Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Потребител

ЕС върви уверено към самоунищожение, всъщност това си е естествен ход на природата да се върви към обновление на гените чрез унищожаване на сбърканите мутации на същите,  педерастиятя и инцеста  са погребали доста уж добре развити и демокрации и империи - Елада, Римската,.....

Редактирано от JImBeam
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 17 часа, Incorrectus said:

Забележете, че и трите не подлежат на доказване, с други думи може да се ползват манипулативно. Ако един мъж по полови белези пледира пред съда, че се чувства жена, то е равносилно един доказан убиец да пледира, че се чувства невинен. 

Пропускате един тънък момент, който подменя смисъла на твърдението ви. Убиецът може да бъде доказан от експерти. Мъжът може да бъде освидетелстван от експерти. Думите му подлежат на доказване.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, scaner said:

 

Транссексуална жена, която е с мъжко самосъзнание, попада ли под защитата на конвенцията? Попада. Защото според някои култури може да не попада, и за това е изброена в смисъка "независимо от раса, цвят на кожа и т.н.".

В какъв контекст е примерът? И дава ли се защита на този мъж? Къде в конвенцията се дава защита на мъже?

Защо решихте, че в ЛГБТ групичката защита ще се оказва и на мъже?

Защото те, както и младите жени и момичета са с най-висок риск. Старите баби са с доста по-нисък риск от сексуални насилия например   Според вас, допустимо ли е оказване на насилие над ЛГБТ жени само защото са такива? Питам, за да разбера, трябва ли да ги изключваме само за това от конвенцията, и защо задавате такъв въпрос.

 

Няма отговор на конкретните въпроси. Не се учудвам, разбира се. 

Все пак да поясня защо смятам, че където се говори за трансджендъри и подобните им, се включват и мъже (както казах - мъже с психически разстройства). Ами много просто - защото хората черно на бяло са си написали трансджендър и т.н. "persons" и защото мнозинството от тези "persons" са мъже (статистиките показват около 3 пъти повече т.нар. "male-to-female", някои статистики показват и доста повече). А що се отнася до самата абревиатура лГбт - то е очевидно, че включва и мъже.

По въпроса с лгбти параграфчето от резолюцията на ЕП. Първо, там става въпрос конкретно за онлайн насилие. По темата има предостатъчно изследвания. Например според Pew Research, което е само за Щатите, но все пак е достатъчно показателно, двете водещи причини за онлайн тормоз и насилие са политически възгледи и външен вид. След това идват раса, пол, религия и на дъното е сексуална ориентация. Всеки може да си го разгледа, от 2017-та е, има много интересни неща там. И това всичко е близко до акъла, впрочем. Онлайн тормозът е много по-вероятен по причина някакви заявени лични позиции или видими характеристики, а не по сексуална ориентация или "gender indentity". Примерно хората с наднормено тегло със сигурност могат да кажат много по темата. И с това искам да премина към една, така да я наречем, заключителна пледоария. Вече писах веднъж, но явно се налага да повторя.

Никого не искам да "изключвам" от конвенцията. Тази конвенция поне по заглавие се бори с две отделни явления:

1. Насилие срещу жени;

2. Домашно насилие.

Най-застрашените групи от домашно насилие са най-общо казано деца, старци, хора с увреждания. Ще го кажа още веднъж с надеждата тоя път да няма недоразбрали джендъристи: не само не искам да изключвам никого от никакви конвенции, ами напротив - искам да бъдат включени и най-застрашените от насилие, тормоз и преследване хора. Това от авторите на конвенцията и всичките съпътстващи документи не е направено, съвсем очевидно не им е било и цел. Затова да си променят заглавието на измислената конвенция и да зачеркнат "домашно насилие", което щом се отнасяло само до жени значи попада на 100% в точка 1 по-горе. Ако пък са им толкова на сърце конкректно трансджендърите, кросдресърите и други там - да си ги включат тях в заглавието, вместо да се обясняват като безполово-флуидни джендъри вече няколко месеца.

И само още нещо. Насилието не е само и единствено сексуално по характер. Възрастните жени (а и възрастните хора като цяло) са жертва на много други форми на насилие и тормоз, които са специфични за тях и доста по-редки при по-младите и здрави жени. Най-елементарен пример е изоставянето на такива хора, които вече не могат да се грижат изцяло сами за себе си, много често съпроводено и от т.нар. финансов тормоз или експлоатация - взимаш им пенсийката, разпродаваш им собствеността и т.н. За това какво се случва по селата у нас, където са останали предимно възрастни хора, пък въобще не ми се говори, а и очевидно не е тема от дневния ред на великите европейски правозащитници.

