Отиди на
Форум "Наука"

Анкета, свързана с вярата или неверието в извънземните форми на живот


Вярвате ли в това, че...  

11 потребители са гласували

  1. 1. Интересувате ли се от темата за съществуването на извънземен разум във Вселената?

  2. 2. Участвате ли в проекти като seti@home?

    • Да.
      0
    • Участвал съм в миналото, но в момента -не.
    • Смятам да се вклчюча в близко бъдеще.
    • Не съм участвал, не участвам в момента и не смятам да участвам и в бъдеще.
  3. 3. Във Вселената съществуват извънземни форми на разумен живот.

  4. 4. Съществуват технологично напреднали извънземни цивилизации?

  5. 5. Човечеството е сам-самичко във Вселената. То е единствената разумна форма на живот в нея.

  6. 6. Първите форми на живот на Земята са дошли от друго място във Вселената, например - чрез метеоритите.

  7. 7. Човечеството трябва да установи контакт с други разумни извънземни цивилизации. Ако открие такива.

  8. 8. Представители на разумни извънземни цивилизации са посещавали Земята в миналото.

  9. 9. На външен вид извънземните същества (трябва да) приличат на нас - хората.

    • Да.
    • Не - на всяка цена.
    • Не.
  10. 10. На външен вид извънземните същества (би трябвало да) са твърде различни от нас - хората.

  11. 11. Заслужава ли земната цивилизация да бъде призната от (евентуално) съществуващите разумни извънземни цивилизации за космическа?

  12. 12. Заслужава ли човечеството да бъде признато от (евентуално) съществуващите разумни извънземни цивилизации за интелигентна форма на живот?

  13. 13. Интелигентни извънземни същества отдавна живеят сред нас, тук - на Земята.

  14. 14. Интелигентните извънземни същества изповядват някакви свои религии.

    • Да.
      0
    • Възможно е.
    • Не.
  15. 15. Извънземното присъствие на Земята отдавна се прикрива от световния политически елит.

  16. 16. Човечеството е готово за среща с предствители на извънземен разум.

  17. 17. Вие сте...

    • човек.
    • животно.
      0
    • растение.
    • камък.
      0
    • представител на НЕинтелигентна форма на живот.
    • представител на интелигентна форма на живот.
    • мисъл-форма.
      0
    • робот.
      0
    • компютър.
      0
  18. 18. Ако сте човек (!), виждали ли сте летяща чиния или представител(ка) на извънземна форма на живот?

    • Да - виждал(а) съм в небето летяща чиния или нещо, което прилича на нея.
    • Да - представител(ка) на извънземна форма на живот.
      0
    • Да - представител на нежива извънземна форма на интелект (робот, компютър).
      0
    • Не, нищо от изброеното. Но съм влизал(а) в изоставен междугалактически кораб (или в летяща чиния).
      0
    • Не, нищо от изброеното.
    • Не, аз съм представител(ка) на извънземен разум.
  19. 19. Ако сте извънземно (!), срещали ли сте се с представител на човечеството?

    • Да, поговорихме си.
    • Да, отвлякох го на своята летяща чиния - за да му направя медицински изследвания.
      0
    • Да, даже правихме секс.
      0
    • Да - представители на човечеството потърсиха контакт с мен.
      0
    • Не, но се срещнах с компютър или с робот, създаден от хората.
      0
    • Не, аз съм човек.
  20. 20. Извънземните ни наблюдават така, както ние наблюдаваме флората и фауната в зоопарк или в природонаучен музей.



Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

Предназначението на човешкия живот е това - да сме човеци и като такива да търсим смисъла на нашия си живот. А кой в какво ще го открие, и дали изобщо ще го открие, или ще се "накичи" с философската представа за безсмислието... Е, това вече е  "божа работа":564da112d749c_wink(1):

Ние сме човеци по произхода си, и човешкият живот няма възможностите да промени това. Дали ще търсим смисъла на нашият живот, или ще считаме че той е изначално безсмислен и смисъла го създаваме самите ние чрез някакви цели, ние пак ще сме човеци. Ако имаш предвид "човеци" с някакви други букви, тогава влизаме в полето на идеологиите, кой как вижда човека и какво трябва да се случи с него, тогава имаме различни "смисли" за живота, свързани с различни цели, тогава някой намесва и Бог заради идеологията си. И цитираният Витгенщайн по-горе дефинира "смисъл" чрез "Бог", макар и да не става ясно що за Бог е това и защо всъщност трбва да е такава е връзката. Както виждаш, нямаме консенсус с него по повод смисъла, затова неговото твърдение е лично мнение, това е смисълът който той влага :) Но след като човешкият живот не е предназначен да станем човеци (защото вече сме!), остава въпросът какво все пак е предназначението му. Самата етимология на думата пред-назначение предполага че някой е назначил някакви цели преди животът да е започнал. Тоест терминът не е коректен, защото такъв "някой" може да няма - освен преките родители, които със сигурност не са предназначавали нещо  на животът преди да се роди човек :)

Съгласен съм, да не изместваме повече темата.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...