Отиди на
Форум "Наука"

Задачи по Аналитична химия


Recommended Posts

  • Потребител

НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕ С ТЕЗИ ТРИ ЗАДАЧИ

 1 .ИЗМЕРЕНА Е АБСОРБЦИЯ А=0,130 НА ПАЗТВОР НА ЖЕЛЯЗО С КОНЦЕНТРАЦИЯ С=0,44х10 на -5 mol/l. ДЪЛЖИНАТА НА АСОРБИРАЩИЯ СЛЕЙ Е 2СМ. ИЗЧИСЛЕТЕ КОЕФИЦИЕНТА НА МОЛАРНА АБСОРБЦИЯ

2. РАЗТВОР С ОБЕМ 25,00МЛ , СЪДЪРЖАЩ HCL , Е ТИТРУВАН С 26,50МЛ 0,09698 MOL/L NAOH.ИЗВЕДЕТЕ АНАЛИТИЧНАТА ФУНКЦИЯ И ИЗЧИСЛЕТЕ МОЛАРНАТА КОНЦЕНРАЦИЯ И МАСАТА НА HCL M =36,45 G/MOL 

3. СМЕСЕНИ СА ДВА РАЗТВОРА НА NACl ;р-р 1 -250ml ,съдържащ 0,3220g NaCl и р-р 2 -100ml с концентрация 0,1359mol/l. Да се изчисли моларната концентрация на получения разтвор M на HCl e 58,4 g/mol

 

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Като цяло тук не решаваме задачи и писането с главни букви е забранено!

Моля, прочети правилата на форума, с които се съгласяваш при регистрация във форума: http://www.chitatel.net/forum/privacy/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ИМАМ ПРОБЛЕМ С КЛАВИАТУРАТА И КОГАТО ТЯ РЕШИ ПИШЕ С ГЛАВНИ БУКВИ. ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА Я ОПРАВЯ

МОЖЕ ЛИ ДА НЕ ИЗТРИВАТЕ ПУБИКАЦИЯТА

БЛАГОДАРЯ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Здравейте имам нужда от помощ за едно изчисление.Става въпрос за сребро,което е с определена маса(500 гр.),кръгла форма(фи-34),които трябва да бъдат байцнати в азотна киселина(20%,с плътност-1,51).Въпроса ми е как да изчисля,в какво количество киселина да бъдат байцнати?

Интересувам се също и от стехиометрични изчисления,например да се изчисли какво количество от сребърен нитрат се получава при взаимодействието:

Аg2O + 2HNO3 = 2AgNO3 + H2O       Ако взаимодействат по 34гр. от двете изходни вещества(дисребърен оксид и азотна киселина).

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...