Отиди на
Форум "Наука"

"Честит осми март, българко - ако още си жива"


Recommended Posts

Нищо съществено не трябва да се променя в законите,бой и сръбско винаги ще има, важното да е с мярка и социалноикиномич. среда да е на някакво ниво, в момента сте зле , прости, бедни, прости и бедни , много , а времената са „технологични„ с океан от информации , с репресии няма да има успех , ще има настървяване и рязане на глави , не само бой.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 202
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 9 часа, dora said:

И какви изобщо мерки са необходими, така че най-накрая обществото (или по-скоро мъжката му част) да се научи, че жена не се бие?

Най-добре нещо радикално, стига половинчатости.

Феминистка призова да се убият всички бебета момченца (видео)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Incorrectus said:

Най-добре нещо радикално, стига половинчатости.

Феминистка призова да се убият всички бебета момченца (видео)

 Радикалните идеи може да се любопитни от философска или психиатрична гледна точка, но слава богу са практически неприложими, ако човек търси положителни резултати.

Btw, гиноцентристката идеология не е точно част от феминизма. Феминизмът е егалитарен.

Разликата между егалитаризма и феминизма, е че егалитаризмът настоява на равни права не само на основата на пола, а и примерно на раса, възраст, общественоикономическо положение, националност и т.н.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Дойде ми нещо на умът. Защо не бива да се взема наготово чужда законодателна база при различни обичаи.

Например в България не е прието мъжът да си иска директно в стил "Ти ми харесваш, искаш ли да правим секс". Подобно държание се счита за арогантно, нахално и невъзпитано- порядъчните мъже не правят така. От друга страна не е прието жените веднага да отговарят с "Да". Жена която веднага отговаря на предложение с "Да" се счита за курва с нисък морал и лошо възпитание. Порядъчните жени винаги казват "Не". По този начин когато жена отначало каже "Не", то не означава, че не иска, а че е добре възпитана, държи се прилично и спазва етикета. Обаче, ако жена се съгласи, а после пак каже "Не" на това също се гледа с лошо око (тъй наречените "курвенски номера"). Жени които правят така се смятат или за твърде меркантилни (искат от мъжа още) или за лошо възпитани. Приличните жени щом веднъж кажат "Да" после не си променят мнението. Отделно в България се приема, че жената "си го търси". У нас не е прието жените да започват флирта директно, а да се обличат по разкрепостено. Тоест, една облечена по разголено жена се приема че "си го търси" и е приемливо всеки мъж който търси секс да започне да се задява (българската дума за флирт) с нея. Оттам насетне задявката е в ръцете на мъжа, който трябва да упорства докато жената се съгласи. Е, някой мъже не усещат границата когато "Не" означава "Ти не си мой тип" и "Не" означава "Аз съм добре възпитана, потруди се още".

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, Doris said:

Типични разсъждения за епохата на сталинизма.

Хммм, има го нещо подобно. Подплатявам с мой опит, на годинки съм, не съм ерген, как да кажа, освен съпругата си , нямам против да облажа и с младо козле:ag:, разбира се , при слука и желание се вклйучват  всякакви стимули, разбирай всичко , което да компенсира над 20, 30 години разлика във възраст:ag:. Тази „игра„ я има и в случаите в „които е ясно , че ще имаме „сделка„, така се смята от много, много жени за „правилния подход„:ag::)

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Frujin Assen said:

Дойде ми нещо на умът. Защо не бива да се взема наготово чужда законодателна база при различни обичаи.

