Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 113
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Преди 59 минути, Frujin Assen said:

Ники, имам сериозен въпрос към теб. Не се заяждам, нито те бъзикам. Възползвам се от това, че знаеш повече от мен за да ми отговориш на въпрос който ме мъчи. Говориш за токсична работна среда, за малки заплати и прочее. Нещата са много зле. Това е първата аксиома. Втората е, че хората не са идиоти. Щом собственика поддържа тази политика, значи тя му е по изгодна от западната. Постоянно говорим колко добре работи западната бизнес система. Богатите хора в България не са идиоти, нито живеещи в затворена кутия. Тоест те умишлено поддържат тази политика. Третата аксиома. Никой не бяга от хубавото. Защо нашите олигарси бягат от хубавото? 

Фружине, не мога да говоря от името на всички западняци или българи собственици

(в тоя форум бяха писали, че като дойдат западните шефове и проверки нашите малки шефове тук започват да крият всички нередности, предупреждават работниците какво да говорят, аз самия съм го виждал неднократно)

При българските собственици- има хора.. и хора

Но бих предположил че множеството (над 70 процента) биха предпочели да я няма токсичната обстановка - просто е, тя не печеливша стратегия:

- токсичната обстановка не мотивира, а мотивацията е много важна за успеха на всяко начинание и дейност,

- напускането на обучени и квалифицирани хора си е загуба на ресурси, и пропуск на ползи

 

Колко от тях целенасочено действат за да я няма тази обстановка - не знам, но нещата не са еднопосочни.

Мога да илюстрирам:

-Помня един случай когато стария ми шеф (директор на компанията, той я създаде, беше истински лидер със страхнта природна интелигентност ерудия, знания и най-вечен кураж, лека му пръст) трябваше да вземе отношение за едни продължаващи калпазанщини (не си мислете че горките работниците задължително и винаги са божикравички, тези неща ги има само в стихотворенията на Смирненски или Вапцаров)..

Калзпазаните бяха многогодишни работници, от добре платените ( от стругарите, фрезистите и заварчиците). Не вървеше да ги изгони, но трябваше да ги предупреди и да предупреди  целият персонал че няма да толерира такива неща.. За първи път видях шефа си да пие през работно време - беше отишъл до бистрото за да изпие едно уиски за кураж, преди да направи събранието на персонала..

-Трудно се решават вътрешните конфликти /търкания и нестработване/ между служители или  между отдели /ръководители на отдели когато са на лична основа, а то почти винаги личната основа надделява, тя е причината.

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, nik1 said:

Falling values create investment losses

От това може да се печели, дори повече. Стига да е премерен рискът. Постига се на Forex пазара. Снощи потъргувах малко, за да събера свежи примери, които да приложа в моята книга.

Така че 10-секундната ми прогноза за спад на валутната двойка EUR/USD изглежда по този начин, тъй като котировъчната валута (USD) се засили спрямо базовата (EUR).

1.png.05cfe4105015c84dddae7ac458b6a8a0.png

 

А ето и една 10-минутна прогноза за спад на двойката Gold/USD с дълга корекция (странично изместване), при която базовата и котировъчната валута са еднакво силни.

2.png.559a413da06aa7417cad3ec1209f05df.png

 

Тук се вижда по-добре:

3.png.fa8f1bc7b337fca858f67a3dcd53dae5.png

 

N.B. Не приканвам никого към търговия на Forex пазара. Само изразявам мнение. Споделените прогнози за движение на валутни двойки и ценни метали касаят само моите очаквания, тъй като провеждам практическо изследване на нагласите и сигналите в качеството си на сертифициран консултант.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прогресивни сили и титани на просперитета като Венецуела и Зимбабве имат огромен практически опит с "печатането" на пари. Даже икономическият гении мадуро плаща всяка година стотици милиони долари на живеещите в нищета англичани, за да печатат венецуелските банкноти...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 10.07.2018 г. at 7:56, insighting said:

От това може да се печели, дори повече. Стига да е премерен рискът. Постига се на Forex пазара. Снощи потъргувах малко, за да събера свежи примери, които да приложа в моята книга.

