Отиди на
Форум "Наука"

Кой притежава Луната?


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки
Преди 6 минути, nik1 said:

в извествен смисъл, че като тракиец и колега предаваш фронта с познанията :) .Малко ме разочароваш тука ;)

това е "личното"

Онзи от Зелениково не го броя за тракиец, той е сбъркан отвсякъде, бъг в системата

 

 

Не вярвам, да си си помислил, че не знам къде е Стара Загора :D . То си е за голямо разочрование ако е така, не малко. По-скоро малко като родоотсъпник може да ме заклеймиш ;) 

Едит: колегата от Зелениково вероятно си живее добре, не го подценявай :) Жив и здрав да е!

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 31 минути, Joro-01 said:

Не вярвам, да си си помислил, че не знам къде е Стара Загора :D . То си е за голямо разочрование ако е така, не малко. По-скоро малко като родоотсъпник може да ме заклеймиш ;) 

Не къде се намира е Стара загора /или Пловдив/, а какво е като град, икономика, и история..

За такива неща не "заклеймявам" - всеки е свободен да си търси щастието извън България, тракиец съм, демек напредничав и либерален човек за тези, и много други неща :)/"Химнът" ни на емигранта чукна сто години - за къде и кога да се "дървим"? Само малоумните се дървят,/

ПС

Въпреки че сме най-либералните (но имаме по-големи резерви и дистанции към сърби и руснаци - виж мен , виж и Стинка, четете и тук http://www.osf.bg/cyeds/downloads/SocialDistancesReport.pdf) , тракийците си оставаме най-"жестоките" /твърдите/ и безкомпромисни хора..Един приятел, коренен македонец, с познания по близката история и българска наропсохология беше направил великолен разбор по въпроса с "жестокостта" на тракийците в исторически аспект.

Съветвам  къде нашега, къде наистина тези които ме виждат като "либераст", повече да не си правят безпринципни политики и игри на мой гръб във форума (не го приемам за обида това обръщение, боли ме кура как ме е нарекъл някой полувидиотен ватник или руснак, имам предвид други неща), че може да и ги намеря в къщите им или на работните им места.....и да се чудят откъде и какво им  е дошло.. Кой знае..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 11 минути, nik1 said:

Не къде се намира е Стара загора /или Пловдив/, а какво е като град, икономика, и история..

За такива неща не "заклеймявам" - всеки е свободен да си търси щастието извън България, тракиец съм, демек напредничав и либерален човек за тези, и много други неща :)/"Химнът" ни на емигранта чукна сто години - за къде и кога да се "дървим"? Само малоумните се дървят,/

ПС

Въпреки че сме най-либералните (но имаме по-големи резерви и дистанции към сърби и руснаци - виж мен , виж и Стинка, четете и тук http://www.osf.bg/cyeds/downloads/SocialDistancesReport.pdf) , тракийците си оставаме най-"жестоките" /твърдите/ и безкомпромисни хора..Един приятел, коренен македонец, с познания по близката история и българска наропсохология беше направил великолен разбор по въпроса с "жестокостта" на тракийците в исторически аспект.

Съветвам  къде нашега, къде наистина тези които ме виждат като "либераст", повече да не си правят безпринципни политики и игри на мой гръб във форума (не го приемам за обида това обръщение, боли ме кура как ме е нарекъл някой полувидиотен ватник или руснак, имам предвид други неща), че може да и ги намеря в къщите им или на работните им места.....и да се чудят откъде и какво им  е дошло.. Кой знае..

 

Ахаа... Е, мисля, че имам идея.

Това за щастиетооо... може да се каже

Последният ти абзац е интересен. Явно нещо е ставало... Така е, като не посещавам много мого другите форумни раздели.

В такава светлина не си те прдставях. Прояви снизхождение ако не са ти сбъркали мното.

Спартак съща е тракиец, така че... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Joro-01 said:

Ако мислиш, че можеш задвижи въпроса. Наутилос Минералс, може би вече добива от дъното.

