Отиди на
Форум "Наука"

Еволюция?


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 11 часа, astralopitek said:

Еволюцията е процес на усъвършенстване на видовете и нищо повече, тя не е креативна. Теорията на Дарвин не обяснява нищо в същественно по произхода на видовете. Намерени са фосилни останки на видове които се датират на милиони години и интересното е че те по нищо не се различават от днешните представители на този вид, напук на еволюционизма на Дарвин.

Интересно мислене имаш, но не го приемам. Все пак уважавам твоето мислене и всичко което си казал, жалко че и ти не можеш да докажеш нищо а само оспорваш казаното от хората :) виждам че някои хора са харесали твоите коментари, нека се включат и те и да им видим гледната им точка за Еволюцията. То така на сухо не става да лайкваш готовите коментари. :) 

Редактирано от Greatest Turk
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 909
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, Greatest Turk said:

Интересно мислене имаш, но не го приемам. Все пак уважавам твоето мислене и всичко което си казал, жалко че и ти не можеш да докажеш нищо а само оспорваш казаното от хората :) виждам че някои хора са харесали твоите коментари, нека се включат и те и да им видим гледната им точка за Еволюцията. То така на сухо не става да лайкваш готовите коментари. :) 

Прочетете този обемист материал, и си правете заключения за Дарвиновата еволюция. http://www.referati.org/fantastichnite-mehanizmi-na-evoliuciqta-1/87056/ref

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това са глупости, а форумът не е проводник на квазихипотезки, каквато е креационизмът. Ако един човек не разбира механизмите на еволюцията, то проблемът си е лично негов. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мисля, че по причина на комунистическо-атеистичното близко минало на българската интелигенция, които комунисти старателно изтриха от съзнанието на поколения желанието да говорят за Бога нормално, без да изпадат в арогантността на невежеството, то е видимо, че и форум уж предаден на наука говори абсолютно не в зададената тема. И тъй като темата е отворена от мене ще си позволя да напомня на участниците в нея, че говорим как и кой написа законите на позната ни вселена, които действат във всеки фотон, всеки атом, и каквото още съществува във всички галактики. И с това са съгласни и всички умове на учените, които третират вселената като да е единно формирана с едни закони, едни елементи и еднакъв вакуум между тях дори. 

Само ще кажа , че напреднали държави като Израел например не изучават еволюция, нито я преподават на децата си , слава Богу.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Etienne said:

 

Само ще кажа , че напреднали държави като Израел например не изучават еволюция, нито я преподават на децата си , слава Богу. 

 Израел е най-лошия пример който може да се даде по отношение на науката за Еволюцията. Онези там са религиозни фанатци, които четат само религиозни книги и се смятат за богоизбрани. Нищо общо с науката. Не са напреднала, а са фанатизирана държава. Когато се откажат от юдаизма тогава могат да бъдат давани за пример.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Etienne said:

Само ще кажа , че напреднали държави като Израел например не изучават еволюция, нито я преподават на децата си , слава Богу.

Като кажем "слава Богу" какво се променя? животът ни, съдбата ни? НИЩО! 

"Бог" е измислен "приятел" и "другар", които "улеснява" донякъде живота на хората живеейки с тази заблуда и манипулация бих казал от преди хиляди години на шизофреници като Мохамед. Обвиняваме бог, молим му се, даряваме му дарове, правим жертвоприношения... и? НИЩО! просто е начин да ни "олекне" или да не губим надежда за нещо. Но нищо не се променя, случва се това което трябва да се случи, защото всичко така е "програмирано". Тази "програма" е чиста енергия (не божествена) защото "бог" е само в главата ни и е нашето разбиране за всичко съществуващо и материя. Може да има милиарди Вселени и измерения а ние да сме като "риба в морето" и не знаем за външният свят. Представи си: "бог" е там и "създава" вселени? за какво му е толкова планети, звезди които са пръснати и сами в пространството. Каква е тяхната цел? ами никаква такава е "програмата" "алгоритъма" 