Така че 10-секундната ми прогноза за спад на валутната двойка EUR/USD изглежда по този начин, тъй като котировъчната валута (USD) се засили спрямо базовата (EUR).

1.png.05cfe4105015c84dddae7ac458b6a8a0.png

 

А ето и една 10-минутна прогноза за спад на двойката Gold/USD с дълга корекция (странично изместване), при която базовата и котировъчната валута са еднакво силни.

2.png.559a413da06aa7417cad3ec1209f05df.png

 

Тук се вижда по-добре:

3.png.fa8f1bc7b337fca858f67a3dcd53dae5.png

 

N.B. Не приканвам никого към търговия на Forex пазара. Само изразявам мнение. Споделените прогнози за движение на валутни двойки и ценни метали касаят само моите очаквания, тъй като провеждам практическо изследване на нагласите и сигналите в качеството си на сертифициран консултант.

Виждам разбираш "малко" от борсата. За около 10 минути си направи 10 долара профит.....Браво! Стига всеки ден да играеш по 1-2 часа и денят ти е свободен защото печелиш толкова колкото един "прост" работник за 8-10 часа труд....

Въпросът ми е, че гледаш четеш ли, имаш ли допълнителна информация или играеш на сляпо?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 час, Skubi said:

Виждам разбираш "малко" от борсата. За около 10 минути си направи 10 долара профит.....Браво! Стига всеки ден да играеш по 1-2 часа и денят ти е свободен защото печелиш толкова колкото един "прост" работник за 8-10 часа труд....

Въпросът ми е, че гледаш четеш ли, имаш ли допълнителна информация или играеш на сляпо?

Личи си, че insighting има познанията , няма нужда да питаш. И с най-голените познания това е риск, игра. Големината на печалбата е обратно пропорционална на печалбата. Сигурната печалба от това е някакви проценти на година, 5, може би 10, поправете ме. Останалото е вид хазарт - като в Бинго залата, особено ако нямаш наличната информация, не следиш трендовете и  икономическите новини. Не забравяй, че отсрещния играч може да е професионален трейдът, цял екип такива и дори суперкомпютър. Нали се сеюаш че за да спечелиш някой трябва да е загубил? Иначе ако се печели от (само с темпа на) производство, така както инвеститор с бизнес - казах ти процента.

Insighting, please, it's Your turn :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Чел съм за такива големи клечки които за десетки хиляди долара раздавали акъл на всякакви компании. Но когато самите те са се опитали на живо да пробват на борсата са фалирари здравата.....

И обратно чувал съм за такъв професор от кеймбрич/или къде/, който всяка сутрин в леглото /нали един джентлъмен не излиза по рано от 10/, пречитайки новините за борсата и турфа, свързвайки двете по някаква логига си играел и така добивал толкова пари, че професорската му заплата е била само за джоб пара....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.07.2018 г. at 7:32, Skubi said:

Въпросът ми е, че гледаш четеш ли, имаш ли допълнителна информация или играеш на сляпо?

Започнах да се интересувам от Forex преди 10-ина години. Във ВУЗ-а изучавахме дисциплини като 'Инвестиране' и 'Пари, кредити и банки'. На мен по-интересни ми бяха статистиката и иконометрията. По-късно завърших курс по технически анализ - не ме впечатли много, продължих с вълновата теория на Елиът. Практикувахме при известен брокер. Сертифицираха ни и от двете места. После продължих обучението си по финансови пазари под ръководството на вещ професор от нашия изследователски институт, след което преминах тест в Университет Каплан.

