Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 минути, ramus said:

глупостите от тоя род, дори няма да си направя труда да ги погледна. Като иска някой да е инстинктивен - прав му път обратно в пещерите. В тази връзка, няма как да "се върне в пещерата" някой, който не е излизал оттам и силно напира това да му е вселената и така да си остане...

Имитираш някакъв си разговор с някой си ... и му разиграваш личните си проекции и сценарии... Ти, човеко от 'природата', ще се докараш до хапчета в тази посока. Но пък - ще ти остане успокоението че е 'природна посоката'... :) Ок - продължавай "нататък", екстра си си...

Блажени са вярващите!:) Явно сам си вярваш, че и се смяташ за умен, като споменаваш животински инстинкти и даваш пример с пещерите! Сигурно нямаш представа, какво е инстинкт за самосъхранение? Говорим за самосъхранение на биологичен вид, общество, или определен животински вид! За сега аз се чувствам в добра физическа форма и доста мъже във фитнеса ми завиждат на телосложението. Едва ли ще ми се наложи да ползвам хапчета, Боже опази! А, и имам комплески към болниците още от малък, нищо че плащам огромни пари за здравна осигуровка! Виж на теб може да ти се наложи да минеш на хапчета, ако лакеите на ЕС не успеят да ратифицират убийствения за България документ, под натиска на "народната любов" към тях!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 4 минути, herkules said:

Мъжът си е мъж и винаги ще е по-щастлив и независим спрямо жената.........Винаги ще си остане жена, и ще завижда на мъжката физиология!

За какво ми е да завиждам, след като мога да имам цял един мъж.:)

В днешния свят жените с всяка изминала година стават все по-еманципирани, така че е чудесно да живееш в такова време като жена, въпреки, че е по-трудно отколкото ако си мъж.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Doris said:

За какво ми е да завиждам, след като мога да имам цял един мъж.:)

В днешния свят жените с всяка изминала година стават все по-еманципирани, така че е чудесно да живееш в такова време като жена, въпреки, че е по-трудно отколкото ако си мъж.

Много се радвам за теб! И аз това казвам. Значи не ти е нужна някаква си конвенция. Не ми стана ясно, защо тогава постна част от произведение на Елин Пелин? Сигурно да покажеш българите от старото време!:) Аз пък си се чувствам отлично като мъж, и за нищо на света не искам да съм жена. Е, има страни в които мъжете благославят Господ, че не са се родили жени, но аз и тук съм си много добре. Да разбирам ли сега, че си против конвенцията? Ако е така, значи че сме в един отбор!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, ramus said:

не намирате ли че е леко инфантилно - "моето мече може и да е скъсано... но твоето камионче е още по-счупено" (пък, нека ти)...

Иначе евала за психологията, цитирането, дарсловото, езиците и правото... но - онова, "зад тях" ... До него кога "ще стигне" всичко от "шел-а"?

Зависи какво искате да постигнете. Когато американец види празна стая, казва: "there is nobody",  а руснакът - "нет ни души". Разликата в психологическата настройка е огромна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Doris said:

За какво ми е да завиждам, след като мога да имам цял един мъж.:)

В днешния свят жените с всяка изминала година стават все по-еманципирани, така че е чудесно да живееш в такова време като жена, въпреки, че е по-трудно отколкото ако си мъж.

Има виц и по подобно::)

Марийка плаче: "Иванчо има пишка, а аз нямам!".. Майка й: "Не плачи, мама, като пораснеш, ще имаш колкото си искаш!":)

Та, едно време: "силен пол" е физически силен. Сега: "силен пол" е психически силен. В повечето случаи - жената, а не мъжът, се явява като "силен" пол. Да, ама мирното съвместно съществуване е изградено на база КОМПРОМИСИ. И при уседналост - има естествено разделение на къщния труд. Има и "естествено" законово решение, при невъзможност за изпълнение на семейни задължения - разводи и др. алтернативи, напр. - да живеят разделно известно време, консултации и т. н.

