Отиди на
Форум "Наука"

"Честит осми март, българко - ако още си жива"


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 21 минути, dora said:

 Да, когато се използва за шантаж и контрол. Иначе е знак, че нещо във връзката не върви.

То, когато говорим за шантаж, контрол и манипулации, жените са ненадминати.

Но ми прави впечатление как винаги успявате да омаловажите и оправдаете, когато става дума за насилие от жени над мъже. Абе да, ама еди какво си, защото... Интересно, но за мъже няма такива извъртания. Те са насилници и точка. Не осъзнавате ли, че измествате един стереотип с налагане на друг за мъжете насилници?

И за пореден път да попитам - къде са гледали тези нещастни жертви на насилие, когато са си избирали партньор в живота? В крайна сметка те са си го избрали. Много е готин и мъжествен, защото пребил някой в дискотеката, после като почне и тях да бие - олеле, майко.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 202
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 минута, самотния вълк said:

То, когато говорим за шантаж, контрол и манипулации, жените са ненадминати.

Но ми прави впечатление как винаги успявате да омаловажите и оправдаете, когато става дума за насилие от жени над мъже. Абе да, ама еди какво си, защото... Интересно, но за мъже няма такива извъртания. Те са насилници и точка. Не осъзнавате ли, че измествате един стереотип с налагане на друг за мъжете насилници?

И за пореден път да попитам - къде са гледали тези нещастни жертви на насилие, когато са си избирали партньор в живота? В крайна сметка те са си го избрали. Много е готин и мъжествен, защото пребил някой в дискотеката, после като почне и тях да бие - олеле, майко.

Ако пак ме питате, значи не сте прочели какво написах досега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, dora said:

Ако пак ме питате, значи не сте прочели какво написах досега.

Всъщност прочел съм и затова пак питам

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, dora said:

тази дискусия най-накрая да се състои.

как да се състои, като е налице сериозна разлика в нивото на разбиране, на личностна зрялост, мироглед... . Как да е налице дискусия когато насреща не са осъзнати хора, а говорители на възпитани консервативни репликации на поведение и станало за тях основа на идентичността им, мярка за мирогледа им... Как да има обмен, как да е налице интелигентността като радионална основа и инструмент, като основата е другаде и на друго място?

Затова по-горе написах че има проблеми и разлики в нивата на които се поставя въпроса и се интерпретира той - в зависимост от принадлежността на четящите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, самотния вълк said:

Всъщност прочел съм и затова пак питам

Хихи, мъж секс не отказва. Шантажът е женска природа.

В модерния свят зрялата жена се самоеманципира не от мъжа, а от семейния й мъж. Отказът на семеен секс показва, че всичко във връзката върви успешно  в тази посока. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, ramus said:

как да се състои, като е налице сериозна разлика в нивото на разбиране,

Щото напоследък се говори просто за секс, а не за "репликации, радиални основи, идентичности..."

Прозорливците май простите неща не ги вдяват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, самотния вълк said:

И за пореден път да попитам - къде са гледали тези нещастни жертви на насилие, когато са си избирали партньор в живо

Ако това е "питането" аз лично виждам че вие го ползвате само като реторичен похват - защото след въпросителния знак, вие си отговаряте и коментирате сам. При такъв,,, "въпрос" какво очаквате точно за "отговор"... ? С някаква форма на обобщение, с предварителните условности - някой да ви каже "защо някоя си го била избрала, като някакъв си бил просто рогат добитък... ". Това не може да е въпрос, защото се задава някакъв условен типизиран модел - как се очаква да се отговори смислено.

Отгоре на всичко - думичката ИЗБОР е девалвирала и толкова условна, че самата тя е многозначна . КОЙ ИЗБИРА, кое избира, с какво, чрез кое и какво - избира. САМКАТА ИЗБИРА самец, водена от инстинктивни програми... Това не е рационален избор. Нито смислен... И как го е избрала - като му е "пуснала ли". И той е клъвнал... А той - избирал ли я е? и как точно, с пениса си ли... или с това че е надушил че е 'силния' и може да си е и съдия, полицай, прокурор и робовладелец...

