Отиди на
Форум "Наука"

Ролята на българите в България


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Raven said:

Става, ако си формираш представите от фентъзи и видео игри, аз имам малко по друг подход, ама иска повече четене.

Според мен по скоро са изглеждали така:

 

21105853_1665495833475313_8122229272625356271_n.jpg

малко ОТ

Сега , това ако вие критерия - събуждаш се една сутрин и поглеждайки се в огледалото решаваш , че имаш лееееека монголоидност и няма начин сред прадедите ти да не са Бумин , Истеми и най-вече фамозният Атила - разбираемо е и спорът е излишен.

п.с.като гледам на заден план и слОвенин (пичът с очилата си е направо прадед на Кирила и Методия)  и Третия елемент на Атом имаме , така че картината е пълна.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 291
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 часа, Raven said:

И руснаците, а между френския и норвежкия разликата е осезаема, ако че са в семейството.

При другият вариант приемаме че уногондурите изначално говорят славянски като роден.

Пък и нали според генетичните проби излязоха чеченци, сиреч в кавказ по онуй време още се е говорело на руски което слага край на съвременните претенции за независимост на тоя регион.

Ами не,не са

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 часа, Raven said:

Липсата на източни азиатски маркери в прабългарите най малкото слага край на сарматската теория, сори за което. При сарматите си ги има както и би трябвало. Сарматите ми бяха симпатични а днешните кавказки козоеби са ми възможно най противните нации, искрено се надявам да не излезем рода с чичите и дагите щото тогава зарязвам прабългарите и почвам да рекоструирам папуаси.

Ha-ha-ha-ha-ha-ha.

Аз ще започна да ям повече ориз.....Дано очите ми се дръпнат..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 часа, Raven said:

Ако прабългарите са били монголоиди то значи и ние днес трябва да сме такива.

След като ние днес сме чисти европоиди то и прабългарите са били европоиди. Ако са били европоиди то няма как да са говорели тюркски защото всички тюрки са монголоиди, следователно прабългарите са били европоиди и са говорели арийски език.

Толкова е елементарно.....

По тази логика, и братята турци не са били "тюрки", защото не са са монголиоди.,ами са били "индоевропейци"..

Понеже няма да бъда разбран от много хора тук, да поясня, използвам термините "тюрки" и "индоевроейци"  само в езиков смисъл..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, ДеДо Либен said:

малко ОТ

Сега , това ако вие критерия - събуждаш се една сутрин и поглеждайки се в огледалото решаваш , че имаш лееееека монголоидност и няма начин сред прадедите ти да не са Бумин , Истеми и най-вече фамозният Атила - разбираемо е и спорът е излишен.

п.с.като гледам на заден план и слОвенин (пичът с очилата си е направо прадед на Кирила и Методия)  и Третия елемент на Атом имаме , така че картината е пълна.

Това за леееееката монголоидност, която в някои отделни случаи изобщо не е лека ми си е яка, не съм си го измислил. Пак казвам, ако имате проблем с тези заключения, не към мен.

Това за Атила пак не съм го измислил аз, ако и с това е проблема отнесете се към Кубрат и го питайте той що така си е решил. Или там който се е писал в Именника рода с Атила /предполагаемо/ и Ернах.

Пича с очилата отзад е босненски сърбин, Деян Балчич, и е типичен славянин, както и съпругата ми, както и доста от българите, сърбите и прочие от така наречените "южни славяни". Което пък поражда въпроса отде са се взели тези русокоси синеоки типчета след като славяните са мит.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 14.11.2017 г. at 11:37, Raven said:

Ахъм, и на този също няма, нито пък на останалите византийски монети от които е копиран....

Solidus-Nicephorus_I_and_Staraucius-sb1604.jpg

Освен теб, на тези медальони не знам кой друг би видял монголоидни очи...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 16.11.2017 г. at 14:16, Doris said:

имам предвид теорията за славянското море, част от която е недоказаното твърдение, че прабългарите са били монголоидни и тюркоезични. Сами по себе си монголоидността и тюркоезичността не са нещо лошо, но понеже ние, съвременните българи не сме нито едното, нито другото излиза, че нямаме общо с тези, които са създали държавата ни и чието име носим и нямаме история извън тази на панславянството.