Толкова вече от мен по тия въпроси до евентуално ново развитие по темата с конвенцията.

  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Предполагам, че мнението ми ще изглежда много тъпо за част от участниците, но все пак да го кажа:

Ако приемем конвенцията в този й вид, после ще се наложи да измъдруваме и приемем още една конвенция - този път в защита на "обикновените" мъже, които не попадат по един или друг начин под закрилата на първата, тоест Истанбулската, конвенция. Защото тези мъже твърде лесно биха могли да станат жертва на някои склонни към манипулации и набеждаване жени, каквито - уви - съвсем не са рядкост.

Отвращавам се и съм против всякакво насилие над когото и да било, включително и над животни, а не само над хора, но не мисля, че въпросната конвенция ще допринесе с нещо за изкореняването му. Ще създаде обаче още по-голямо напрежение между половете. И ще поощри още повече наглост в поведението на тъй наречените "различни".

  • Харесва ми! 7
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Шпага said:

Предполагам, че мнението ми ще изглежда много тъпо за част от участниците, но все пак да го кажа:

Ако приемем конвенцията в този й вид, после ще се наложи да измъдруваме и приемем още една конвенция - този път в защита на "обикновените" мъже, които не попадат по един или друг начин под закрилата на първата, тоест Истанбулската, конвенция. Защото тези мъже твърде лесно биха могли да станат жертва на някои склонни към манипулации и набеждаване жени, каквито - уви - съвсем не са рядкост.

Отвращавам се и съм против всякакво насилие над когото и да било, включително и над животни, а не само над хора, но не мисля, че въпросната конвенция ще допринесе с нещо за изкореняването му. Ще създаде обаче още по-голямо напрежение между половете. И ще поощри още повече наглост в поведението на тъй наречените "различни".

А, дали конвенцията няма да предизвика още по-голямо насилие от мъжете към жените и педерастите, след узаконената към тях дискриминация? Така или иначе, винаги ще са виновни с или без доказателства! Като се има предвид по статистика, най-много биещи жените мъже са полицаи и власт имащи. Как тогава ще се самоарестуват, щом БХК ги осъди само с поглед, и ги нарочи за виновни? Възможно ли е при такива случаи да действа чуждестранна полиция на наша територия?

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Шпага said:

Предполагам, че мнението ми ще изглежда много тъпо за част от участниците, но все пак да го кажа:

Ако приемем конвенцията в този й вид, после ще се наложи да измъдруваме и приемем още една конвенция - този път в защита на "обикновените" мъже, които не попадат по един или друг начин под закрилата на първата, тоест Истанбулската, конвенция. Защото тези мъже твърде лесно биха могли да станат жертва на някои склонни към манипулации и набеждаване жени, каквито - уви - съвсем не са рядкост.

Отвращавам се и съм против всякакво насилие над когото и да било, включително и над животни, а не само над хора, но не мисля, че въпросната конвенция ще допринесе с нещо за изкореняването му. Ще създаде обаче още по-голямо напрежение между половете. И ще поощри още повече наглост в поведението на тъй наречените "различни".

Така ще е, доказано е от опита на държавите поели по пътя на Ново общество, репресия над семейство, личност и пр.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 3 часа, sir said:

Все пак да поясня защо смятам, че където се говори за трансджендъри и подобните им, се включват и мъже (както казах - мъже с психически разстройства). Ами много просто - защото хората черно на бяло са си написали трансджендър и т.н. "persons" и защото мнозинството от тези "persons" са мъже (статистиките показват около 3 пъти повече т.нар. "male-to-female", някои статистики показват и доста повече). А що се отнася до самата абревиатура лГбт - то е очевидно, че включва и мъже.

На английски обикновено не се говори за ЛГБТ мъже или ЛГБТ жени, а за persons.  В случая тежестта трябва да пада на целта, заявена от конвенцията - че е за защита на жени. В този случай никое тълкувание в полза на мъже няма да мине през съда.

