Отиди на
Форум "Наука"

Обяснителният документ към истанбулската конвенция


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

Рамусе, стига си влизал трезвен в форума

пускаш снимки със свое участие ли? :) Щото основните образи в тази и предишната, със същото послание, се повтарят .

Не бих искал да се обидиш на това, което сега ще напиша, но ми липсва лицемерието и заради това съм твърде директен и прям - каквото ми е отвътре, такова ми е и в следващите съвсем честни думички:

Никога не съм живял като тия хора на снимката. Получих всичко нужно от родителите си за да бъда така, макар че те самите никога когато бяха сами, не са били до такава степен. Но в мен това никога не се получи. Живях твърде отдалечен от родителите и битовизма им, живях живот, който протече различно от техния, живях сред изключителни хора, от които видях и научих най-широката възможност за изключително общуване. Хора, които виждаха, мислеха и разговаряха за философия, живота и всеки аспект в него. Още в 10 клас живота ме запозна с странния човек, и това ми даде огромното богатство да видя какво означава човек да живее сериозно и да има сериозно отношение към живота...

Или с други думи - никога не бих бил сниман, като тия хора на масата, защото аз съм всичко онова, което те не са. някъде в своето "основно" ниво... сигурно ще намеря сходство, но за мен е твърде несериозно и е аналогия на това "джина да се прибере обратно в бутилката"... или пък - да се прибера обратно в утробата от която вече съм се родил... Утробите не са направени да се прибира онова, което вече са отгледали... И времето се движи само в една посока... И е въпроса - ЧЕ СЕ ДВИЖИ и не спира. А някои хора сякаш живеят в клетка от мъртво време... Е - тяхна работа... Да са живи и здрави, но тяхната вселена не е моята. И тревата на една поляна, не е поляната. Нито мравките са поляната - колкото и да са на брой.

вече съм написал че общувам само с хора които са достатъчно интелигентни... но и достатъчно пораснали, че същия интелект да е достатъчно устойчив, дори и когато те отвътре се клатят емоционално и ментално... Такива хора запазват здрав разум, широта на възприемане и отражение. Останалите, които не са така имат проблем с рамус и Румен, и че в някакъв смисъл дори и това че съществувам, за много от тях се създава вече смут и объркване. И реагират сходно и това вече се повтаря десетилетия - още от ученическите ми години...

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 450
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 12 часа, scaner said:

Обрисувал си го както Пелевин в "Жълтата стрела"

чета това име за първи път... както и че въпросния също не е чувал за някой си рамус... което всъщност няма никакво значение - нито за рамус, нито за Пелевин. Погледнах му за справка и обща култура все пак инфото в уики... Защо да чета, обаче книги... които в някакъв смисъл вече аз самият съм "написал"... (шегувам се... и не само) :)

п.с. ("Жълтата стрела" се оказа последната повест на Пелевин, със свободен достъп към съдържанието, която направо се отвори... в този смисъл от чисто любопитство ще се зачета, за което благодаря! )

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

Преди 19 минути, ramus said:

образът на пиещия битозивъм, живеещ в когнитивна сфера, голяма колкото е обема на електрона. В която освен примитивност няма какво друго да съществува.

Ехаа, най сетне успя да опишеш нещо кратко и ясно с бистра мисъл, ....... мен . :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 минути, ramus said:

пускаш снимки със свое участие ли? :) Щото основните образи в тази и предишната, със същото послание, се повтарят .

Не бих искал да се обидиш на това, което сега ще напиша, но ми липсва лицемерието и заради това съм твърде директен и прям - каквото ми е отвътре, такова ми е и в следващите съвсем честни думички:

Никога не съм живял като тия хора на снимката. Получих всичко нужно от родителите си за да бъда така, макар че те самите никога когато бяха сами, не са били до такава степен. Но в мен това никога не се получи. Живях твърде отдалечен от родителите и битовизма им, живях живот, който протече различно от техния, живях сред изключителни хора, от които видях и научих най-широката възможност за изключително общуване. Хора, които виждаха, мислеха и разговаряха за философия, живота и всеки аспект в него. Още в 10 клас живота ме запозна с странния човек, и това ми даде огромното богатство да видя какво означава човек да живее сериозно и да има сериозно отношение към живота...