Нашият Рейвън е монголеещ се (пра)българин със славянско самосъзнание, набиващ здраво мръвки. :ae:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 18.11.2017 г. at 9:59, Raven said:

Това за леееееката монголоидност, която в някои отделни случаи изобщо не е лека ми си е яка, не съм си го измислил. Пак казвам, ако имате проблем с тези заключения, не към мен.

Това за Атила пак не съм го измислил аз, ако и с това е проблема отнесете се към Кубрат и го питайте той що така си е решил. Или там който се е писал в Именника рода с Атила /предполагаемо/ и Ернах.

Пича с очилата отзад е босненски сърбин, Деян Балчич, и е типичен славянин, както и съпругата ми, както и доста от българите, сърбите и прочие от така наречените "южни славяни". Което пък поражда въпроса отде са се взели тези русокоси синеоки типчета след като славяните са мит.

Лека монголоидност, яка монголоидност , то термини то чудо. От научна гледна точка може би има нисък процент монголоидност но не е много сигурно и то в малък брои индивиди. От тази теза, някой вадят изводи незнайно как, за далекоизточен или алтайски произход и обясняват на всеки желаещ да слуша ,че българите били ниски набити монголци. Което са пълни глупости ама прекрасно обслужват тюрската теория с която те са закърмени, или платени :ag: не се знае. Истината казахме е проста, има съмнени за нисък процент монголойдност в определени погребения около 10-15% ама учените на запад оспорват изводите на руската школа щото те я определяли по черепа само, а трябвало и кости да се изследват и изводите били ненаучни според тях. И като знам как се правят генерални изводи по поръчка у нас,съм убеден ,че най-вероятно тезата с монголоидността и силно преувеличена и в услуга на партията и СССР. Хуните и техните наследници българите са си най-обикновенни европеиди. Ако са закачили някой далекоизточен ген си е файда.:ag: 

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Aspandiat said:

Нашият Рейвън е монголеещ се (пра)българин със славянско самосъзнание, набиващ здраво мръвки. :ae:

Забравяш. Рейвана е човека който само с поглед определя расата. Няма друг такъв. :ag: Много ми е интересно като почитателите на тюрската теория отричат връзката на българите с хуните(дето според тях са чисти монголоиди) и се дерът ,че видиш ли българите също били тюркоговорящи монголоиди ама от друг произход. Ама,че другите тюркофили по чужбина се дерът ,че хуните били първите тюркоговорящи явно са забравили да ги осведомят.:animatedwink: А тия българи само си дали името и изчезнали в огромното славянско море дето явно бързо се изпарява щото никакво го няма, и цялата работа щото българите били хем монголи хем 5-6 човека а славяните ехеее много народ. Щото как така? Славяните до Xв. хич ги няма и една държава за тамазлък не са направили, нищо че после се налага викинги разни да им ги правят. И така лека полека се оказва,че със другите славяни сме едно и що пък да не вземем да се обединим и да станем ехеее голяма държава,нали и без това сега и преди сме били незначителни. И така лека полека ни правят славяни и накрая ще станем руснаци, без да се усетим, или щото искаме ? То това няма значение, нали затова Тор плюе тука по Левски !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, bulgaroid said:

и цялата работа щото българите били хем монголи хем 5-6 човека 

Зловещи монголи ти казвам, от байкалски тип. Рейвъна не от вчера с махленско бакалски похвати причислява (пра)българите сред типичните монголоидни чобани и сибирски еленовъди. По същото време когато бугарите татари препускат безгрижно някъде из черноморските степи и плячкосват Византия по китайско пък има някакви много странни типове с големи носове и дълги бради 

 

Династия Танг

spaceout.gif55_helmeted.jpg

 

824248720_20e955a697_z.jpg?zz=1

4062445602_6a9a2a11e4.jpg

CMOC_Treasures_of_Ancient_China_exhibit_

spaceout.gif376px-Western_groom_figure,_China,_Tang_

 

 

Редактирано от tervel
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Aspandiat said:

Освен теб, на тези медальони не знам кой друг би видял монголоидни очи...