Преди 3 часа, sir said:

По въпроса с лгбти параграфчето от резолюцията на ЕП. Първо, там става въпрос конкретно за онлайн насилие. По темата има предостатъчно изследвания. Например според Pew Research, което е само за Щатите, но все пак е достатъчно показателно, двете водещи причини за онлайн тормоз и насилие са политически възгледи и външен вид. След това идват раса, пол, религия и на дъното е сексуална ориентация. Всеки може да си го разгледа, от 2017-та е, има много интересни неща там. И това всичко е близко до акъла, впрочем. Онлайн тормозът е много по-вероятен по причина някакви заявени лични позиции или видими характеристики, а не по сексуална ориентация или "gender indentity". Примерно хората с наднормено тегло със сигурност могат да кажат много по темата. И с това искам да премина към една, така да я наречем, заключителна пледоария

Не само хората с наднормено тегло, и аутистите търпят насилие. Но в случая просто тазводнявате проблемът и се отдалечавате от темата на конвенцията. Това че дебелите хора и негрите не попадат в тази конвенция, означава ли че трябва да има насилие над жени? Реторичен въпрос.

Преди 3 часа, sir said:

Най-застрашените групи от домашно насилие са най-общо казано деца, старци, хора с увреждания. Ще го кажа още веднъж с надеждата тоя път да няма недоразбрали джендъристи: не само не искам да изключвам никого от никакви конвенции, ами напротив - искам да бъдат включени и най-застрашените от насилие, тормоз и преследване хора. Това от авторите на конвенцията и всичките съпътстващи документи не е направено, съвсем очевидно не им е било и цел.

Да, това е била целта на авторите: жените. Жените са 50% от населението, и са групата с най-висок риск и честота от насилие след децата.

Затова за  децата отдавна има "Конвенция за защита на децата срещу сексуална експлоатация и от сексуално насилие", която ние също сме ратифицирали. Хвърлете и един поглед, съветвам и противниците на настоящата конвенция да хвърлят. И стилът, и целите, са еднакви. Къде бяхте тогава, че не сте протестирали и не сте раздували дъвки? И защо едва сега?

Насилието трябва да се бори във всички форми. Ние имаме закони за това, но не се спазват от самата държава. Чрез нови закони това едва ли ще стане, след като практиката е установена. Само да мелим качествата на ЛГБТ по форумите, нищо няма да се променни. Конвенцията предполага наличие на международен натиск върху държавата, за да заработят тези закони. Но в крайна сметка каквото си го направм, никой друг не може да ни го направи.

Ако вие лично искате друга група да попадне под защита, има си установен ред как да сезирате съвета на Европа. Например да организирате петиция.  Но да изтъквате това като някакъв аргумент срещу дискутираната петиция, не ми се струва сериозно.

 

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

сканер, ти не разбра ли че твоето тълкуване няма никакво значение. Важното е, че ако конвенцията бъде приета, НПО-тата защитаващи разните му сексуални малцинства, ще започнат да си я тълкуват както им отърва, позовавайки се на нарочните неясноти в нея и на обяснителните документи. И, естествено, никой няма да го е грижа за правата на жените, а войната ще се води за тотално налагане на извратените порядки на индивидите с патологични сексуални отклонения в нашето общество.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, Last roman said:

сканер, ти не разбра ли че твоето тълкуване няма никакво значение. Важното е, че ако конвенцията бъде приета, НПО-тата защитаващи разните му сексуални малцинства, ще започнат да си я тълкуват както им отърва, позовавайки се на нарочните неясноти в нея и на обяснителните документи. И, естествено, никой няма да го е грижа за правата на жените, а войната ще се води за тотално налагане на извратените порядки на индивидите с патологични сексуални отклонения в нашето общество.

Да и още по страшното е по линията на основното в „конвенцията„ под маската за защита на жените и децата им от насилие, най напредналите в Прилагането на такива мерки си разбиха старите обществени устои , в крайна сметка скандинавските деца са морално, емоционално,психично и интелектуално осакатени, за сега това е резултата.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, scaner said:

Пропускате един тънък момент, който подменя смисъла на твърдението ви. Убиецът може да бъде доказан от експерти. Мъжът може да бъде освидетелстван от експерти. Думите му подлежат на доказване.