Например в България не е прието мъжът да си иска директно в стил "Ти ми харесваш, искаш ли да правим секс". Подобно държание се счита за арогантно, нахално и невъзпитано- порядъчните мъже не правят така. От друга страна не е прието жените веднага да отговарят с "Да". Жена която веднага отговаря на предложение с "Да" се счита за курва с нисък морал и лошо възпитание. Порядъчните жени винаги казват "Не". По този начин когато жена отначало каже "Не", то не означава, че не иска, а че е добре възпитана, държи се прилично и спазва етикета. Обаче, ако жена се съгласи, а после пак каже "Не" на това също се гледа с лошо око (тъй наречените "курвенски номера"). Жени които правят така се смятат или за твърде меркантилни (искат от мъжа още) или за лошо възпитани. Приличните жени щом веднъж кажат "Да" после не си променят мнението. Отделно в България се приема, че жената "си го търси". У нас не е прието жените да започват флирта директно, а да се обличат по разкрепостено. Тоест, една облечена по разголено жена се приема че "си го търси" и е приемливо всеки мъж който търси секс да започне да се задява (българската дума за флирт) с нея. Оттам насетне задявката е в ръцете на мъжа, който трябва да упорства докато жената се съгласи. Е, някой мъже не усещат границата когато "Не" означава "Ти не си мой тип" и "Не" означава "Аз съм добре възпитана, потруди се още".

 

Вие описвате точно стереотипа, който лежи в основата на домашното насилие.

След като всяка жена "си го търси", когато тя стане "моя", то аз  притежавам всички права върху нея и съм правото си да я контролирам и тормозя, по описания по-горе начин, защото въпреки, че е моя, "тя пак си го търси" по самата причина, че е жена, че е хубава  (или на мен ми се струва такава),  и ако не я контролирам в абсолютно всичко, ако не я тормозя,  ако не й орежа всички социални контакти, не и прибера всичките пари, за да няма с какво да си купува дрешки, за да си го "търси", то тя рано или късно ше си го намери, защото жените са такива - търсят си го.  Особено пък моята. Затова ще я следя, ще й искам обяснения за всеки, който я е погледнал на улицата, или където и да било, макар тя дори да не подозира, че някой я е погледнал - след като я гледа, значи тя си го търси. И понеже е моя, то трябва да я накажа заради това, че я гледат някакви си други хора.

Патологичната ревност и желание за тотален контрол са входната врата към домашното насилие. Оттам нататък всичко е въпрос на ескалация с времето.

Случаят с убитата Елена е точно съшият.

Ето и защо точно това, което описвате, следва да се промени изоснови.

И това, докато в темата непрекъснато се твърди, че не, ама как. Насилниците са малко, това са изолирани случаи, на нас всичко си ни е наред.

И както си ни е наред, така описвате "какво е прието" в България...

Забележете, в Близкия Изток гледат на жените точно по същия начин. Затова и настояват да са покрити, вкл. главите и нерядко вкл. лицата им. Защото те са въплъщението на греха и дори само с това, че имат наглостта да излизат извън дома,  вече си го търсят. Ерго трябва нищо от тях да не се вижда, както и да не могат да напускат дома без мъж-придружител.

Е, у нас жените не били дискриминирани - само там, лошите мюсюлмани в ислямските държави се държали така с горките си жени.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Дора, нормално е насилниците да са резултат от нашите обичаи, а не от тези в Перу или Катар например.

Ако този модел бъде променен, причините за насилие ще изчезнат- но пък ще се появят други, защото няма на света държава в която да няма насилие.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Frujin Assen said:

Ако този модел бъде променен, причините за насилие ще изчезнат- но пък ще се появят други, защото няма на света държава в която да няма насилие.

Ако този модел бъде променен, това няма да изличи насилието от лицето на земята, но значително ще намали насилието на основата на пола.

В някакъв смисъл развоят на темата най-накрая сам я доведе до отговор какво трябва да се промени, за което ви благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, dora said:

 

Е, у нас жените не били дискриминирани - само там, лошите мюсюлмани ....

Моля ! , да не се обиждаме религиозно и културно.По рождение съм такъв, не съм го избирал, нещата нямат само няколко „цвята„ , доста по сложно и интересно е. Избивали сме милиони хора, сега избиваме хиляди, за какви права става въпрос...................според стратегическите цели на онези които могат нещо да направят извън силовоналаганата Основна линия на ЕС , според тях може да се проиграят и тези „права и свободи„ , в Основната линия нещата не са никак добре!, сбогувайте се с пълноценен живот!

