Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

След като изяснихме, че понятието джендър в конвенцията няма общо с джендър-идеологията

Благодарим, че ни го изяснихте. Сега вече можем да спим спокойно, а утре да излезем на митинг в подкрепа на конвенцията. Смятам, че и други колеги, които досега бяха против, ще ме подкрепят в това начинание.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 6 часа, sir said:

Благодарим, че ни го изяснихте. Сега вече можем да спим спокойно, а утре да излезем на митинг в подкрепа на конвенцията. Смятам, че и други колеги, които досега бяха против, ще ме подкрепят в това начинание.

Аз на митинг в подкрепа на педерастията няма да ходя. Ако, не дай си боже се ратифицира истанбулската конвенция от нашите дупетати в парламентот, ще се възцари моментално някаква хомосексуална вакханалия. Дет се вика, на другата сутрин всеки един прав ристиенин традиционалист, с риск за собственото си обезчестяване, ще се наложи да изпадне в нелегалност. Цялата власт и мощ на държавата ще се съсредоточи в ръцете на хом-обществото. Полицията ще бъде въоръжена вместо с традиционните гумени палки, с пак гумени или силиконови "мъжки достойнства". Ще настане ад и непрекъснат страх. Който откаже да бъде "разпечатан", пак ще го "разпечатат" енергичните третополови полиисмени. И така до къде ще я докараме. Ще станем 100% хомо.

 

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, laplandetza said:

Аха, ам чи как, .ще има ли „кИбапчета„.........джендър бе, джендър !:ag:

Ще има трансджендър кебапчета. Сиреч, соя, която се самоопределя като месо.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Един виц по въпроса.

Бойко си признал, че е джендър. Щял да си прави операция по смяна на пола. Искал да става мъж.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, БатеВаньо said:

За една нощ ще изчезнат и жендъри и хомо и лесбо.

фантазиите са чудесно нещо... ей така - са се появили същите - заради идеологии някакви... И по същия начин - като премахнем, отречем, забраним "тия антибиологични, антихуманни, антисоциални и антисемейни извращения" ще си изчезнат и всякакви отклонения от "правите" (ни) норми...

Тва няколкото човека сте уникално наивни, колкото са ви предубежденията и предразсъдъците. Всичко, това, дето сега се нарича с определени имена и вие го наричате "гнусни извращения, изменения и девиации"... винаги е го имало. И ще го има. И в бъдещия свят това вече няма как да се скрие, защото бъдещия свят разчита на свободи, които вие нямате дори идея какво означават и ви идват извънгранични и така - неприемливи.

Няма никаква разлика предразсъдъка към биологично разпознаваемата "жена" да е със задължителния си комплект от социална роля за нея, каквато ви е толкова позната и любима. а вече отдавна това не съществува. Можете тук да си редите любимите идеологически приказки от рода  "пък навремето кво хубаво си беше... кат бяхме млади, в театрите на "ОТминалото"... От-Миналото. Живота в отминалото е израз на едно обикновено инстинктивно капсулиране. 

Хора, обречени на отмиране си защитават и представите за живота им - които също отмират.

Какво сте се збъркали всеки в своите си налудни сценарии - и именно в това се надпреварвате кой колко може да си изфантазира съчинения в нужната за него посока. И после същите фантазии да се представят като "аргументи" и да се позовавате на тях.

Отмиране - е точната дума. Заложили сте на една напълно обречена карта. Разбира се, че не сте сами. Разбира се, че и групово се изнамирате, защото всичко е свързано и всяка несъзнателна фаза е и групово изразена, в едно колективистично зависимо съществуване. Груповото по този групов начин - също е обречено на отмиране. В основните си линии отмирането на опорни толкова базови фундаменти в идентичността, ви обрича и идентифицираните на отмиране. Но не е проблема във времето, нито в свободата, нито в измененията. Няма как да се върне времето назад - това е положението. Който докъдето му изнася, като му дойде в повече си почва играта на съпротива.

