Отиди на
Форум "Наука"

Отношението на българите към Русия


Recommended Posts

  • Модератор антропология

...

беше доста дискутирано покрай 3-ти март - по българските медии, по руските медии, по безброй социални медии. Каза се горе-долу всичко, освен....истината. Подозрението ми е, че тази истина просто не се знае от болшинството замесени в спора страни - патриарси, министри, журналисти и други редови форумци. Без никакво намерение за пропаганда, една референция от евробарометър - агенцията за обществени проучвания към европейската комисия. "Какво еотношението ви към Русия?" Резултатите: *На първо място в Европа по положително отношение към Русия е БЪЛГАРИЯ, със 70% от интервюираните имащи положително отношение към Русия.* От всички европейски страни, Русия е най-одобрявана в България. Толкова за българската "неблагодарност" и "русофобия".

Иска ми се всички изказали мнение по въпроса първо да бяха направили справка по данните и после да говорят, ама не би - от редовия дневнишки русофоб на хранилката на прокопиев до руския патриарх и президентина на Б-я - всички дрънкаха щедро на едро според предпочитания и емоции по тема, която нито им е по силите, нито имат елементарна информация по нея.

Това е. От всички страни в Европа, Русия е най-добре приета в България. Ако това им се вижда малко на руснаците и останалите патриарси, не мога да кажа нищо, освен че чудесно умеят да превръщат приятели във врагове, както никой друг. По резултатите може да се каже много, но както руските патриарси, така и българските русофоби да си го напишат на челата - 70% от българите одобряват Русия; толкова много, колкото никъде другаде в Европа. По-приятелски народ от българския Русия няма. Въпреки арогантността на руската политика и руските действия в България, които продължават - ами вече близо 150 години.. Но, много лесно е да загубиш приятели. Нямам какво да коментирам по темата.

 

мнен7ZWYU2g.png

Редактирано от Южняк
  • Харесва ми! 5
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 83
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОПУЛЯРНИ ДНИ

  • Потребител

И аз си  мисля че някакъв си патриах на някаква си Русия приет в европейска столица трябва да мълчи , да слуша и да не се обажда. Но за съжалениие там много говорят и малко се въсхищават от вечните непреходни евро атлантически ценности. Какво от това че Финландия и Полша са били автономии в Руската империя , а Украйна и Белорусия още не са били създадени от Ленин ? Аз съм сигурениче европейците поляци и фини , особенно естонците и литовците ни обичат, помагат  и уважават много повече от руснаците. Руският царизьм ги е спирал да ни освободят много - по рано. Патриарха и Русия трябва да си знаят мястото и нямат право на мнение. Сега русофилите обичащи Русия ще ме разкритикуват.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Du6ko said:

И аз си  мисля че някакъв си патриах на някаква си Русия приет в европейска столица трябва да мълчи , да слуша и да не се обажда. Но за съжалениие там много говорят и малко се въсхищават от вечните непреходни евро атлантически ценности. Какво от това че Финландия и Полша са били автономии в Руската империя , а Украйна и Белорусия още не са били създадени от Ленин ? Аз съм сигурениче европейците поляци и фини , особенно естонците и литовците ни обичат, помагат  и уважават много повече от руснаците. Руският царизьм ги е спирал да ни освободят много - по рано. Патриарха и Русия трябва да си знаят мястото и нямат право на мнение. Сега русофилите обичащи Русия ще ме разкритикуват.

Душа , разказа играта на доста теми.Не е лошо поне тук да ,,дадеш малко въздух,,на темата преди да я засереш с поредната доза добродушно-хибридно-наивистични разсуждения.

п.с. И на мен ми прави впечатление съмнително близкия процент на проф.Христов и русофилите.Автогол за професора без да се усети, май.

п.п.с.Някаквия Патриарх-Ченге се държа по толкова унизителен и просташки начин (че на всичко отгоре си изля злобата на грешния човек , тоя специално те си го монтираха на поста президент) , че ми е чудно пишман патриотето как го преживяват. Па вицето какви чупки в кръста прави на летището - не е истина.Все едно не рука се беше засилила да пацелува , а Патраршеския.........жезъл ли , Макаров ли.