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, dora said:

Ако този модел бъде променен, това няма да изличи насилието от лицето на земята, но значително ще намали насилието на основата на пола.

В някакъв смисъл развоят на темата най-накрая сам я доведе до отговор какво трябва да се промени, за което ви благодаря.

Насилието няма да намалее , битовото насилие ще се увеличи и структурно промени, При нездрави „съжителства„ насилието се изражда, преминава през обществ. регулации, репресивна система, умножава се, не е така „жестоко„ но е много по ерозивно , засягащо милиони деца, жени и мъже в ЕС.Няма силни връзки , има многократно завишение на девиации, псих. болести, недоразвити деца и младежи, израстващи „белязани„ и с „вродени наказателни обиколки„ в сравнение с най вярната част от нивата в „обслужващата класа„ Това ще рече, заедно и с многото други мероприятия на „силовата тъмна и светла Държава„ селектиране на индивиди, удобни за системите от споменатата „обслужваща класа„ както и „траш маса„ от разни групи , етноси, с културни „особености„ и пр интелект. ненадежни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, laplandetza said:

Моля ! , да не се обиждаме религиозно и културно.По рождение съм такъв, не съм го избирал, нещата нямат само няколко „цвята„ , доста по сложно и интересно е. Избивали сме милиони хора, сега избиваме хиляди, за какви права става въпрос...................според стратегическите цели на онези които могат нещо да направят извън силовоналаганата Основна линия на ЕС , според тях може да се проиграят и тези „права и свободи„ , в Основната линия нещата не са никак добре!, сбогувайте се с пълноценен живот!

Простете, забравих да сложа кавички на "лошите". Написах го иронично, за тези, които се дистанцират, без да си дават сметка, тоест гледат треската в чуждото око, а не виждат гредата в своето.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, dora said:

След като всяка жена "си го търси", когато тя стане "моя", то аз  притежавам всички права върху нея и съм правото си да я контролирам и тормозя, по описания по-горе начин, защото въпреки, че е моя, "тя пак си го търси" по самата причина, че е жена, че е хубава  (или на мен ми се струва такава),  и ако не я контролирам в абсолютно всичко, ако не я тормозя,  ако не й орежа всички социални контакти, не и прибера всичките пари, за да няма с какво да си купува дрешки, за да си го "търси", то тя рано или късно ше си го намери, защото жените са такива - търсят си го.  Особено пък моята. Затова ще я следя, ще й искам обяснения за всеки, който я е погледнал на улицата, или където и да било, макар тя дори да не подозира, че някой я е погледнал - след като я гледа, значи тя си го търси. И понеже е моя, то трябва да я накажа заради това, че я гледат някакви си други хора.

Може би ще ви разочаровам, но над 90% от мъжете изобщо не разсъждават така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, самотния вълк said:

Може би ще ви разочаровам, но над 90% от мъжете изобщо не разсъждават така.

На какво основавате тази статистика? :)

Ако прочетете постинга на Фружин Асен по клончето, ще видите каква е връзката с това, което пиша. Така разсъждават насилниците от ревниво-контролиращия тип, но това се основава на гореописания стереотип.

Този стереотип далеч не е толкова рядко срещан. В различен спектър това е обичайно поведение. Напр. неприемането на "не" за отговор, иманентното схващане на жената като сексуален обект, който трябва да бъде преследван и обсаждан и който е длъжен да откликне с "да", ако мъжът бъде достатъчно настоятелен. За което е длъжен да бъде по-настоятелен. И така нататък, Фружин Асен го е описал чудесно.

Аз лично го разпознавам културно повече от отлично, защото бидейки жена, съм била в подобни ситуации на натрапчиво и с нищо непредизвикано мъжко поведение многократно. Без да се обличам предизвикателно, без с поведението си да давам сигнали, че този контакт е желан. Младите жени в България, докато са млади (после нещата се променят) са обект на това непрекъснато, защото е в културата.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, laplandetza said:

битовото насилие ще се увеличи и структурно промени

Дайте идея защо мислите така, по какъв механизъм ще се увеличи? Хората ще почнат да бият жените си повече, защото стереотипът се променя? Или по някаква друга причина? Не мога да проследя връзката, може ли да я експлицирате?