Нищо не променя. И в двата случая чувството не се доказва. Чувствам се невинен и чувствам се жена, не опровергава факта, че човекът е убиец, а пък геят има мъжки биологични полови белези. В първия случай експертите са криминалисти и юристи, а във втория са психиатри - специалисти по психози. Така се процедира в БГ съдилищата. Съдебно медицински експертизи при заявени молби за смяна на пола се изпълняват от сексолог и психиатър, а не от биолог или антрополог. Което само по себе си говори за правилното отношение към това явление като към психоза.

  • Харесва ми! 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жестоко ! Къде е Истамбулската конвенция ? Европа ! Виена , Виенската опера. Девойка се бори срещу корупцията на Виенският бал. Жена ! 8 яки , корави , силни , здрави мъже се нахвьрлиха срещу беззащитната 26 годишна девойка , украинката Алиса Ф . боркиня срещу корупцията и олигархията !

Това не е в изостанала държава диктатура а в Центъра на Европа.  Такова нещо у нас не бях виждал !

1518204472708843433063.jpg

 

Редактирано от Du6ko
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

тея са от ФЕМЕН.

Между другото нашата държава излезе най-политкоректната по тая линия. Когато преди 8 години девочките се бяха разсъблекли пред българския парламент, полицаите ни, вместо да се нахвърлят да ги бият, стояха встрани и дълго им се радваха на протеста. Даже една състрадатена душа им донесе одеяло, да не измръзнат. Те така за европейските и балканските ценности по отношение защитата правата на жените.

https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/femen-protestiraha-goli-v-centyra-na-sofiia-4492391

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Du6ko said:

Жестоко ! Къде е Истамбулската конвенция ? Европа ! Виена , Виенската опера. Девойка се бори срещу корупцията на Виенският бал. Жена ! 8 яки , корави , силни , здрави мъже се нахвьрлиха срещу беззащитната 26 годишна девойка , украинката Алиса Ф . боркиня срещу корупцията и олигархията !

Това не е в изостанала държава диктатура а в Центъра на Европа.  Такова нещо у нас не бях виждал !

И други неща не се виждат у нас.Виж какво става в държавите които не са подписали Инстанбулската конвенция!

За да не му вземат моралните ценности, руския художник Пьотър Павленски ги закова с пирони на червения площад.

 

 

zx860y484_2178849.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

а пък в САЩ продължават да бият негрите без оглед на джендъра :)

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On четвъртък, Февруари 08, 2018 at 22:01, Last roman said:

Важното е, че ако конвенцията бъде приета, НПО-тата защитаващи разните му сексуални малцинства, ще започнат да си я тълкуват както им отърва, позовавайки се на нарочните неясноти в нея

Романе, нужна е малко повече правна грамотност, когато се говори за юридически актове. Съдът е този, който може да я тълкува. Останалото е произвол, който няма правна сила, и дори може да бъде подсъден. НПО-тата могат да си тълкуват така и разписанието на грдският транспорт, на кой му пука? Всичките ти представи за конвенцията идват от такива нелепи опити за "тълкувание" какво можело някога да се случи в бъдеще по причини, несвързани с конвенцията... Защо не започнеш от там, че конвенцията не дава права никому, и не може да бъде използвана за получаване на права?

On четвъртък, Февруари 08, 2018 at 23:15, Incorrectus said:

Нищо не променя. И в двата случая чувството не се доказва.

Забравяте, че транссексуалността е медицински феномен и като такъв може да бъде определен. Бъркате я с някакво по-общо и ежедневно чувствено състоянне.

Но тук се отклонихме от въпроса. Конвенцията е срещу насилието, тя не дава права, които всеки може да си иска. Има други ковенции за права.

 

 

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, scaner said:

Романе, нужна е малко повече правна грамотност, когато се говори за юридически актове. Съдът е този, който може да я тълкува. Останалото е произвол, който няма правна сила, и дори може да бъде подсъден. НПО-тата могат да си тълкуват така и разписанието на грдският транспорт, на кой му пука? Всичките ти представи за конвенцията идват от такива нелепи опити за "тълкувание" какво можело някога да се случи в бъдеще по причини, несвързани с конвенцията... Защо не започнеш от там, че конвенцията не дава права никому, и не може да бъде използвана за получаване на права?

Забравяте, че транссексуалността е медицински феномен и като такъв може да бъде определен. Бъркате я с някакво по-общо и ежедневно чувствено състоянне.