Затова - при превнасяне на идеология, която да иска и промяна на закони, с цел придобиване на еволюционно нелогични права, се наблюдава "революционна" обстановка. Демокрацията  не всякога успява, при антагонистични противоречия, да въведе "мир". Защото започват да липсват отговорностите и задълженията на "старото", на завареното положение - стават маловажни съществуващите защитни закони. Нарушава се естествения ход на еволюцията в мисленето - вместо да се въвежда по-добър правилник за приложение на съществуващото законодателство (които пазят човек от насилие), за по-добро изпълнение, ще се пробутват нови закони ... и пак няма да е правилно изпълнението им - не са еволюционно оправдани. Все пак - искаме човечеството да оцелее - това са искали всички преди нас, та да се стигне до съвремието: Важно е Мъжете да се държат кавалерски:) независимо, че жените искат еманципация.:)

...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Малоум 2 said:

Демокрацията  не всякога успява, при антагонистични противоречия, да въведе "мир".

Демокрацията не й е ролята да въвежда "мир" - при съвместно съществуване мир се постига най-трудно, защото той е израз на разумна динамично-адаптивна нагласа спрямо участниците в комуникацията и взаимодействията. А това предполага на първо място РАЗУМ, а не първосигналност. Инстинктите вече са твърде ограничени за да бъдат база за сериозни равноправни и задълбочени отношения. А според принципа на съответствието - сериозни отношения са израз на сериозни участници в тях. Голите имитации и празни интелектуални балони, колкото и да са раздути, гърмят при проверката на реалните взаимодействия.

Не знам - не стана ли вече ясно, че досегашния модел е изживял значението и ролята си. И в това е цялата драма - на инстинктивните консерватори, макар че от време на време тази първосигналност, която се лее от някои пишещи, направо компрометира дори и сегашното "мъжко-женско" полярно статукво. Не знам как толкова хора са способни да пренасят в душите си мумиите на безвъзвратно отминали времена и нрави. Ама да се съдерете да извадите мавзолеите си сред света, няма шанс да станат друго, освен да си останат капсули за мумиите.

И нещо друго - първосигналността не е само сред мъжете. Ролевите консерви съществуват досега не само сред мъжките представители. Ролята да си "жена, с идеята и внушението на самоходна и самоподдържаща се утроба за разплод", като основната цел и смисъл в живота, вече дори и сред част от ромките вече не минава.

Спорове и дебати като всичко това, дето уж е "относно конвенция някоя си" се превръщат в обикновено надговорване и спояване редиците на конверваторите, с мисията че "пазят нещо си, и то било много важно, много скъпо, значимо, смислено... и че без него света нямало да го има" - са само съчинения за придаване на значение на пълни безсмислености относно развитието.

Този конфликт, дето е сега, го е имало, има го... и ще го има и завбъдеще. Той е част от начина за съчителстване на субекти способни да се адаптират в различна степен и когнитивно развитие, в смисъл на зрялост и готовност за промени. Конфликтът е израз на това, че досега огромните различия между различните групи обособени хора по глобала, можеха да разчитат че териториалните дистанции ще ги държат изолирани доколкото това е възможно. Но сега вече всичко това е минало... И то - безвръзвратно минало... Именно това е в основата на сегашната битка и конфликтите между адаптиращите се и идентифициращите се с културни, национални, расови, етнически, полови... или други признаци... Това е обикновено ехо от отминаващото ( все още не е "отминалото" ) и то ще се носи по своята историческа инерция известно време... И тия, дето са вкопчени за нещо - ще се носят също известно време, стиснати за илюзиите си и опитващи се да се самозапазят сред повторението на заученото.

Историята е показала съвсем просто и ясно накрая кое отсява времето. Идеята на еволюцията - също показва векторът в каква посока е. Живейте си който когато се е вкопчил, това не променя с нищо хода на времето, по темпа на изменения и промени.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Малоум 2 said:

Все пак - искаме човечеството да оцелее

ма то точно това прави човечеството - оцелява и се приспособява към изменящите се условия на средата (си). Драмата е че консерваторите не са в частта, която ще оцелее, защото заявяват неспособност за приспособяване и така сами се обричат...

