Отиди на
Форум "Наука"

Двигател с левитиращи лагери!


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Бате, тука има още едно интересни неща, не са само "МАГЛЕВ лагерите". МАГЛЕВ лагери има между другото. Някой би излъгал, ч е е вечен двигател.

АКо ти се занимава, дообясни какво виждаме.. Те май казват на руски аз отдавна съм го гледал.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Добре две думи от мене - както се вижда, това освен левитиращите лагери е безчетков и захранван със светлина мотор.

Както се вижда направен е от четири фотоволтаични панелчета, които оразуват кутийка. В кутийката е поместена управляващата електроника, която се състои от транзистори, кондензаторчета, няколко диода и бобинки (намотки). С две думи транзисторите включват в подходящ момент бобините, които взаимодействат (стават електромагнитчета) с магнитите долу, под ротора. Останалите елементи дето казах правят фототока от панелите равномерен и служат за доброто му полатвоеяване. Плексигласената опора е ясно за какво служи...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

За акво служи? Не знам. Можете да го турите под стъкленица да се върти и да си го показвате.

Ето още

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сега от слънчевата енергия или ток или топла вода правят. И двете са проблем как да ги съхраниш. Има още разни био и полу био генератори с водорасли алги и други...Туй моторче се върти когато свети слънцето. и слънчевата пряко я пряви на механична, левитацията е само за куриоз, защото подобно биха могли и със супер лагери направили...

Интересно и забавно....

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Забавно е, но не е мн. полезно. Имаш фотоволтаици, защо ти е да превр електрическата в механична? Ако е за кран или кола, може много попосто и ндаеждно да стане. Тоя освен да върти перка за друго не става, но е приятен. аз щях да го направяда не се опира в плексигласовата опора.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...