Когато са налице несъзнавани импулси никой не може да нарече това "избор". После - се представя като такъв, щото няма как да се обоснове - че двамата са се "избрали" и са принудени да живеят всеки в проекцията на другия... Та те са "отчуждени" предварително - каква близост се очаква, какво доверие, какви сериозни отношения да са налице при първосигнални участващи в тях.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, самотния вълк said:

Всъщност прочел съм и затова пак питам

Не сте. Написах още в началото, че домашното насилие не се случва изведнъж, то се развива - до него се стига. Ерго жертвите на домашно насилие няма как да бъдат обвинявани, че не са го видели тогава, когато го е нямало.

Аргументацията, която ползвате в случая е "тя си е виновна, че я бият" - което показва, че реално не сте ме чели изобщо. Което, разбира се, не е задължително, но не е редно да товаря останалите читатели с това да повтарям едно и също, за да го прочетете този път.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, dora said:

Не сте. Написах още в началото, че домашното насилие не се случва изведнъж, то се развива - до него се стига. Ерго жертвите на домашно насилие няма как да бъдат обвинявани, че не са го видели тогава, когато го е нямало.

Аргументацията, която ползвате в случая е "тя си е виновна, че я бият" - което показва, че реално не сте ме чели изобщо. Което, разбира се, не е задължително, но не е редно да товаря останалите читатели с това да повтарям едно и също, за да го прочетете този път.

А, може просто да не съм съгласен с този извод. Да, има и развитие и в началото не може да се забележи, но това е по-скоро изключение, отколкото правило. По-горе дадох съвсем реален пример за жена, която се оплаква, че мъжът й е пияница и насилник, а се е оженила за него, защото била впечатлена колко пие. Насилниците не са били божи кравички, пък после са се променили в демони. Понеже ровите из медиите, защо не проверите, колко случаи са на насилвани жени от разни мутри и бандити? Те не са станали такива в последствие, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, ramus said:

как да се състои, като е налице сериозна разлика в нивото на разбиране, на личностна зрялост, мироглед... . Как да е налице дискусия когато насреща не са осъзнати хора, а говорители на възпитани консервативни репликации на поведение и станало за тях основа на идентичността им, мярка за мирогледа им... Как да има обмен, как да е налице интелигентността като радионална основа и инструмент, като основата е другаде и на друго място?

Затова по-горе написах че има проблеми и разлики в нивата на които се поставя въпроса и се интерпретира той - в зависимост от принадлежността на четящите.

Твоите клишета са ясни. Всеки, който не мисли  като теб има има някакви дефицити и проблеми

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, самотния вълк said:

А, може просто да не съм съгласен с този извод. Да, има и развитие и в началото не може да се забележи, но това е по-скоро изключение, отколкото правило. По-горе дадох съвсем реален пример за жена, която се оплаква, че мъжът й е пияница и насилник, а се е оженила за него, защото била впечатлена колко пие. Насилниците не са били божи кравички, пък после са се променили в демони. Понеже ровите из медиите, защо не проверите, колко случаи са на насилвани жени от разни мутри и бандити? Те не са станали такива в последствие, нали?

Ами, това реално е същият аргумент - те са си виновни, че ги бият, нека ги бият тогава - законът няма защо да ги защитава.

Абсолютно всеки има право на защита от насилие. Дори да е наивен, неопитен, недостатъчно интелигентен, социално слаб или инвалид. Законите затова са закони, за да пазят слабите и да осъществяват степен на обществена справедливост. Силните нямат нужда от пазене.

Ако хората с недобра преценка трябва да бъдат бити, какво остава за психично болните, децата, дементните възрастни, инвалидите? И те нямат добра преценка.

Разбирате ли защо е несериозно?

Да не говорим, че да се обвинява жервата за насилието е точно това извиване на ръце, за да не се прави нищо в нейна защита. Извинение за бездействието. 

Ето защо не приемам този ви аргумент насериозно. Нито когато зададохте въпроса за първи път, нито сега, нито ако го зададете пак. Да не говорим, че е етично неприемливо.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, самотния вълк said:

Твоите клишета са ясни.

