Отиди на
Форум "Наука"

Истанбулската конвенция и "третия пол"


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 53 минути, sir said:

Навремето беше така. Имаше "морална отговорност" да се донася. Явно някои още имат.

Медицинските лица навсякъде са длъжни да сигнализират на полицията, ако подозират извършено престъпление.  Това да разследва е работа на съответните органи.

Това няма нищо общо с доносниченето, подаването на неверна информация за някого.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 614
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, Last roman said:

на запад доносите са си част от гражданския дълг на всеки индивид, така че хората се възползват на макс :animatedwink:

 

...опияняваш се от собствените си пропаганди... или твърдението ти е следствие десетки години живот там... прекаляваш

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, laplandetza said:

Не , наистина си неориентиран. Има го, а и в Англия, мой колега е свидетел, има места, където Европейци не влизат от страх за саморазправа!. На други черните мародерстват. Той е бил ограбван 2 пъти с нож опрян в гърлото, добре че втория път са били бивш военен и албанец, християнин, оказал се етнически българин. Прогонили са негрото!, но от полицията разследват тях , а не боклука криминал!

Има шериат зони в Лондон и той ми е казвал точно кои са !

Добре де, що за приказки са това сега??? :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, laplandetza said:

Ето и моите мотиви да съм против т.н Конвенция. Тръгвам от частното, заедно със другите нормативи за защита правата на детето, феминистичните повели и завети във властта, натиска за трансформърс права и свободи, всичко в цялост ще отслаби и разклати възпитанието и изграждането в личност, гражданин и най вече Човек на децата.От там са лесни мишени на новите месомелачки  за психоманипулации и масова съзнаниеформировачка . След 2,3 поколение ще се получи слабо европейско общество, неспособно  на съпротива , градеж на групи, общества и планове за реакция.Нито пък качествени алтернативи за близкия път на развитие.Ново ниво на власт , за разните ЕС властови картели.Същото се пробва и извън ЕС , САЩ, Канада, Австралия , а по късно и др.Всичко би било добре , ако това унифииране на културно социопсихично ниво се ползва креативно. Аз подкрепям такъв подхот, дори съм предложил мое ноухау, подробно описана разработка, НО в края на краищата  щер се ползва за „консуматорски„ цели, В;аст , на непознато равнище до този момент, мечта за всеки висш офицер в разните служби.Всичко си има цена, това също, в съгласие с по стар план за генетикосоциален микс, т.е размиване на етноси, народи в ЕС, с примеси от Азия и Африка, което подкрепям принципно, но в случая се ползва за „зануляване„ те си мислят, с претопяване на различия , ще имат по голям комфорт, ще сгрешат, няма нищо по страшно от мелез , европоид и азиатец и др. примеси, къде евреи, къде африканци. Аз съм такъв и смятам да „отмъстя  за брат си ! „:ag:.Ще я объркат, но с това което виждам и знам, след десетилетия ще Го сътворим, Онзи , ойто Не е човек , но е роден от него. Пада му се тежката задача да вземе решение............. да отмъсти за Чичо си ! , или да се сниши !, Какво ли ще избере.............:ag: 

Всичко това може да го каже и някоя мургава римлянка около женския пазар, ако си направиш труда да попиташ. Тоест общи приказки с една дума. :)

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 31.01.2018 г. at 17:21, ДеДо Либен said:

накрая (за да има резултати за отбелязване) ще го отнесе образованият , хетеросексуален бял мъж и семейството му.

Никой образован хетеросексуален бял мъж не подлежи на преследване от закона, ако не е извършил закононарушение. Ако не бие и не подлага на тормоз жена си или децата си, може да е сигурен, че нищо няма да му се случи.

Виж, ако я бие, то с нищо не е по-малко виновен от по-малко белия и образован, който прави същото.

Вие вероятно не биете жена си, тоест няма от какво да се опасявате.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
позицията на президента:

Истанбулската конвенция не трябва да бъде ратифицирана

https://www.24chasa.bg/novini/article/6694434

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 часа, dora said:

При това положение всеки разговор за насилието над жени е безпредметен.

Разговора е по друг предмет, на вносителите, създателите на „конвенцията„ им е през „джендъра„:ag: за насилваните жени !