п.п.п.с.Не е въпроса дали така им се вижда малко на ,,братушките,, - въпрос на възпитание и дресировка е.Най-лесно се поддържа любовта со блага дума и камшик

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Трябва да си даваме ясна сметка за реалността. А тя е такава. България в момента е подмандатна територия, колония на ЕС и САЩ. Нашите политици не са свободни да имат собствено мнение. Те просто ретранслират каквото чуят на запад в най добрия случай, в по лошия изпълняват преки заповеди. Ако вземете целия отрязък от време от 1989 до 2018 ще забележите, че преди кризата в Украйна нямаше практически никаква русофобия. Имаше плюене по комунистите, и така индиректно по Русия, доколкото Русия се възприемаше като днешния образ на СССР. Цялата русофобска вакханалия започна през 2014 когато САЩ се скара с Путин. В тази ситуация от Вашингтон дадоха заповед да се започне медийна борба с Русия. Нашите политици нямаше какво друго да направят освен да я започнат, защото попаднаха в библейския капан "Няма как да си слуга на двама господари, или единия ще намразиш, или другия ще обикнеш". (Да напомня, че по рано действаше т.нар. "Вашингтонски консенсус" по който Русия беше оставена свободно да развива бизнес в източна европа). Оттук насетне се намесват и "полезните идиоти" и още по лошото нормални хора облъчени от медиите. Както винаги съм казвал, всяка пропаганда има нужна от всемирно зло което постоянно пречи на светлите сили. При това силите на злото трябва да изглеждат реално заплашителни, но по слаби от силите на доброто. Тежък е живота на пропагандиста... 

Нещата станаха особено лоши, когато Турция отказа да воюва с Русия. За да се компенсира това беше даден знак всичко което на балканите не е НАТО да стане НАТО. В светлината на българското европредседателство и таргета на западните балкани виждаме как това се изпълнява. Във връзка с всички тези глобални цели на българските политици им беше дадена заповед да започнат русофобска кампания. Виждаме нейните резултати, постоянно плюене по Русия и създаване на скандали на равно място. 

Колкото до влошения образ на България в руските медии, то той беше очакван, ако руската пропаганда си мълчи то изглежда така, сякаш са наистина виновни. Разбира се, в Москва ясно си дават сметка какво в действителност се случва в София. 

 

  • Харесва ми! 4
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Южняк said:

...

беше доста дискутирано покрай 3-ти март - по българските медии, по руските медии, по безброй социални медии. Каза се горе-долу всичко, освен....истината. Подозрението ми е, че тази истина просто не се знае от болшинството замесени в спора страни - патриарси, министри, журналисти и други редови форумци. Без никакво намерение за пропаганда, една референция от евробарометър - агенцията за обществени проучвания към европейската комисия. "Какво еотношението ви към Русия?" Резултатите: *На първо място в Европа по положително отношение към Русия е БЪЛГАРИЯ, със 70% от интервюираните имащи положително отношение към Русия.* От всички европейски страни, Русия е най-одобрявана в България. Толкова за българската "неблагодарност" и "русофобия".

Иска ми се всички изказали мнение по въпроса първо да бяха направили справка по данните и после да говорят, ама не би - от редовия дневнишки русофоб на хранилката на прокопиев до руския патриарх и президентина на Б-я - всички дрънкаха щедро на едро според предпочитания и емоции по тема, която нито им е по силите, нито имат елементарна информация по нея.

Това е. От всички страни в Европа, Русия е най-добре приета в България. Ако това им се вижда малко на руснаците и останалите патриарси, не мога да кажа нищо, освен че чудесно умеят да превръщат приятели във врагове, както никой друг. По резултатите може да се каже много, но както руските патриарси, така и българските русофоби да си го напишат на челата - 70% от българите одобряват Русия; толкова много, колкото никъде другаде в Европа. По-приятелски народ от българския Русия няма. Въпреки арогантността на руската политика и руските действия в България, които продължават - ами вече близо 150 години.. Но, много лесно е да загубиш приятели. Нямам какво да коментирам по темата.

 

мнен7ZWYU2g.png

Поздравлелия за темата и или по-скоро колко за тезата е  лесно да изгубиш приятели

Имам няколко забележки, не са към темата, а към вечните неразбрали какво се случва в България и какво се случилоо някога (тези които обичат Русия, повече от България, ние си ги знем)

Българите (в мнозинството си) имат същото, ако не и по-високо позитивно отношение и към Гърция, Германия, Франция, Холандия, Белгия и всяка една европейска страна,  и вероятно към САЩ или Австралия,

Ако говорим дза дистанциите и стререотипите със сигурност приемаме най-добре, с най-малко дистанции (във всичко), гражданите от ЕС, т.е чувстваме и приемаме гражданите на ЕС  по-близки отколкото руснаците..

http://www.osf.bg/cyeds/downloads/SocialDistancesReport.pdf

Иначе, резултатите от анкетата в заглавния постинг, показват че просто сме добронамерени хора, не хващаме карез (Нека да си припомним че в отношенията си с Русия имаме само един светъл момент в историята, затъмнен от множеството последващи гадни!)

А опитите на официалната  Русия да ни каква какво да правим и да ни наказва за това ,.... показват че абсолютната власт корумпира и деформира и убива нормалното.