 

On 15.07.2018 г. at 9:31, Joro-01 said:

вид хазарт - като в Бинго залата, особено ако нямаш наличната информация, не следиш трендовете и  икономическите новини

Дори да се проследи всичко това, важно умение при трейдинга е човек да може да различи фалшивите движения. Te подвеждат начинаещите. Затова техническите анализатори съветват да се изчака пробив, преди да вземат решения. Аз по иконометрия взех имитационния модел за прогнозен и това ми понижи оценката с една 1-ца. При трейдинг ползвам вълнов анализ, който ми помага по-точно да определя движенията и ми дава възможност да се включа много по-рано от другите.

Когато играете хазарт, движенията ви се записват и се изготвя съответния алгоритъм. След няколко печеливши сделки поведението на участника е твърде предсказуемо: воден от късмета си, той избира неразумно висока ставка. Алгоритъмът влиза в действие и играчът губи всичко.

Ето една малка демонстрация, която направих специално за тук: всяка загуба изисква двойно повишаване на залога, за да можете да спечелите сделката.

1607.png.2ed4b722e344100d3c36029a7c55f43f.png

 

При FX търговията е предвидено обучение за нови участници. В 'Бинго'-то няма да ви кажат да продавате при двоен връх (Double Top) под линията на подкрепа, а да купувате над линията на съпротива при двойно дъно (Double Bottom).

Всяка седмица се провеждат турнири. Дават ви пари, за да търгувате. По сметката ви се зачисляват от $150 до $500. Каквото си спечелят първите 10 участници, си остава за тях в реалната сметка. На другите остатъка от сумата им се зачислява на учебната сметка. Аз докато направя $4000, други вече правят по $10 000. Не търгувам по цял ден, тъй като грижите за болната ми близка вкъщи все повече се увеличават. Държавата не е предвидила вариант за доход на хора с това положение. Такъв болен трудно се диагностицира, не може да се пенсионира, дори да има навършени години, нито може да се инвалидизира, тъй като не отговаря на условията за това. Той е оставен на милостта на близките си. По този проблем писах до разни институции. Не получих отговор. Нека сега дойде някой да ми прави сметка колко печеля.

Преди 20 часа, Skubi said:

Чел съм за такива големи клечки които за десетки хиляди долара раздавали акъл на всякакви компании.

Имам публикувана статия със съвети при трейдинг, но започнах да пиша книги как аз постигам това, защото никой не обича да бъде поучаван, а най-малкото - да губи. Не съветвам никого да повтаря моите стъпки, но искам да се чувствате подготвени, ако решите да тествате възможностите си. И никога не започвайте с индекси - пазарът на индексите е най-волатилният. Борсовите движения се предизвикват от психологически фактори, те движат пазара, а не новините.

Иначе се занимавам с фрактален дизайн (рисуване с алгоритъм), хоби ми е от 10 г. За целта още тогава модифицирах програма с отворен код. Напоследък с нея започнах да създавам картини, за които вземам готови стойности от финансовите отчети на фирмите (нали всички се публикуват в интернет). Забавлявам се. Знаете ли колко смешно могат да изглеждат паричните потоци? Можем да играем на играта: "Погледнете тази прическа и познайте на коя компания е". Законите на природата не могат да бъдат нарушавани. Те са с вечна валидност. В зависимост от изчисленията се получават красиви, грозни или смешни картини.

Всеки човек има уникална дарба - нещо, което само той може да прави по-добре от другите. Аз все още търся истинското си призвание. Вярвам, че този микс от познания ще намери подходящо достойно приложение. Но знам, че това е нещото, което резонира със сърцето ми. Защото... когато го почувствах за пръв път, видях всичко на забавен каданс и времето за мен сякаш спря.

"Че е лудост, лудост е, но има система в нея." Сетете се кой го е казал.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хвърлям зарчета пред всяко решение...Като харлекините в The Traveler, няма алгоритъм който да олучи следващото ти решение.....Но това е вече наистина игра....

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 1 час, Skubi said:

Хвърлям зарчета пред всяко решение...Като харлекините в The Traveler, няма алгоритъм който да олучи следващото ти решение.....Но това е вече наистина игра....