самата идея че четенето минава през клишета - вече говори за клиширан четящ. Разбираемо е, че това е лесния начин. Освен това кореспондира съответствено на заявената в случая лична теза. Която просто говори за 'къде й е бил ъкълът, като го е избирала'... И щом е без ъкъл, значи тя си е виновна че я бият. Разбира се - това въобще не е клише, нали :) Това е задълбочена позиция, изпълнена с проницателност и лично критично вникване относно житейските пътища на човешките същества.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, dora said:

Ами, това реално е същият аргумент - те са си виновни, че ги бият, нека ги бият тогава - законът няма защо да ги защитава.

Приписвате  ми думи, които не съм казвал.

 

Преди 3 минути, dora said:

Абсолютно всеки има право на защита от насилие.

Разбира се, по това няма спор. Спорът ни е дали действащото законодателство дава достатъчна защита и заради обобщенията, от които са вадят неправилни изводи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, самотния вълк said:

Спорът ни е дали действащото законодателство дава достатъчна защита и заради обобщенията, от които са вадят неправилни изводи.

Ако си спомням добре, и на това по-горе имаше дадени отговори, а и из цялата тема. Тук пак вече цитираната публикация: http://legalworld.bg/65256.zakonyt-za-zashtita-ot-domashnoto-nasilie-e-vrata-v-poleto.html

Ето и нецитирана досега публикация: http://legalworld.bg/69018.prokuraturata-podkrepi-predlojeniiata-na-bsp-za-promeni-v-nk-za-domashnoto-nasilie.html

Aз нямам против, но с оглед на размера на темата и уважението към четящите, ми се вижда неподходящо да се повтарям отново и отново.

Дори когато съм склонна да изтълкувам повтарянето на един и същ въпрос няколко пъти не като средство за натиск над опонента (този тип комуникационна техника се използва точно за това, за притискане на опонента до стената с вкарването му в комуникативна спирала;  същото е и техника за разпит, използвана от разследващите за откриване на дребни несъответствия, както и техника за притискане на свидетели в съда с цел предизвикване на емоционална реакция, "badgering" се казва), а като добронамерено желание за дискусия.

Мен обаче няма как да ме "badger"нете, аз съм наясно с тази техника :)

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, dora said:

Втората поправка с въвеждането на повторност има смисъл. От първата нищо няма да излезе

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, самотния вълк said:

Втората поправка с въвеждането на повторност има смисъл. От първата нищо няма да излезе

Добре, напишете малко повече.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По действащото законодателство престъпленията са от общ и частен характер. От общ са всички, с изключение на тези, които законът изрично е посочил, че се преследват по частен ред. При тези от частен характер, прокуратурата няма отношение, а всичко зависи от преценката  на пострадалия. Той си решава дали да сезира съда с тъжба или не и сам си защитава обвинението. Това са леки телесни повреди, обида, клевета и т.н. Средна телесна повреда, нанесена на близък роднина досега също е престъпление от частен характер. Съществува и един междинен вид, който се преследва само след подадена до прокуратурата тъжба от пострадалия. Което означава, че прокуратурата не може да се самосезира, дори  и престъплението да е извършено  пред очите на главния прокурор. Сега се предлага средна телесната  повреда, нанесена на съпруг или близък роднина да стане от този тип. Проблемът е, че всичко зависи пак от волята на пострадалия. На теория няма право да си оттегли тъжбата, което е глупост, но въпросът е в доказването, тъй като, ако в хода на производството размисли, може да се възползва от правото си да не дава показания срещу съпруга или друг близък родственик.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, самотния вълк said:

На теория няма право да си оттегли тъжбата, което е глупост, но въпросът е в доказването, тъй като, ако в хода на производството размисли, може да се възползва от правото си да не дава показания срещу съпруга или друг близък родственик.

Имам и опасенията, че ако не могат да оттеглят тъжбите си, под страх от още по-голямо насиие жертвите просто няма дори да ги подават, защото веднъж подадени, няма връщане назад.

