Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, някой може ли да разчете този подпис?

Закупих картина с подпис и датировка 1837 г.  Ако някой може да помогне за идентифицирането на художника - ще съм много благодарен. Много е вероятно художника да е живял в района на град Карсрухе - Германия. Има стар излинял печат на подрамката.

20171201_210126.jpg

20171128_092213.jpg

20171128_092558.jpg

20171128_134937.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зная, че звучи смешно, но не ми се иска да пускам вещите си в нета, още повече картина....

Като цяло е реалистичен образ (портрет) на композитор. Принципно ме интересува дали  може да се разчете подписа

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, Матей said:

Здравейте, някой може ли да разчете този подпис?

Закупих картина с подпис и датировка 1837 г.  Ако някой може да помогне за идентифицирането на художника - ще съм много благодарен. Много е вероятно художника да е живял в района на град Карсрухе - Германия. Има стар излинял печат на подрамката.

20171201_210126.jpg

20171128_092213.jpg

20171128_092558.jpg

20171128_134937.jpg

Единственият по-известен немски художник, живял по това време в Karlsruhe , който успях да открия в интернет е Feodor Dietz

https://en.wikipedia.org/wiki/Feodor_Dietz

https://de.wikipedia.org/wiki/Feodor_Dietz

подписът му от 1841

237740-alb-1.jpg.18bd873ea127aace72a62bbb4abdad3b.jpg

обаче е доста по-различен от този на вашата картина; все пак има някои елементи, особено изписването на 8, които са сходни, с повече фантазия и други:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ей тук можеш да изразиш големината на благодарноста:

Сдружение “Читател”

IBAN: BG87UBBS80021048062740
BIC (Swift): UBBSBGSF
При банка ОББ АД

Към PayPal:

Фонд "Форум - Наука"

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сигурно и в България има лаборатория като тази http://festmenyvizsgalat.hu/avizsgalat-menete/ където една бърза проверка може да ти каже, кой е пикторът и дали е фалшификат....Цените варират от 180 - 1200 BG leva.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Skubi said:

Сигурно и в България има лаборатория като тази http://festmenyvizsgalat.hu/avizsgalat-menete/ където една бърза проверка може да ти каже, кой е пикторът и дали е фалшификат....Цените варират от 180 - 1200 BG leva.

Не съм чувал или чел за такава лаборатория в Бг... Обикновенно ти се предлагат просто някакви оценки на базата на стил, период и визуални детайли като шрифт (ако има такъв), начин на опъване на платното, потъмняване на същото и др. подобни догадки...  По-скоро ми трябва лабораторен или друг анализ на материа, който да удостовери на колко години е платното и състава на боите (може би)... Дали е фалшификат - не ме интересува. Ако мога да открия кой е художника, за да видя дали действително е живял през този период - това ще даде отговор дали годината съвпада с написаната....  Чак тогава вече може да се търси дали подписа е автентичен и т.н.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Матей said:

Не съм чувал или чел за такава лаборатория в Бг... Обикновенно ти се предлагат просто някакви оценки на базата на стил, период и визуални детайли като шрифт (ако има такъв), начин на опъване на платното, потъмняване на същото и др. подобни догадки...  По-скоро ми трябва лабораторен или друг анализ на материа, който да удостовери на колко години е платното и състава на боите (може би)... Дали е фалшификат - не ме интересува. Ако мога да открия кой е художника, за да видя дали действително е живял през този период - това ще даде отговор дали годината съвпада с написаната....  Чак тогава вече може да се търси дали подписа е автентичен и т.н.

Тогава прискочи до Будапеща.....адреса го знаеш.:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да ползваш такъв тип речник май ти е необходимо да знаеш името на художника, за да го изпишеш и ти показва резултата като подпис (ако има такъв в базата данни). Проблема е, че не знам името......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Матей said:

Зная, че звучи смешно, но не ми се иска да пускам вещите си в нета, още повече картина....

Като цяло е реалистичен образ (портрет) на композитор. Принципно ме интересува дали  може да се разчете подписа

Питам каква е картината за да се определи жанра, стила, течението,...По лесно ще се установи художника ако се знае какъв е.За тази цел трябва експерт по живописта.

Най важно е дали картината е репродукция.Ако е такава няма значение чия е.

Виж в някой специализиран наш или чужд форум.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...