Link to comment
Share on other sites

Преди 38 минути, dora said:

Дайте идея защо мислите така, по какъв механизъм ще се увеличи? Хората ще почнат да бият жените си повече, защото стереотипът се променя? Или по някаква друга причина? Не мога да проследя връзката, може ли да я експлицирате?

Насилието не е само биене, то е грозно, гадно , но не е най масово и разлагащо. Без някакъв недобре определен ред , но устойчив, без нчкаъв набор от „правила и поведение„ в семейството, хората , голям процент, над половината , няма да успеят да създадат здрави връзки, устойчиви семейства. Насилието идва от самата „среда на Държавен,или някакъв друг „силов„ контрол. Той ще поражда предпоставките за много незначителни конфликти, които с помощ на Контролйорите се усилва и ползва за притискане, изнудване, налагане в най личните взаимотношения, в слабите семейства на неудачни, вредни решения, които пък удрят пряко и косвено по членовете и увреждат най вече децата.Всички Нови мерки ще действат чрез Държавно законно насилие , масово. Да сравним, примерно имаме по статистика 20 хиляди семейства с побойници, разни проблемни, където боят е „норма„ , ще страдат 37 хил деца, ще има и десетки умрели, убити , съсипани животи на няколко хиляди. При голям процент на повлияни от новите повели семейства, а те дори няма да бъдат семейства, ще има стотици хиляди раздели, стотици хиляди страдащи и увредени, „неразвити„ деца, изгорени съдби на много, много хора, отнето им е нещо най интимно, семйните здрави връзки, става това , което казваме при нас „Вълк без глутница , умира като Вълк, но вълче без такава не е вълк, а пале „

Как според вас повлиява израстването на децата в Личност при отсъствие на най лична, твърда опора, давана персонално и групово в семейните отношения и тези в родова група или подобно.Каква среда е нужна за по вероятното създаване, не е точната дума, за максималното развитие на заложбите в младия човек.Как ще повлияе на обществото подобен вид инвалидност, защо е нужно да се малтретират по този начин децата, този риск не е ли отчетен от когото му е работа, ако е отчетен Защо го правят ................

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, laplandetza said:

 При голям процент на повлияни от новите повели семейства, а те дори няма да бъдат семейства, ще има стотици хиляди раздели, стотици хиляди страдащи и увредени, „неразвити„ деца, изгорени съдби на много, много хора, отнето им е нещо най интимно, семйните здрави връзки, става това , което казваме при нас „Вълк без глутница , умира като Вълк, но вълче без такава не е вълк, а пале „

Как според вас повлиява израстването на децата в Личност при отсъствие на най лична, твърда опора, давана персонално и групово в семейните отношения и тези в родова група или подобно.Каква среда е нужна за по вероятното създаване, не е точната дума, за максималното развитие на заложбите в младия човек.Как ще повлияе на обществото подобен вид инвалидност, защо е нужно да се малтретират по този начин децата, този риск не е ли отчетен от когото му е работа, ако е отчетен Защо го правят ................

Според статистика на Уницеф най-щастливите деца са холандските. Тук има статия по въпроса:

https://www.telegraph.co.uk/women/family/raise-worlds-happiest-children-time-went-dutch/

За справка, Холандия е първата държава, позволила гей браковете, позволява се евтаназията, и обществото като цяло е полово егалитарно.

Например с това, че само 15% от холандците считат, че ролята на жената е в семейството:

orig_8679bab978c479825071b4dfd7657b9c.jp

Тоест това, че в държавата има полово равенство, жените като цяло се радват на липса на дискриминация, на брака не се гледа догматично и като цяло обществото е доста либерално, се отразяа на децата по-скоро положително.

