Отиди на
Форум "Наука"

Преврат в Зимбабве


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА!

В Зимбабве е извършен военен преврат. Сега нямам време, но ще потърся и пусна информация няколко часа по късно като се освободя.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бях дете когато медиите даваха за борбата на Джошоа Нкомо и Роберт Мугабе срещу расисткия режим на Ян Смит в Южна Родезия. Първа падна колониалната диктатура на Салазар в Португалия и Ангола , Мозамбик и прочее Гвинеи и острови Зелени нос станаха независими. Май единия Джошоа малко си падаше по маоизма другия Мугабе по съветският модел. После изгониха белите заселници и положението се влоши. Отделно изолацията. Сега в Африка търговски партньор номер 1 почти навсякъде са КНР която строи инфраструктура за своите стоки. Бившите колониални владетелки , САЩ и още повече Русия са с все по - скромни дялове в Африканската баница.

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Du6ko said:

:ag:Бях дете когато медиите даваха за борбата на Джошоа Нкомо и Роберт Мугабе срещу расисткия режим на Ян Смит в Южна Родезия. Първа падна колониалната диктатура на Салазар в Португалия и Ангола , Мозамбик и прочее Гвинеи и острови Зелени нос станаха независими. Май единия Джошоа малко си падаше по маоизма другия Мугабе по съветският модел. После изгониха белите заселници и положението се влоши. Отделно изолацията. Сега в Африка търговски партньор номер 1 почти навсякъде са КНР която строи инфраструктура за своите стоки. Бившите колониални владетелки , САЩ и още повече Русия са с все по - скромни дялове в Африканската баница.

Не подценявай Великобритания. Все още се облизва над най-мазното парче. Даже не бих казал, че нейното е парче баница, а си е тлъст тутманик :ag:

Чрез лоялни африканци, кралицата държи ресурса- суровинен и финансов на целия черен комонуелт. Припомни си скандала около нигерийския прайм министер , преди две години......

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, БатеВаньо said:

Не подценявай Великобритания. Все още се облизва над най-мазното парче. Даже не бих казал, че нейното е парче баница, а си е тлъст тутманик :ag:

Чрез лоялни африканци, кралицата държи ресурса- суровинен и финансов на целия черен комонуелт. Припомни си скандала около нигерийския прайм министер , преди две години......

Не е само юкъто и другите стари европейски сили си държат колониите... както и у нас...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, БатеВаньо said:

Не подценявай Великобритания. Все още се облизва над най-мазното парче. Даже не бих казал, че нейното е парче баница, а си е тлъст тутманик :ag:

Чрез лоялни африканци, кралицата държи ресурса- суровинен и финансов на целия черен комонуелт. Припомни си скандала около нигерийския прайм министер , преди две години......

Бате Веньо ти ме подсети !Честно казано всеки 3 - 4 месеца на ел си поща получавам писма от бившите министри на нефта на Нигерия ! Те все ми предлагат сделка за по 10 до 20 милиона долара или евро. Аз трябва само да открия сметка в Алпийска банка и да вкарам там само някакви си мижави 5 - 10 хиляди евро и да съобщя кодовете. После ще получа 20 милиона и с минисъра на нефта на Нигерия (бившия) ще делим парите поравно ! Ако не съм изтрил писмата мога да ги покажа в кошничката със спамовете. Да не би английската кралица да се е хванала на въдицата на моя познат от писмата нигерийски нефтен министър ? Може би премиер министъра предлага по - големи суми от нефтения ?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Откато изритаха белите фермери се почна с хиперинфлацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Du6ko said:

Бате Веньо ти ме подсети !Честно казано всеки 3 - 4 месеца на ел си поща получавам писма от бившите министри на нефта на Нигерия ! Те все ми предлагат сделка за по 10 до 20 милиона долара или евро. Аз трябва само да открия сметка в Алпийска банка и да вкарам там само някакви си мижави 5 - 10 хиляди евро и да съобщя кодовете. После ще получа 20 милиона и с минисъра на нефта на Нигерия (бившия) ще делим парите поравно ! Ако не съм изтрил писмата мога да ги покажа в кошничката със спамовете. Да не би английската кралица да се е хванала на въдицата на моя познат от писмата нигерийски нефтен министър ? Може би премиер министъра предлага по - големи суми от нефтения ?

Тоя, твоя министър на нафтата явно е нЕкъф фейк министър. Кралицата не пие чай с разни самозванци.

А ако искаш нигерийците да не ти пращат чекове по мейла, просто намали сърфирането през сайтове със съмнително съдържание. :)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...