Тоест от гледна точка на жертвите положението им дори се влошава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, dora said:

Имам и опасенията, че ако не могат да оттеглят тъжбите си, под страх от още по-голямо насиие жертвите просто няма дори да ги подават, защото веднъж подадени, няма връщане назад.

Тоест от гледна точка на жертвите положението им дори се влошава.

Не се влошава, просто нищо не се променя. Това е поредната поправка предложена под натиск на общественото мнение, без да е вложен много смисъл

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След още няколко страници изписани в темата не виждам развитие. Дора продължава да смята всеки мъж за потенциален или реален насилник, Рамус приглася. Останалите почесват клавиатурата, колкото да се спори за нещо. 
Дора, имам въпроси към теб, ако желаеш може да дадеш отговор.
1. Защо смяташ жените за неизменни жертви, а мъжете за неизменни злодеи ?
2. Защо преекспонираш криминални инциденти достигнали до пресата без да се знае цялата предистория и всичко довело до това ?
3. Защо даваш данни за други страни със съвсем друга култура, традиции, закони, среда и начин на живот, мерки взети срещу домашно насилие и прочее и ги приравняваш с България, при условие, че това не е правилно ? 

И на края. Приятелката ми като желае секс постоянно, а в някои случаи когато аз съм прекалено изморен или имам желание да изпия чаша кафе с хубава музика като какво се определят следните думи "ти не ме искаш в момента, друга ли си имаш" ? Или "в началото винаги имаше желание, а сега само 2-3 пъти на ден, вече не ме ли харесваш" ? 
И това придружено с натискане и ръчкане докато не откликна за да угодя или не изляза за да си открадна малко спокойствие. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Димитър Йорданов said:

Дора продължава да смята всеки мъж за потенциален или реален насилник,

Къде видяхте да пиша, че всеки мъж е насилник и че жените са неизменни жертви?

1 hour ago, Димитър Йорданов said:

2. Защо преекспонираш криминални инциденти достигнали до пресата без да се знае цялата предистория и всичко довело до това ?

Давам за пример случаите, които могат да бъдат открити от всеки. Те не са всички, но са достатъчно показателни. Защо са показзателни, написах достатъчно подробно.

1 hour ago, Димитър Йорданов said:

3. Защо даваш данни за други страни със съвсем друга култура, традиции, закони, среда и начин на живот, мерки взети срещу домашно насилие и прочее и ги приравняваш с България, при условие, че това не е правилно ? 

По множество причини.

Първо, за да се види, че разработване на работещи мерки срещу домашното насилие са възможни и другаде това се прави.

Второ, защото статаистиките са съизмерими.

Трето, защото при липса на сходни и леснодостъпни публикации на български този тип източници са на език, разбираем за повечето. Мога да извадя източници и на езици, които не са толкова общоизвестни.

Четвърто, защото нещата, за които пускам линкове, не са културнозависими. И методите на извършване на насилие са същите, и психологическите механизми, по които от А се стига до Б. С нищо не сме изключителни.

Пето, защото на много места те отдавна са изучени, изводите от тях са извадени и законовите механизми за противодействие - създадени. Тоест смисъл от откриване на топлата вода няма. Както няма смисъл български психолози тепърва да установяват причините и механизмите за домашното насилие, при условие, че те вече са успешно и подробно установени и описани другаде, така и няма смисъл примерно да пренапишат Милграм или Фройд (примерно казано) на български, че да прихващали конкретния български опит.

Не сме толкова специални, българите, че чак международният опит, вкл. през Световната здравна организация, да не важи за нас. Нито пък механизмите  да бъдат преосмислени конкретно за нас, защото сме нещо изключително  и като си бием жените, това става по много по-различен начин от боя навсякъде другаде по света :)

Има обаче значителна разлика в неглижирането на домашното насиие от държавата, за което публикации могат да се намерят колкото пожелаете. Ето ви още една:

https://news.bg/society/institutsiite-ne-znayat-kolko-sa-zhertvite-i-signalite-za-domashno-nasilie.html

(Ако този източник не ви вдъхва доверия, ето БНТ: http://news.bnt.bg/bg/a/dnes-otbelyazvame-mezhdunarodniya-den-za-borba-s-nasilieto-nad-zheni)

Институциите не знаят колко са жертвите на домашно насилите и сигналите за такова, защото очевидно защото никога не са си правили труда да научат.