Или с други думи - никога не бих бил сниман, като тия хора на масата, защото аз съм всичко онова, което те не са. някъде в своето "основно" ниво... сигурно ще намеря сходство, но за мен е твърде несериозно и е аналогия на това "джина да се прибере обратно в бутилката"... или пък - да се прибера обратно в утробата от която вече съм се родил... Утробите не са направени да се прибира онова, което вече са отгледали... И времето се движи само в една посока... И е въпроса - ЧЕ СЕ ДВИЖИ и не спира. А някои хора сякаш живеят в клетка от мъртво време... Е - тяхна работа... Да са живи и здрави, но тяхната вселена не е моята. И тревата на една поляна, не е поляната. Нито мравките са поляната - колкото и да са на брой.

вече съм написал че общувам само с хора които са достатъчно интелигентни... но и достатъчно пораснали, че същия интелект да е достатъчно устойчив, дори и когато те отвътре се клатят емоционално и ментално... Такива хора запазват здрав разум, широта на възприемане и отражение. Останалите, които не са така имат проблем с рамус и Румен, и че в някакъв смисъл дори и това че съществувам, за много от тях се създава вече смут и объркване. И реагират сходно и това вече се повтаря десетилетия - още от ученическите ми години...

Няма как да се обидя, предвид на изказа ти, от който не се разбира нищо.

Затова и те призовавам, престани да пишеш и вземи да пиеш. Убеден съм, че като удариш няколко питиета и замезиш добре ще започнеш да говориш и да се държиш като човек. Тогава вече ще започнем да те разбираме и ще е възможно да проведем смислен разговор.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

Чакай сега малко. Обясни ми, аз като работодател защо трябва да плащам еднакво на хора които ми вършат различна работа?

Щото иначе си женомразец? :) Не знам, питай хората с конвенцията. Те от същите среди идват всичките тия работи.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Frujin Assen said:

Няма как да се обидя, предвид на изказа ти, от който не се разбира нищо.

Затова и те призовавам, престани да пишеш и вземи да пиеш. Убеден съм, че като удариш няколко питиета и замезиш добре ще започнеш да говориш и да се държиш като човек. Тогава вече ще започнем да те разбираме и ще е възможно да проведем смислен разговор.

Ахахах:ag: . Още един европейски интелектуален център се оформил ,           Диспансера в Пловдив:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Frujin Assen said:

Тогава вече ще започнем да те разбираме и ще е възможно да проведем смислен разговор.

няма начин - точно както и го пиша нарочно с цел да не можеш да ме прочетеш. И дружно не можете да ме четете - правя го съвсем преднамерено - заради вас го правя...

Обърквам словореда, ползвам похвати с дълги изречения, непознати за вас понятийни пълнежи, пиша неща, които са ви непознати и в които вие няма как въобще да се проектирате и ги няма сред вашия свят. пиша голям обем - именно защото фокусът ви е слаб и не го владеете, за да го задържите, ... и други прости отработени тактики с които ви обърквам. По този начин хем е написано, но специфична група от хора въобще нямат възможност да го прочетат. Дори и да опитат - гърмят още в началата на абзаците и им се стартират защитни реакции, които объркват и променят възприятието при четене. По този начин съвсем простичко скривам онова, което пиша - по-скоро те самите го скриват от себе си.

От друга страна те са с ясна визия че "ме четат", даже разбират за какво става въпрос - и обърквацията става пълна... :)

Няма друг начин да ги отделя от себе си, защото за тях - тяхната вселена е единствената вселена, но мен самият въобще ме няма в нея. Както вече казах - това са прости неща, които съм детайлизирал и изчиствал с години практика...

Същият филтър, който ползвам е избирателен - нямат същия проблем пък други хора, които имат други вътрешни нагласи, възможности и зрялост... За тях написаното има тяхна стойност и вече може да се образува комуникация въз основа на общото, нямащо нищо общо с битовизма и народнячеството...

Редактирано от ramus
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, ramus said:

чета това име за първи път... както и че въпросния също не е чувал за някой си рамус...

Ако ти допадне, препоръчвам ти "Омон Ра" от същият автор: нещо като черна антиутопия, "разбулва" много наслоени представи и стереотипи от времето на Съветският съюз :)

П.С. И двете повести ги има в читанката, в сборник.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Рамусе, за такива като теб народа е казал "Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша". Кажи ми, какъв е смисъла да пишеш като нищо не ти се разбира?