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 49 минути, Last roman said:

позицията на президента:

Истанбулската конвенция не трябва да бъде ратифицирана

https://www.24chasa.bg/novini/article/6694434

Еее, най сетне , закъсняло , но този път съветниците добре са съставили президентската воля.

Ха сега да видим , значи и президента говорил общи приказки, истерик , страхлив мъжага и скрит антифеминист, хомофоб и пр. джемини,джи,би , жендър брътвежи.:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, laplandetza said:

Разговора е по друг предмет, на вносителите, създателите на „конвенцията„ им е през „джендъра„:ag: за насилваните жени !

Прочетохте ли я?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, laplandetza said:

 

Ха сега да видим , значи и президента говорил общи приказки, истерик , страхлив мъжага и скрит антифеминист, хомофоб и пр. джемини,джи,би , жендър брътвежи.:ag:

Нет.

Той просто е човека на генерала от КГБ Решетников.

:ag:

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Last roman said:

позицията на президента:

Истанбулската конвенция не трябва да бъде ратифицирана

https://www.24chasa.bg/novini/article/6694434

Преди 1 час, Last roman said:


позицията на президента:

Истанбулската конвенция не трябва да бъде ратифицирана

https://www.24chasa.bg/novini/article/6694434

Странно, но президента изказва опасения, че винаги когато Държавата абдикира от своите задължения, би подлежала на съдебни дела...........

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, dora said:

Медицинските лица навсякъде са длъжни да сигнализират на полицията, ако подозират извършено престъпление.  Това да разследва е работа на съответните органи.

Това няма нищо общо с доносниченето, подаването на неверна информация за някого.

Разликата между "съмнителни наранявания" и "извършено престъпление" е бая значителна. На това Вашето му се вика "straw man". Ето, аз например в момента имам една доста неприятна ("съмнителна") синина в областта на ребрата. Ако отида на преглед при някой доктор с ей такива схващания, сигурно ще бъда докладван на полицията като жертва на домашно насилие. Или пък не, все пак съм мъж, а тая работа - мъже жертви на насилие - е фикция, както разбрахме от една друга тема тук.

Та затова едното си е чист донос и обикновено си е доста гнусна работа (поне за мен, ама явно не и за други). И няма нищо общо със сигнализирането за престъпления.

По въпроса дали навсякъде медицинските лица са длъжни да сигнализират и какво точно са длъжни да сигнализират: Явно там, където се намира Лапландеца (някъде из Скандинавието, предполагам), по закон са длъжни да сигнализират всичко, което им се стори "съмнително". В България определено не е така, както не е така и във Великобритания. Не е така и в голяма част от американските щати, където задължението обикновено се свежда до докладване на огнестрелни и прободни рани, сериозни изгарания и т.н. Освен това има и една такава работа като разговор с предполагаемата жертва преди да се тича до шесто главно.. упс исках да кажа шесто рпу. Има и една друга работа като съгласие на жертвата да се докладва. И така нататък. Изобщо темата е доста сериозна и, доколкото си поиграх да проверя, по нея и сега се води дебат в медицинската общност - дали да се докладва всичко автоматик, дали само определени неща, дали да се търси съгласие и т.н. Моето мнение е ясно. Но аз все пак не съм лекар. Просто знам и помня некои работи. Та така.

 

p.s. Донос не значи "подаване на невярна информация за някого".

Редактирано от sir
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

понеже темата се разду и разми /основно с безсъдържателни глупости колко това недоносче било полезно и нужно за всяко едно цивилизовано обшество/, ще я заключа и ще направя една нова, където ще дискутираме същността и съдържанието й, с оглед на някои ' обяснителни документи':

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако някой е жертва на насилие или на трудова експлоатация, може да се обади на горещата тел. линия за пострадалите от насилие.

Телефоните са 0800 18 676 и 02 / 981 76 86.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

 

http://glasove.com/categories/komentari/news/istanbulskata-konvenciya-e-beznadezhdna-nie-decata-si-nyama-da-dadem

On 27.01.2018 г. at 11:22, nik1 said:

 

Аргументите на противницитете са несъстоятелни (преодоляването на стереотипите така или иначе е заложено в нашето закодателство), защото у нас, в нашата култура не е прието да се бият жените.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...