 

Което е точно обратното на вашата теза на какво страдания и несигурност ще бъдат подложени децата.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

Преди 55 минути, dora said:

Според статистика на Уницеф най-щастливите деца са холандските. Тук има статия по въпроса:

https://www.telegraph.co.uk/women/family/raise-worlds-happiest-children-time-went-dutch/

За справка, Холандия е първата държава, позволила гей браковете, позволява се евтаназията, и обществото като цяло е полово егалитарно.

Например с това, че само 15% от холандците считат, че ролята на жената е в семейството:

orig_8679bab978c479825071b4dfd7657b9c.jp

Тоест това, че в държавата има полово равенство, жените като цяло се радват на липса на дискриминация, на брака не се гледа догматично и като цяло обществото е доста либерално, се отразяа на децата по-скоро положително.

 

Което е точно обратното на вашата теза на какво страдания и несигурност ще бъдат подложени децата.

Статистика, узаконяване на това , което наложиш. 

Не е трудно , когато на едно дете или без житейски опит и ненаучен младеж му стесниш мисловния, съзнателния хоризонт, да го направиш „щастлив„, осбено когато по „радиоточката„ непрекъснато се повтаря колко и как сме изпълнили „петилетките„ и светлото бъдеще е на един „джойнт„ разстояние. Така и с финландските деца, шведските, техните родители  не знаят какво е щастие, а кой ли знае, субективна заблудена оценка зависеща най вече от местното и международно положение и „бумтенето „ на пропаганда, елементарни са нещата.За това споменавах, липса на здрав пример, „учител„ и коректив срещу властовата пропаганда и силови въздействия води до подобни „псевдостатистики„ 

Link to comment
Share on other sites

Като сме тръгнали , защо не подкрепям разширението на „Държавната„ намеса в семейни и лични отношения, както и в отглеждането на деца в семействата, казахме и в други теми,сега и тук. Не подкрепям в този момент и от тази „власт„ , иначе съм привърженик към глобални промени в обществата, елиминиране на традицион. обществени отношения, ново структуриране , но за да ги има тези неща, да са ефективни и за моя полза, т.е за да заработят за тези „идеи„ за които работя е нужна доста по различна подготовка, стратегия и изпълнение.

Сравнително близък проблем го виждам като елиминиране , стопяване, на вероятността изпуснати, неуловени от защитите на системите индивиди, да се внедрят вътре в „чувствителни„ позиции и да се отвори риск за „промяна„ т.е. за един малък човешки „еволйуционен скок„ . Когато имаш повеля с тотална „държавна„ подкрепа за налагане само на 4, 5,6 „удобни„ пътя за индивидуално „развитие„, някаква перспектива и контролирани съзнания в тези посоки, тогава вече наистина проработва статистика, намалят броя на неудобните индивиди. Както и се очертава , да има прикрита масова „селекция„ още от детска възраст да се „оценяват„ децата от нарочените , да ги наречем „легални служби„ с хилядите им социални работници, психолози, бйурократи , лекари , педагози та дори и хора в полицията, риска почти ще се елиминира.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, laplandetza said:

непрекъснато се повтаря колко и как сме изпълнили „петилетките„ и светлото бъдеще е на един „джойнт„ разстояние

Това на никого не се повтаря. Медиите са независими от държавната власт. А и тя не би си позволила да насажда на хората пропаганда - както и те не биха я приели. Това беше част от нашия общестеен строй, не от техния.

Употребата на кабанис/хашиш доста се преекспонира, статистиката показва употреба от едва 16% от младото население:

http://www.emcdda.europa.eu/publications/country-drug-reports/2017/netherlands_en

Това не е Содом и Гомор, спокойно :)

Данните за България, където все пак те са забранени:

http://www.emcdda.europa.eu/countries/drug-reports/2017/bulgaria_en

Както виждате, толерантният режим не води до нищо драстично откъм проценти употреба на хашиш/канабис.

Можете да сравните и процента от хората, потърсили лечение за тежките наркотици. В Холандия за хероин - 9%. В България за хероин - 73%.