Д-да задвижа въпроса ли? Да пратя Declaration of Ownership до ООН? Nautilus Minerals имат много лицензи за дълбоководен добив, но юридически ще имат право да започнат през 2020 г. Интерес имат и компаниите De Beers, Ridgeback Global Resources, Aker Wirth, NordGold. Морското дъно изобилства от елмази, кехлибар, злато и платина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Либертарианците винаги са изглеждали недолюбвани, поради простия факт, че класиците създават повече шум.

А резултатите са според поговорката "храни куче да те лае".

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 час, insighting said:

Д-да задвижа въпроса ли? Да пратя Declaration of Ownership до ООН? Nautilus Minerals имат много лицензи за дълбоководен добив, но юридически ще имат право да започнат през 2020 г. Интерес имат и компаниите De Beers, Ridgeback Global Resources, Aker Wirth, NordGold. Морското дъно изобилства от елмази, кехлибар, злато и платина.

За тебе само. Аз засега съм пас, виж Ник ако иска да се включи.

Много знаеш за фирмите от минния бранш. Дали да не те питам за Дънди Прешъс Металс? Сериозни ли са, как стоят на пазара с акции? Може ли някакво партньорство да измислим или да купим акции и струва ли си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, Joro-01 said:

За тебе само. Аз засега съм пас, виж Ник ако иска да се включи.

Толкова мащабно нещо сама за себе си няма да тръгна да правя. Идеите, които давам тук (предишната беше за Справочник на индексите), са за екипна работа. :)

Преди 57 минути, Joro-01 said:

Много знаеш за фирмите от минния бранш. Дали да не те питам за Дънди Прешъс Металс? Сериозни ли са, как стоят на пазара с акции? Може ли някакво партньорство да измислим или да купим акции и струва ли си?

Dundee Precious Metals Inc. извършват сделки след одобрение на регулаторите. Техен финансов консултант е Scotiabank Europe Plc. Активите им са напълно механизирани рудници с голяма производителност. Рентабилността е 41%.  

Останалото трябва да проуча и да направя някои изчисления.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
1 hour ago, insighting said:

Толкова мащабно нещо сама за себе си няма да тръгна да правя. Идеите, които давам тук (предишната беше за Справочник на индексите), са за екипна работа. :)

 

Е.. Вече поех другпът на развитие. Иначе може би бихме работили заедно, доколкото зависи от мене.

1 hour ago, insighting said:

Толкова мащабно нещо сама за себе си няма да тръгна да правя. Идеите, които давам тук (предишната беше за Справочник на индексите), са за екипна работа. :)

Dundee Precious Metals Inc. извършват сделки след одобрение на регулаторите. Техен финансов консултант е Scotiabank Europe Plc. Активите им са напълно механизирани рудници с голяма производителност. Рентабилността е 41%.  

Останалото трябва да проуча и да направя някои изчисления.

Там някъде, мисля малко повече. Сега не знам как е, от месец за месец зависи.  Обюо казано не печелят от златото в повечето случаи, но се добива мед и редки метали. В БГ рудата се преработва до концентрат, който се преработва в Цумеб, Намибия. Така ще е и с втория рудник, който може би юе тръгне преди нова година. Неща като еколкогични инцитенти оказват елияние на цените на акциите, но в това отношение засега се държат.

Закачах се само, не проуччвай, благодаря. Какво ли щеше да направиш ако имаше моята информация...

Редактирано от Joro-01
грешки
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Joro-01 said:

Там някъде, мисля малко повече.

За 2015 г. рентабилността е била 45%, а за 2017 г. - 41%.

1 hour ago, Joro-01 said:

от месец за месец зависи

Да, така е.

1 hour ago, Joro-01 said:

Така ще е и с втория рудник

Аз знам за 4.

1 hour ago, Joro-01 said:

Закачах се само, не проуччвай, благодаря. Какво ли щеше да направиш ако имаше моята информация...

ОК.

Как какво? Стокови фючърси. Там не се плаща цялата стойност на сделката заради марджин ефекта.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Точно на 20. е image.jpeg.2de5a4f6a26dc765835a217c2fc43051.jpeg 49. годишниниа от стъпването на Луната. Така, че американосите имат опция за нея, защото човечоси са стъпили, знаме са забили, и шепа пръст са донесли....

