Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

  • Потребител
Браян Адамс ли беше? :)

даже не знаех че е пял в българия,не е той.Ти обаче разчиташ само на знания, ся гледам че концерта на Браян е бил на 29 ноември 2006, хич не е той.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами в момента точно разчитам само на налучкване :P айде още един опит - Депеш Моуд?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами в момента точно разчитам само на налучкване :P айде още един опит - Депеш Моуд?

евала това е концерта от турнето на последния им албум "playing the angel" която дума ми беше и първия жокер, кръга от възможните хора се стесни само до тримата им членове, да чуя сега кой е тоз дет маха на публиката :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е предполагам, че е вокала, незнам как се казва, но най-лесното е да го проверя. С други думи ме мързи :laugh: и продължавам направо със следващия въпрос:

Как се нарича тази бойна формация и от кой е въведена?

718974389qo.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това не е ли фалангата на Александър III Македонски (Велики)?

80436314b1falangakg2.th.jpg

Редактирано от Bathory
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А! Историк, не очаквах да се появиш тук, затова зададох по-елементарен въпрос :) естествено, че е македонската фаланга. Давай нататък.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кой е човекът, изобразен на тази статуя?

Кликнете върху файла, за да се уголеми!

statuemervercingetorixavg1.th.jpg

Редактирано от Bathory
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Е предполагам, че е вокала, незнам как се казва, но най-лесното е да го проверя. С други думи ме мързи :laugh: и продължавам направо със следващия въпрос:

тз тз никво уважение към играта баси баси,нищо ае ;) да той е

колкото до новата загадка,ми нямам си идея за сега ама страшно много ми прилича на Астерикс, анимацьонния герой даже що да не пробвам с него, може пък да е историческа личност :), та тва той ли е :whistling:

имам и един образователен въпрос,за предните редици на фланга ясно защо са копията,но тези отзада дето стърчат с ква полза са,в смисъл като влязат в битка полза ще има само от предните редици а до тия задните като се докопа някой си меч за близак контакт, копиеносците дето им стърчат копията мисля, че нямат шанс а и как да ги свалят като пред тях има и техни хора,е как е работила тая формация,в кви ситуации се е ползвала?

току що разгадах кой стои и зад лицето на Астерикс

Това е Vercingetorix (напрао го копнах че на БГ нз как да го напиша :) ) вощ на някво Галско племе Арверни и май май той е повел Галите с/у Рим през минус 52-ра година :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, това е галският предводител Версенжеторикс (Vercingetorix).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Отпечатък от първата стъпка на Армстронг върху лунната повърхност. Или поне така твърдят НАСА и американската киноиндустрия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Отпечатък от първата стъпка на Армстронг върху лунната повърхност. Или поне така твърдят НАСА и американската киноиндустрия.

там дето е намерих не пишеше да е първата но пък нали хвана основната идея, че е стъпка на луната :) ти си

ииии аре и други да се вклиючат в играта е

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
имам и един образователен въпрос,за предните редици на фланга ясно защо са копията,но тези отзада дето стърчат с ква полза са,в смисъл като влязат в битка полза ще има само от предните редици а до тия задните като се докопа някой си меч за близак контакт, копиеносците дето им стърчат копията мисля, че нямат шанс а и как да ги свалят като пред тях има и техни хора,е как е работила тая формация,в кви ситуации се е ползвала?

Ами първите редици понасят челния удар, задните изчакват реда си, ако тези пред тях паднат и чак тогава навеждат копията към врага, но фалангата е практически непробиваема - с помощта й Александър Македонски е измелял всичко живо от Балканите до Индия. Номера е точно в това, че гъсто строените редици с дълги наведени на пред копия не позволяват на вражеските мечоносци да скъсят дистанцията и да ги посекат, а ги намушкват от разстояние.

:arrow_1: И така продължаваме - кво става тука на тая картинка?

hhhoon1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Картинката е възмалка и ми е малко трудно да се ориентирам. Ще са е някаква испанска гравюра за среща на касик с конквистадори. Това ще рече, че са възможни наколко кандидатури - срещата та Писаро с инката Атахуалпа, срещата на Кортес с Монестума или с касика на толтеките (или някой друг касик).