Холандия проблем с тежките наркотици сред младото поколене няма.

Можете да видите и разликата в диагнозата СПИН/HIV на базата на инжектиране на наркотични вещества - тя не е в полза на България, при два и половина пъти по-малък брой младо население.

С което не промотирам нищо.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

Преди 59 минути, dora said:

Това на никого не се повтаря. Медиите са независими от държавната власт. А и тя не би си позволила да насажда на хората пропаганда - както и те не биха я приели. Това беше част от нашия общестеен строй, не от техния.

Употребата на кабанис/хашиш доста се преекспонира, статистиката показва употреба от едва 16% от младото население:

http://www.emcdda.europa.eu/publications/country-drug-reports/2017/netherlands_en

Това не е Содом и Гомор, спокойно :)

Данните за България, където все пак те са забранени:

http://www.emcdda.europa.eu/countries/drug-reports/2017/bulgaria_en

Както виждате, толерантният режим не води до нищо драстично откъм проценти употреба на хашиш/канабис.

Можете да сравните и процента от хората, потърсили лечение за тежките наркотици. В Холандия за хероин - 9%. В България за хероин - 73%.

Холандия проблем с тежките наркотици сред младото поколене няма.

Можете да видите и разликата в диагнозата СПИН/HIV на базата на инжектиране на наркотични вещества - тя не е в полза на България, при два и половина пъти по-малък брой младо население.

С което не промотирам нищо.

Добро утро. Медиите са зависими , почти напълно от „тъмната държава или от наднационални структури , местните им подразделения„ в БГ и на други места, САЩ и пр. и викат , май беше „дълбока държава„ Всъщност това е „държавата“  видимата, легална част е повърхност, такъв е западния модел, така е и в Китай, Русия и пр. 

Както казах , субективното чувство за „щастие„ , уреден живот и пр. зависи от местното и международно социкономополит.положение , манипулационните възможности на местно и интердържавно ниво. Лошо битово/икономосоциално съществуване, повече „нелегална полицейска дейност„ на ниско ниво, повече хероин , нещастен народ, с чувство за незадоволеност , при съществуване все още на що годе висок процент традиционни семейни и родови отношения , които смекчават положението.

Холандците имат проблем в цялостното си развитие, процентно са стопили , изродили  средната си класа, креативния и потенциал е изкривен, изроден , продуцират се „специализирани полуолигофрени„ изцяло обслужваща маса.

Спомням си , ако не греша , вие сте в Брйуксел, или., някъде в Белгия. Как се борят местните „другари„ срещу насилието в местните мйусулмански семейства, спасиха ли ги от „изчезване„ погубени под битовото насилие над жените, нещастието и наркотиците:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, dora said:

На какво основавате тази статистика? :)

Ако прочетете постинга на Фружин Асен по клончето, ще видите каква е връзката с това, което пиша. Така разсъждават насилниците от ревниво-контролиращия тип, но това се основава на гореописания стереотип.

Този стереотип далеч не е толкова рядко срещан. В различен спектър това е обичайно поведение. Напр. неприемането на "не" за отговор, иманентното схващане на жената като сексуален обект, който трябва да бъде преследван и обсаждан и който е длъжен да откликне с "да", ако мъжът бъде достатъчно настоятелен. За което е длъжен да бъде по-настоятелен. И така нататък, Фружин Асен го е описал чудесно.

Аз лично го разпознавам културно повече от отлично, защото бидейки жена, съм била в подобни ситуации на натрапчиво и с нищо непредизвикано мъжко поведение многократно. Без да се обличам предизвикателно, без с поведението си да давам сигнали, че този контакт е желан. Младите жени в България, докато са млади (после нещата се променят) са обект на това непрекъснато, защото е в културата.