Или последно, казано по друг начин (синтезирано по друг начин) звучи така- Русия ще ни стане искрен приятел (тя на нас), тогава когато стане нормална условно демократична страна (топката е официциална Русия). В случая имам предвид най-вече когато там вече им сменяемост на властта.

Този извод  (той е логически) не е зле да се има предвид когато имаме работа с официална Русия, и всички що годе разумни българи и политици в новата ни история мисля са го разбирали. Имали са едно голямо "наум"

 

 

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отношението на руснаците към България.

Това че ние толкова ги обичаме руснаците е трогателно донякъде. Винаги съм се чудел какъв е смисъла и логиката на тази ни любов, ма нейсе, които се обичат- да се вземат и хаирлия да е.

Да, освободили са ни, благодарим им, лично аз им благодаря. След това са ни го начуквали много пъти, правят го и до днес, при всеки удобен повод. Така че благодарностите ми се изчерпаха.

Понеже като русофоб, за разлика от родните русофили знам много добре руски, интересувам се от Русия, руска политика, чета руски политически форуми, познавам лично много руснаци, ходил съм в Русия, често влизам в сайтове с новини посветени на България и чета коментарите под статията само за да видя какво е отношението на руснаците към нас.

Накратко :"Болгарские циганиы, зря мы вас от турки освобождали..."

Това е общото мнение на около 90% от руснаците, смятат ни за предатели, неблагодарници, използвачи, мангали, измекяри и так дале.

Рядко се намира някой милозлив руснак който да отбележи че ние по принцип много ги обичаме руснаците, ама понеже политиците ни са продажни предатели назначени от пиндосите и еврогейовете ние нямаме право на глас и сме принудени да крием любовта си към руския народ.

И в лични разговори които съм имал с руснаци в дълги пиянски нощи се вижда същото нагло имперско отношение, те просто смятат че трябва завинаги да сме им верни независимо при какви  политически и икономически обстоятелства и да поставяме тази вярност над националните интереси. За тях ние сме бивша република която ги е предала на два пъти, през 1941 и 1991г.

Изобщо не мога да разбера по каква причина някой трябва да е русофил?! Да, аз харесвам руската литература и култура, предпочитам я пред всяка чуждестранна, англосаксите така и не можах да ги схвана, харесва ми руската история, руската кухня, мразя руското кино, харесвам руската музика....но от какъв зор трябва да съм русофил от типа : Излизане от НАТО и ЕС и присъединяване към Русия и Евразийският съюз?! В това просто няма смисъл и логика, Русия е много зле икономически и тепърва ще пати, ама много!

Втората Студена война е в ход, Путин действа точно по написания на запад сценарий, поточково им изпълнява програмката и очаквано ще свърши както и първата война.

Така че, бих казал че в момента най добрата тактика е да бягаме далече от Русия, любовта си е любов ама тоя самовар скоро ще гръмне, дали след две, пет или десет години, но няма как да устискат, със стагнираща икономика, оръжейна надпревара и постоянни санкции.

Заключение. Бих казал че любовта ни към Русия и руснаците е ирационална, несподелена, незаслужена, трогателна и болезнена. Сигурно за това ни харесва като ни обиждат.

  • Харесва ми! 4
  • Благодаря! 2
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 46 минути, nik1 said:

Поздравлелия за темата и или по-скоро колко за тезата е  лесно да изгубиш приятели

Имам няколко забележки, не са към темата, а към вечните неразбрали какво се случва в България и какво се случилоо някога (тези които обичат Русия, повече от България, ние си ги знем)

Българите (в мнозинството си) имат същото, ако не и по-високо позитивно отношение и към Гърция, Германия, Франция, Холандия, Белгия и всяка една европейска страна,  и вероятно към САЩ или Австралия,

Ако говорим дза дистанциите и стререотипите със сигурност приемаме най-добре, с най-малко дистанции (във всичко), гражданите от ЕС, т.е чувстваме и приемаме гражданите на ЕС  по-близки отколкото руснаците..

http://www.osf.bg/cyeds/downloads/SocialDistancesReport.pdf

Иначе, резултатите от анкетата в заглавния постинг, показват че просто сме добронамерени хора, не хващаме карез (Нека да си припомним че в отношенията си с Русия имаме само един светъл момент в историята, затъмнен от множеството последващи гадни!)

А опитите на официалната  Русия да ни каква какво да правим и да ни наказва за това ,.... показват че абсолютната власт корумпира и деформира и убива нормалното.

Или последно, казано по друг начин (синтезирано по друг начин) звучи така- Русия ще ни стане искрен приятел (тя на нас), тогава когато стане нормална условно демократична страна (топката е официциална Русия). В случая имам предвид най-вече когато там вече им сменяемост на властта.

