Отиди на
Форум "Наука"

Каква музика слушате


Warlord

Каква музика слушате  

153 потребители са гласували

  1. 1. Каква музика слушате

    • Класическа
      57
    • Народна
      25
    • Рок
      84
    • Метъл
      79
    • Рап
      17
    • Поп
      32
    • Електронна
      27
    • Чалга
      5
    • друга
      30
    • всякаква
      27
    • църковна
      13
    • предкласика
      16
    • world music
      15
    • Jazzzzzz
      34


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

"Ария" чувал ли си ги? :)):

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 1,3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Аз мисля,че всеки има право да си слуша това , което му доставя удоволствие. :)): За това мразя изрази от сорта на "само...еди к'во си".Аз си слушам наистина всичко,зависи от това в какво настроение съм. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

^хе,не всеки,които твърди,че слуша САМО определен вид музика,се изсилва или има предразсъдъци...аз съм чула много различна музиkа през живота си,намерила съм това,което ме удовлетворява най-много и затова слушам само него...кво?А иначе съм минала през периода,когато "слушам от всичко"...ми не винаги става :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Heavy metal,power and speed metal;понякога и hard rock.Общо взето музиката която слушам е доста разнообразна,като се започне от неповторимите родопси ритми и се стигне до Sepultura.Зависи понякога се е случвало с часове да слушам стари диско хитове,всичко според настроението :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребители
:hmmm: Чудя се не е ли редно чалгата да се брои на едно с народната и класиката - все пак си е народно творчество и е неперходна от векове - още Алеко Константинов се оплаква от нея. :band: :banana: :band1::thundergod::yahoo::yahoo::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Чалгата е циганско-турска "музика", а не българска, още повече пък народна или класика.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Аз слушам много видове музика ,но най-много МЕТЪЛ . Класика не слушам , българска музика слушам , но не и чалга .

Чалгата е циганско-турска "музика", а не българска, още повече пък народна или класика.

Вярно,вярно .Даже думата е турска - превод "музика".

И каква стана тя - във всички кръчми чалга и фул народ, пък като опре до гласуване - само 1 глас. :doh:

То и за унгарския чардаш, испанското фламенго и руските романси братята роми имат не малка заслуга, ама минава за типична национална музика.

:thundergod::whistling:

:good::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

:wavetowel2::groupwave2:

Ай засвирайте ми чалгии,

една песна мерак иска

да се сетам за младостта

да си врати сърце радостта.

Свирайте ми чалга ке е,

свирайте ми все от сърце

празник ми е на душата,

сега пеям за младостта.

:clap3::clap::clap3::clap::clap3::clap::clap3::clap::clap3::clap::drinks_cheers::drinks_drunk: :drunk: :drink::flowers::gossip::wavetowel2:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Харесвам неща от родът на линкин парк,рамщайн,гуано ейпс,годсмак,металика,димо боргер и т.н. от тоя род

Слушам обаче и друго включително чалга.

Сега се сещам за бай Ганьо който пееше чалгата,, На фустана ти тигеля изгори на мен джигеря,,. :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Фружине, чалгата ни е натресена в резултат на турското робство ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пък според Ататюрк прословутите турски маанета си били византийска музика, а истинския турски фолклор можел да се чуе по селата в Анадола. :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Същите маанета ще чуеш и по Анадола - не се съмнявай. А ако тръгнеш от Истанбул чак до австрийската граница няма да чуеш нищо по-различно от същите тези маанета. Още една причина да уважавам личността Кемал Ататюрк - освен всичко останало е съзнал, че чалгата е пумия и се е опитал да прехвърли вината за нея на друг (византийците) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Щеше да е хубаво, ако можеше да се избира по повече жанрове. Примерно аз слушам метъл и електронна и трябваше да гласувам само за метъл :(

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Щеше да е хубаво, ако можеше да се избира по повече жанрове. Примерно аз слушам метъл и електронна и трябваше да гласувам само за метъл :(

Що бе аз слушам предимно метал, но и класиката си е класика и за нея гласувах щото никой не я барнал...и така можеш да направиш и ти виж електронната никой не я е щракнал и така ти ще го направиш... :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Фружине, чалгата ни е натресена в резултат на турското робство ;)

Това е още една причина за омразата ми към турците в един исторически период/няма да казвам че ги мразя и сега щото ще ме обвинят в насаждане на расова омраза/. :v:Това че чалгата е византийска музика ме кара само да се заливам от смях.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Аз също слушам класика. И в този музикален жанр се опитаха да направят различни вариации. Предполагам, че си слушал произведения на Моцарт и Вивалди в изпълнение на ел. инструменти. Честно да ти кажа изпълнението на обикновените класически инструменти е много по-хубаво, отколкото това електрическите. По време на тази зимна олимпиада в Торино имаше един съвременен аражимент на Болеро на Равел. Чието звучене на мен никак не ми хареса. Предпочитам да слушам оригинала на Равел и слава богу че го имам. Оригиналното произведение трае 15.51мин.

Макар да гласувах като теб за класическата музика, аз слушам още и български фолклор ( предимно родопска, трънска и принска музика ), поп и рок. Българската естрада от 70 и 80-те год. на мин. век също заслужава внимание. Мисля, че Емил Димитров скоро няма да бъде надминат. Аз съм от хората, които слушат различна музика, но задължително тя трябва да е стойностна. Мисля, че " Моя страна, моя България"-изпълнена от Емил Димитров спокойно може да се смята за неофициален български химн. :whistling::band::band1:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Повечето класически инструменти като пияното, клависина ( чембалото ), органа и други са заимствани от Византия. Самата Византия пък ги пренася от Персия. :band1::band:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Потребител

абе каквото и да си говорим всичко е според настроението. В определен момент ти е сдухано и само нещо класическо те оправя. Друг път си на маса и си се черпиш с приятели....че какво по-подходящо от малко мазна чалгица! :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Що бе, като ти е сдухано слушай Азис. Той пее тъжни песни освен това е много романтичен и ти пълни душата. Така ми казаха. А като ти е весело пак си пусни Азис (справка - радио Романтика и Мангал+) ама нещо по-така "Напипай го", "Айде почвай ме сега".

Кажи ми не е ли прекрасен света?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
И каква стана тя - във всички кръчми чалга и фул народ, пък като опре до гласуване - само 1 глас. :doh:

Ами то общо взето много момичета слушат и момчета почват заради момичетата и те и така .

А иначе ако съм във кръчма и съм след 5-6 чашка ракия мога и на казачок да се влюча ;)

П.П. Момичета нищо лично има и много които не слушат чалгия , но повечето слушат.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...