БГ съдът ще тълкува по препоръки на GREVIO и НПО. И ще тълкува по информация за насилие, спусната от тях. Ако не изтълкува правилно, случаят ще се отнася към Международен съд за правата на човека. Сиреч, важно е не тълкуванието на съда, а информацията и свидетелите, които ще се представят.

Вероятно имате статистика, че всички случаи на транссексуалност са медицински. Аз пък подозирам, че нямате такава и ще кажа, че те са случай на разстройство на половия идентитет, което е форма на разстройство на личността. Правя разлика между полова и сексуална идентичност/самоидентификация.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Du6ko said:

Девойка се бори срещу корупцията на Виенският бал. Жена ! 8 яки , корави , силни , здрави мъже се нахвьрлиха срещу беззащитната 26 годишна девойка , украинката Алиса Ф . боркиня срещу корупцията и олигархията !

 

Преди 13 часа, Last roman said:

Когато преди 8 години девочките се бяха разсъблекли пред българския парламент, полицаите ни, вместо да се нахвърлят да ги бият, стояха встрани и дълго им се радваха на протеста. Даже една състрадатена душа им донесе одеяло, да не измръзнат. Те така за европейските и балканските ценности по отношение защитата правата на жените.

Какво общо има Инстанбулската конвенция, с нарушаването на обществения ред?

Нарушителите и престъпниците не се закрилят от конвенцията.Правата на жените не им дават право да извършват нарушения и престъпления.

Та като видях че с Душко почнахте да биете негрите, рекох да ви помогна.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Last roman said:

а пък в САЩ продължават да бият негрите без оглед на джендъра :)

И да вадят перверзиите от списъка с психични заболявания, под натиска на тяхното хомосексуално психиатрично лоби.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Incorrectus said:

БГ съдът ще тълкува по препоръки на GREVIO и НПО. И ще тълкува по информация за насилие, спусната от тях. Ако не изтълкува правилно, случаят ще се отнася към Международен съд за правата на човека. Сиреч, важно е не тълкуванието на съда, а информацията и свидетелите, които ще се представят.

ЧУдесно! Това би било едно добро постижение. Защото сега голяма част от оплакванията за домашно насилие изобщо не стигат до съда, а се връщат от МВР с резолюция "оправяйте се помежду си".

Какво лошо има съдът да се произнесе и според конвенцията, когато има факти за насилие срещу жени, независимо от кого е сезиран? Но тълкуванията винаги се правят според закона, и тук тежестта на НПО-тата е нулева.

Какво всъщност имахте против конвенцията тогава? :)

1 hour ago, Incorrectus said:

Вероятно имате статистика, че всички случаи на транссексуалност са медицински. Аз пък подозирам, че нямате такава и ще кажа, че те са случай на разстройство на половия идентитет, което е форма на разстройство на личността.

Това не се ли трактува от медицината и клиничната психология? Защото транссексуалност за разлика от травестизъм и прочие варианти е приетопо дефиниция за полово несъответствие, в смисъл болестно състояние.. На дефиниции статистика не им трябва. Бъркате със сексуалната ориентация.

Редактирано от scaner
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какви са фактите?

1.Чисто физиологично разполагаме с женска полова система и мъжка полова система. Но да разполагаш с женски/мъжки полови органи, не те прави непременно личност, въобразяваща си, че е жена или мъж.

2. Оплождането е възможно и без копулация.

3. Сексуалност и създаване на потомство са две тотално различни неща. За механичното продължаване на рода в природата невинаги е необходим полов акт. Докато за динамиката, еволюцията и адекватността на човека към промяна, сексуалния акт е абсолютно необходим. Но дали целта на природата е "правилността" на сексуалния акт, според наложените социално джендърни роли, или еволюцията на вида ни?

4. Ако на едно дете от мъжки пол открай време му се внушава "как се държи един мъж", а на друго, с женски пол - "как би следвало да се държи една жена", то няма как в обществото да не се забележи вкорененият мъжки и женски стереотип на поведение. Но тези стереотипи доколко са обусловени от физиологичните различия на половете, и доколко от социалната роля на пола?

5. Можем ли да допуснем, че фиксираната социална роля на половете е поредната митологема? Какво би била тя без опитите на Фройд да обясни женската психика като недоизносена мъжественост, изпълнена със завист към притежателите на пенис? Или без Адлер, който различава само 3 вида жени - егоистични и властни - мъжкарани, приспособими и послушни, и…разбира се, непълноценните? :D

http://www.apa.org/research/action/difference.aspx

Редактирано от caress…
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, scaner said:

Съдът е този, който може да я тълкува.