Всички атрибути са изпълнени, затова, че да имат право за нея....Kapcsolódó kép

Kapcsolódó kép Kapcsolódó kép

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 14 часа, insighting said:

Аз знам за 4.

Само да уточня, че другата дейност е търссене и проучване. Това не е малко като работа, често по света различни фирми се заниватат с добив и проучване,

Деистващ в България е само един - Челопеч, в Крумовград мисля към момента още не добива (трябваше) но може би всичко е построено, в Капан, Армения мисля го продадоха, но търсенето и проучването продължават. В Бор, Сърбия е търсене и проучване. В Намибия е металургично предприятие, където от рудния концентрат се вадят металите.

Всичката тази информация е достъпна на сайтовете, до момента не съм издал нищо. Спазвам някаква етика и те до известна степен етично се отнесоха с мен. Напуснах преди година.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Joro-01 said:

Само да уточня, че другата дейност е търссене и проучване. Това не е малко като работа, често по света различни фирми се заниватат с добив и проучване,

Деистващ в България е само един - Челопеч, в Крумовград мисля към момента още не добива (трябваше) но може би всичко е построено, в Капан, Армения мисля го продадоха, но търсенето и проучването продължават. В Бор, Сърбия е търсене и проучване. В Намибия е металургично предприятие, където от рудния концентрат се вадят металите.

Всичката тази информация е достъпна на сайтовете, до момента не съм издал нищо. Спазвам някаква етика и те до известна степен етично се отнесоха с мен. Напуснах преди година.

В духа на майтапа - не си дал и ... един бит информация!??

(един бит информация - Количество информация, заради което авторът й е бил бит!)

...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 14 минути, Малоум 2 said:

В духа на майтапа - не си дал и ... един бит информация!??

(един бит информация - Количество информация, заради което авторът й е бил бит!)

...

Аз такива проблеми нямам.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Това с продажбата на лунни парцели си е чиста далавера. Със същия успех може да се продават парцели на Сатурн или на Сириус ... или в Белерианд (измислен континент от творчеството на Толкин). Така или иначе купуваш нещо което никога няма да пипнеш. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Малоум 2 said:

един бит информация - Количество информация, заради което авторът й е бил бит!

Всеки организъм съдържа до 0.2 мг злато, което съответства на проба 550. За 1 кг такова злато е нужно население от 5 млн. души. Сетете се кой е избил толкова и се опитайте да живеете с това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 22.07.2018 г. at 6:41, Skubi said:

Точно на 20. е image.jpeg.2de5a4f6a26dc765835a217c2fc43051.jpeg 49. годишниниа от стъпването на Луната. Така, че американосите имат опция за нея, защото човечоси са стъпили, знаме са забили, и шепа пръст са донесли....

Всички атрибути са изпълнени, затова, че да имат право за нея....Kapcsolódó kép

Kapcsolódó kép Kapcsolódó kép

 

Bildergebnis für ÑпÑÑник 1

Съгласен съм - Американците първи стъпиха на Луната и взеха шепа пръст от там ! Но - руският спътник Спутник 1 първи навлезна в космоса , руските кучки Стрелка и Лайка са първите гръбначни животни пребивавали в Космоса и Майор Юрий Гагарин е първият човек навлезнал в Космоса. Така , че Луната е американска , но по тази логика Космоса е руски . За да се ползват от Луната, американсците трябва да получат разрешение да навлезнат в Космоса от руснаците ? 

Ãhnliches Foto

Bildergebnis für гагаÑин

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Du6ko said:

Така , че Луната е американска , но по тази логика Космоса е руски . За да се ползват от Луната, американсците трябва да получат разрешение да навлезнат в Космоса от руснаците ? 

Да продължим с логиката.

Икар първи се издига в атмосферата, значи руцснаците трябва да получат разрешение от гърците за да се вдигнат във въздуха.

Още нещо по "тази логика".

Американсците са сбирщина от гърци, руснаци и к'ви ли не, за това правят каквото си искат и не им трябва разрешение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Атрибутите липсват момчета....Атрибутите.