А за Израел, доста съм запознат с тяхната култура и начин на живот, както колегата е казал по-горе денят им минава в чете на религиозни книги. Някои не са вярващи но пак четат религиозни книги. Те са древна нация от 4000 хиляди години дори и от повече. Тяхната култура или ген ли да кажа не знам но не се интересуват от Еволюцията. А това което си споменал за комунизма в миналото на България. Това не пречи на хората да изповядват вярата си, българският народ не е лесен и не се дава лесно, а по твоите думи сякаш сте безбожни още от тогава което не е вярно. Просто технологията и информацията в интернет масово променят мнението на хората за бог или се съмняват (в цял свят). Защото има и агностици (неутрални) и деисти а деистите вярват в създател и отхвърлят религиите защото са измислени и нелогични за модерният човек в 21-ви век. 

 

Заради бавният интернет съм публикувал два пъти нека модераторите изтрият долният коментар и се извинявам :) 

Редактирано от Greatest Turk
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Last roman said:

това са глупости, а форумът не е проводник на квазихипотезки, каквато е креационизмът

Статията която дадох е строго научно аргументирана и само еволюционистки фанатици я отричат. И да подчертая аз не съм със креационистки убеждения, не съм противник на всякаква еволюция, просто изтъквам факти които борят Дарвиновата еволюция. Отам нататък учените пък били те креационисти или не, трябва да си напрегнат мозъците за да обяснят по адекватно произхода на видовете.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

много строго е аргументирана, няма що. :))

Както и да е - има си цял раздел във форума, където всякакви еволюционни доказателства са представени. А който отрича очевидното, е, явно повредата е в неговият компютър. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, astralopitek said:

Статията която дадох е строго научно аргументирана и само еволюционистки фанатици я отричат. И да подчертая аз не съм със креационистки убеждения, не съм противник на всякаква еволюция, просто изтъквам факти които борят Дарвиновата еволюция. Отам нататък учените пък били те креационисти или не, трябва да си напрегнат мозъците за да обяснят по адекватно произхода на видовете.

Обиждаш хилядите учени по света които са работили и са посветили целият си живот по тази тема. Еволюцията е истина, има неоспорими доказателства. Повече няма да споря по тази тема. Всичко добро ви желая. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Last roman said:

Както и да е - има си цял раздел във форума, където всякакви еволюционни доказателства са представени.

О кей, давай ги да ги видя, не ми се ровичка задълбочено да търся, това което прочетох, са само общи приказки.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Greatest Turk said:

Обиждаш хилядите учени по света които са работили и са посветили целият си живот по тази тема. Еволюцията е истина, има неоспорими доказателства. Повече няма да споря по тази тема. Всичко добро ви желая. 

Не обиждам никого, само изказвам собственото си мнение в този форум, или е забранено това ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Израел е напреднала нация това е извън всякакъв спор. Държат над тридесет процента от световните изобретения!  И една от основните причини е че не вярват в еволюцията. Аз също не вярвам в нея, а то няма и нито едно единствено доказателство за нейна полза. Всичко в природата, такава каквато я познаваме отрича каквато и да е еволюция. Не виждам как простото отричане на факти , които аз давам, са доказателства за еволюция. Това прилича на атеистична инквизиция, а не на разумни, логични, философски и/ или научни отговори. 

Как един взрив ще напише законите на вселената - това е голяма глупост! Не забравяйте, че са записани и законите на живота. Кой е видял един поне малко умен взрив? Аз не познавам такъв. Докато  Библията има логика и разум непознати на атеистичната наука.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, Etienne said:

Израел е напреднала нация това е извън всякакъв спор. Държат над тридесет процента от световните изобретения!  И една от основните причини е че не вярват в еволюцията. Аз също не вярвам в нея, а то няма и нито едно единствено доказателство за нейна полза. Всичко в природата, такава каквато я познаваме отрича каквато и да е еволюция. Не виждам как простото отричане на факти , които аз давам, са доказателства за еволюция. Това прилича на атеистична инквизиция, а не на разумни, логични, философски и/ или научни отговори. 

Как един взрив ще напише законите на вселената - това е голяма глупост! Не забравяйте, че са записани и законите на живота. Кой е видял един поне малко умен взрив? Аз не познавам такъв. Докато  Библията има логика и разум непознати на атеистичната наука.