Най-вероятно ще е обаче срещата на сапа-инката с Писаро. При срещата епископа обяснил, че тази земя принадлежала на папата, защото бил наместник на св. Петър и на императора; затова инката трябвало да се подчини на изпратените от тях епископ и губернатор Атахуалпа отговорил, че не чувал ни за св. Петър, ни за папа, ни за император, а още по-малко за Кастилия и попитал, имат ли някакво доказателство за претенциите. Епископа се позовал на Библията. Атахуалпа поискал да я види, разлистил я и казал, че тази книга не му говори нищо. Тогава епископа призовал конквистадорите да нападната и започнала касапницата...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Касапница е доста точно казано, само че като в кланница - испанците колят, а индиянците стоят като статуи :doh:

Това е точно моментът когато отчето и инката водят религиозно-философския си спор, а Атахуалпа държи библията в ръката си. Има и малка съзнателна (предполагам) неточност - свещеникът е излязъл сам на площада само с един преводач, а на картинката Писаро гордо стои до него, когато всъщност се е криел зад постройките в края на триъгълния площад.

Както и да е - давай твоята картина-загадка :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

аман значи от историци, само с вас се боря, тъй ся сесията ми свърши и мога да помисля в/у картинкатааа

първото което ми прави впечатление е, че има трон и този пред него е крал,цар,княз,хан не знам :) ще подскажеш

също пред него гледам един тип свири на гадулка или нещо подобно и с фолклора не съм много на ясно но мисля, че едва ли се ползва по цял свят, първо си мислих че е някакъв циганин, ама едва ли ще го пуснат при краля :) тааа освен на балканите другаде свири ли се на подобни инструменти :post-20645-1121105496: (пак ще подскажеш ;) )

като гледам и дрехите (не си личат много ясно цветовете са много еднотипни и приливат един в друг) но общо взето ми се струват някак семпли на селяни, абе в смисъл струва ми се доста отдавна свалям го до преди 10-ти век.Сега добавям ииии чергата която е пред 'краля' и леле бяло-зелено-червено :) като добавя балканската гадулка и идеята, че се намираме преди 10-ти век мисля че става въпрос за български хан (може и цар де,ама хановете са повече) :) който явно празнува нещо,едва ли е коронясване щото короната вече си му е на главата някоя битка или нещо от сорта,сигурно пак сме размали византииците,е :) как са ми идеите Галахад

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

z_z_z_z, има и по-лесен вариант за разтълкуване на картинката,просто е необходимо да се сменят имената в посочения линк.... :)

Аз се пробвам със:хан Крум празнува след победета си над византийския император Никифор Геник през 811 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
хан Крум празнува след победета си над византийския император Никифор Геник през 811 г.

Да, това е.

Мислех да преименувам файла, но както посочи z_z_z_z картината не блести с начина, по който е представено събитието гъдулки, шарени черги, тези дето са в близък план са в гръб.... Миниатюрата от Манасиевата хроника е къде-къде по-насочваща. Тъй че рискувах цял месец да давам жокери. :116:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тази мисля, че се казваше "Придворните дами" или нещо от сорта. А човека вляво с четката е самият Веласкес, демек това отчеасти е и автопортрет ;)

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, това е или както още е популярна: "Менини" - инфата Маргарита с нейните придворни дами. Вляво с четката е автопортрет на Веласкес, а в дъното в огледалото се виждат кралят и кралицата. Доста коментирана картина, но аз не я харесвам. Атрактивното е позицията на зрителя - на практика художника Веласкес е срещу зрителя и всуе едно че рисува него. Другото е, че се вижда раздвижване сред дамите на инфатата, но на какво се дължи се разбира кето се погледне в огледалото - в залата влизат краля и кралицата. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Бинго - това са грандиозните танкови мелета при Курската дъга (1943). До момента гугъл води играта с най-много точки :biggrin: Занапред ще скривам адресите. Ти си.

Г-да, аз съм сащисан от тая снимка. Танкът, който минава отгоре върху руските окопи е 100% руски! ?!?!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Незнам какъв е случая, може да е бил пленен :hmmm:

Какво е изобразено на тази картина? И понеже загатката не е много трудна искам още един отговор - Какво е неточното в нея?:

docpic1xf7.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...