Отиди на
Форум "Наука"

Каква музика слушате


Warlord

Каква музика слушате  

154 потребители са гласували

  1. 1. Каква музика слушате

    • Класическа
      57
    • Народна
      25
    • Рок
      85
    • Метъл
      80
    • Рап
      17
    • Поп
      32
    • Електронна
      27
    • Чалга
      5
    • друга
      30
    • всякаква
      27
    • църковна
      13
    • предкласика
      16
    • world music
      15
    • Jazzzzzz
      34


Recommended Posts

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Администратор
Преди 13 часа, fixxxsers said:

Един от най- силните клипове, които съм гледал...колкото семпъл, толкова и проникващ

Като гледах твоя клип се сетих за този:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

радвам се, че ти харесват FFDP :)

по този случай

Лошото е, че Ivan Moody (вокалиста им ) беше заявил, че се оттегля...проблеми с алкохола. От август обаче отново е с групата и стискам палци да се е преборил с този проблем, но това е трудна битка....много.

тази песен Ivan я направи вероятно в опит да се извини за поведението си и разни изцепки пак свързани с C2H5OH по- рано.

 

 

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз имам такива очила за заварка с оксиген или иликтричество, но когато са свалени хептен нищо несе вижда само ивицата на пламъкът.....

Képtalálat a következőre: „hegesztőszemüveg”

Без майтап. Това е трогващо....90 000 души пеят  I won't back down в спомен на Tom Petty.

 

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Всъщност вече съм на доста години, физически, спокойно могат да ме нарекат дядо, но за жалост не съм за сега. Мисловно, умствено, психически се чувствам като поне 80, 90 годишен дедо, в много добро физическо и психическо здраве. Изгубил съм си порива, но с чалъми мога да катурна не един и два Юнака в разцвета си. Казвам ви това по следната причина, мисля , музиката за нещо различно от това което вие вменявате. Аз си правя музика сам, в главата ми или с малко помощ, когато сметна че имам нужда. Предлагам да помислите внимателно върху това какво всъщност е музика, как влияе, въздейства, как бива евоюлирана, причините, как е насочвана, Защо, кои групи биха имали влияние, как се вписва в общото усещане за Живот, Визии, как и с какво се развиват, би ли могло да има Намеса, Защо !

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 19 часа, laplandetza said:

Казвам ви това по следната причина, мисля , музиката за нещо различно от това което вие вменявате.

Макар да мисля, че това е за друга тема, кажи какво мислиш, че вменяваме ние с музиката? Любопитно ми е. А иначе от твоето мнение май, май само това изречение разбрах.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 14 часа, fixxxsers said:

кажи какво мислиш, че вменяваме ние с музиката?

Бих искал да задам същия въпрос. 

Преди 14 часа, fixxxsers said:

това е за друга тема

Темата е подходяща. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

вменявам.....Нито един от онлине тълковни речници не може да ми каже какво означава конкретно тази дума?:bn:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 8.10.2017 г. at 23:49, laplandetza said:

...музиката за нещо различно от това което вие вменявате. Аз си правя музика сам, в главата ми или с малко помощ, когато сметна че имам нужда. Предлагам да помислите внимателно върху това какво всъщност е музика, как влияе, въздейства, как бива евоюлирана, причините, как е насочвана, Защо, кои групи биха имали влияние, как се вписва в общото усещане за Живот, Визии, как и с какво се развиват, би ли могло да има Намеса, Защо !

Музиката дълбае психиката по спомените (смисълът на "вменявам") - предизвиква спомняне на къде хубави, къде смешни, къде неприятни ситуации.

В музиката има и математика - цели тонове и полутонове:). Но, наистина - най-често са субективни изказванията : Какво е музика и как въздейства.

Ние, хората, чуваме с ушите си, ама и с костите на черепа, гръдния кош и т. н. - с почти цялото тяло, реагира на - звук, инфразвук. и ултразвук. Това, смесено със "сладки" спомени, прави привлекателността на музиката, като част от живота, въобще. И нали - Затова, почти всеки иска да е в "хармония" със Света. Най-много хармония има в приятната музика... В последно време стана и "назидателна" с твърдостта си - високи честоти и ниски и силни дранета на струни - гласни и др...., че и ... силно да се чува, въобще?!:ag:

пп Аз съм възпитан с Бийтълс - те въведоха ритъм на бърз влак (тогавашен "бърз"). Свирил съм почти три години (барабанист) - тук-там, като година и половина в състав, почти редовно представяне (имахме успех)... И все съм се чудил на ... другите състави (и озвучители)- как пък не нацелиха съотношението на силата на ниските и високите честоти така, че тембърът да е общ и приятен за ухото - средностатистически, де.:) По радиото - въобще ги нямаше ниските (изрязани) - става "крякане" вместо пеене. Също и с телевизията.

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 + от мен. Мерси. 

И ето едно на Илеш от 1969 година. 

Историята е това, че при записът на плочата останало време. И нямали такава песен с която маже да се запълни. А барабанистът винаги се е оплаквал, че никоге са саму давали възможности да покаже какво знае. Тогава директорът му казал, ОК, седни и покъжи импровизирай какво знаещ. И той седнал и почнал, 

-Имам си приятел,

постоянно играел,

майка му горката

и писнала главата...и тнт.

Така останало парчето.....:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И аз благодаря! Рядко се случва точна настройка на барабаните... Добър е!:)

https://www.vbox7.com/play:f7a2b68818

 

Ако го изтраеш и ... следващото не е зле:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

:) е, това е добре, че си бил барабанист и отбираш от музика. Ето един език, на който можем да се разберем, защото иначе трудно асимилирам това, което искаш да кажеш.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

Последните месеци 10-15 песнички направо ме омагьосаха. И не мога да спра да ги слушам.


 

 

 

 


И всякакви подобни.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

   Малко гласове. Вече чухме Ivan Moody от Five Finger Death Punch ( искрено се надявам да не се разпаднат и Иван да се пребори със зависимостите), както и David Drayman от Disturbed. Страхотни!

Тук Chad Gray ...какъв контрол на гласа!

 

 

Brent Smith от Shinedown. Един от най- големите таланти в днешно време (според мен). Жалко, че посещението му в България остана абсолютно незабелязано.

 

to be continued...

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Макар и да изпитвам някакъв вид идеосинкразия клоняща към непоносимост към Slipknot, на Кори Тейлър не мога да му отрека таланта.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...