Това е византийски  император, от къв зор за има дръпнати очи?!

Това е български Кан от Бога. Ся кат се загледам така в очите му, особено у левото.....Особено като го сравним с други типови изображения от периода.....

 

 

post-3138-1205956828.png

post-3138-1205956844.jpg

post-3138-1205956854.jpg

post-3138-1205958350.jpg

post-3138-1205958362.jpg

post-3138-1205958435.jpg

Редактирано от Raven
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Както и да е, далече съм от мисълта че прабългарите са били чак пък толкова изявени монголоиди че това да прави впечатление и да го наблягат в изображенията.

Въпреки че съвременни изображения нямаме, Скилица е от 11 век и се отнася за събития двеста години по рано, което пък ни прави големи ядове с реконструкцията на дрехи, щитове и прочие.

Този монголоиден примес който толкова ви сапикясва е нормален и го има у всички, от сармати до авари и хазари, ако у нашите го нямаше щеше да е много странно.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Raven said:

Това е български Кан от Бога. Ся кат се загледам така в очите му, особено у левото.....

Това сигурно е фамозната метисна монголоидност дето априори трябва да я има сред  прабългарската аристокрация - монголоидност на лявото око и европеидност на дясното. Поне според твоя компетентен и безпристрастен визуален анализ на примитивна варварска имитация с присъщата за нея неумела изработка.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Е те някои хора виждат монголоидни черти на Мадарския конник та на един медальон ли?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Както Дорис правилно посочи - тюркската теория е политически удобна, защото е противовес на патриотарските мегаломаниакални залитания, че сме "Свръх/супер/хипер" народ. Нихилизъм и тотално отричане на приноса на българите за съществуването на България (за сметка на изтъкването на славянския елемент или на хипотетичното тюркско наследство!) срещу автохтонни малоумни трако-гепидо-бугарски свободни съчинения... Надявам се с времето и двете да идат на заслужена почивка в кошчето на еволюцията!

За съжаление и историческата ни наука сякаш не проявява желание "да се сбори" с Великите сили, и по-специално с Русия(и покрай нея Украйна!), за правото на безпристрастен анализ на археологическите находки от епохата 5-7 в. от н.е. в района на северното, севро-западното и северо-източното черноморско крайбрежие и предпланините на Кавказ. А и с румънската нАука, за териториите в Северна Добруджа. Щото всичко, което напомня на находките у нас или се обявява за хазарско/аланско/, или се замита под килима и не се коментира повече, като при румънците...

Тя нашата историческа гилдия не може и (като че) не иска да изследва сериозно Плиска и Преслав, Мадара и Шумен, какво да очакваме за борба с подобни привнесени и унизителни за историята ни чужди теории, които гордо веем из учебниците си над столетие...

А, че няма как едно море от миксоварвари да е етнически или расово хомогенно е напълно безсмислено да се оспорва, коментира и да му се търсят доказателства... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

З. Х. Албегова Амулети във формата на кон и конник от Северен Кавказ и Среден Дон.

15-982de74113.png

 

http://www.academia.edu/1851697/З.Х.Албегова_Царикаева_В.Б._Ковалевская._2012._АМУЛЕТЫ_В_ВИДЕ_КОНЕЙ_И_ВСАДНИКОВ_В_ПАМЯТНИКАХ_СЕВЕРНОГО_КАВКАЗА_И_СРЕДНЕГО_ДОНА

 

И А Аржанцева З Х Албегова Култови камъни - Кафярско городище (Карачаево-Балкария)

Добре познатите и от територията на Дунавска България вписани правоъгълници 

21-7a36919b57.jpg

 

Изказана е хипотезата за гадаене с кости върху повърхността на камъните и шарапташите

http://www.academia.edu/34680904/И.А._Аржанцева_З.Х._Албегова._1999._Культовые_камни_Кяфарского_городища_еще_раз_о_религиозном_дуализма_алан_Древности_Северного_Кавказа._М

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...