Дора, ти като жена съм сигурен, че си общувала с много приятелки през годините. Колко пъти си чувала от твоя приятелка "аз му казах "не" и идиота се отказа. Изобщо не се опита да се бори за мен или да ме спечели". Или пък някоя да каже следното: "един мъж, ако не ме ухажва постоянно, ако не е постоянен, настъпателен и се откаже след първото "не" той не ме заслужава, за какво ми е такъв". Или "ами аз ако приема веднага да пием кафе или да излезем той ще ме помисли за лесна и няма да съм му интересна". 

Сещам се за десетки подобни примери от мои познати жени от тинейджърските ми години до този момент. Значи излиза, че жените хем искат мъжа да е настоятелен и да не се отказва, да го изпитват и разиграват дълго, хем ако е такъв ти и някои други ще го изкарате ненормален, който бие жена си или приятелката си щото не е направила вечерята като майка му.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Димитър Йорданов said:

Дора, ти като жена съм сигурен, че си общувала с много приятелки през годините. Колко пъти си чувала от твоя приятелка "аз му казах "не" и идиота се отказа. Изобщо не се опита да се бори за мен или да ме спечели". Или пък някоя да каже следното: "един мъж, ако не ме ухажва постоянно, ако не е постоянен, настъпателен и се откаже след първото "не" той не ме заслужава, за какво ми е такъв". Или "ами аз ако приема веднага да пием кафе или да излезем той ще ме помисли за лесна и няма да съм му интересна". 

Сещам се за десетки подобни примери от мои познати жени от тинейджърските ми години до този момент. Значи излиза, че жените хем искат мъжа да е настоятелен и да не се отказва, да го изпитват и разиграват дълго, хем ако е такъв ти и някои други ще го изкарате ненормален, който бие жена си или приятелката си щото не е направила вечерята като майка му.

Да е настоятелен и да не се отказва в ухажването и флирта , да го прави с финес до постигане на желания резултат - да.

Да е настоятелен в ориенталския си примитивизъм и да не се отказва , защото не приема отказ (в тоя живот всичко , включително и е.бането му се полага по подразбиране - от всекиго според възможностите , на всекиго според потребностите) - не

Редактирано от ДеДо Либен
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, ДеДо Либен said:

Да е настоятелен и да не се отказва в ухажването и флирта , да го прави с финес до постигане на желания резултат - да.

Да е настоятелен в ориенталския си примитивизъм и да не се отказва , защото не приема отказ (в тоя живот всичко , включително и е.бането му се полага по подразбиране - от всекиго според възможностите , на всекиго според потребностите) - не

Именно. Съгласен съм и с това, но според някои особи и начина на поведение, който се мъчат да въведат дори и този флирт може да бъде изтълкуван като натрапване, тормоз, досаждане, насилие или нещо друго. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Димитър Йорданов said:

Дора, ти като жена съм сигурен, че си общувала с много приятелки през годините. Колко пъти си чувала от твоя приятелка "аз му казах "не" и идиота се отказа. Изобщо не се опита да се бори за мен или да ме спечели". Или пък някоя да каже следното: "един мъж, ако не ме ухажва постоянно, ако не е постоянен, настъпателен и се откаже след първото "не" той не ме заслужава, за какво ми е такъв". Или "ами аз ако приема веднага да пием кафе или да излезем той ще ме помисли за лесна и няма да съм му интересна". 

Сещам се за десетки подобни примери от мои познати жени от тинейджърските ми години до този момент. Значи излиза, че жените хем искат мъжа да е настоятелен и да не се отказва, да го изпитват и разиграват дълго, хем ако е такъв ти и някои други ще го изкарате ненормален, който бие жена си или приятелката си щото не е направила вечерята като майка му.

Аз лично нямам приятелки, които да се държат така, тоест да разиграват някого за собственото си удоволствие, че им обръщат внимание  - вероятно защото човек подбира средата си на основата на сходства и те не биха ми харесали - но ви вярвам, че и това е обичайно. Затова и написах, че това е в културата.

Ако обаче искаме да неутрализираме стереотипите, водещи до домашно насилие (стереотипът бе идеално описан от Фружин Асен, а връзката между него и домашното насилие - от мен), това няма как да стане без културна промяна.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...