Глупостите за всякаквите форми на подчинения, използване, на робия и контрол от какви ли не измерения - на какви се изживявате не знам. Осмивахте дружно иначе в темите за "конспираторите" и "плоската земя"... както и религиозните последователи. А сега в тия теми сами се превърнахте именно в това... Тематичния форумен световен идеолог, организатор и революционер, дето се дуе как "познава изтънко" главния Организатор и неговите ратаи, плановете им... той е толкова прозорлив, толкова героично-загадъчен, той също има планове, ама вий да не си мислите че ги знаете и предполагате - те са тайна от вас, но за същия тайни не може да има - той вижда минало и бъдеще, вижда изменения и измерения... и какво ли още не. И останалите - дето всеки си наглася своя си версия на "черното бъдеще" и някак си всички се въртят твърде удобно около сходни опорни елементи... Че нали ги заклеймявахте, колеги - конспираторите - нали форума оставя следи, щото са писмени и се запомнят в логове и се четат от всеки. Изведнъж доста хора си станаха "плоски, живеещи на плоската земя, сред плоския свят от чернобяло, дължина и ширина, мъж-жена, право-криво, лъжа-истина". Как въобще говорите за Айнщайн, след като отвътре, в дълбокото, още родово-общинното и племенното живеят...

Уникално "преобръщане" се наблюдава - в иначе толкова "рационалните" самозаявки и декларации... Щом се отнесе, обаче нещо до основите и тяхната инстинктивна реакция към защита и... САПИЕНСА си захрърли маската и под нея се разкри ХОМО...

Фантазирането на черно бъдеще показва само собственото ви отдалечаване от същото. Това е симтом на нещо просто... Съвсем просто. За объркания, всяко явления отвъд границата му на приемливост, е равносилна и еквивалентна на хаос, следователно - извън "реда". Ред винаги ще си има - просто идва друга версия, за други хора, живеещи в друго време, хора, условия, друг етап на развитие. Развитието ще го има и без вас и без сегашната форма на 'ред'. Всички вървим само към едно място и колкото и да се крием зад каузи и убеждения, е само за да си придаваме значимост, която иначе... просто липсва.

Редактирано от ramus
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 2.02.2018 г. at 18:43, Last roman said:

това се подразбира, май френд.

Не само се подразбиа. Когато нормите се разгледат във връзка една с друга, а това е задължително, става ясно, че направо директно са включени в нея. Друг е въпросът нуждаят ли се от защита или не, нуждаят се, но е лъжа, че тоя акт се отнася само за жени. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 13 минути, ramus said:

Няма никаква разлика предразсъдъка към биологично разпознаваемата "жена" да е със задължителния си комплект от социална роля за нея, каквато ви е толкова позната и любима. а вече отдавна това не съществува.

....... Хора, обречени на отмиране си защитават и представите за живота им - които също отмират.

Какво сте се збъркали всеки в своите си налудни сценарии -

Ред винаги ще си има - просто идва друга версия, за други хора, живеещи в друго време, хора, условия, друг етап на развитие. Развитието ще го има и без вас и без сегашната форма на 'ред'. Всички вървим само към едно място и колкото и да се крием зад каузи и убеждения, е само за да си придаваме значимост, която иначе... просто липсва.

И кой на тебе ти даде пълномощно да присъждаш кой отмира, и кой не? Аз пък ти казвам, че отмират глупостите, които радикалния либерализъм натвори в последните 20 години... Пък да видим историята кого ще избере. 

В БЪЛГАРИЯ предразсъдъци към жената няма. И защо слагаш "жена" в кавички??? 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, КГ125 said:

И кой на тебе ти даде пълномощно да присъждаш кой отмира, и кой не? Аз пък ти казвам, че отмират глупостите, които радикалния либерализъм натвори в последните 20 години... Пък да видим историята кого ще избере. 

В БЪЛГАРИЯ предразсъдъци към жената няма. И защо слагаш "жена" в кавички??? 

Аз мисля , че грешиш , наистина отмирате, казвам вие, не слагам мен си , защото съм доста по краен и от джендърите, не съм сигурен дали изобщо съм „човек„:ag: 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, scaner said:

След като изяснихме, че понятието джендър в конвенцията няма общо с джендър-идеологията, какво престъпление виждате в участието на тези организации?

вижда се едно нарушение, наречено "пристрастност". Защо там не са поканени и други организации? Понятието "джендър" в текста ИМА пряко отношение към джендър  - идеологията, която сама по себе си е маргинално радикална.. Като се преценят текстовете в съвкупност, се оказва, че точно това се задължава държавата да преподава ВЪВ ВСИЧКИ ОБРАЗОВАТЕЛНИ РАВНИЩА, както и че е длъжна да ИЗКОРЕНЯВА традициите свързани със "СТЕРЕОТИПНИТЕ РОЛИ НА МЪЖА И ЖЕНАТА",  без това понятие да се определя и БЕЗ ДА СЕ ПОЗВОЛИ на държавата да си го определи сама ... 