Според публикацията в кризисните центрове за десет години за открити само 50 места. Тоест само 50 жени (или по-малко, ако бягат от вкъщи с децата си) - за цялата държава - могат временно да се спасят от насилие. Сигурно защото само петдесет жени в цялата държава биват бити?

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Димитър Йорданов said:

И на края. Приятелката ми като желае секс постоянно, а в някои случаи когато аз съм прекалено изморен или имам желание да изпия чаша кафе с хубава музика като какво се определят следните думи "ти не ме искаш в момента, друга ли си имаш" ? Или "в началото винаги имаше желание, а сега само 2-3 пъти на ден, вече не ме ли харесваш" ?

Така-така - защо да не опитаме да приложим тезата на другия "дискусионер", а именно - приложена в описания случай би изглеждала така:

Колега Йорданов - къде ви бяха "очите" като сте се ухажвали, за да не разберете че приятелката ви е много повече сексуално активна от вас, за да се стигне до онова, което описахте... Все пак нали сте в някаква сделка за да сте във "връзка"... не е ли ясно още от преди началото на връзката че има разминаване в сексуалните потребности между двама ви и че това ще породи проблем?

Освен това - по време на "консумацията" на една сделка (връзка) участниците се променят и отношението им към един или друг елемент в тая сделка, се променя по съответствие. Но би трябвало, ако отношенията са на повече от нивото "самец-самка", да се въвеждат непрекъснато взаимно договорени корекции, подкрепени с "разбиране" уважение, доверие... или простичкото - "въпрос на осъзнаване и работа с динамика в приоритетите". Едва ли някой интелигентен човек не може да допуска, че всичко се изменя във времето - особено пък "ЧОВЕКА". И че в хода на измененията се променят и неговите отношения и ценности... А при "връзка" е нужно непрекъснато динамично напасване един спрямо друг към възникващите изменения и в двете страни. Накрая - ако тия изменения нахвърлят възможностите за компромиси и адаптация - сделката се отменя. 

От друга страна :

"Тоя, дето приглася", :) не успя да схване къде сред описаното е някакъв казус и каква му е връзката с темата тук. Чудно ми е каква "техника за дискусия" се ползва в случая, защото няколко човека опитват чрез някакви условни, но представени като частни, случаи да се вписват в някакви обобщения. Като също и са с идеята, че въпросните частни случаи са нещо като доказателства, с които да подкрепят тезите си. 

Тя реториката и похватите са ясни, но продължаването им да се ползват издава че просто търсят своя версия на налагане и формата на свободна дискусия някак си девалвира в трикове кой как да доказва твърденията си, защото основната му база влиза в дисонанс с изразеното в темата. Или в която и да е друга тема... Всъщност... може би и това се нарича "дискусия".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 20.03.2018 г. at 20:42, Димитър Йорданов said:

И на края. Приятелката ми като желае секс постоянно, а в някои случаи когато аз съм прекалено изморен или имам желание да изпия чаша кафе с хубава музика като какво се определят следните думи "ти не ме искаш в момента, друга ли си имаш" ? Или "в началото винаги имаше желание, а сега само 2-3 пъти на ден, вече не ме ли харесваш" ? 
И това придружено с натискане и ръчкане докато не откликна за да угодя или не изляза за да си открадна малко спокойствие. 

Първоначално напълно съзнателно пропуснах да отговоря на това, защото не искам да ви навлизам в личното пространство.  Затова ще се опитам да ви отговоря, като максимално се постарая да не обсъждам конкретните ви взаимоотношения.

Ако една млада жена настоява за повече внимание, ласки, секс или подозира, че не е достатъчно привлекателна за партньора си, това е сигнал за собствената й неувереност. Това, което можете е да й помогнете да я надрасне, ако искате. Ако не искате, можете да се разделите. Но това не е тормоз, само мрънкане за внимание.