Напълно си прав, само едно допълнение, аз не съм вярващ или невярващ в бог, и креационисткият възглед за произхода на вселената и живота, аз само анализирам, и стигам до извода че няма никаква еволюция и въпросът за произхода на вселената и  биологичнита видове, си остава висящ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Etienne said:

Израел е напреднала нация това е извън всякакъв спор. Държат над тридесет процента от световните изобретения!  И една от основните причини е че не вярват в еволюцията. Аз също не вярвам в нея, а то няма и нито едно единствено доказателство за нейна полза. Всичко в природата, такава каквато я познаваме отрича каквато и да е еволюция. Не виждам как простото отричане на факти , които аз давам, са доказателства за еволюция. Това прилича на атеистична инквизиция, а не на разумни, логични, философски и/ или научни отговори. 

Евреите не се занимават с Еволюцията защото се мислят че са избрани от бог и са силно религиозни. Ако не бяха толкова уверени че са избрани и религиозни щяха да я приемат Еволюцията защото са много интелигентни хора като нация изобщо, религията им пречи. Еволюцията няма нищо общо с атеизма и атеистичното мислене, тук грешиш. Това че повечето учени са атеисти не значи че Еволюцията е атеистично изтъкване на нещата и разбиране. Това са фактите, а какво да кажем че един религиозен човек вярва че човекът идва от рая? няма логика, няма доказателства а са само мечти и глупости. 

Редактирано от Greatest Turk
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 11 часа, astralopitek said:

О кей, давай ги да ги видя, не ми се ровичка задълбочено да търся, това което прочетох, са само общи приказки.

а, ако щеш. Който се интересува сериозно от проблема - чете, търси и намира. Наливен мозъм не продаваме ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Last roman said:

а, ако щеш. Който се интересува сериозно от проблема - чете, търси и намира. Наливен мозъм не продаваме ;)

 

Звучи като безоснователно оправдание. Аз дадох научна статия която опровергава еволюцията на Дарвин, сега е време ти да отвърнеш на удара.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ми мързи ме да ти пусна 1000 статии в подкрепа на еволюционната теория. Имам си и по-важни неща в живота, от безсъдържателни спорове. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On петък, Юли 06, 2018 at 7:49, astralopitek said:

Звучи като безоснователно оправдание. Аз дадох научна статия която опровергава еволюцията на Дарвин, сега е време ти да отвърнеш на удара.

Ето ви статия, доказваща експериментално механизмите на еволюцията. Учените в нея са получили нов биологичен вид, като са ускорили еволюцията чрез изкуствен подбор. А това което сте дали са някакви свободни измислици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Last roman said:

ми мързи ме да ти пусна 1000 статии в подкрепа на еволюционната теория. Имам си и по-важни неща в живота, от безсъдържателни спорове. :)

 

С мързел не се постига нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4.07.2018 г. at 22:36, Etienne said:

Мисля, че по причина на комунистическо-атеистичното близко минало на българската интелигенция, които комунисти старателно изтриха от съзнанието на поколения желанието да говорят за Бога нормално, без да изпадат в арогантността на невежеството, то е видимо, че и форум уж предаден на наука говори абсолютно не в зададената тема. И тъй като темата е отворена от мене ще си позволя да напомня на участниците в нея, че говорим как и кой написа законите на позната ни вселена, които действат във всеки фотон, всеки атом, и каквото още съществува във всички галактики. И с това са съгласни и всички умове на учените, които третират вселената като да е единно формирана с едни закони, едни елементи и еднакъв вакуум между тях дори. 

Само ще кажа , че напреднали държави като Израел например не изучават еволюция, нито я преподават на децата си , слава Богу.

Вселената ни е "позната" от картинки. Тези (и др.) картинки са лоша, неясна, разхвърлена частично информация за реалност, получена от сетивата, за обработка от Гл. мозък. В зависимост от Мирогледа на индивида (исторически, социално внедрена памет за отношенията между абстрактните образи) е и цялостното отношение-познание за реалност. Така че - има значение изначалното възпитане, докато се обучава мозъка, през първите седем. Има и политическа нотка за крайно формиране на мироглед. Но, заради "игрите на абстрактното" в мозъка е нужна и толерантност в отношенията между хората. Мозъкът казва дали "има" или "няма" Бог. От човек зависи в какво имане-нямане, ще вярва.?