Айде стига вече. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, laplandetza said:

Аз мисля , че грешиш , наистина отмирате, казвам вие, не слагам мен си , защото съм доста по краен и от джендърите, не съм сигурен дали изобщо съм „човек„:ag: 

Това бъдещето ще да покаже. Ако отмре един народ, на негово място идва друг. Но едно е ясно - който народ допуска такава идеология да стане основен негов закон, нема да го бъде. Разликата е само, че следващият народ, който дойде, с такива глупости няма да се занимава и няма да ги търпи. Ако дойде... 

Редактирано от КГ125
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, КГ125 said:

И защо слагаш "жена" в кавички

:) Защо ли. Разбгира се че ще попиташ - вие още идеята за пола и социалните роли така и не ги разбрахте, защото в основните си линии сте обикновени хомофоби, които сега намериха подходящата си идейна и представна подложка за изява. Разбира се, че не само ЖЕНА е в кавички. Защото пола от ролята се отделят и именно заради отношението на ОТДЕЛЕНИТЕ е и ролята те да бъдат защитени КОНВЕНЦИОНАЛНО.

Нямам нужда от пълномощни, както нямат нужда от пълномощия тия, които "казвали че отмират глупостите които...". няма как да отмрат - отмират само защитниците на едно или друго. Времето не отмира - то е само израз на измененията.

Тук превръщате всичко в битка между идеологии. Един радикал, разпознава други като него - задължително от друга идеология. Пак битки, пак препирни, да се делегира и предпостави като логично "защитаването". А пък то си е обикновено и съвсем друго...

Редактирано от ramus
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 минута, ramus said:

:) Защо ли. Разбгира се че ще попиташ - вие още идеята за пола и социалните роли така и не ги разбрахте, защото в основните си линии сте обикновени хомофоби, които сега намериха подходящата си идейна и представна подложка за изява. Разбира се, че не само ЖЕНА е в кавички. Защото пола от ролята се отделят и именно заради отношението на ОТДЕЛЕНИТЕ е и ролята те да бъдат защитени КОНВЕНЦИОНАЛНО.

Нямам нужда от пълномощни, както нямат нужда от пълномощия тия, които "казвали че отмират глупостите които...". няма как да отмрат - отмират само защитниците на едно или друго. Времето не отмира - то е само израз на измененията.

Тук превръщате всичко в битка между идеологии. Един радикал, разпознава други като него - задължително от друга идеология. Пак битки, пак препирни, пак защитавания...

А, не в битка на идеологии го превърнаха авторите на конвенцията! 

Интересно, какво общо пък сега има хомосексуализма с тая цялата работа?! А го питам защо "жена" е в кавички, той ми вика хомофоб съм бил?? 

Вий, другари, понятията си не можете да уточните, па от последна инстанция видите ли, говорите. 

Като слагаш "жена"в кавички и имайки предвид горното ти обяснение, значи смяташ, че джендър-идеологията все пак е включена в тая конвенция, май? Или как? 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 минути, ramus said:

:)  пола от ролята се отделят и именно заради отношението на ОТДЕЛЕНИТЕ е и ролята те да бъдат защитени КОНВЕНЦИОНАЛНО.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, КГ125 said:

Това бъдещето ще да покаже. Ако отмре един народ, на негово място идва друг. Но едно е ясно - който народ допуска такава идеология да стане основен негов закон, нема да го бъде. Разликата е само, че следващият народ, който дойде, с такива глупости няма да се занимава и няма да ги търпи. Ако дойде... 

Горе долу, наистина старият народ, старото общество ще загине, но за какво мамка.. , да мърсим този въздух, стар народ, нов такъв, една държава, друга, явни и неявни войни, много мъртъвци и деца, жени страдалци, Баста !, Стига!, нека приклйучим с тази еволйуц. яма, трябва да вървим към Нещо на друго ниво, без сегментирания, разделения, Една Планета , Един мултифункционален вид на материоорганизация и Интелект с огромно разнообразие и възможност за „проигравана„ на Бъдещето !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, scaner said:

Насилието по полов признак над жени може да бъде по причина че те имат ХХ хромозома, или специфични полови белези. Да набиеш жена си защото според теб е "ку*ва", е типичен пример. Да набиеш жена си по причина, че не е сготвила ядене или не е почистила къщата обаче, защото тя играе такава роля в обществото и обществото очаква тя това да върши, е вече насилие според джендъра. За разлика от насилието според пола, вторият пример може да не се възприема в обществото за насилие, а за нормалност, разрешено наказание. Тоест социалните стереотипи могат да прикрият някои форми на насилие, оправдавайки ги с културни особености. Това са и основните форми на насилие, които покрива конвенцията.