Дори и в зарибяваюите сайтове (дето искат да те учат) пише, че това носи риск и печалбата не е гарантирана.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Joro-01 said:

Дори и в зарибяваюите сайтове (дето искат да те учат) пише, че това носи риск и печалбата не е гарантирана.

Мммм да.

Представи си американосите, не ти дават бонуси или премия ами ти плащат с кредити на фирмата. Конкретно при отцепване на Луцент от АТ анд Т ми дадоха 50 /опция фишчета по 15 долара бяха май/, които след Х време имам право да реализирам. След Х време /когата цената на борсата стигна дадено ниво/май 100 долара беше/ ги удвоиха, после пак......Накрая имах вече 400 от Луцент когато станахме Авая и цената пак беше около 90-100 долара. Но все още нямахме право да си ги купим. Заради семейни причини трябваше да замина в чужбина, но на брокера дадох наредба, че в деня на освобождаването да ми ги продаде на двевната цена.....

През това време/Y2K година в разгара на хистерията за часовниците/ обяви Авая, че няма намерение да инвестицира в нетворк технологиите /Сиско веднага литна/ а моите фишчета паднаха под 5 долара....Крах.....Няма смисъл да си ги купя за 15.

Имах американски колега, който освен тези, беше си купил от борсата теглейки кредит върху спестени си пари от пенсията.....И той не беше сам.....

Селави

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не знам защо в обществото има нагласа, че хората са идиоти и някой трябва "да ги открехне" за ИСТИНАТА!!!. Ако имаше възможност да се печели от Форекс, то много хора щяха да печелят. Втората самозаблуда е "другите са идиоти", пък аз видите ли ги разбирам нещата. И като кажат, че "от форекс печелят малцина" се започва мислене в стил "Печелят малцина, защото всички са идиоти, но нали съм супер умен, аз ще спечеля".

И те така...

http://forextraderbg.blogspot.com/

http://zaparite.blogspot.com/2015/03/forex.html

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Frujin Assen said:

Не знам защо в обществото има нагласа, че хората са идиоти и някой трябва "да ги открехне" за ИСТИНАТА!!!. Ако имаше възможност да се печели от Форекс, то много хора щяха да печелят. Втората самозаблуда е "другите са идиоти", пък аз видите ли ги разбирам нещата. И като кажат, че "от форекс печелят малцина" се започва мислене в стил "Печелят малцина, защото всички са идиоти, но нали съм супер умен, аз ще спечеля".

И те така...

http://forextraderbg.blogspot.com/

http://zaparite.blogspot.com/2015/03/forex.html

Защото, германците служат за заплатата си. Инглесата си я правят. Руснаците заработва за  зарплатата си. Унгарците търсят парите си/горките никоги не намират толкова колкото им обещават/....

Единственно ние българите искаме само да печелим.? 

Колко ти е заплатата? Колко ПЕЧЕЛИШ на месец? 

Това всичко показва за менталитета на един народ....?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Joro-01 said:

това носи риск и печалбата не е гарантирана

Ако отидете в коя да е банка, за да получите информация къде да инвестирате, там ще ви предложат да започнете с взаимни фондове, ще ви кажат, че минималният депозит е 100 лв. (зависи от банката) и че поверявате парите си на професионалисти. Когато уредите формалностите, прочетете най-долу че "това носи риск и печалбата не е гарантирана".


Имах случай, когато оставях отворени позиции за дълго време. Всеки ден ме награждаваха с допълнителен процент, че не ги затварям. Обаче една сутрин ме изненадаха със загуба, а моите изчисления показваха друго. Нещо се беше случило през нощта. Сигурна съм, че настройките ми бяха правилни, тъй като винаги си снимам екрана, ако отварям няколко позиции едновременно. Затова си направих своя система за трейдинг. Освен това не ползвам вече индикатори, не отварям дълги позиции и сама съм си брокер. Имайте предвид това, че никой няма да ви остави да печелите много.

 

18.7_16.thumb.png.c8ef39102149fd4da8af7264d25cd770.png

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...