Този извод  (той е логически) не е зле да се има предвид когато имаме работа с официална Русия, и всички що годе разумни българи и политици в новата ни история мисля са го разбирали. Имали са едно голямо "наум"

 

 

 

 

 

ПС

В подкрепа на горното ми мнение:

https://clubz.bg/42347-bylgarite_simpatizirat_na_germaniq_i_haresvat_es

 

 

Редактирано от nik1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 32 минути, Raven said:

Втората Студена война е в ход, Путин действа точно по написания на запад сценарий, поточково им изпълнява програмката и очаквано ще свърши както и първата война.

Така че, бих казал че в момента най добрата тактика е да бягаме далече от Русия, любовта си е любов ама тоя самовар скоро ще гръмне, дали след две, пет или десет години, но няма как да устискат, със стагнираща икономика, оръжейна надпревара и постоянни санкции.

 

Ти винаги вдигаш градуса на доброто настроение с добрите си попадения, сериозните анализи,честното и открито държание,  и лек хумор..

За хумора, моя е малко по хард и по черен (аз се шегувам с черен хумор и към мен си, така че нищо некоректно не правя)..
Да те допълня, Студената война ще свърши като и първата, ..изглежда този оът ще имамалко бонуси за "китайския дракон", /изразът всъщност не мой, не разбрах дали е на си е руската авторка Юлия Латинина, в на самия на Иво Инждев/ 

http://ivo.bg/2014/09/26/путин-превръща-руската-мечка-в-сурови/

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, nik1 said:

Ти винаги вдигаш градуса на доброто настроение с добрите си попадения, сериозните анализи,честното и открито държание,  и лек хумор..

За хумора, моя е малко по хард и по черен (аз се шегувам с черен хумор и към мен си, така че нищо некоректно не правя)..
Да те допълня, Студената война ще свърши като и първата, ..изглежда този оът ще имамалко бонуси за "китайския дракон", /изразът всъщност не мой, не разбрах дали е на си е руската авторка Юлия Латинина, в на самия на Иво Инждев/ 

http://ivo.bg/2014/09/26/путин-превръща-руската-мечка-в-сурови/

 

Отношението към Русия е балон.

Редактирано от stinka (Rom)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, големият печеливш този път вероятно ще е Китай. Китайците са мъдри, могат да изчакват и това го правят особено добре. А сега там силата се пробужда.

Проблемът при Русия е че ако иска да оцелее трябва да стане "нормална и демократична", но ако го направи ще се разпадне защото тя не е демокрация а дефакто е последната от големите многонационални империи на Европа.

Останалите си отидоха още през 19 век, Русия оцеля защото смени доктрината и формата. И така Русия си остава обречена на империализъм който рано или късно ще и донесе нови проблеми. Когато СССР се разпадна тя загуби 14 от 15-тте си републики но оцеля, все още има какво да губи. На първо място Чечня, Татарстан, Якутия, далечният изток.....общо взето всичко което криво ляво работи и се самоиздържа, тоест не зависи пряко от държавните дотации.

СССР беше втората икономика в света, и имаше много съюзници, въпреки това не успя, Русия е тринадесетата икономика, единствените и съюзници са Иран и Асад, и се опитва да си премери икономиката с останалите 12. Нямат никакъв шанс но нямат и избор. В момента прилича на автомобил ускоряващ се по заледен път, ако продължи ще катастрофира, ако се опита да спре - също. Путин отдавна изгуби момента в който можеше да направи нещо, сега просто следва инерцията с идеята да изкара още малко по траекторията пък може и чудо да стане.

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да Русия от 800 години едвам уцелява. На косъм. Крьстоносци меченосци , Велики Литовци, поляци , шведски крале , Фридрих и Наполеон Велики и Великия Райх. За султана и макадо да не говорим. Този път вече край. Нямк измькване. Предланам да не си губим времето в празни приказки а да празнуваме поредната Победа над нещастниците.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 36 минути, Raven said:

Да, големият печеливш този път вероятно ще е Китай. Китайците са мъдри, могат да изчакват и това го правят особено добре. А сега там силата се пробужда.

Проблемът при Русия е че ако иска да оцелее трябва да стане "нормална и демократична", но ако го направи ще се разпадне защото тя не е демокрация а дефакто е последната от големите многонационални империи на Европа.

Останалите си отидоха още през 19 век, Русия оцеля защото смени доктрината и формата. И така Русия си остава обречена на империализъм който рано или късно ще и донесе нови проблеми. Когато СССР се разпадна тя загуби 14 от 15-тте си републики но оцеля, все още има какво да губи. На първо място Чечня, Татарстан, Якутия, далечният изток.....общо взето всичко което криво ляво работи и се самоиздържа, тоест не зависи пряко от държавните дотации.