А "пазителите на изконното" настояват за обратното :) Пък е обречена кауза - колкото да виреят в приказката си.

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 20 минути, ramus said:

Демокрацията не й е ролята да въвежда "мир" - при съвместно съществуване мир се постига най-трудно, защото той е израз на разумна динамично-адаптивна нагласа спрямо участниците в комуникацията и взаимодействията. А това предполага на първо място РАЗУМ, а не първосигналност.

Историята е показала съвсем просто и ясно накрая кое отсява времето. Идеята на еволюцията - също показва векторът в каква посока е. Живейте си който когато се е вкопчил, това не променя с нищо хода на времето, по темпа на изменения и промени.

Амин! Млъкни сега малко, докато ти осмислим скритото дълбокомислие във финалния апотеоз на историята, времето, еволюцията...

Не си ли чувал, че демокрацията се основава не на една, а на три власти, които действат чрез закони и репресивен апарат за обуздаване на тези, които не желаят да уважават демокрацията. На индивидуалния разум, чийто истеричен защитник си само ти, днес нищо не се основава. А в миналото - дивачеството е било основано на него.

По темата:

American College of Pediatricians: Gender Ideology Harms Children

Превод на аргументите:

Цитирай
  1. Човешката сексуалност е обективен биологичен двоичен код: "XY" и "XX" са генетични маркери на мъжа и жената, те не са генетични маркери на разстройство. Нормата за човешкото устройство е да бъде заченат мъж, или жена. Човешката сексуалност е двоична, с очевидната цел да бъде осигурено възпроизводството и процъфтяването на нашия вид. Този принцип е очевиден. Изключително редките нарушения на сексуалното развитие (DSD), включително, но не само "тестикуларна феминизация" и вродена хиперплазия на надбъбречните жлези, са всички медицински идентифицируеми отклонения от сексуалната двоична норма и са правилно признати като нарушения на човешкото устройство. Лицата с DSD (наричани също "intersex") не представляват трети пол.

 

  1. Никой не се ражда с "джендър". Всеки се ражда с биологичен пол. Джендър (осъзнаване и усещане за себе си като мъж или жена) е социологическа и психологическа концепция, не обективна биологична. Никой не се ражда с усещане за себе си като мъж или жена. Това осъзнаване се развива с течение на времето и, както и всички процеси на развитие, може да бъде повлияно от субективните възприятия, взаимоотношения и неблагоприятни преживявания на детето от ранна детска възраст. Хората, които се идентифицират като "чувстващи се от противоположния пол" или "някъде между двата пола", не представляват трети пол. Те си остават биологични мъже или биологични жени.

 

  1. Убеждението на човек, че той или тя е нещо, което не е, в най-добрия случай е знак за объркано мислене. Когато биологично  здраво момче вярва, че е момиче, или биологично здраво момиче вярва, че е момче, съществува обективен психологически проблем, който се крие в ума, а не в тялото, и трябва да се третира като такъв. Тези деца страдат от дисфория на пола. Дисфорията на пола (GD), която по-рано биваше посочена като нарушение на половата идентичност, е признато психично разстройство в най-новото издание на Диагностичния и статистически наръчник на Американската психиатрична асоциация (DSM-5). Психодинамичните и социални теории за GD / GID никога не са били опровергани.

 

  1. Пубертетът не е болест, а хормоните, блокиращи пубертета, могат да бъдат опасни. Обратимо или не, хормоните, блокиращи пубертета, предизвикват състояние на болест - имено отсъствието на пубертет - и възпрепятстват растежа и плодовитостта при иначе биологично здраво дете.

 

  1. Според DSM-5, 98% от полово обърканите момчета и 88% от полово обърканите момичета  в крайна сметка приемат биологичния си пол след естествено преминаване през пубертета.