Зависи какво е предвидено в Конвенцията. Изясняване на истинските намерения на страните по договора (действителния смисъл на клаузите) се извършва от органи, упълномощени с тази функция. Приоритет при тълкуването имат участниците в нея.

Преди 2 часа, Incorrectus said:

БГ съдът ще тълкува по препоръки на GREVIO и НПО. И ще тълкува по информация за насилие, спусната от тях. Ако не изтълкува правилно, случаят ще се отнася към Международен съд за правата на човека.

В договора може да е предвидено предаване правото на тълкуване на международния съд на ООН и други международни организации, на третейски съдилища, както и на помирителни комисии. Тълкува се в пълно съответствие с основните начала на международното право, добросъвестно, въз основа на обикновеното значение на термините в договора.

Преди 1 час, scaner said:

Това не се ли трактува от медицината и клиничната психология? Защото транссексуалност за разлика от травестизъм и прочие варианти е приетопо дефиниция за полово несъответствие, в смисъл болестно състояние.

Разделът е Психиатрия, лекцията е със заглавие 'Извратен инстинкт за съхраняване (продължаване) на рода' и разказва за разстройствата с половата идентификация.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, insighting said:

Зависи какво е предвидено в Конвенцията. Изясняване на истинските намерения на страните по договора (действителния смисъл на клаузите) се извършва от органи, упълномощени с тази функция. Приоритет при тълкуването имат участниците в нея.

Крайната дума е винаги на съда - нашият или международен. Съдът е ограничението пред своеволното тълкуване на всякакви групи по интереси. Конвенцията не може да измести ролята на съда, тя просто изисква по-действено законодателство за проблемите, които визира.

Преди 25 минути, insighting said:

В договора може да е предвидено предаване правото на тълкуване на международния съд на ООН и други международни организации, на третейски съдилища, както и на помирителни комисии.

Няма лошо. Проблемът е, че конвенцията не изисква нищо подобно - всичко е в ръцете на нашият законодател, който трябва да приведе законите ни в ред.  НПО-тата са само с помощна роля, те и сега я вършат - огромната част от местата за настаняване на жени жертви на насилие се осигуряват от тях, държавата е практически нула по този въпрос. Целта на конвенцията е да се засили ролята на държавата да си гледа работата.

Преди 28 минути, insighting said:

Разделът е Психиатрия, лекцията е със заглавие 'Извратен инстинкт за съхраняване (продължаване) на рода' и разказва за разстройствата с половата идентификация.

Това е от някакъв учебник по време на социализма? :) Тогава всичко беше извратено, после се оказа, че просто сме изостанали от науката.

Ето ви един добър превод на класификациите от Американската асоциация по психология в който добре се разграничава транссексуалността от другите трансполови състояния. Полезно четиво, ако се чете трезво.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, scaner said:

когато има факти за насилие срещу жени,

Като подчертавате непрекъснато жените като обект на конвенцията, джендърството на същата няма да се изпари. За това говорим непрекъснато, а не за насилието над жени, което никой досега не е декларирал, че одобрява.

Дадох по-рано списък на 4 от 9 джендърски организации, които консултират въвеждането на конвенцията. Сега давам списък на 45 НПО, измежду които и няколко ромски, които също искат да яхат конвенцията. За това става въпрос.

Цитирай

45 неправителствени организации пуснаха остро писмо срещу президента Румен Радев. НПО-активистите, основно от неолибералния спектър, включително лобиращи за легализиране на еднополовите бракове, са се почувствали засегнати от коментар на държавния глава...