СССР беше втората икономика в света, и имаше много съюзници, въпреки това не успя, Русия е тринадесетата икономика, единствените и съюзници са Иран и Асад, и се опитва да си премери икономиката с останалите 12. Нямат никакъв шанс но нямат и избор. В момента прилича на автомобил ускоряващ се по заледен път, ако продължи ще катастрофира, ако се опита да спре - също. Путин отдавна изгуби момента в който можеше да направи нещо, сега просто следва инерцията с идеята да изкара още малко по траекторията пък може и чудо да стане.

Подкрепям ,

Въпросът е докога руснаците ще търпят бедността, растящите цени, лошите условия,на живот, образование, здравеопазване  и изтичнето на кръвта им  (младите) от една страна, от друга наглостта в обогатяването на влстта и приближените (стихнало нивата на диктатори като Маркос ) и действията им (лощо упрваление, корупция, иточване средтва) н на управляващите им?

Хипотетична ситуация на смяна власта предлага два вероятни сценария (според мен)
1) По-следващия президент е отново "назначен" , /или хипотетично е взел власта чрез като "преврат" огранизиран от ВПК и друите стълбове/ , за да продължи политиката (но към какво),

2) Политиците на промяната са спечелили.
Добре но и Навални, доколкото знам от думите на Собчак,  и Собчак със сигурност , а според мен това са политиците на промяната в близките 5 години, са твърди поддръжници  на парламентарна демокрация. Смятат я за решението.

в близките 5 години,,и стига да са живи де, Апоропо Собчак, официален кандидат-президент  я нападнаха на рожденния ден на Горбачов, на излизане от мястото където го честваха, неговата дача, Нападнаха я и заляха с вода, добре че не беше киселина, Беше някакъв външен човек, бил охранител, който избяга, но полицаите пазещи Горбачов, дадоха пълна газ на патрултата и го хванаха, Това нападение според мен се едва е станало без подкрепата от най-високо място - все пак тя е кръщелнищата на Вова !)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не казвам че ще изчезне, Русия ще си я има вовеки веков амин. Не съм сигурен и дали ще се сбъднат тези ми апокалиптични прогнози за разпад и загуба на територии. Но ми се струва много възможно предвид икономическото положение в частност и изобщо.

Русия е много успешен проект трябва да и призная, от подмосковските блата до най голямата държава в света....Но епохата на многонационалните империи свърши, това е проблема.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, ДеДо Либен said:

Забрави Златната орда , ЛАТЕРНО.

п.с. смени малко репертоара , че се не трае вече.

Тя Русия е наследника на Златната орда (ногайския камшик е монголско дело) , има вероятност да бъде покитайчена, на кой му пука за Русия тогава..

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, nik1 said:

Подкрепям ,

Въпросът е докога руснаците ще търпят бедността, растящите цени, лошите условия,на живот, образование, здравеопазване  и изтичнето на кръвта им  (младите) от една страна, от друга наглостта в обогатяването (стихнало нивата на доктори като Маркос )и действията (лощо упрваление, корупция, иточване средтва) н на управляващите им?

Хипотетична ситуация на смяна власта предлага два вероятни сценария (споре мен)
1) По-следващия президент е отново "назначен" , /или хипотетично е взел власта чрез като "преврат" огранизиран от ВПК и друите стълбове/ , за да продължи политиката (но към какво),

2) Политиците на промяната са спечелили.
Добре но и Навални, доколкото знам от думите на Собчак,  и Собчак със сигурност , а според мен това са политиците на промяната в близките 5 години, са твърди поддръжници  на парламентарна демокрация. Смятат я за решението.

в близките 5 години,,и стига да са живи де, Апоропо Собчак, официален кандидат-президент  я нападнаха на рожденния ден на Горбачов, на излизане от мястото където го честваха, неговата дача, Нападнаха я и заляха с вода, добре че не беше киселина, Беше някакъв външен човек, бил охранител, който избяга, но полицаите пазещи Горбачов, дадоха пълна газ на патрултата и го хванаха, Това нападение според мен се едва е станало без подкрепата от най-високо място - все пак тя е кръщелнищата на Вова !)

Докато ги обслужваме и храним в хотели и курорти  ще търпят. Спрем ди да ги храним и обслужваме ще въстанат срещу властта ! Ние сме виновни че сме добри с тях ! Трябва да тропнем с юмрук по масата !

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 минути, Du6ko said:

Докато ги обслужваме и храним в хотели и курорти  ще търпят. Спрем ди да ги храним и обслужваме ще въстанат срещу властта ! Ние сме виновни че сме добри с тях ! Трябва да тропнем с юмрук по масата !