Говоря ти аз за хубаво, удари му две ракии, пусни си "Драгиева чешма", отпусни го това сърце, успокой се започни да общуваш като човек.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, ramus said:

Обърквам словореда, ползвам похвати с дълги изречения, непознати за вас понятийни пълнежи, пиша неща, които са ви непознати и в които вие няма как въобще да се проектирате и ги няма сред вашия свят. пиша голям обем - именно защото фокусът ви е слаб и не го владеете, за да го задържите, ... и други прости отработени тактики с които ви обърквам. По този начин хем е написано, но специфична група от хора въобще нямат възможност да го прочетат. Дори и да опитат - гърмят още в началата на абзаците и им се стартират защитни реакции, които объркват и променят възприятието при четене. По този начин съвсем простичко скривам онова, което пиша - по-скоро те самите го скриват от себе си.

От друга страна те са с ясна визия че "ме четат", даже разбират за какво става въпрос - и обърквацията става пълна... :)

Хе-хе, умря ли циганката, дето те хвалеше? 

Не бери грижа, че си неразбран, само защото не всеки се наема да поправя глупостите, които ръсиш, като например това:

Цитирай

...тяхната вселена е единствената вселена, но мен самият въобще ме няма в нея...

...може да се образува комуникация въз основа на общото...

Ако те няма в познатата вселена, то тогава ти си върхът на неспецифичността и е върховна глупост да вопиеш за комуникация, основана на общото. Не разбираш какво пишеш, не знаеш какво искаш.

Със сигурност обаче схващаш собствената си познавателна безпомощност в класическото знание. Затова във всяка тема пишеш за себе си, а не по темата, защото нямаш какво друго да кажеш. И отговаряш с кога прикрита, кога неприкрита дива омраза към всяка форма на ученост.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Frujin Assen said:

Рамусе, за такива като теб народа е казал "Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша". Кажи ми, какъв е смисъла да пишеш като нищо не ти се разбира?

Говоря ти аз за хубаво, удари му две ракии, пусни си "Драгиева чешма", отпусни го това сърце, успокой се започни да общуваш като човек.

 

Няма смисъл, Фружине. Човекът е израснал много над такива като нас с теб от простолюдието. Толкова е нависоко, че и чувството за хумор си е загубил, и човещината

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дебилите  няма с какво да се гордеят освен с потентността.Според тях нашенеца е най як полово и жените по цял свят търсят българските мъже заради здравия секс и бой дето им хвърлят.И ето на завидяха ни и искат да ни направят гейове като тях.

На тия с комплекс за малоценност, снимката на маса е повод за гордост.Нета е пълен с такива ядящи и пиещи индивиди.Да ги видят на отрупана с храни и напитки маса показва колко високо са се издигнали.Така според тях изглеждат важни и значителни.Не са кой да е, имат пари за ядене и пиене.С алкохола задръжките падат и мъжете почват да се целуват и прегръщат помежду си.Нищо, на другия ден пак са против гейовете. 

Значи на имбецилите основните теми за разговор са какво са изяли ,изпили снощи и сетне коя (курв@) са свалили.

За тях соца е хубав заради количеството булашик (за който си спомнят с умиление), а че има цензура и не могат да говорят и ходят където искат, няма значение.То до там е кръгозора им, ядене и пиене. 

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Едно мнение, на вниманието на Върбанов* и Рамус. Върбанов ще разбере какво имам предвид, Рамус няма да разбере. Затова пояснявам за него. Създателите на конвенцията не са новатори, а противниците не са мухлясали консервативни дядковци. Точно обратното. Противниците са реалисти, а създателите са социални екстремисти имагинеристи.:bigwink:

Цитирай

Първото е преамбюла на Конвенцията и е наречено "Структурни причини за насилието над жени“.Тази конвенция приема една социалистическа крайнолява трактовка на това какви са причините за насилието над жени и изтъкват, че те са структурни“.

По думите му става въпрос за социално-икономически неравенства, но според него обвързването им с насилие е нещо изключително радикално.