С уважение,

Алианс за защита от насилие основано на пола,
Асоциация "Деметра" - гр.Бургас,
Асоциация "Родители",
Асоциация за европейско развитие на българското село
АРИР - Стара Загора,
Българска асоциация по семейно планиране,
Български център по нестопанско право,
Български фонд за жените,
Българско сдружение за насърчаване на гражданската инициатива, Български хелзинкски комитет,
Женско сдружение "Екатерина Каравелова",
Зона Ловеч, Институт по социални дейности и практики,
Клуб на нестопанските организации – Търговище,
Сдружение "Асоциация НАЯ" – Търговище,
Сдружение "Аутизъм Днес",
Сдружение БАЛИЗ – Плевен,
Сдружение "Надежда-2002,"
Сдружение "Роми –Медникари",
Сдружение "Човеколюбие",
Сдружение "Център Динамика",
Сдружение "Център Отворена врата" – Плевен,
Сдружение "Център Мария" - Горна Оряховица,
Фондация "Български център за джендър изследвания",
Фондация"БЦДИ-клон Хасково",
Фондация "Валидити",
Фондация "Джендър алтернативи",
Фондация "За Нашите Деца",
Фондация "Заслушай се",
Фондация "Здравни проблеми на малцинствата",
Фондация "Общество за справедливост"/Един Милиард се Изправят – България, Фондация "ДОИТ",
Фондация "Капитал",
Фондация "Приложни изследвания и комуникации",
Фондация "Стъпка за невидимите деца на България",
Фондация "П.У.Л.С.",
Фондация С.Е.Г.А.,
Фондация "Х&Д Джендър перспективи",
Фондация "Център за изследвания и политики за жените",
Д-р Атанас Славов, член на Настоятелството на Института за пряка демокрация, Доц. Велина Тодорова, член на Комитета по правата на детето на ООН, Читалище "СВЕТЛИНА 1999",
НЧ "Цар Борис III-1928",
Център за междуетнически диалог и толерантност "Амалипе",
Център по правата на човека "Васил Левски" – Карлово.

http://legalworld.bg/68693.45-npo-ta-se-obidiha-na-rumen-radev.html

Професор Пламен Киров също явно има затруднения с четенето на конвенцията.

Цитирай

- Какво съдържание вие влагате в думата „джендър”?

...И тогава вече възниква големият проблем с Конвенцията – за целите на Конвенцията, която иска да бъде предотвратено насилието над жени и техните деца, понятието „sex”, тоест „биологичен пол” върши идеална работа. Що ще понятието „gender” в тази Конвенция? 

- Възможно ли е под благородната идея за зашита на жените от насилие и борбата с домашното насилие, авторите на Конвенцията да налагат на държавите да признаят gender/социалния пол, което води след себе си признаване на права, идентични с правата, които имат жените и мъжете като биологичен пол? 
- Това е скритата цел. Или, ако те не преследват такава цел, то аз се съмнявам в техния интелектуален капацитет. 

http://epicenter.bg/article/Prof--Plamen-Kirov--Istanbulskata-konventsiya-tryabva-da-bade-izteglena-ot-NS--shtom-shte-ima-nov-prevod/145404/11/0

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, Incorrectus said:

Като подчертавате непрекъснато жените като обект на конвенцията, джендърството на същата няма да се изпари.

"Джендърството" на конвенцията се заключава единствено в това, че тя изяснява главните причини за насилие над жената: освен по полов признак, т.е. че има ХХ хромозоми и повече от хормона естроген (да сте чували насилие над жени да е по тази причина въщност? това е насилие според sex) насилието е и поради социалната роля на жената. Нищо повече.  "Джудит Бътлър" и "ЛГБТ" ключовите думи нямат общо с тази тематика. Извратеняшко и нелогичнно мислене е да ги намесвате без повод в дискусията.

Преди 40 минути, Incorrectus said:

Професор Пламен Киров също явно има затруднения с четенето на конвенцията.

Е то не бяха професори, не бяха министри. Имаше изказване от бившата вицепрезидент Маргарита Попова - филолог, юрист, министър, че според нея конституцията задължителнно трябва да се променяла. После се оказа, че всичко което се иска от конвенцията на практика го има в законодателството, че сме напред с материала по тая тема, само дето не работи. Та толкова за юристите и професорите - "по делата им ще ги познаете", както е казано :)

Ето, и аз ще ви дам една статия: За какво спорихме в дебата. Според мен доста трезв анализ. Опитайте да я прочетете без предразсъдъци, за да видите как манипулативно цялата дискусия преднамерено отиде в блатото, играейки върху страховете и предразсъдъците на хората. А такива страхове и предразсъдъци се оказаха неочаквано много. . То не беше Джудит Бътлър, не бяха трансджендъри и ЛГБТ-исти всякакви...После пак оценете аргументите на професора от интервюто, което цитирате.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...