Аз си знаех че знаех населението на Русия е 2,5-те милиона летуващи из странско, но чаках пак да го повториш, да не взема да объркам нещо..

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, nik1 said:

Въпросът е докога руснаците ще търпят бедността, растящите цени, лошите условия,на живот, образование, здравеопазване  и изтичнето на кръвта им  (младите) от една страна, от друга наглостта в обогатяването (стихнало нивата на доктори като Маркос )и действията (лощо упрваление, корупция, иточване средтва) н на управляващите им?

Най големият кошмар на обикновенният руснак са "лихие девеносты". Мутренските времена и елциновият разпад, това винаги го изтъкват, за тях всичко друго е за предпочитане.

Путин стабилизира Русия и отдалечи този кошмар, лошото е че го направи по грешен начин, разчитайки единствено на нефтената игла. Русия не произвежда никаква стока с висока добавена стойност, това я прави нискотехнологична и зависима от износ на суровини, тоест много уязвима икономика.

Но руснаците търпят и са готови да търпят още много, Путин още дълго ще е на власт.

Говорих с много руснаци, те са много открити и охотно обсъждат всякакви теми, от Путин до икономика и политика, нещо повече, интересно им е чуждото мнение, все пак те нямат като нас много контакти с европейци и за това ме разпитваха какво мисля аз и ние българите за тях.

За тях Путин няма алтернатива, и са прави, той самият се погрижи за това през годините премахвайки по един или друг начин конкуренцията. Но наистина Путин е личност която за момента не може да бъде заменена и те го осъзнават. едновременно с това руснаците са адски промити мозъци по нашите критерии, просто говорят като Соловьов и Кисельов, буквално цитират зомбиящика. И това дори реконструкторите, които принципно са отворени и интелигентни, телевизията и чудовищната държавна пропаганда ги е препрограмирала, повтарят тезите на режима и очевидни фейкове без дори да се замислят и да анализират.

Докато не говорих лично с руснаци дори не осъзнавах колко са зомбирани, направо е плашещо, изживяват се като нацията войн, единствените които носят светлината и са обградени отвсякъде от зло и предатели, севастополци на последният рубеж. Готови са дори на ядрена война с целият свят, съвсем сериозно ми казваха - ще загинем всички ако трябва, ще повлечем целият свят с нас, но няма да позволим на империалистите да завладеят страната ни и да ограбят богатствата ни!

Така че, поне аз не виждам никакъв признак за скорошна промяна, страхът от нов икономически колапс и смазващата пропаганда ще ги държат още много дълго.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Du6ko said:

...Защо такава нетърпимост към чуждо мнение ? ....

Свободата на словото и изразяване на мнение не трябва да се бърка , а и е съвсем различно от руска пропаганда , злоупотреба  словоблудство със словото!

Цитирай

Христо Спириев :

1:1 В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог.


Само в началото. Далеч по-късно се появи и Свободата. А след нея и Свободата на Словото. И един умен човек казал : Не съм съгласен с това, което казваш, но докато съм жив ще защитавам правото ти да го казваш. И хората помислиха , че ще има и Свобода и Слово и Неговото , Божие слово. Не мина време и се появиха едни зли , безбожни , Червени евразийски сили. Завидяха и на Свободата и на Словото и на Неговото. Пожелаха да ги притежават. Първо прегазиха с калните си Червените ботуши Земята. После отнеха и Свободата. И я отделиха с телени огради за изкушените. Не , Словото не го забраниха. Присвоиха го. И започна да се лее само тяхното , Червено слово – всяко друго бе забранено и преследвано. Храмовете на Неговото слово първо взривяваха , после превърнаха в свинарници – зер прасетата по-достойни за бисерите. Мнозина мърцина погинаха от Червения ботуш , борейки се и за Свобода и за Слово. Останалите се опитваха да не ги забравят - и погиналите , и Свободата , и Словото. И всичкото Чуждо имущество стана Общо. Пак мина време и доживяхме и Свободата и Свободата на словото. Появи се и Демокрацията. Хората се радваха. И в радостта си не забелязаха как Злите Червени евразииски сили станаха и първи демократи и вярващи в Словото Му и защитници на Свободата и Словото – за да могат да ги ползват , защото и онова Чуждото , дето стана Общо сега пък е Тяхно. Не , не са го откраднали - преди експроприираха , а сега "демократично" с червени куфарчета приватизираха. И пак да се лее тяхното Червено , евразийско слово - защото сега нали има и Свобода и свободия и словоблудство със Словото. И ако някои се противи Злите Червени евразийски сили го обявяват за противник и на Свободата и на Словото и на Демокрацията , а те първи защитници. Но не успяха да преживеят и омразата и ненавистта към Свободните хора оттатък телените огради , въпреки че много искат да изглеждат като тях. Само се пребоядисаха за да си харчат там Тяхното , което е Чуждо. Комунизма , стената и телените огради паднаха , но в душите на Злите Червени евразийски сили са здраво циментирани. ..............................................................................................................................
............................................................................................................
Е , Историята не свършва тук.