Понятието "джендър" е въведено през 70-те /означава род, тип, семейство/ от радикални феминистки и марксистки автори в САЩ, които развиват тезата, че полът е социално конструиран и че половият модел е нещо независимо от биологичния пол. Това, което ни обърква е, че не се говори за насилие над биологичния пол жена, а над социалната идентичност жена“

http://www.bloombergtv.bg/biznes-start/2018-01-09/v-istanbulskata-konventsiya-nyama-treti-pol-a-neshto-mnogo-po-pritesnitelno

 

Цитирай

* Общо взето това е кръстоносния поход на русофилския отбор в нета,Строен под знамената на Волен,Каракачанов и Нинова.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, самотния вълк said:

и човещината

Ааа - човещината и "чувството за хумор"... въх - каква била цената на народняшкото ниво... Като оправдание ли... - щото видяхме "човещината" и равнището й - те се прокраднаха достатъчно през "мненията" на моабетчиите и тук-там прелетяха и признания, в стил 'ти мен увъжа'ш  ли мъ', "народа"... "обикновения блъгарин"... и мачовщината. Заедно със същите се прокраднаха се чудесни примери за "човещина" и "хумор" - отсякъде...

Фружине, опитай повторението с "алкохола" още веднъж - така ще затвърдиш че дори ред не прочиташ... Ма пък иначе човещината сякаш е безкрайна, в темата - направо плувам, плувам в нея - чак се просълзих от умиление, баси... :)

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

Римлянино! и тази тема я изпълнихме с глупост, може ли да разчистиш , ако има някакъв смисъл да живее.......

п.п. Освен интернет милиция, фалшиви новини, трябва си и Неотложна „душевна„ помощ, ма не онез XXXL:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Дебилите  няма с какво да се гордеят освен с потентността.Според тях нашенеца е най як полово и жените по цял свят търсят българските мъже заради здравия секс и бой дето им хвърлят.И ето на завидяха ни и искат да ни направят гейове като тях.

На тия с комплекс за малоценност, снимката на маса е повод за гордост.Нета е пълен с такива ядящи и пиещи индивиди.Да ги видят на отрупана с храни и напитки маса показва колко високо са се издигнали.Така според тях изглеждат важни и значителни.Не са кой да е, имат пари за ядене и пиене.С алкохола задръжките падат и мъжете почват да се целуват и прегръщат помежду си.Нищо, на другия ден пак са против гейовете. 

Значи на имбецилите основните теми за разговор са какво са изяли ,изпили снощи и сетне коя (курв@) са свалили.

За тях соца е хубав заради количеството булашик (за който си спомнят с умиление), а че има цензура и не могат да говорят и ходят където искат, няма значение.То до там е кръгозора им, ядене и пиене. 

И ти си по опорните точки. Конспирации, комплекси. Видите ли, противниците били комплексирани и тъпи, пък тия дето са за - модерни и отворени. 

Стар номер. Само че, със същия успех може да се каже и обратното. 

Ся па и соца бил хубав. 

А то са пет прости неща:

- понятието за "пол";

- липсата на ясна дефиниция на думата "полов стереотип" в съчетание със задължението той да бъде ИЗКОРЕНЕН;

- задължението държавата да преподава неясно какво на деца на ВСИЧКИ образователни равнища'

- задължението на държавата да приеме безусловно всеки бежанец, който заяви, че е жертва на сексуално насилие. 

Човек трябва да е много комунист и много комплексиран, за да е срещу това, нъл тъй? 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, ramus said:

Ааа - човещината и "чувството за хумор"... въх - каква била цената на народняшкото ниво... Като оправдание ли... - щото видяхме "човещината" и равнището й - те се прокраднаха достатъчно през "мненията" на моабетчиите и тук-там прелетяха и признания, в стил 'ти мен увъжа'ш  ли мъ', "народа"... "обикновения блъгарин"... и мачовщината. Заедно със същите се прокраднаха се чудесни примери за "човещина" и "хумор" - отсякъде...

Фружине, опитай повторението с "алкохола" още веднъж - така ще затвърдиш че дори ред не прочиташ... Ма пък иначе човещината сякаш е безкрайна, в темата - направо плувам, плувам в нея - чак се просълзих от умиление, баси... :)

 

Т.е. ся тия дето са против не са човеци ли? 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Айде наздраве!

 

Върбанов, пие се защото трябва да има и приятни моменти в тоя живот.

Това, че защитниците на истанбулската конвенция са си надвили на масрафа защото са добре платени от Сорос не е повод за гордост. И ДА, за обикновения човек убит от грижи и работа е гордост, че може със свои пари изкарани с честен труд, да седне на маса и да се повесели е нещо позитивно и хубаво.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Вкарвам свежи мнения в темата. Е това някой да ми го обясни какво означава, моля? Нямам идея. Гейовете раждат ли вече?