Стъпване, шепа пясък/или прах/ забит байрак.....?

Това за парцелите сега е още за мйтап.....Но, но дойде ли времето когато ще почнат да строят полигон за престартиране към вселената навярно ще има няколко най-подходящи места за пристигне от земята и за излитане към другите планети.....Тогава ще има значение това документче за притежателят на парцелата.....Ще трябва да му се плаща наем.....?

Иначе "стъпката" я имат братушките, но надали е имал възможност в подутият си скафандер да събере малко прах, а камо ли да забий байрак....

 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Гледам доста сте се отплеснали по темата. Нека се върнем към основната идея с тази нова публикация:

https://theconversation.com/sorry-elon-musk-but-its-now-clear-that-colonising-mars-is-unlikely-and-a-bad-idea-100964

Основният въпрос е - Мъск, Безос и компания имат ли право (юридическо, морално и т.н.) въобще да колонизират което и да било космическо тяло? Какви биха били последствията във всяко отношение (екологично, политическо, правно, морално) и има ли кой да контролира това? Възникват и други въпроси. Например, ако международните политически, правни и т.н. "регулатори" кажат (и не само кажат, а и натиснат - ясно е, че има как) - не ви даваме да колонизирате Луната или Марс - кво правят въпросните Мъск, Безос и ко? Къде отиват въпросните милиардни инвестиции? И прави ли изобщо някой такива инвестиции без да е поразгледал тези възможни развития на ситуацията, без да е преценил въз основа на нещо, че си струва?

Към такива въпроси ми се ще да се концентрираме, а не да се занимаваме с педер..., пардон, джендера Евгени Минчев и темата с помощта на коя точно своя анатомична част си е купил титлата сър! Впрочем, що е сър, а не лейди - все се каня да питам ...

Редактирано от boyko
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 11 часа, boyko said:

Гледам доста сте се отплеснали по темата. Нека се върнем към основната идея с тази нова публикация:

https://theconversation.com/sorry-elon-musk-but-its-now-clear-that-colonising-mars-is-unlikely-and-a-bad-idea-100964

Основният въпрос е - Мъск, Безос и компания имат ли право (юридическо, морално и т.н.) въобще да колонизират което и да било космическо тяло? Какви биха били последствията във всяко отношение (екологично, политическо, правно, морално) и има ли кой да контролира това? Възникват и други въпроси. Например, ако международните политически, правни и т.н. "регулатори" кажат (и не само кажат, а и натиснат - ясно е, че има как) - не ви даваме да колонизирате Луната или Марс - кво правят въпросните Мъск, Безос и ко? Къде отиват въпросните милиардни инвестиции? И прави ли изобщо някой такива инвестиции без да е поразгледал тези възможни развития на ситуацията, без да е преценил въз основа на нещо, че си струва?

Към такива въпроси ми се ще да се концентрираме, а не да се занимаваме с педер..., пардон, джендера Евгени Минчев и темата с помощта на коя точно своя анатомична част си е купил титлата сър! Впрочем, що е сър, а не лейди - все се каня да питам ...

Връзката я има доколкото касае правната / икономическата част. Относно паркетния лъв, ти зададе в едно изречение неколкокооратно повече въпроси за персоната му. Аз само казах, че един сертификат дето ти казва, че имаш парцел на Луната или Марсте прави толкова собственик, колкото Минчев рицар.

Сега по статията - и тука и във Фейса съм казвал неведнъж и обосновано заюо марс не може да бъде тераформиран (дори и да можеше би отнело вероятно над 1 000 години), а няма и нужда. Има лесен начин да се разходжаш без скафандър на плою колкото град, който би отнел максимум едно поколение (зависи какъв ресурс може да се задели и какви дадености има). Живот под купол - като проектите Биосфера 1 и 2 (където хората дори и не дишат външен въздух) в комбинация с купол от политетрафлуоретилен (тефлон му викаме в БГ, както "Джип" и "Ксерокс", в нормалните страни не ползват търговски имена) заюото биосферите са от стъкло, което би оскъпило конструкцията.

Първото поколение явно юе живее в модули  които жилиюната част е доста по-малка от най-малките каравани.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...