За сравнение, помислете за жената, която нощем бяга с децата си по улицата боса, само по нощница, без дори да е помислила да си вземе каквото и да било - лични вещи, пари, ключове, телефон. Тя бяга не защото мъжът й й мрънка за нещо си, а защото се страхува, че ако остане и секунда повече, ще бъде убита. Както и че нещо от този тип ще се случи на децата й. Затова се измъква някак си изпод дъжда от юмруци и хуква - забравила дори срама, че ще я видят хората, че ще я счетат за луда. Тя бяга за живота си. И тези жени не са една или две. Нито бягството им е първото. Най-лошото е, че понеже няма къде да отиде - държава, която да я чуе, съседи, които да я скрият (въпреки че всички знаят и чуват, но никой не ще да си разваля спокойствоето), роднини, които да я приютят (Защото примерно са в друг град, или защото считат, че това си е нейна, семейна работа, или дори да са в същия, нали той веднага ще я намери там, и кой ще му спре да я убие при родителите й? Старците ли?), полиция, която да й помогне, като го задържи, закон, който да предотврати това, което й се случва, и място, където да се скрие (петдесет места за цялата държава!!!!) след бягството на тази жена ще й се наложи да се върне обратно вкъщи. И да трепери за живота си отново и отново, в отчаянието си, че е сама на този свят и надежда няма никъде. И тези жени не са една или две.

Преди да се оплаквате от приятелката си, помислете за това. Както и че за това става дума в настоящата тема.

 

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, dora said:

това е сигнал за собствената й неувереност.

Това, което можете е да й помогнете да я надрасне, ако искате. Ако не искате, можете да се разделите.

Да, може и да е сигнал за това. Може и да е сигнал за друго - например заучена и репликирана версия на игрови отношения, от семейството в което е израснала. Може въобще да не е сигнал за каквото и да е - вариантите са много..

От друга страна - ако е описаната неувереност - не е достатъчно 'само да поиска' - да и помогне. Нужно е първо жената да реши да я израсне - неувереността. Щото само компенсацията и мрънкането - само по себе си не са сигнал че е налице достатъчен мотив и действия за да се израсне "неувереността". 

Нещо повече - ако вземем предвид условно конкретния случай, чисто принципно и общо - самата идея че компенсацията на наувереността се търси в другия във връзката, означава че още не е налице дори нужната готовност да се отработи онова, което "НЕУВЕРЕНОСТ" му е само общата думичка. Все пак - дефицити от тия естества са отговорност на всеки човек, а не на играта "дете-родител" (която именно се играе от "неуверения", в търсене на нужната за него липсваща опорна и подкрепа, както и непрекъснатата потребност от - "квото ми липсва на мен, ми го дай ти".

Това са връзки с компенсационни отношения и кръстосани проекции. Моделът на сценариите в ролевата игра е с непрекъсната изменчивост, но е някъде между "родител-дете", като се менят двете роли. Взаимната компенсация мени непрекъснато полюсите си, като единия излъчва недостатъчност и търси подкрепа в другия. Идва смяна, щото няма как единия само да показва недостатъчност (слабост) и да я търси като 'нужност' на другия. От друга страна - така на "подкрепящия" се полага усещането на значимост....

Само да кажа че типологично това е най-разпространения модел отношения. Като цяло тя се "попива" от предишното семейство или от близки резонантни социални такива отношения. Все пак е и инстинктивно предпоставена, защото емоционалните дефицити (единия от които е лакмус, с обобщената думичка "неувереност") са неотработени в хода на детството и тийн-възрастта. И се продължават (докато не се отработят - дори и да е цял живот).

А какво да се прави ако и "мъжът", който уж би влезнал в ролята да 'помага',  също има проблеми с неувереността...

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няколко стиха посветени на Жените ! Жалко не са на български.

Има жени като гланцирани списания

с цветни картинки на всяка страница

Ех такава с удоволствие бих прочел

но в къщи книга с твърди корици.

Есть женщины - как глянцевый журнал,
С картинками на каждом развороте.
Я б сам такой охотно почитал,
Но дома книга в жёстком переплёте!

5a1ffe0fb947c.jpg
Источник: 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...