В науката, повечето от твърденията се доказват с факти от експерименти. Прилагат се логически връзки и се откриват зависимости между свойства и проявления и се обобщават в закони. Така, ако формално се пита: "Кой направи законите?"?, ще излезе, че Човек (или нещо, някой... неизвестно, над него) ги е правил нарочно. Що?, се питаме! Ами, за да му е по-лесно на Човек при мислене за нещата, дето стават около него и с него. Най-лесното мислене обаче е, ... ако се вярва! Ако повярваме в Природата, следват и др. въпроси, винаги. И за техните отговори се правят хипотези, а ако е възможно - и доказателства. Щото във Вселената експериментални доказателства, все още - не са във  възможностите на Човек (а и няма да са възможни, според мен?)

Така - има доказано, че от полева форма (гама лъчение) може да се направят електрон-позитронна двойка, т. е. - да се направят вещеви частици. Преди - е имало поле, не е имало измерими от Човек физически характеристики, като "маса, заряд, спин - и по-общо за всички частици: обем, форма, размер, скорост". Всичко това са СВОЙСТВА, Ако търсим  и намерим съ-отнасянията на тия свойства помежду си, се открива ЗАКОН(и)!

Я, от "нищо" (поле - не се вижда?!) се получи "нещо" (вещество, с измерими свойства)! И ето, че няма никой или нещо (от човешка гледна точка), който да създава природните закони. За Човек е отредено - само да ги ОТКРИВА, ако му сече пипето!, що е то взаимодействие и въздействие при реални обекти!

Така се откриват и еволюционните закономерности. С количествено натрупване на веществата и полетата, именно от взаимодействията и съответните превръщания, се получават и нови характеристики - нови свойства! Това води до нови философски обобщения, а съответно и до промяна в мирогледа на мислещите.

...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, scaner said:

Ето ви статия, доказваща експериментално механизмите на еволюцията. Учените в нея са получили нов биологичен вид, като са ускорили еволюцията чрез изкуствен подбор. А това което сте дали са някакви свободни измислици.

Тази статия нищо не доказва, дори не засяга тематиката :KidRock_03:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, astralopitek said:

Тази статия нищо не доказва, дори не засяга тематиката

Дали доказва или не, се разбира чак когато се прочете (че и се разбере, което не е очевидно в случая). Подобен спор вече водихме, и ако си спомняте, след десет опита да не прочетете статията, все пак я прочетохте и се съгласихте че съм прав. За да не повтаряме тук същата сага, опитайте сам да се надприказвате със себе с. А като я прочетете, ще се радвам да я коментираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко за еволюцията от различен ъгъл

Най-голямото проучване за сега на т. нар. "скачащи гени" на University of Adelaide. Проследени са два специфични гена (L1 и BovB) в 759 вида растения, животни и гъби. Тези скачащи гени - малки парчета ДНК, могат да се копират в генома на приемника при транс-видови трансфери дори при много различни организми - например между слонове и вируси. Процесът се нарича хоризонтален трансфер и се различава от нормалния (вертикален) трансфер на родител-потомство. Той има огромно въздействие върху еволюцията на бозайниците - например около 25% от генома на кравите и овцете произлизат от тези скачащи гени. Смята се, че влизането на L1 в генома на бозайниците е било ключов двигател на бързата еволюция на бозайниците през последните 100 милиона години

https://phys.org/news/2018-07-species-genes-driven-evolution.html

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, scaner said:

Дали доказва или не, се разбира чак когато се прочете (че и се разбере, което не е очевидно в случая). Подобен спор вече водихме, и ако си спомняте, след десет опита да не прочетете статията, все пак я прочетохте и се съгласихте че съм прав. За да не повтаряме тук същата сага, опитайте сам да се надприказвате със себе с. А като я прочетете, ще се радвам да я коментираме.

Прочетох я , и нищо не доказва, само общи приказки от 1001 нощ. ?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...