 

  1. На деца в пред - пубертетна възраст, диагностицирани с полова дисфория, може би ще им бъдат давани блокери на пубертета, когато станат на 11 години, и ще се изисква да бъде продължено с хормони на другия пол в по-късното юношество, за да продължат да се чувстват от противоположния пол. Тези деца никога няма да могат да заченат генетично свързани с тях деца, дори чрез изкуствена репродуктивна технология. В допълнение хормоните на другия пол (тестостерон и естроген) са с опасни последствия за здравето им, включително, но не само, сърдечни заболявания, високо кръвно налягане, кръвни съсиреци, инсулт, диабет и рак.

 

  1. Случаите на самоубийство са почти двадесет пъти по-високи сред възрастните, които използват хормони на противоположния пол и се подлагат на операция за промяна на пола, дори и в Швеция, която е сред най-утвърждаващите страни на LGBTQ. Кой състрадателен и разумен човек би осъдил малките деца на тази съдба знаейки, че след пубертета 88% от момичетата и 98% от момчетата в крайна сметка ще приемат реалността и ще постигнат състояние на психическо и физическо здраве?

 

  1. Убеждаването на децата да повярват, че живот чрез химическо и хирургическо въплащение в ролята на другия пол е нормален и здравословен живот, е само по себе си акт на насилие срещу деца. Представянето на половите разстройства като нормално състояние с помощта на образователните институции и правните политики ще обърка децата и родителите, което ще доведе до това повече деца да се насочат към "половите клиники", където ще им бъдат давани лекарства, блокиращи пубертета. Това, на свой ред, практически гарантира, че те ще "изберат" живот базиран на канцерогенни и токсични полови хормони и вероятно ще обмислят ненужно хирургично осакатяване на здрави части от телата си в юношеска възраст.

 

 

 

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В проект за учебно помагало по математика за първи клас се появила сгрешена задача. Условието на задачата е следното:

"Панталонките на момченцето струват 10 лева, а блузката му струва с 20 лева по-скъпо. Колко струва неговата рокличка?".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Традицията повелява!

"Мъжко-женско

Характерна за кукерския маскарад е травестията - мъжете се обличат като жени, а специално кукерите носят елементи от женската носия като сукмани, огърлици с пари, гривни и т.н. Заедно с това обаче носят и атрибути на мъжественост като саби, тояги, камшици и пр. В днешно време се случва и обратното, т.е. жени да се маскират като мъже.
 
Като кукери в миналото можели да се обличат само млади ергени или наскоро женени мъже. Участието в този и поредица от други обичаи е  било част от инициацията на младите момци, при което те един вид поглеждали на света от женска гледна точка. След това те били считани за социално зрели и получавали право да ходят на седенки и да се женят."

 

sh_laka1.JPG

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Късно е за съпротива против ИК, джендърът отдавна е проникнал у нас.

"От днес имам вече нови панталонки. /2
В джобчето ми дрънкат семки и бонбонки. /2

Ще запратя всички рокли на тавана
да не би да хрумне някога на мама
пак да ме направи галено момиче,
че де ще се дена кат ме види чичо.

Черньо и Писана гледат от кьошето,
колко е порасло тази нощ момчето.
Пуякът на двора веч не ме закача.
Ах тез панталонки колко много значат."

 

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 43 минути, vvarbanov said:

Традицията повелява!

"Мъжко-женско

Характерна за кукерския маскарад е травестията ...

Като си мераклия да се регресираш психически и исторически, по-добре се саморегресирай директно до трите пола на Платон, макар никой да не ги е виждал как ходят по земята. Или до някой безполов червей.

Това мнение показва, че традицията е най-добре да си седи там, където й е мястото - в академичните среди - където никой няма да се подиграе с нея.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Incorrectus said:

Прочети повече, преди да клъвнеш лековерно поредната джендърска глупост.

https://www.peter.and.bilyana.net/2010/07/24/novi-pantalonk/

Вярно е , аз сега без да искам клъвнах, но при тебе е от малък, когато си носил роклички .:ag:

 

Преди 5 минути, Incorrectus said:

Като си мераклия да се регресираш психически и исторически, по-добре се саморегресирай директно до трите пола на Платон, макар никой да не ги е виждал как ходят по земята. Или до някой безполов червей.

Това мнение показва, че традицията е най-добре да си седи там, където й е мястото - в академичните среди - където никой няма да се подиграе с нея.