 

Редактирано от Христо Спириев
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 минути, Raven said:

Най големият кошмар на обикновенният руснак са "лихие девеносты". Мутренските времена и елциновият разпад, това винаги го изтъкват, за тях всичко друго е за предпочитане.

Путин стабилизира Русия и отдалечи този кошмар, лошото е че го направи по грешен начин, разчитайки единствено на нефтената игла. Русия не произвежда никаква стока с висока добавена стойност, това я прави нискотехнологична и зависима от износ на суровини, тоест много уязвима икономика.

Но руснаците търпят и са готови да търпят още много, Путин още дълго ще е на власт.

Говорих с много руснаци, те са много открити и охотно обсъждат всякакви теми, от Путин до икономика и политика, нещо повече, интересно им е чуждото мнение, все пак те нямат като нас много контакти с европейци и за това ме разпитваха какво мисля аз и ние българите за тях.

За тях Путин няма алтернатива, и са прави, той самият се погрижи за това през годините премахвайки по един или друг начин конкуренцията. Но наистина Путин е личност която за момента не може да бъде заменена и те го осъзнават. едновременно с това руснаците са адски промити мозъци по нашите критерии, просто говорят като Соловьов и Кисельов, буквално цитират зомбиящика. И това дори реконструкторите, които принципно са отворени и интелигентни, телевизията и чудовищната държавна пропаганда ги е препрограмирала, повтарят тезите на режима и очевидни фейкове без дори да се замислят и да анализират.

Докато не говорих лично с руснаци дори не осъзнавах колко са зомбирани, направо е плашещо, изживяват се като нацията войн, единствените които носят светлината и са обградени отвсякъде от зло и предатели, севастополци на последният рубеж. Готови са дори на ядрена война с целият свят, съвсем сериозно ми казваха - ще загинем всички ако трябва, ще повлечем целият свят с нас, но няма да позволим на империалистите да завладеят страната ни и да ограбят богатствата ни!

Така че, поне аз не виждам никакъв признак за скорошна промяна, страхът от нов икономически колапс и смазващата пропаганда ще ги държат още много дълго.

ОК

 За това написах "по-следващия президент", когато няма да има възможност да бъде такъв . Не че не могат да променят конституцията или отново Върховниуя съд да рещи че има той право на такъв такъв мандат ( всъщност той няма право да е президент и сега според 3 стари решения на Върховния Съд- прекаратил е възможноста да бъде такъв, но сегашияъ Върховен Съд реши друго,) но смятам той самият, няма да има желание или възможност за повече

Според думите на кръшелницата му,коятого познава добре- той най-вероятно иска да се оттегли, но се страхува, защото в Русия няма върховетство на закона и следвщите упавляващи ще си разчистят сметките с него

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, това с приемника на Путин е много сериозен въпрос. Факт е че няма такъв в момента, самият Путин очевидно мисли по въпроса, преди два дни го каза буквално.

Навални е възможен вариант, има такава теория че Путин си го "отглежда и обучава" за свой приемник. Има известна логика, Навални не е кой знае колко различен като виждания от Путин, същата имперска линия по отношение на Крим и Донбас, но има го елемента за затопляне на отношенията със запада което Путин иска но няма как да постигне предвид кримско украинският въпрос.

Сега положението е такова че ако Путин се гътне по някаква причина /да не дава Тангра/, ще стане страшно и възможно много опасно. В такъв случай ще го наследи някой силовак, Шойгу или Бортников, а това ще е катастрофално. Путин не е ястреб, а само както той каза, "гълъб с железни криле", при него има разум и диалогичност. Силоваците са супер ястреби, и ако един Шойгу се изправи срещу неуправляемия Тръмп и Лудото Куче Матис....ето тогава вече ще се запиша за еднопосочна мисия за Марс.

пп

Разчистване на сметки от наследник е по малко вероятно, от Хрушчов насам в руската политика има негласен закон който гласи че детронираният монарх не се закача а си доживява старините под контрол. Ксюша малко преиграва или се чуди какво да измисли, свеж полъх е, аз лично я харесвам, но и е рано още за политика.Путин просто от една страна е пристрастен към властта, от друга той се е идентифицирал с Русия и чисто психологически не може да си представи че вече няма да я контролира. А и наистина в това положение в момента просто няма друг вариант за управление. Путин е в завидно здраве, на неговите години искам само да съм в същата кондиция, но не е вечен.