Цитирай

Независимо от това обаче, за ужас на пазителите на свързаните с пола "изконни" ценности, междувременно механизмите за размножаване на човека търпят драстични промени. Вече не само хетеросексуални двойки с медицински или емоционални проблеми имат възможност да се сдобият с биологични деца, тази възможност е отворена и за хора в еднополова връзка или такива, които изобщо нямат (или не желаят да имат) партньор/ка.

https://www.dnevnik.bg/analizi/2018/01/18/3113816_za_istanbulskata_konvenciia_i_drugi_demoni/

А по този въпрос имам мнение.

Цитирай

все повече нерационални табута биват отхвърляни

което логично води до предефиниране на социални и юридически норми. Поради специфичните особености на българското общество, а оттам и на икономиката и политиката ни, то не успява да влезе в крак с тези промени.

Конфликтът се задълбочава от факта, че България членува в елитарен клуб, който очаква от нея да кооперира, да участва наравно и малко или повече да се движи в общата посока. За целта обаче са необходими известни предпоставки, които да обхващат преобладаващата част от населението: икономическа сигурност или поне гарантирано оцеляване, доверие в държавните механизми, наличие на реален и авторитетен интелектуален елит, който да подтиква и регулира обществения диалог, както и адекватно на особеностите на епохата образование, осигуряващо модерно и поне донякъде свободно мислене на гражданите.

https://www.dnevnik.bg/analizi/2018/01/18/3113816_za_istanbulskata_konvenciia_i_drugi_demoni/

Излиза, че ако си богат и интелигентен, трябва да си джендър. А ако не си джендър, то би могло да означава много неща, но най-фрапиращото е, че не си свободно мислещ гражданин.

Преди 35 минути, КГ125 said:

А то са пет прости неща:

- понятието за "пол";

- липсата на ясна дефиниция на думата "полов стереотип" в съчетание със задължението той да бъде ИЗКОРЕНЕН;

- задължението държавата да преподава неясно какво на деца на ВСИЧКИ образователни равнища'

- задължението на държавата да приеме безусловно всеки бежанец, който заяви, че е жертва на сексуално насилие. 

Човек трябва да е много комунист и много комплексиран, за да е срещу това, нъл тъй? 

Шестото е, че не са дали дефиниция за жена.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Frujin Assen said:

Върбанов, пие се защото трябва да има и приятни моменти в тоя живот.

Що за живот е това, ако не можеш да си осигуриш приятните моменти и без такива патерици? :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Що за живот е това, ако не можеш да си осигуриш приятните моменти и без такива патерици? :)

Целият живот е низ от стотици „патерици„ , а що за живот е да си „фокусник, гълтач на мечове„ или да си роден , нормално развит с чурка, пък да носиш пола и ти „зашият„ бомби , или да се еманципираш и оставиш децата си без нормално семейство, щот си ползвал една от многото „патерици„ и пр. и пр. Какво да кажем и за „вълшебната Мара Шепова„:ag:, която е класически джендър. :ag:А за алчност, кариеризъм, интригантство и властолйубие, кви яки „патерици„ нали !:ag:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 14 минути, scaner said:

Що за живот е това, ако не можеш да си осигуриш приятните моменти и без такива патерици? :)

То е защото спирт идва от spiritus.:bigwink:

Живот на свободни духове, които дух гълтат. Какво друго има да се прави?!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 28 минути, scaner said:

Що за живот е това, ако не можеш да си осигуриш приятните моменти и без такива патерици? :)

Тежък!

За нормалните хора живеещи на заплата живота е тежък, нещо което е сложно да се обясни на надменни богати хора, а още повече на грантаджиите на Сорос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Incorrectus said:

То е защото спирт идва от spiritus

Ахаааа, разбрах, значи "АЗ" идва от ass :)

Преди 6 минути, Frujin Assen said:

Тежък!

За нормалните хора живеещи на заплата живота е тежък, нещо което е сложно да се обясни на надменни богати хора, а още повече на грантаджиите на Сорос.

Тогава що не гласувате дружно за правата на хомотата? С такива нагласи животът би станал още по-интересен? :D

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...