 Успокой се, ти сега си седнал на края (му), емоциите са по нататък. :564da112d749c_wink(1): Травеститията е изконна българска традиция Тя не е привилегия само на академичните среди, мястото и е сред широките народни маси.:ag:

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За тази псевдотравестия, при която само момци се преобличат, да дадем думата на познавач. Все пак накрая, дори според цитата на Върбанов, момците се женят, а не се омъжват.

Цитирай

Моми и жени никога не играят кукери или русалки. Това са само момци, облечени някои в женски дрехи - чукмани. Че това е така, събирачът ще се убеди, като му посочим редовете, дето казва, че тези кукери правят различни "безсрамни движения". Може ли една мома, колкото и да е свободна, да прави и най-малките безсрамни движения публично пред родители и роднини.
Димитър Маринов, Народна вяра..., С1994, стр. 514

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Хахах, още се смея:ag:, по повод новото време на „конвенцията„ и странният дух на новите детски филми по бг кината, жена ми каза един виц

 „След година по БНТ новините , в крак с новото време министъра на културата издал заповед литературната класика „Отнесени от вихъра„  щяла да звучи къде , къде по добре и овластяващо рода си  като „Отнесени от „вихрушката„ „:ag:

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Incorrectus said:

За тази псевдотравестия, при която само момци се преобличат, да дадем думата на познавач. Все пак накрая, дори според цитата на Върбанов, момците се женят, а не се омъжват.

 

Така е, накрая момците се женят, но не всички.Някои си остават гейове и почват да пишат срещу Инстанбулската конвенция.:564da112d749c_wink(1):Фройд тълкува хомофобията като защитна реакция спрямо собствените хомосексуални импулси. 

"Защо политици и религиозни фигури, които водят антигей кампании, толкова често са замесени в скандали, свързани със сексуални контакти с партньори от същия пол?

Отговорът на този въпрос идва в статия, излязла в Журнала за личностна и социална психология.Нейни автори са Ричард Райън, професор по психология, психиатрия и образование в Рочестърския университет, и Уилям Райън, докторант по психология в Калифорнийския университет.Според двамата психолози потиснатите от срам или страх хомосексуални пориви се изразяват като хомофобия.Ожесточеното отричане и заклеймяване на външните прояви на вътрешно задушавани чувства и наклонности е наречено от Зигмунд Фройд "формиране на реакция".

Изводът е направен на базата на резултатите от шест изследвания, проведени в Германия и САЩ. Участниците, общо 784 студенти,..............https://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/homofobiiata-plod-na-skrita-homoseksualnost-4771071

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Така е, накрая момците се женят, но не всички.Някои си остават гейове и почват да пишат срещу Инстанбулската конвенция.:564da112d749c_wink(1):Фройд тълкува хомофобията като защитна реакция спрямо собствените хомосексуални импулси. 

"Защо политици и религиозни фигури, които водят антигей кампании, толкова често са замесени в скандали, свързани със сексуални контакти с партньори от същия пол?

Отговорът на този въпрос идва в статия, излязла в Журнала за личностна и социална психология.Нейни автори са Ричард Райън, професор по психология, психиатрия и образование в Рочестърския университет, и Уилям Райън, докторант по психология в Калифорнийския университет.Според двамата психолози потиснатите от срам или страх хомосексуални пориви се изразяват като хомофобия.Ожесточеното отричане и заклеймяване на външните прояви на вътрешно задушавани чувства и наклонности е наречено от Зигмунд Фройд "формиране на реакция".

Изводът е направен на базата на резултатите от шест изследвания, проведени в Германия и САЩ. Участниците, общо 784 студенти,..............https://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/homofobiiata-plod-na-skrita-homoseksualnost-4771071

Ти кога ще се научиш да си четеш собствените линкове?

Цитирай

Резултатите от двата етапа на изследванията показват, че над 20% от хората, самоопределящи се като силно хетеросексуални, всъщност в някаква степен са привлечени от собствения си пол.