Редактирано от Raven
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

ОТ

Да продължа:  Хипотетичио след шест години Навални или Собчак (по-скоро Собчак, която не предлага революция, и има много ясни виждания за развитието на Русия, като гарантира че ще има върховетство на закона и най-вече по отношение на Путин, за разлика от Навални, които се фосукирал върху корупцията  и предлага плошадни действия) могат бъдат по-добрите избори за Путин и Русия..

Вярно че е жена, но е знае три езика, има магистърско образование по политопология, умна е, амбизиозна е, и има "топки" (куражлийка е). Тя създава  тръмп- ефекта в руската политика, шоуменка е, и не страхува да казва какво мисли,, като мислите и вижданията първоначлно са непримливи и шокиращи за руската поолитическа действителност, след което печели подържници за куража си да кава каво мисли..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, nik1 said:

Поздравлелия за темата и или по-скоро колко за тезата е  лесно да изгубиш приятели

Имам няколко забележки, не са към темата, а към вечните неразбрали какво се случва в България и какво се случилоо някога (тези които обичат Русия, повече от България, ние си ги знем)

Българите (в мнозинството си) имат същото, ако не и по-високо позитивно отношение и към Гърция, Германия, Франция, Холандия, Белгия и всяка една европейска страна,  и вероятно към САЩ или Австралия,

Ако говорим дза дистанциите и стререотипите със сигурност приемаме най-добре, с най-малко дистанции (във всичко), гражданите от ЕС, т.е чувстваме и приемаме гражданите на ЕС  по-близки отколкото руснаците..

http://www.osf.bg/cyeds/downloads/SocialDistancesReport.pdf

Иначе, резултатите от анкетата в заглавния постинг, показват че просто сме добронамерени хора, не хващаме карез (Нека да си припомним че в отношенията си с Русия имаме само един светъл момент в историята, затъмнен от множеството последващи гадни!)

А опитите на официалната  Русия да ни каква какво да правим и да ни наказва за това ,.... показват че абсолютната власт корумпира и деформира и убива нормалното.

Или последно, казано по друг начин (синтезирано по друг начин) звучи така- Русия ще ни стане искрен приятел (тя на нас), тогава когато стане нормална условно демократична страна (топката е официциална Русия). В случая имам предвид най-вече когато там вече им сменяемост на властта.

Този извод  (той е логически) не е зле да се има предвид когато имаме работа с официална Русия, и всички що годе разумни българи и политици в новата ни история мисля са го разбирали. Имали са едно голямо "наум"

 

 

 

 

 

Няколко забележки.

Ники, ти си умен човек, но разсъждаваш в щампите на западната пропаганда, без опит да погледнеш извън тях.

1 Реакцията на Русия на развилнялата се русофобия е доста малка. Например можеха да ни спрат газа, или Козлодуй... Това е пропагандна реакция, колкото да отбият номера за пред хората. 

2 Русия не може да ни бъде приятел докато правителството в София се намира под ръчното управление на американския посланик. Това е все едно да се договаряш с 4 годишно дете- трябва да се договаряш не с него, а с родителите му. 

3 Последното ти изречение е правилно. Ние няма как да сме приятели с Русия докато тя не влезе отново в координационната система на запада. Или още по точно казано-докато нашите политици не получат от Вашингтон заповед.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще върви сегашното още около 10 години. Тогава пак ще има революционна промяна. Щото за две поколения при такива системи на тотален контрол се натрупват дефектите на системата до нетърпимост, вкл. и у поддържащите я. Та последният път беше през 90та... 

Айде сега Путин незаменим. КГБ има кадри, които да го заместят. Въпроса е доколко са .... артистични, че да имат същата приемственост от масите. А и как ще се договорят с другите центрове на властта... да не почнат да си подливат вода ептен... тогава ще го омажат.

Редактирано от stinka (Rom)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Frujin Assen said:

Няколко забележки.

Ники, ти си умен човек, но разсъждаваш в щампите на западната пропаганда, без опит да погледнеш извън тях.

1 Реакцията на Русия на развилнялата се русофобия е доста малка. Например можеха да ни спрат газа, или Козлодуй... Това е пропагандна реакция, колкото да отбият номера за пред хората. 

2 Русия не може да ни бъде приятел докато правителството в София се намира под ръчното управление на американския посланик. Това е все едно да се договаряш с 4 годишно дете- трябва да се договаряш не с него, а с родителите му. 

3 Последното ти изречение е правилно. Ние няма как да сме приятели с Русия докато тя не влезе отново в координационната система на запада. Или още по точно казано-докато нашите политици не получат от Вашингтон заповед.

А... ти какво разбираш под прятелство... конкретно? 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...