се нарече медицина - останалите са или чиновници, или търговци, или пък изобщо са извън сектора. Така че - смисълът на следването по медицина е да се вземе съответната диплома - дали ще станете действително лекари - този избор ще ви предстои след няколко години, чак след дипломирането, не сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей! :) Аз кандидаствах миналата година в МУ София, биологията я бях изяла просто с кориците-имах 5.80, ноооо химията ме прецака така да се каже (4.50). Така че ако си твърдо решила да кандидастваш медицина те съветвам да не се ограничаваш само до един ВУЗ- кандидаствай поне в 2-3 както направих и аз ;) Другаде ми излезе късмета и сега съм много доволна :) И си чертай всички възможни схеми!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
... кандидаствай поне в 2-3 както направих и аз ...
Това зависи от човека - кой както е свикнал - за един е по-добре да се съсредоточи на едно място, а ако има второ - да е само за тренировка, на друг не му пука да се яви и на пет места. Освен това - ако кандидатствате на повече от едно място - имайте предвид, че има разлики в изскванията. Аз съм готвил кандидат-студенти само една-единствена година и се отказах, не че нямаха успех, а просто защото, както и всяка друга дейност, ако я вършиш както трябва отнема много време и реших че не си струва - та тогава, понеже се бяха съсредоточили върху МУ-София, се оказа, че в пловдивския МУ оценките им са доста по-ниски - просто защото там изискванията са други.

И още две неща се сещам да ви кажа - не вярвайте на тези, дето ви разправят за някаква корупция при приема в МУ-София! - и аз си мислех че има, изхождайки от изключително високата степен на корумпираност сред лекарите изобщо, но тогава се случиха две неща, които ме убедиха на 100%, че приемът в МУ-София се провежда абсолютно коректно от администрацията на висшето училище.

И се сещам за примера с онзи "лекар" от костинбродската Бърза Помощ, който дълги години беще работил с фалшива диплома, без изобщо за има недоволни пациенти - даже го бяха хванали не заради недоволни пациенти, а заради някакво тъпо документално недоглеждане от негова страна - вече не помня какво точно. Това просто като тема за размисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"НПМГ(Национална природо-математическа гимназия) Имат доста разширено обучение по предметите, необходими за кандидатстване медицина. Основните предмети, на които трябва да залягаш са биология и химия предимно, но освен тях: физика и математика"

Това не го разбрах? На мен в момента воабще не ми трябва математика и физика но като си решил учи я ;) А относно НПМГ- имам колега от там и .... айде да не обиждам гимназията!

Влез в някоя гимназия с профил биология и химия както те посъветваха и другите :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте на всички участници във форума с надежда един ден да се срещнем по коридорите на някоя медицинска институция и да кажем "Здравей Колега!". Аз имам 1 въпросче...знаете ли случайно кога са датите за подаване на документите за кандидатстване. Разбира се очаквам отговора, че го има в интернет и в справочниците, но поради неспособноста ми да обиколя 6те университета и поради по гадния факт, че сайтовете на университетите не са обновявсани от Бог знае кога се надявам такъв отговор да не се появи :bigwink: Благодаря в "аванс" :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте и аз ще кандидатствам Медицина и там другите неща тази година и искам да обменям инфо с бъдещите колеги :) така, че направи искам скаипове на тези, които ще кандидатства, че във форумите много бавно става и не ми се занимава да пиша моментарчета всеки ден по добре skype - моя е " mitakoz " направо можете да ми се включите :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте аз също ще кандидатствам медицина 11 клас съм, но още не съм се подготвяла усърдно вече е време да го направя. Химията не съм учила както трябва, но смятам да я разуча от самото начало упорита съм и ще постигна целите си, желанието ми е да помагам :help: на хората. Умолявам всеки занимаващ се с медицина и кандидат студент по медицина да ми пишат на skype - VANESA 7777777 . Пишете няма да сгрешите... Ще бъдете очаровани :biggrin:undefined

Редактирано от Р. Теодосиев
превод от латиница
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте и от мен...ами и аз съм 11 клас...и ще кандидатствам догодина с медицина в Пловдив...който има интереси като моите да пише в skype- reni818 :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами аз уча в природоматематическа паралелка на една обикновена гимназия и ми е доста добре в предвид факта, че ще кандидатствам с медицина. Профилите ми са Биология, Химия, Математика и Информационни технологии и мога да кажа с ръка на сърцето , че получавам доста добра подготовка по тези предмети, особено по Биология :))) , преподавателят ми е точно като някой университетски професор, малко луд, но истинска енциклопедия :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Потребител
Така, мили ми бъдещи студенти по медицина. Ще ви издам една сериозна "тайна", която предполагам всички знаят :gossip: В конспекта за Медицинския Университет са указани едни специфични учебници, особено са ВАЖНИ - трябва да ги знаете буквално наизуст и трябва да ползвате ТЯХ. Тестовете по химия трябва да се решават със затворени очи. Принципно е добре да запомните всичко заедно със запетайките. Импровизациите са особено опасни и за двата изпита, където има теоретична част.

И аз ви желая успех :bigwink: На първо място притеснението ви трябва да се АНИХИЛИРА, а това се случва като изядете учебниците..до последната корица...

Можете ли да ми кажете, от къде мога да се сдобия с този конспект за МУ. Просто искам да знам какъв материал трябва да бъде научен по химия и биология.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...