Много малко експериментални изследвания за проверявайли съществуването и ефектите на формирането на реакция при хората, а дори и това малко, което съществува, трябва да се интерпретира като нееднозначно и слабо. Тъй като поведенията, атрибутирани на формирането на реакция, са социално желателни поведения, тяхната употреба може просто да се разглежда като опити за спечелване на награда/одобрение, а не като защитни опити да се избегне тревожността, свързана с несъзнаван материал.

Не противникът, а привърженикът на ИК се нарича гей. А този, който като теб манипулира всяко мнение на опонент, поради нямане какво друго да каже, се нарича форумен педал.

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Господа,

Желанието да си винаги прав често е дуалистичен белег за отслабнала или ригидна психика и прикрива страха, че може да не си прав, че ще „се изложиш" пред себе си или пред другите. Бинарността, така или иначе, ръководи повечето психики и е в основата на толкова разпространеното „праволинейно", а всъщност почти роботизирано поведение. Така могат да се обяснят последните, граничещи с глупост постове на сравнително интелигентни хора, поставили си наочници на мисленето и автоматично разделящи останалите на два лагера: добри и лоши, нормални и ненормални, джендъри и антиджендъри…Моля, проявете здрав разум!

Конвенцията е предадена за становище в Конституционния съд, нека изчакаме той как ще се произнесе.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Incorrectus said:
  Цитирай

Резултатите от двата етапа на изследванията показват, че над 20% от хората, самоопределящи се като силно хетеросексуални, всъщност в някаква степен са привлечени от собствения си пол. 

Много малко експериментални изследвания за проверявайли съществуването и ефектите на формирането на реакция при хората, а дори и това малко, което съществува, трябва да се интерпретира като нееднозначно и слабо. Тъй като поведенията, атрибутирани на формирането на реакция, са социално желателни поведения, тяхната употреба може просто да се разглежда като опити за спечелване на награда/одобрение, а не като защитни опити да се избегне тревожността, свързана с несъзнаван материал.

 

 Тука си постнал два цитата от различни сайтове.Като наставяш изречения и фрази от различни линкове пак правиш сламен човек.:564da112d749c_wink(1):

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Бойко Борисов: ГЕРБ няма да стои зад Истанбулската конвенция
 
Щом хората са уплашени – махаме конвенцията, връщаме дебата отначало, категоричен беше премиерът
 
 
~~~
 
Считам въпроса за приключен.
 
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 7 часа, vvarbanov said:

 

 Тука си постнал два цитата от различни сайтове.Като наставяш изречения и фрази от различни линкове пак правиш сламен човек.:564da112d749c_wink(1):

 

Копирам две фрази от твоите линкове, които би трябвало да си прочел, щом се аргументираш с тях. Нищо не наставям.

Дай акъл как да се цитират твои мнения, за да не ти изглежда наставено.:bigwink:

Цитирай

Резултатите от двата етапа на изследванията показват, че над 20% от хората, самоопределящи се като силно хетеросексуални, всъщност в някаква степен са привлечени от собствения си пол.

https://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/homofobiiata-plod-na-skrita-homoseksualnost-4771071

Много малко експериментални изследвания за проверявайли съществуването и ефектите на формирането на реакция при хората, а дори и това малко, което съществува, трябва да се интерпретира като нееднозначно и слабо. Тъй като поведенията, атрибутирани на формирането на реакция, са социално желателни поведения, тяхната употреба може просто да се разглежда като опити за спечелване на награда/одобрение, а не като защитни опити да се избегне тревожността, свързана с несъзнаван материал.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Формиране_на_реакция

 

Преди 14 часа, caress… said:

Господа,

Моля, проявете здрав разум!

Здрав разум е мъжът да слуша жената. Иначе е заплашен да му се отнеме битовото спокойствие. Пък после иди вярвай, че жената е застрашена.:)

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Incorrectus said:

Здрав разум е мъжът да слуша жената. Иначе е заплашен да му се отнеме битовото спокойствие. Пък после иди вярвай, че жената е застрашена.

:D

Здравият разум е човешка, а не полова характеристика. Има достатъчно примери на проявата или дефицита му и при двата пола.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...