Сега остава да уточниш и каква е разликата...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, КГ125 said:

джендър-идеологията

тая идеология просто послужи да разтегнете нужните полемики и да се насладите на "резонансни" защитници... В конвенцията никой не се занимава с идеология - това с какво тя се занимава е написано в нея. Идеолозите се постараха да я разпознаят като идеология, като я "прочетоха" през призмата на предварително изкривената нужна версия и именно върху това се повдигнаха дебатите.

Всъщност за конвенцията вече никой не говори. написаното в нея остана през "преводите" и нагласената нужна интерпретация, която да сплоти и подгрее няколко резонансни групи. Точно това е и целта на подмяната. Стана модерно нарицателното Истамбулска конвенция, вече има вицове, има народен образ... Но това няма никаква връзка с онова, което е написано в самият документ.

Всеки втори пост тук засяга хомосексуализма и то съвсем открито и негативно - или не четеш. Нали е написано - погледни сам нагоре...

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, scaner said:

Добре, да попитам: тези организации прокажени ли са? Незаконни ли са? Може би нямат опит в справяне с насилие срещу част от техните членове?

След като изяснихме, че понятието джендър в конвенцията няма общо с джендър-идеологията, какво престъпление виждате в участието на тези организации? Или имате вътрешна информация, че те подготвят някакво престъпление? Искат тайно и подмолно (уведомен сте някак за това), да насаждат джендър-идеологията въпреки законите? Тогава има органи, които трябва да информирате.

Но защо трябва да ги стигматизирате само поради вашите страхове?

Разходете се малко по сайтовете на тези отганизации, за да видите за какво се борят, не се плашете само от имената им.

На вас изобщо не съм ви давал поводи да ми слагате думи в клавиатурата. На други - може би да.

Няма никакъв проблем, защо пък да има, когато конвенция в защита на жените, в която джендър идеология няма, според вас, да бъде налазена от джендъри, лесбийки, педерасти, бисексуални, трансджендъри. Те представляват и промотират жените, така както няма нищо нередно, конвенция за атомната енергия да бъде промотирана от агрономи.

Прав е бате ни Ваньо, че с тази конвенция в ръка педерастията ще се развихри и ще поиска власт, каквато и е обещана с конвенцията.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, самотния вълк said:

Сега остава да уточниш и каква е разликата..

За кой път... Не сте в състояние да разберете "тая разлика". И няма как - тя е оттатък възможността за (въз)приемане. Пише-непише...

И да го направи за пореден път - то четенето е избирателно - според лимита на Четящия. Направихте си приказка от нещо си. Нужна приказка, нагласена за да изразява нещо, дето си го има и преди приказката.

Казусът няма решение - цялата работа е само заради дракането и волеизявата на личните ограничения и лимити.

И не е само тази тема така - и  няколко други теми се превръщат в идеологически и непрекъснато са "писта" за отдушници на идеологически изхвърляния. И задължителното им дракане помежду им... Може би им е нещо като "слънцето и въздуха"... 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 13 минути, laplandetza said:

Горе долу, наистина старият народ, старото общество ще загине, но за какво мамка.. , да мърсим този въздух, стар народ, нов такъв, една държава, друга, явни и неявни войни, много мъртъвци и деца, жени страдалци, Баста !, Стига!, нека приклйучим с тази еволйуц. яма, трябва да вървим към Нещо на друго ниво, без сегментирания, разделения, Една Планета , Един мултифункционален вид на материоорганизация и Интелект с огромно разнообразие и възможност за „проигравана„ на Бъдещето !

Това, за което говориш няма да има никакво разнообразие. Ще има един народ, който ще е унищожил останалите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 6 минути, ramus said:

За кой път... Не сте в състояние да разберете "тая разлика". И няма как - тя е оттатък възможността за (въз)приемане. Пише-непише...

И да го направи за пореден път - то четенето е избирателно - според лимита на Четящия. Направихте си приказка от нещо си. Нужна приказка, нагласена за да изразява нещо, дето си го има и преди приказката.

Казусът няма решение - цялата работа е само заради дракането и волеизявата на личните ограничения и лимити.

Това си е argumentum ad hominem. "не разбирате, вашият казус няма решение". 

решението е много просто - не се приема тоя юридически парцал, а друго, което наистина защитава нуждаещите се от защита. 

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, КГ125 said:

Това, за което говориш няма да има никакво разнообразие. Ще има един народ, който ще е унищожил останалите. 

Не говорим за народ, нито за хора, познати в днешно време. Мислите доста „остаряло„ защо непременно унищожение, по скоро „интегриране„

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...